ריצת אמוק לעבר יעדים הזויים

מפגינים מוחים במושב נווה אטי"ב, שבו נופש ראש הממשלה בנימין נתניהו, 7 באוגוסט 2023 (צילום: Ayal Margolin/Flash90)
Ayal Margolin/Flash90
מפגינים מוחים במושב נווה אטי"ב, שבו נופש ראש הממשלה בנימין נתניהו, 7 באוגוסט 2023

"מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו" אמרה השרה מירי רגב לפני שבע שנים ואנחנו אז הרמנו גבה ולא הבנו את המשמעות העמוקה של הדברים.

עד לכינונה של הממשלה הזו.

כוח כסף וכבוד – אמר מיקי זוהר ופירט בעצם את כל יעודה של הקואליציה הזו.
אנחנו, הציבור, לא מעניינים אותם.
אנחנו נטל.

כוח כסף וכבוד – אמר מיקי זוהר ופירט בעצם את כל יעודה של הקואליציה הזו. אנחנו, הציבור, לא מעניינים אותם. אנחנו נטל

מדובר בחבורת משיחיסטים שמבקשת לחלוב את הקופה, להיבנות באופן אישי
על משאבי הארץ הזו, תוך התעלמות מוחלטת מתוצאות ההחלטות שהם מקבלים בריצת האמוק שלהם לעבר יעדים הזויים.

כששר התקשורת שלמה קרעי מבקש למנוע כל פיקוח על השידורים, לרדד את רמתם זה רק השלב הראשון בחיסול חופש העיתונות.

בצלאל סמוטריץ', המכונה שר האוצר, מחליט לא להעביר תקציבים לרשויות הערביות במזרח ירושלים ואומר בראיון איתו: "לו הרשות הפלסטינית הייתה עומדת לפני קריסה כלכלית היא לא הייתה משלמת מאות מיליונים למשפחות מחבלים, ולא הייתה יורקת ליד שמאכילה אותה. אין אבסורד גדול מזה שאקח את הכסף של אזרחי ישראל למי שפועל נגדה". הוא לא מבין שאותם מאתיים מיליון מיועדים לרשות מקומית ערבית כאן במזרח ירושלים ולא לרשות הפלסטינית – זו בורות לשמה. יתרה מכך – ההקבלה שהוא עושה בין מזרח ירושלים לבין הרשות הפלסטינית מחלקת את ירושלים.

כששר הפנים משה ארבל מנסה להניא אותו מההחלטה, אבל מי שומע? גם ההתעלמות מאזהרת ראש המל"ל צחי הנגבי, שמזהיר מההשלכות הביטחוניות של צעד כזה, היא פגיעה בביטחון!

בשעה שהמשרד לביטחון לאומי, עם השר לביטחון כלום ושום דבר איתמר בן גביר, מקדם הקלות במתן רישיונות נשק, במשטרה מזהים מקרים שעלולים להסתיים באסון. מאות מחזיקי נשק ברישיון מסוכנים לציבור. אבל הוא מתעלם ויוצא לחזק את היהודים שפוגעים ורוצחים פלסטינים .

כששר הגרעינים דודי אמסלם לא מקבל דו"ח על דרך מינוי בכירים בחברות הממשלתיות, דו"ח שחובר ע"י ועדת רוסק-עמינח – כי המסקנות מקשות עליו למנות את אנשי שלומו לדירקטורים, אנחנו מבינים שהמדינה שלנו נמצאת באחד האירועים הקשים שחוותה מעודה.

מדובר בחבורת משיחיסטים שמבקשת לחלוב את הקופה, להיבנות באופן אישי על משאבי הארץ הזו, תוך התעלמות מוחלטת מתוצאות ההחלטות שהם מקבלים בריצת האמוק שלהם לעבר יעדים הזויים

וברקע ההליכים בבג"ץ שראשי הקואליציה כבר מזהירים את השופטים מפני קבלת החלטות שלא יתאימו להם. "יווצר משבר חוקתי", הם מזהירים.
אבל השר אבי דיכטר הצהיר: "בצורה הכי חדה, ברורה ונקייה – אני לא מכיר מציאות בישראל שבה ביהמש העליון ובג"ץ פסקו משהו והכנסת והממשלה לא יקבלו את זה. לא היה מצב כזה, אין מצב כזה, לא יהיה מצב כזה. הוא כנראה לא ראה ולא שמע את הריאיון עם הנאשם.

יש מי שחי ביקום מקביל. ראש הממשלה, הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, יחד עם "רעייתי", יוצאים לחופשה בצפון הארץ, מתארחים במקום שפועל ללא רישיון (כך על פי הפרסומים), שוכר את כל חדרי המלון ומקיף אותו בחומת ברזנט כדי שהווסאלים והמפגינים (שמורחקים 3 ק"מ משם) לא יטרידו את מנוחתו.

וכך מתנהלת לה מדינה כגשר רעוע על מים סוערים.

ברטולד ברכט כתב: "נוֹסֵעַ זָר שֶׁחָזַר מִן הָרַיְךְ הַשְּׁלִישִׁי נִשְׁאַל מִי בֶּאֱמֶת שׁוֹלֵט שָׁם,
הֵשִׁיב: הַפַּחַד"
וזה מתקרב והולך.

פאר לי שחר היא עיתונאית, חברה בוועד המרכזי של מפקדים למען בטחון ישראל, בוועד הפעיל של אמנסטי ישראל, בוועד של מדרשת אדם, ופעילת שלום בתנועת נשים עושות שלום. הייתה עורכת, כתבת ומגישה בקול ישראל במשך 25 שנה. יש לה ותק של עשרות שנים בתקשורת - בגלי צה"ל (ככתבת הראשונה ביומני החדשות) וככתבת מדינית ופוליטית בעיתון חדשות ועל המשמר.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 466 מילים
סגירה