דיווח: ישראל הסכימה להגדלת מס' הפועלים המוכנסים לשטחה אם האלימות בגבול עזה תיפסק

רויטרס: ערב הסעודית נחושה לכרות ברית הגנה עם וושינגטון, והיא תסכים לחתום על הסכם גם אם ישראל לא תנקוט בצעדים משמעותיים כלפי הפלסטינים ● חמש חיילות המשרתות כסוהרות חשודות שניהלו קשר אינטימי עם אסיר ביטחוני ● דיווח: גורמים בליכוד מותחים ביקורת על כך שנתניהו ייעדר מהארץ ביום הבחירות לרשויות המקומיות ולא יסייע ביום המכריע למועמדי המפלגה

פלסטיני בגבול רצועת עזה עם ישראל, 27 בספטמבר 2023 (צילום: Atia Mohammed/Flash90)
Atia Mohammed/Flash90
פלסטיני בגבול רצועת עזה עם ישראל, 27 בספטמבר 2023

ראש הממשלה בנימין נתניהו נדרש אמש (חמישי) לאלימות בחברה הערבית –

העדויות מהרציחות האחרונות בחברה הערבית מזעזעות וקורעות את הלב.

אני שולח תנחומים למשפחות הנרצחים.

מייד עם כינוס הכנסת אנו נעביר שורה של חוקים שיתנו לרשויות האכיפה כלים משמעותיים וחדשניים כדי להילחם במשפחות הפשע ובגורמים אלימים נוספים.

אנו מחויבים להיאבק בפשיעה בחברה הערבית כפי שעשינו עם ארגוני פשיעה אחרים.

לפי המעקב של עמותת יוזמות אברהם, מתחילת השנה קיפחו את חייהם 190 ערבים ישראלים בנסיבות הקשורות לאלימות ולפשיעה. בתקופה המקבילה אשתקד היה מספר הקורבנות – 80.

סגר כללי הוטל הלילה (בין יום חמישי ליום שישי) על יהודה ושומרון וכן נסגרו המעברים בין ישראל לרצועת עזה. הסגר הוחל בהתאם להערכת המצב הביטחונית ולהנחיה של הדרג המדיני, והוא יימשך 48 שעות, עד הלילה שבין יום שבת ליום ראשון. מדובר צה"ל נמסר שהסגר, שחל במהלך חג סוכות, יוסר בכפוף להערכת מצב ביטחונית.

לו הבחירות לכנסת היו נערכות כעת, המפלגות המרכיבות את הקואליציה, הליכוד, ש"ס, יהדות התורה, הציונות הדתית ועוצמה יהודית, היו משיגות 54 מנדטים, שהם עשרה פחות ממה שיש למפלגות הללו היום – כך נמצא בסקר שפורסם הבוקר (שישי) ב"מעריב".

בל"ד השיגה בסקר זה 1.5% מקולות הבוחרים, והעבודה – 1.1%. שתי המפלגות נותרו מתחת לאחוז החסימה.

הסקר נערך שלשום ואתמול בקרב 505 נשאלים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל.

גורמים בליכוד מותחים ביקורת על כך שראש הממשלה, בנימין נתניהו, ישהה בחודש הבא, ביום הבחירות לרשויות המקומיות בסין ולא יסייע למועמדי המפלגה המבקשים להיבחר – כך דיווחה הבוקר אנה ברסקי ב"מעריב". בלשכת ראש הממשלה אמרו שהתאריכים הסופיים לביקור נתניהו בסין ייקבעו בשבוע הבא.

נשיא סן שי ג'ינפינג וראש הממשלה בנימין נתניהו בבייג'ינג, 21 במרץ 2017 (צילום: Etienne Oliveau/Pool Photo via AP)
נשיא סין שי ג'ינפינג וראש הממשלה בנימין נתניהו בבייג'ינג, 21 במרץ 2017 (צילום: Etienne Oliveau/Pool Photo via AP)

הידיעה על ביקור נתניהו בסין פורסמה לראשונה בחודש יוני האחרון, על ידי שלום ירושלמי. זהו הביקור הראשון מזה שש שנים של נתניהו במדינה.

מפקד פיקוד המרכז יהודה פוקס הרחיק למשך חצי שנה את אלישע ירד מיהודה ושומרון. בחודש שעבר נעצר ירד בחשד למעורבות בירי בקוסאי מעטאן בבורקה.

אלישע ירד, החשוד במעורבות בהריגתו של קוסאי מעטאן בכפר בורקה, בדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט המחוזי בירושלים, 9 באוגוסט 2023 (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)
אלישע ירד, החשוד במעורבות בהריגתו של קוסאי מעטאן בכפר בורקה, בדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט המחוזי בירושלים, 9 באוגוסט 2023 (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)
סגירה