להציל את טר״ש ביבי

בנימין ושרה נתניהו במשקפיים ורודים. (צילום: צילום מסך מטיקטוק)
צילום מסך מטיקטוק
בנימין ושרה נתניהו במשקפיים ורודים.

בכל מבצע, קטן כגדול, מגדירה ההנהגה מטרת על ומספר מטרות משנה.

בעוד שממשלת ישראל וצה"ל חלוקים לגבי המטרות המשניות של המבצע, השמדת חמאס, החזרת השבויים, החזרת השקט לגבול עזה וכו', לגבי דבר אחד אין שום ספק – מטרת העל של המבצע.

בעניין הזה ישנה מטרת על שנוסחה כבר ב-6:30 בבוקר באותו יום שבת ארור, ומאז לא זז ממנה בנימין נתניהו במילימטר – הצלת שלטונו והמשך היאחזותו השערורייתית בכסא ראש הממשלה.

לגבי דבר אחד אין ספק – מטרת העל של המבצע, שנוסחה כבר ב-6:30 בבוקר באותו יום שבת ארור, ומאז לא זז ממנה נתניהו במילימטר – הצלת שלטונו והמשך היאחזותו השערורייתית בכסא ראש הממשלה

הדברים האלה, על אף שהם ידועים לכל ילד במדינה, לא לקוחים מתוך מוחי הקודח. מיטב הכתבים דיווחו כי נתניהו סירב, למשל, להדיח את איתמר בן גביר הכהניסט, כי "מה יעשה בתום המלחמה, לא תהיה לו ממשלה".

כתבים אחרים דיווחו כי שרה נתניהו היא זאת שדוחה את צירוף בני גנץ, כי "הממשלה תתפרק לנו ואז מה נעשה".

כן, זה מה שמעניין את הנתניהוז כעת, כי כזכור היפרדות מכס ראש הממשלה אומרת שצריך פתאום לממן את החיים לבד ואפשר חלילה גם לעמוד למשפט לבד. ואת זה הנתניהוז לא אוהבים. זה חשוב קצת יותר ממדינת ישראל.

אבל למען האמת לא צריך להיות כתב, וגם לא צריך מקורות-על בשביל פשוט לראות את מעשיו של נתניהו עצמו. גורר רגליים, מחכה, מתעכב, אומר דבר אחד ומתכוון דבר אחר, עושה חצי צעד לכיוון יאיר לפיד וגנץ, ואחר כך שלושה צעדים אחורה.

ביבי כמו ביבי, גם בשיאו של האסון הגדול ביותר בתולדות המדינה, עושה את השיקולים שלו ובוחר שלא להחליט. מדוע הוא בוחר שלא להחליט? האם כי הוא מעריך את חברי הקבינט שלו ומאמין שיעזרו לו בניהול המלחמה? ספוילר – לא.

האם הוא מתלבט בעניין המנגנון הטוב ביותר שיכול לנהל את המלחמה? ספוילר – גם לא.

זה מה שמעניין את הנתניהוז כעת, כי כזכור, היפרדות מכס ראש הממשלה אומרת שצריך פתאום לממן את החיים לבד ואפשר חלילה גם לעמוד למשפט לבד. וזה חשוב קצת יותר ממדינת ישראל

את נתניהו מעניינת שאלה אחת בלבד, כך נדמה, איזה מתווה יאפשר לו להמשיך להחזיק בממשלתו גם כשהעשן יתפוגג, אחרוני הרמצים בעוטף עזה יכבו וכל מה שיישאר זה קריאות של הציבור שדורשות ממנו להתפטר.

רק אתמול (שלישי) הסמיך קבינט הפיונים והסמרטוטים את נתניהו לקבל בעצמו את ההחלטה על ממשלת החירום. האם התקבלה ההחלטה עד כה? את התשובה אתם ידועים מצוין – לא. שום דבר לא בוער לביבי, גם כשהמדינה בוערת. הוא שוקל, מתלבט, בודק אופציות לכאן ולשם ובסוף יקבל החלטה לפי מה שנכון לביבי ולהמשך שלטונו.

גם המחאה שתגיע אחרי המלחמה, עושה רושם שלא מטרידה את ביבי. הרי אין מושך זמן כמו ראש הממשלה הנצחי. נכון לעכשיו צירוף המילים "אחרי המלחמה" נראה כמו נצח.

אז בינתיים, עד אז, יישאר נתניהו ראש ממשלה. זה אומר רכב לשרה, רכב לילדים, שומרים, גלידות, חשבון הוצאות פתוח והמשך החגיגות על חשבון המדינה. יותר מזה, זה אומר שקט ממחאות ומהרעש המרגיז מהחלון בכל מוצאי שבת.

אחרי זה? מי יודע. תהיה מחאה? ביבי כבר שרד מחאה אחת, ושתיים, ושלוש. מה כבר יכול להיות במחאת אחרי המלחמה שלא ראינו? הפגנות מדי שבת? ראינו. הפגנות על הכנסת? ראינו. צעקות ברחוב לחברי הממשלה? ראינו. עם ישראל יהיה חבול ומיואש אחרי המלחמה, מה כבר הוא יוכל לעשות שלא עשה עד עכשיו?

כרגע "אחרי המלחמה" נראה כמו נצח. אז בינתיים יישאר נתניהו רה"מ. זה אומר רכב לשרה, לילדים, שומרים, גלידות, חשבון הוצאות פתוח והמשך החגיגות על חשבון המדינה. יותר מזה – שקט ממחאות

ולכן נתניהו לוקח את הזמן. הוא לא מתנצל, לא לוקח אחריות, לא נותן שום חומר לוועדה עתידית אם תוקם (ונזכיר, נתניהו מעולם לא הקים ועדת חקירה ממלכתית, בכל 17 שנותיו בשלטון).

תהיו בטוחים שגם אם תקום ממשלת חירום, או יצור כלאיים אחר, יהיה זה נתניהו שישים מקלות בגלגלי הממשלה, יצור מדיניות של הפרד ומשול וידאג לקחת כל קרדיט על הצלחה עתידית ולהפיל כל כישלון עתידי על שותפיו.

תפסנו את מוחמד דף? כל הכבוד, הוא ידאג להצטלם בחדר הפיקוד.

איבדנו מאות חיילים חלילה בקרב? שבני גנץ ויואב גלנט ידאגו לזה.

לא כבשנו בסוף את עזה? זה גנץ השמאלני הזה עצר אותו, הוא עצמו היה ממשיך.

וכך הלאה והלאה. כי נכון להיום מדינת ישראל נמצאת בידיים של אדם שאכפת לו רק מעצמו ומהמשך שלטונו. לא החטופים במקום הראשון אצלו, לא החיילים ולא האזרחים. רק נתניהו ביבי וביבי נתניהו, והחבורה העלובה שמגיעה איתו.

המסקנה היחידה ברורה. כל עוד נתניהו נמצא בראש מדינת ישראל, כל מוות עתידי של חייל או אזרח הוא מוות מיותר. מוות שלא משרת שום מטרה חוץ מהמשך שלטונו של נתניהו. והדברים נכתבים בכאב רב.

לכן נתניהו לוקח את הזמן. הוא לא מתנצל, לא לוקח אחריות, לא נותן שום חומר לוועדה עתידית אם תוקם (ונזכיר, נתניהו מעולם לא הקים ועדת חקירה ממלכתית, בכל 17 שנותיו בשלטון)

על מנת לנצח בעזה, להחזיר את ישראל לחיים נורמליים, צריך קודם לדאוג שנתניהו יתפטר או יפוטר מהשלטון. ויפה שעה אחת קודם.

יעוז סבר, איש עסקים, סופר, מנכ״ל MyTeam Group, יו"ר לשכת המסחר ישראל-המפרץ, לשעבר עיתונאי, דובר עיריית רעננה וראש יחידת התקשורת במשרד הביטחון. ישראלי שאכפת לו.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 754 מילים
סגירה