לא יתכן שרבנים הנותנים רוח גבית לטרור ייצגו ערים

עמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח בני משפחת דוואבשה בפיגוע בכפר דומא, מגיע לבית המשפט העליון לדיון בערעורו על גזר הדן, 7 במרץ 2022 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
יונתן זינדל/פלאש90
עמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח בני משפחת דוואבשה בפיגוע בכפר דומא, מגיע לבית המשפט העליון לדיון בערעורו על גזר הדן, 7 במרץ 2022

בשבוע שעבר נחצה עוד קו. זה קרה בשקט צורם, שקט שמראה שהתרגלנו. רבנים, אנשי ציבור, עובדי מדינה – חתמו על מכתב תמיכה ברוצח עמירם בן אוליאל.

התנועה הקיצונית שקמה לנו מתחת לאף, מהווה תמיכה בטרור לכל דבר ועניין. בזמן שבכירי מערכת הביטחון מגדירים את המצב הקיצוני בשטח כטרור יהודי, עומדים להם אנשים שאנחנו מממנים ונותנים לרוצח רוח גבית.

התנועה הקיצונית שקמה לנו מתחת לאף, מהווה תמיכה בטרור לכל דבר. בזמן שבכירי מערכת הביטחון מגדירים את המצב הקיצוני בשטח כטרור יהודי, עומדים אנשים שאנחנו מממנים ונותנים לרוצח רוח גבית

את חברי הכנסת יוכל הציבור להחליף. אך הרבנים הללו שחתמו על המכתב, לא יכולים להמשיך לקבל את הכבוד מהעיריות ומהמועצות המקומיות. אם הממשלה מנרמלת אותם, אם הנהגת המתנחלים מנרמלת אותם – המאבק עובר אלינו, לרשויות המוניציפליות. אנחנו חייבים להוקיע אותם מקרבנו. לא יתכן שביד אחת הם יחזיקו בכתרים עירוניים וביד השנייה יתמכו בטרור.

ב31.5 2015 ביולי נכנס עמירם בן אוליאל לכפר דומא, השליך מספר בקבוקי תבערה לתוך בית משפחת דוואבשה ורצח את בני הזוג סעד וריהאם דוואבשה ואת בנם בן השנה וחצי עלי. בנוסף אחיו של עלי, אחמד, נכווה ונפצע באופן קשה.

בשנת 2020 הורשע בן אוליאל בבית המשפט במעשה לאחר שהודה בו ואף שיחזר אותו. הוא נידון לשלושה מאסרי עולם. האירוע המזוויע הזה הרעיד את הציבור הישראלי וחשף את הפרקטיקות של נערי הגבעות. זאת הסיבה שכעת יש אנשים בחברה הישראלית שמנסים לערער את התפיסה הציבורית הנכונה על הפורעים הללו. האנשים שרוצים להלבין את המעשים האלה, להלבין את הטרור.

אם הממשלה והנהגת המתנחלים מנרמלות אותם – המאבק עובר אלינו, לרשויות המוניציפליות. אנחנו חייבים להוקיע אותם מקרבנו. לא יתכן שביד אחת הם יחזיקו בכתרים עירוניים וביד שנייה יתמכו בטרור

אותם "רבנים" חותמים על מכתבים הדורשים להעביר את בן אוליאל לאגף התורני בכלא, תוך שהם מביעים ספק בפסיקת בית המשפט שהרשיע אותו. הרבנים הללו לא רק חתומים על המכתב, אלא מתהדרים בערים שאותן הם מייצגים, רבנים מקריית גת, ירוחם, קריית מלאכי ועוד ערים רבות חתומים תחת הכותרת "צדק לאוליאל".

במכתב לא דובר רק על תנאיו של עמירם בכלא, אלא באופן אקטיבי על ההליך המשפטי שלו: "בניגוד למחבלים, הרשעתו של עמירם לא מבוססת על ראיות אלא רק על הודאה שהוצאה בעינויים ועמירם כפר בה", הם ינסו להגיד שהם בסך הכל מדברים על התנאים שלו. זאת תעמולה שקרית. זה מהלך מתוכנן שנמשך שנים, ומטרתו לקעקע את מערכת אכיפת החוק על מנת לשחרר טרוריסט מורשע. החתימה של הרבנים על מכתב מהסוג הזה היא תמיכה בטרור לכל דבר ועניין.

השבוע, להפתעתי הרבה, גיליתי שאחד מהרבנים החתומים על העצומה קיבל מראש העיר בת ים את "אות יקיר העיר". אני דרשתי במכתב להודיע על הסרת האות מהרב – אסור לעמוד מנגד כשמולנו עומדים אנשים שמביעים סימפטיה למחוללי טרור.

העיר בת ים לא יכולה לתמוך בגזענות ושנאה. זה לא יכול להיות המסר שמועבר לילדות וילדי העיר. אבל זה גם מסר שלא יכול לעבור ברמה הארצית, וכאן על הרשויות המקומיות לקחת את האחריות והיוזמה ולבצע צעד מוסרי כנגד האנשים הללו. כל רב כזה שמקבל תהילה מהעיר, שלא נדבר על תקציבים, מקבל באופן הזה רוח גבית לפעילות שלו.

הם ינסו להגיד שהם בסך הכל מדברים על התנאים שלו. זאת תעמולה שקרית. זה מהלך מתוכנן שנמשך שנים, ומטרתו לקעקע את מערכת אכיפת החוק על מנת לשחרר טרוריסט מורשע

המהלך המתבקש כעת של כל עירייה היא לקחת את התארים מהרבנים שחתומים על המכתב הזה. כל מי ששם את שמו על מכתב מהסוג הזה מכריז קבל עם ועדה שהוא תומך טרור.

לא יתכן שרבנים מהסוג הזה ייצגו ערים במדינה מתקדמת. כל ראשי הערים וחברי המועצות חייבים לצאת בקריאה חד משמעית להפסקת תמיכה מכל סוג שהוא במוסדות שהרבנים הללו מייצגים, ואם הם מחזיקים בתפקיד רשמי לפעול להדחה של אותם רבנים.

קטי פיאסצקי היא חברת מועצת העיר בת ים ועומדת בראש רשימות בת ים חופשית ודמוקרטית ומועמדת לרשות עיריית העיר בת ים (צילום: ינאי יחיאל)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 570 מילים
סגירה