עם מי תנצח, נתניהו?

ישיבת הממשלה בבסיס הקריה בתל אביב, 7 באוקטובר 2023 (צילום: חיים צח / לע"מ)
חיים צח / לע"מ
ישיבת הממשלה בבסיס הקריה בתל אביב, 7 באוקטובר 2023

"אנחנו ננצח" הבטיח רה"מ הזחוח תמידית בהצהרה נוספת, ערב מחדל נורא שכולו על ראשו ועל ראשה של ממשלתו. שרי הממשלה ישבו סביבו כמו עדר כבשים שמבטם תוהה בחלל, אין להם מושג ירוק מה עושים מכאן. חיוכיהם השחצניים שאננים נמחקו. הביטחון העצמי והגאוותנות הוחבאו, ונראה שהם מבקשים להיעלם בתוך מגירות שולחן הממשלה.

בנימין נתניהו זרק את ספין גבורת יהושע בן נון ולוחמי תש"ח והבטיח נקמה, והבטיח שוב ש"זו מלחמה (חשבנו עוד חופשה) ולא אתן לזה לקרות שוב". הוא האיש שאחראי לזוועת 600 הרוגים לפחות ו-2000 פצועים ועוד עשרות שבויים ובהם תינוקות, ילדים, נשים וזקנים. הוא "לא ייתן לזה לקרות שוב", כאילו מישהו אחר נתן לזה לקרות עכשיו.

הוא האיש שאחראי לזוועת 600 הרוגים לפחות ו-2000 פצועים ועוד עשרות שבויים ובהם תינוקות, ילדים, נשים וזקנים. הוא "לא ייתן לזה לקרות שוב", כאילו מישהו אחר נתן לזה לקרות עכשיו

עכשיו יש לשאול שוב – עם מי הוא רוצה לנצח?
בית"ר שדרות מול ריאל עזה?
יצחק גולדקנופף מול מוחמד דף?
שלמה קרעי מול סאלח אל-אערורי?
דודי אמסלם מול מוחמד ויחיא סינוואר?
ברצינות?

עם הנבחרת הזאת בנימין נתניהו רוצה לנצח?

מול יואב גלנט מהשייטת והרצי הלוי מסיירת מטכ"ל, העמידה הנבחרת של חמאס מבצע מתוחכם, מדויק, אכזרי, טקטי ואסטרטגי.

לצערנו הכתובת הייתה על הגדר.
זה לא אירוע של יום יומיים.

חמאס עשה תרגיל הונאה באמצעות שורת פיגועים ספורדיים בשומרון. צה"ל, בלחץ שרי הימין המטורפים, העביר לשם עוד גדוד ועוד גדוד. שבוע אחר שבוע. עוד פיגוע בחווארה. עוד גדוד. עוד אבטחה של 3 גדודים לקבר יוסף. חמאס ספרו.
הם עקבו אחר פעולת הסיורים בגדר, אחר עבודת התצפיתניות ומיקומן ומיקום מפקדת האוגדה. הם ידעו בדיוק כמה כוחות יהיו לאורך הגדר וכמה זמן ייקח להם להגיע.

צה"ל הרי בנה את הגנת היישובים על מכשול התת קרקע והגדר שלאורכה חיישנים ומצלמות. כמעט אין כוחות, והם מוזעקים רק לפי קריאת התצפיתניות לאזור האירוע.

הכתובת הייתה על הגדר. חמאס עשה תרגיל הונאה עם שורת פיגועים בשומרון. צה"ל, בלחץ שרי הימין המטורפים, העביר לשם עוד גדוד ועוד גדוד. עוד פיגוע בחווארה. עוד גדוד. עוד אבטחה של 3 גדודים לקבר יוסף. חמאס ספרו

חמאס אימנו את הכוחות למבצע הזה. שמרו על דממת קשר וטלפונים. שום מידע לא דלף, ואם עבר – הועבר באמצעות אופנועים. לא טלפונים חכמים ונעקבים.

הפריצה התרחשה במהירות במספר מוקדים שאיפשרו חציית כלי רכב והגעה למפקדת האוגדה. שם הרגו חיילים ותצפיתניות והשתלטו על העיניים של הגזרה.  זה מהלך טקטי מתוזמן ברמה גבוהה.

ארגון השיירות שנסעו במהירות דרך הגדר בכמה צירים ופתחים ישר ליישובים, זה ארגון ופיקוד ברמה של סיירת מטכ"ל.

אליהם נלוו חוטפי השבויים. אזרחים עזתים ללא נשק שפשוט תפקידם היה לאסוף שבויים, לכפות, להעלות לג'יפים ולחזור לעזה.

זה כואב ומתסכל אבל אין כאן קונספירציה. יש פה קיבעון ומחדל של צה"ל, אמ"ן ושב"כ וממשלה מטורפת שמבחינתה הזניחה את יישובי העוטף לטובת הזיות שליטה בשטחים ומיגור הטרור בשומרון.

כמות ההרוגים והפצועים מעידה שאזרחי יישובי עוטף עזה הופקרו לגורלם. הפקרה פושעת, בגידה של ממש בתושבי חבל ארץ שחלקם אינם נמנים על בוחרי הממשלה הזו, ורבים דווקא כן – אבל חסרי לובי פוליטי.

כמות ההרוגים והפצועים מעידה שאזרחי יישובי עוטף עזה הופקרו לגורלם. הפקרה פושעת, בגידה של ממש בתושבי חבל ארץ שחלקם אינם נמנים על בוחרי הממשלה הזו, ורבים דווקא כן – אבל חסרי לובי פוליטי

עם ה"נבחרת" הפושעת הזאת נתניהו רוצה לנצח את סינוואר ועארורי?
ממשלה עבריינית של משתמטים ונהנתנים, שכל עניינם בשלטון הוא טיסות לחו"ל וביזת תקציבי המדינה לטובת בוחריהם החרדים והלאומנים הקיצונים?

תוך כדי כתיבת הפוסט הזה עלה מספר הנרצחים ל-600.

צריך להבין את גודל המחדל – במלחמת ששת הימים נהרגו מול שלושה צבאות ערב 779 חיילים. במלחמת ההתשה 367 הרוגים. במבצע סיני 192 הרוגים.

אזרחי עוטף עזה שבחרו בנבחרת הזו הם לא טיפשים ולא ביביסטים. הם קרבנות תרתי משמע. קרבנות שטיפת המוח והתעמולה של נתניהו, שהבטיח להם שמיים וארץ בנוכלות מהפכת קרביים, כדי להקים ממשלת בלהות שתחלץ אותו אישית ממשפטי השוחד, מרמה, והפרת אמונים. והם קרבנות פיזיים ששילמו בחייהם ובגופם, במוות, פציעה ושבי בגלל ששוכנעו למרבה הצער לתמוך בנבחרת ה"מנצחת" של פושע, מגלומן, נרקיסיסט, שקרן מתועב.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
מסכים עם כל מילה. גם היום אסור שנתניהו ינהל את המלחמה. השיקולים שלו מצטמצמים רק בשאלה כיצד הוא ימשיך לעמוד בראשות הממשלה, ימשיך לקבל מתנות ולחיות חיי מותרות. לא הוא עם הממשלה ההזויה יחל... המשך קריאה

מסכים עם כל מילה.
גם היום אסור שנתניהו ינהל את המלחמה. השיקולים שלו מצטמצמים רק בשאלה כיצד הוא ימשיך לעמוד בראשות הממשלה, ימשיך לקבל מתנות ולחיות חיי מותרות.
לא הוא עם הממשלה ההזויה יחלצו אותנו מהמצב אליו הובלנו.
חייבים להחליף ממשלה.

עוד 608 מילים ו-1 תגובות
סגירה