גרוע מיום הכיפורים ההוא

פלסטינים על טנק על הגדר עם חאן יונס (צילום: Yousef Mohammed/FLASH90)
Yousef Mohammed/FLASH90
פלסטינים על טנק על הגדר עם חאן יונס

מחדל המלחמה הזו גרוע מהמחדל של מלחמת יום הכיפורים.

לאורך גבול עזה נפרשה רשת של מצלמות, מכשירי האזנה ותצפית, מכשול תת קרקעי בעומק 30 מטר וגדר כפולה על פני הקרקע עם חיישנים אלקטרוניים ועמדות ירי.

את כל זה חמאס השמיד וחדר בדקות. פרץ את הגדר והשערים, הניע עשרות כלי רכב ואופנועים עם עשרות מחבלים ישר לתוך היישובים. הרג עשרות, פצע מאות וחטף רבים, עדיין לא ידוע כמה.

את כל המכשולים חמאס השמיד וחדר בדקות. פרץ את הגדר והשערים, הניע עשרות כלי רכב ואופנועים עם עשרות מחבלים ישר לתוך היישובים. הרג עשרות, פצע מאות וחטף רבים, עדיין לא ידוע כמה

היכן היה המודיעין? איך המצלמות לא זיהו? ההאזנות לא שמעו? היכן כל הכוחות שהיו אמורים להגן על הגבול הנפיץ והאכזרי?
דחפורים של חמאס הגיעו אל גדר הגבול ופשוט סילקו אותה. היכן חיל האוויר?

מחבלים נכנסים לתוך יישובים חסרי נשק וחסרי חדרי ביטחון וטובחים באזרחים.
במלחמת יום הכיפורים המוצבים והלוחמים ספגו את המחדל. היום האזרחים בתוך הבתים סופגים התקפות רצחניות של מחבלים. זה מחדל חמור לאין שיעור מיוה"כ.

מספר ההרוגים והפצועים עוד יתברר בהמשך, אבל מי שגרם למאות הנפגעים הוא ארגון טרור, לא הצבא המצרי על שלוש הדיוויזיות שלו ומאות קני ארטילריה, אלפי מטוסים וטנקים.

ראש הממשלה הפחדן, עלוב הנפש, הופיע אחרי 5 שעות בקלטת מוקלטת כשהוא חושש להופיע בשידור חי ולענות לשאלות עיתונאים.

צה"ל הגדול נאלם ונעלם לשעות ארוכות, כשאזרחים מתחננים לעזרה והמחבלים בפתח ביתם.

מחבלים נכנסים ליישובים חסרי נשק או חדרי ביטחון וטובחים באזרחים. במלחמת יוה"כ המוצבים והלוחמים ספגו את המחדל. היום האזרחים בבתים סופגים התקפות מחבלים רצחניות. זה מחדל חמור לאין שיעור

הנבוט היכה. עכשיו תרבות הנבוט צריכה להוכיח את עצמה. הרי בישראל איש ממקבלי ההחלטות לא ישנה את עמדותיו עד שנבוט גדול יירד על ראשו. הציבור שתמך בממשלת המחדל של 2023 לא ישנה את דעתו אלא לאחר שנבוט כבד יכה בראשו. זה אופי של עם. כמעט די.אנ.איי.

אז בשבת הזו של שמחת תורה הנבוט היכה. הכאב ידמם ויינשא עוד זמן רב, ומכונת התעמולה והרעל תנסה להפיל את המחדל על צה"ל (שגם הוא אחראי אבל לא לבד). היא תנסה להרחיק את האסון מאחריותה של ממשלה כושלת, שבגדה בעמה ועסקה בהפיכה שלטונית משטרית ומשפטית במקום לטפל בבעיות הביטחון של המדינה.

מחדל 73' הפיל את ממשלת המחדל רק אחרי 4 שנים.

לישראל של שנת 23' אין זמן. הממשלה המטורללת שהביאה עלינו את האסון חייבת להתפטר לאלתר.

אין לתת לה ולו יום אחד של "אחדות והסכמה".

כשההלוויות ייצאו לבתי הקברות, בנימין נתניהו הזחוח ינסה לנגן על "אחים אנחנו", וגלית דיסטל אטבריאן תשלח פוסט מחבק כלשהו, ואז יועברו בחזרה 26 גדודים לשומרון כדי לאבטח את הסוכה בחווארה.

מחדל 73' הפיל את ממשלת המחדל רק אחרי 4 שנים. לישראל של שנת 23' אין זמן. הממשלה המטורללת שהביאה עלינו את האסון חייבת להתפטר לאלתר. אין לתת לה ולו יום אחד של "אחדות והסכמה"

ממשלה מטורפת לא רשאית להישאר בתפקידה ולנהל את קריסת הביטחון שהיא עצמה הביאה עלינו.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 443 מילים
סגירה