צו 8 לתקשורת שכשלה

עמית סגל, צילום מסך מערוץ 12
עמית סגל, צילום מסך מערוץ 12

זוהי קריאה לתקשורת הישראלית, שמשדרת את עצמה לדעת, אבל עדיין לא התאוששה ממה שעבר עליה בשנים האחרונות.

איפה אתם הייתם במהלך השנים האלה, כשנתניהו השמיד את מדינת ישראל מבפנים?

איפה הייתם כשהאולפנים שלכם התמלאו, בשם ה"איזון", בחבורה של ביביסטים שאין שום קשר ביניהם לבין מקצוענות, עיתונות או ממלכתיות?

איפה הייתם כשנרמלתם כל טירוף של נתניהו. כך נתתם לו להמשיך בתפקידו למרות החקירות, ושתקתם. נתתם לו להמשיך בתפקיד כשהוא עם המלצה לכתב אישום, ושתקתם. נתתם לו להמשיך להיות בתפקיד כשהוא כבר עם כתבי אישום ובמהלך המשפט.

איפה הייתם כשהאולפנים שלכם התמלאו, בשם ה"איזון", בחבורה של ביביסטים שאין שום קשר ביניהם לבין מקצוענות, עיתונות או ממלכתיות? איפה הייתם כשנרמלתם כל טירוף של נתניהו?

יכולתם לזעזע את המדינה, להוביל את המחנה, אבל לא. בחרתם למלא את האולפנים שלכם במלחכי פנכה, באנשים שהסיבה היחיד להופעתם באולפן היא "היותם ביביסטים".

שלחתם את הכתב לענייני חרדים אבישי בן חיים לסקר את משפט נתניהו? מדוע? הוא מומחה בתחום? הפכתם את צביקה יחזקאלי, שהולך ונהיה חרדי וקיצוני, מפרשן ערבים מחונן, למטיף.

הכנסתם את איילה חסון לכל אולפן, כשאתם יודעים שאין קשר בינה לבין עיתונות אובייקטיבית. אישרתם תחקירים מזעזעים נגד נפתלי בנט, תחקירים שאין קשר בינם לבין המציאות.

הוצאתם סקר שבוע אחרי שבוע, בזמן שממשלת הפיוס הערבית-יהודית של בנט ויאיר לפיד עשתה את צעדיה הראשונים. הפכתם את עמית סגל לכוכב, שבלי הקלטה שלו, שומר השבת, אין אולפן שישי. עיתונאי על שיודע הכל על כל נושא. דחקתם הצידה אושיות עיתונות כמו רזי ברקאי, ענקי תקשורת, למען גמדים כמו יעקב ברדוגו ואמיר אבגי.

פתחתם את האולפנים שלכם לטירוף של איתמר בן גביר. כשמיציתם אותו הבאתם פנימה את אשתו, איילה בן גביר, מי שפגשה את בעלה הכהניסט בחגיגת יום הולדת שערכו על קברו של הרוצח ברוך גולדשטיין, אלילם.

הוצאתם סקר שבוע אחרי שבוע, בזמן שממשלת הפיוס הערבית-יהודית של בנט ויאיר לפיד עשתה את צעדיה הראשונים. הפכתם את עמית סגל לכוכב, שבלי הקלטה שלו, שומר השבת, אין אולפן שישי

העלמתם עין. כשכהניסטים נכנסו לכנסת, כשהם נכנסו לממשלה. כשמבקר המדינה הפך לפיון של נתניהו, כשהתגוללו על כל פקיד מקצוען שעושה את עבודתו נאמנה. העלמתם עין כשראיתם את שרי הממשלה הזאת משתוללים. מבטלים חוקים, עוברים על נהלים, חוגגים בעולם, מנפחים משרות, מעיפים משרתי ציבור נאמנים.

חמור מזאת, הפכתם את בנימין נתניהו, האיש שגרר אותנו ל-5 (!) מערכות בחירות, רק כדי לשמור על כסאו, בזמן שהוא נאשם בפלילים, לחזות הכל. המשכתם לשדר כל נאום שלו, גם כשברור שחלקים גדולים מנאומיו אינם מדויקים, בלשון המעטה. המשכתם לארח אותו באולפנים כשרק רצה.

שלחתם כתבים צעירים שהביטו על נתניהו ורעייתו בעיניים לחות במטוס ראש הממשלה, מבלי שהם שואלים שאלה אחת! ראיתם אותו נוסע לארצות הברית לנסיעה מיותרת, ארוכה כאורך הגלות, יקרה, בזבזנית, מטורפת, והמשכתם לשדר את ביקורו שם כאילו הוא חלק ממסע לגיטימי.

הפכתם נוכלות, רמאות, אחיזת עיניים, שקרים ואי עמידה בהסכמים לגאונות פוליטית. תחת טיפוסים כמו עמית סגל, הפכתם נוכל לגאון. שקרן לקוסם. שלחתם את אדווה דדון לרדוף אחרי כל מוסכניק שגנב 500 שקל, את חיים הכט לרדוף אחרי אינסטלטור שרימה ב-300 שקל, ואת בנימין נתניהו שהפר כל סטנדרט אנושי מקובל, הפכתם לגאון.

ראיתם אותו הולך לרב צבי ישראל טאו של מפלגת נועם הגזענית, וחגגתם, הנה איש שעושה כל מה שצריך. ראיתם אותו מתנקש בדמוקרטיה והרעתם, איזה גאון פוליטי.

הפכתם שקרים ואחיזת עיניים לגאונות פוליטית. תחת טיפוסים כמו עמית סגל, הפכתם נוכל לגאון. שקרן לקוסם. שלחתם את אדווה דדון לרדוף מוסכניקים שגנבו 500 שקל, ואת נתניהו הפכתם לגאון

הפכתם פוליטיקה למשחק. בסך הכל משחק שבו הכל לגיטימי, זו הרי פוליטיקה. שכחתם שמאחורי המילה "פוליטיקה" יש אנשים שאחראים על החיים שלנו ושל ילדנו. שכחתם ששם צריכים להיות הטובים ביותר, ואת התשובה הניצחת והכואבת קיבלנו כולנו בשבת בבוקר. אבל היא הייתה על הקיר כבר שנים ארוכות, לפחות 5-6 אם לא יותר.

אתם, ענקי התקשורת הישראלית, תקשורת שבמיטבה העמידה תחקירים שהדיחו ראשי ממשלה, שרים, רמטכ"לים ונשיאים, נדמתם.

שיתפתם פעולה עם מכונת הרעל, עם ההכפשות, ההסתות. אירחתם פעם אחר פעם באולפנכם את דוד אמסלם, דוד ביטן, טלי גוטליב, מיקי זוהר, שלמה קרעי ואחרים.

נתתם להם להכפיש, לשקר, להפיץ פייק ניוז ללא קשר לנתונים ושתקתם. לא העמדתם בפניהם שאלה קשה אחת. לא העמדתם בפניהם תחקיר אחד. רצתם אחרי דוד ביטן, גם אחרי שהועמד לדין בגיל שחיתות קשה. הפכתם את האיש הזה, שעל פי כתב האישום עשה בכספי הציבור כבשלו, לכוכב, מצחיק, בדרן.

ראיתם תקציבי עתק הולכים לאוכלוסייה החרדית, תקציבי עתק מושקעים בהתנחלויות ונגרעים מקשישים, נכים, ניצולי שואה ואנשים שאין להם. ראיתם ושתקם. העדפתם להמשיך להביא לאולפנים את האמסלמים, הגוטליבים, הקרעים והמגדפים הסדרתיים.

הפכתם פוליטיקה למשחק. בסך הכל משחק שבו הכל לגיטימי, זו הרי פוליטיקה. שכחתם שמאחורי המילה "פוליטיקה" יש אנשים שאחראים על החיים שלנו ושל ילדנו. שכחתם ששם צריכים להיות הטובים ביותר

אז עכשיו זה צריך להיגמר. עצרו הכל. הושיבו באולפנים מקצוענים. אנשים שמבינים בתחומים אותם הם מסקרים, או לשם שינוי, כתבים שפשוט מביאים סיפורים. הפסיקו לשדר הגיגים והתחילו לשדר חדשות, ידיעות.

זיכרו שהתקשורת היא כלב השמירה המשמעותי ביותר של הדמוקרטיה, שחשיבותו גדולה בהרבה בזמנים בהם כלבי השמירה האחרים הורדמו למוות. בזדון.

זיכרו כי נשמת אפה של דמוקרטיה היא ביקורת על הממשלה, על הממסד. כל ממשלה, כל ממסד! תפקידה של התקשורת הוא למצוא כשלים, להעיר אותם, לייצג את האזרח הקטן, לא לעשות צחוקים באולפן. בשביל זה יש ארץ נהדרת.

יש לכם חלון, אנשים כמוני שהפסיקו מזמן לראות את הערוצים המסורתיים, על הסגלים, החסונים, הבן חיימים ובעיקר הבן גבירים שלהם, מוכנים לחזור ולתת להם צ'אנס. יש מיליונים כמוני. תראו את המספרים.

אתם מדורת השבט לזמן מוגבל, עד סיום האירוע הנורא הזה ושליחתו של האחראי הראשי, נתניהו, הביתה. תהיו שם, העמוד שלפני המחנה. תובילו, אל תהיו מובלים. תקבעו סדר יום, תביאו מומחים לאולפנים, תדרשו, תצעקו. תהיו התקשורת הישראלית במיטבה, מיסודם של אנשים כמו מוטי קירשנבאום זצ"ל ונחום ברנע יבדל לחיים ארוכים.

זיכרו כי נשמת אפה של דמוקרטיה היא ביקורת על הממשלה, על הממסד. כל ממשלה, כל ממסד! תפקידה של התקשורת הוא למצוא כשלים, להעיר אותם, לייצג את האזרח הקטן, לא לעשות צחוקים באולפן

זה הזמן שלכם, זה הזמן של התקשורת לחזור, לנקות את האולפנים, להעיף את הליצנים והביביסטים שכל הוויתם היא זו, ולחזור לשפיות ולימי הפאר. אנחנו כאן, עם ערוצים פתוחים, מחכים לכם וצריכים אתכם. זהו צו 8 לתקשורת הישראלית וצו נוסף לא ישלח. אם לא תתייצבו הפעם, נסמן אתכם כנפקדים. הפעם לתמיד.

יעוז סבר, איש עסקים, סופר, מנכ״ל MyTeam Group, יו"ר לשכת המסחר ישראל-המפרץ, לשעבר עיתונאי, דובר עיריית רעננה וראש יחידת התקשורת במשרד הביטחון. ישראלי שאכפת לו.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
אני מבין כועס על ביבי, אבל מי שזרע פה הרס וחורבן ב-30 שנים האחרונות זה התקשורת. לא ביבי. ביבי יום אחד כבר לא יהיה ראש ממשלה. אבל התקשורת תמשיך תמיד להיות שופר רופס של תעמולה צהובה וזולה... המשך קריאה

אני מבין כועס על ביבי, אבל מי שזרע פה הרס וחורבן ב-30 שנים האחרונות זה התקשורת. לא ביבי. ביבי יום אחד כבר לא יהיה ראש ממשלה. אבל התקשורת תמשיך תמיד להיות שופר רופס של תעמולה צהובה וזולה. פשוט נמאס

עוד 959 מילים ו-1 תגובות
סגירה