מועמד לראשות עיריית נצרת נורה בפתח ביתו

דיווח: השר פרוש פעל כדי לאפשר לברלנד להיכנס לאוקראינה ● הסתיימה ללא התקדמות פגישת המשא ומתן בין נציגי ארגון המורים ומשרד האוצר ● דיווח: הממונה על שגרירות ארה"ב העבירה לשר החוץ כהן נזיפה תקיפה על כך שפגישתו עם שרת החוץ הלובית נחשפה ● שר הבריאות הזהיר את נתניהו שקיצוץ תקציב משרדו עלול להביא לכך שהשירות שניתן לציבור ירודד למינימום

המשטרה בזירת אירוע הירי בכפר כנא שבו נפצעו קשה שישה בני משפחה, 26 באוגוסט 2023 (צילום: פלאש90)
פלאש90
המשטרה בזירת אירוע הירי בכפר כנא שבו נפצעו קשה שישה בני משפחה, 26 באוגוסט 2023

שרת החוץ של לוב נג'לאא אל־משנוק הושעתה מתפקידה בעקבות הדיווחים על הפגישה החשאית עם שר החוץ אלי כהן. לטענת משרד החוץ הלובי, המשרד דחה הצעה לפגישה מצד נציגים ישראלים, והוסיף כי המפגש בין שני השרים היה "לא מתכונן ומקרי". גורמים בישראל התעקשו מנגד כי הפגישה לא הייתה מקרית. בעקבות הפגישה פרצו במהלך הלילה הפגנות בלוב.

בעקבות פגישה שנערכה הלילה עם ראש שב"כ רונן בר ועם ראשי רשויות ערביות, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' החליט לשחרר את הכספים המוקפאים – כ־200 מיליון שקל – לרשויות הערביות. סמוטריץ' דרש לחוקק בתוך שבועיים חוק המאפשר בקרה על השימוש בכספים, שיועברו בשבועות הקרובים ליעדם. השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר החרים את הפגישה.

בעקבות מעורבות חמאס בפיגועים בגדה המערבית – ובשל החלטת הארגון להחזיר את העימותים על הגדר – ישראל החליטה להקפיא את הכוונה להגדיל את מספר הפועלים הפלסטינים הנכנסים מהרצועה, כך פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

אוהד אלקבץ, שאחראי על המשא והמתן מול ארגון המורים מטעם הממונה על השכר במשרד האוצר, בריאיון לגלי צה"ל: "המחלוקת שלנו היא לא רק על סכומים – רן ארז רוצה לחלק את הכסף איך שהוא רואה לנכון. אנחנו נמצאים בפלונטר איתו ומתקשים להגיע להסכם, מקווים לפתור את זה עד לפתיחת השנה".

רן ארז בכנסת, 15 באוגוסט 2023 (צילום: יונתן זינדל / פלאש 90)
רן ארז בכנסת, 15 באוגוסט 2023 (צילום: יונתן זינדל / פלאש 90)

משרד ההגנה הסורי הודיע כי ישראל תקפה בנמל התעופה בחלב – והשביתה אותו. מסלול ההמראה היחיד בשדה נסגר לפעילות.

סגירה