בזמן שנלחמתם

בנימין ושרה נתניהו ברמת הגולן, 3 באוקטובר 2023 (צילום: קובי אלקוצר / לע"מ)
קובי אלקוצר / לע"מ
בנימין ושרה נתניהו ברמת הגולן, 3 באוקטובר 2023

השבוע האחרון, הנורא, המדמם, הכואב, הוא גם שבוע של בשורה. לצד המראות האיומים מעזה ומספרי הנרצחים/נופלים, החטופים והפצועים, מתגלה עם ישראל במלוא גדולתו.

עם ישראל, כעם, יצא בהמוניו להציל את המדינה. אני לא מדבר רק על החיילים בסדיר, קבע ובמילואים, אני לא מדבר על אותם אלפים שהגיעו מטיולים ארוכים בחו"ל ישר כדי להתחייל, אני מדבר על האזרחים.

עם ישראל, כעם, יצא בהמוניו להציל את המדינה. אני לא מדבר רק על החיילים בסדיר, קבע ובמילואים, אני לא מדבר על אותם אלפים שהגיעו מטיולים ארוכים בחו"ל ישר כדי להתחייל, אני מדבר על האזרחים

על אותם מאות אלפים ומיליונים שבשבע היממות האיומות האלה אורזים, שולחים, משנעים, תורמים, מחבקים, מסיעים ותומכים. אותו מערך אזרחי עצום שבתוכו ארגוני הענק שהוקמו במחאה וגם מאות ארגונים אחרים והתארגנויות אד הוק של אזרחים פשוטים שחיילו את עצמם כחיילים בצבא ההתנדבות.

זה מרגש, זה מעלה דמעות בעיני כל מי שרואה את המראות, והחוסן האזרחי הזה הוא התקווה שמדינת ישראל תנצח. בסוף.

אבל במקביל, בזמן שמיליוני אזרחים נלחמים, מתנדבים ונותנים את נשמתם, מילולית, למען מדינת ישראל, יש מישהו שמארגן מערכת אחרת. ולא, אני לא מדבר על חמאס. חמאס הוא אויב אכזר. אני מדבר על ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו.

היה זה נתניהו, שעל פי פרסומים הושיב בליל הרצח של יצחק רבין את צוות יועציו (הצוללת המפורסמת, תעשו גוגל) על מנת לבחון איך הוא יוכל לנצח את הבחירות הבאות. משם, מהפגישה המתועבת הזאת, יצא קמפיין ההסתה האיום ביותר שידעה המדינה עד אז, קמפיין של ריקוד על הדם בפיגועי פברואר, הסתה, שנאה ופילוג, שבסופו ניצח נתניהו את שמעון פרס בשברירי האחוז.

אין בי הרבה מחמאות לנתניהו, למעשה אין בכלל, אבל דבר אחד יאמר, האיש ממוקד מטרה ולא עוצר באדום. אין בו לא מוסר, לא חמלה ולא רגש. הוא דרס את פרס וריסק אותו לחתיכות קטנות, ביחד עם העם, בשביל להיות ראש ממשלה, ומאז עשה את זה פעם אחר פעם.

מפגישת נתניהו עם יועציו בליל רצח רבין, יצא קמפיין ההסתה האיום ביותר שידעה המדינה עד אז – ריקוד הדם על פיגועי פברואר, הסתה, שנאה ופילוג, שבסופו ניצח את פרס בשברירי האחוז

וגם כעת, רגע אחרי שהתאושש מההלם של 7 באוקטובר, ועל פי דיווחים רבים שמצטברים, החליט נתניהו להישאר בתפקידו ויהי מה. זה לא חדש אצלו, כך עשה גם אחרי אסון מירון, ניסיון החיסול הכושל של חאלד משעל, אסון הנגמש"ים בצוק איתן, אסון הכרמל ואישומיו הפלילים. ביבי נבהל, נלחץ, מתאושש ומשיב מלחמה. לא נגד אויבי ישראל, אלא נגד אויביו הפרטיים שרוצים, לא יאמן כי יסופר, לראות אותו עף מכס ראש הממשלה.

בזמן שעם ישראל יצא להילחם – נתניהו ומשפחתו המתועבת לא זזו מילימטר ממטרותיהם. נזכיר מה הן: הישארות לנצח על כס ראש הממשלה, מימון מלא של כל הוצאותיהם וחלומותיהם, אבטחה ורכב מלאים לבני המשפחה, הימלטות מהדין הפלילי.

נתניהו לא עזב את זה לרגע. ממשלת החירום התעכבה ימים רבים עד שנתניהו ומשפחתו הגיעו להסכמה בעניין. כך פורסם לא פעם. נתניהו לא עונה על שאלות, לא לוקח אחריות ולא אמר פעם אחת את המילה "קיבוצים". למה להגדיל אויב? ואל תטעו, אצל נתניהו הקיבוצים היו ונשארו אויביו. גם כשהקיבוצים האלה הגנו בגופם, בחיי ילדיהם, על מדינת ישראל.

הוא שלח את כוחות צה"ל לחווארה לחסל פיצרייה עלובה. השאיר את איתמר בן גביר ואת בצלאל סמוטריץ' בממשלה ומינה את מסבירן העל עמיחי שיקלי למסביר הלאומי. ככה זה, המטרות של משפחת נתניהו הן להישאר על הכסא, ובשביל זה צריך את סמוטריץ'.

בזמן שהעם יצא להילחם – נתניהו ומשפחתו לא זזו מילימטר ממטרותיהם. נזכיר מה הן: הישארות לנצח על כס רה"מ, מימון מלא של הוצאותיהם וחלומותיהם, אבטחה ורכב מלאים לבני המשפחה, הימלטות מהדין הפלילי

מדי יום, כך אומרים הדיווחים, יושב נתניהו שעות ארוכות עם יועציו הפוליטיים. יעקב ברדוגו, בועז גולן, טופז לוק ותתי האדם שאסף סביבו. באופן לא מקובל, הוא אוסר את הקלטות ישיבות קבינט המלחמה ומכניס את יועציו לכל פורום מלחמתי. ביניהם יועציו לא כראש ממשלה, אלא כיו"ר הליכוד! כלומר אנשים שהליכוד משלם עבורם והם פעילים פוליטיים לכל דבר.

אתם רואים את גולדה מאיר יושבת במהלך מלחמת יום הכיפורים עם פעילי המערך? אתם רואים את מנחם בגין עושה את זה בלבנון? אבל אצל ביבי כמו ביבי, צריך לשמור על ביבי ובשביל זה עושים מה שצריך.

בנו יאיר משתף פוסטים קשים נגד פעילי המחאה. היועצת של אשתו מטנפת על פעילי מחאה ופעילי שמאל ברמה פלילית. זה לא במקרה, אין מקריות אצל משפחת נתניהו בכל הנוגע להישארות אבי המשפחה על כסאו.

רעיית ראש הממשלה לא יוצאת מביתה בקיסריה, אם היא בכלל שם, וכשטרחה להתראיין, התראיינה אצל היועץ המשפחתי ברדוגו, אותו אחד שעל פי פרסומים, יושב מדי יום עם נתניהו שמנסה לדחוף אותו לישיבות קבינט, ממשלה וצוותים מצומצמים. זה כל כך מטורף, שלפעמים נגמרות המילים.

באופן לא מקובל, הוא אוסר הקלטות ישיבות קבינט המלחמה ומכניס את יועציו לכל פורום מלחמתי. ביניהם יועציו לא כראש ממשלה, אלא כיו"ר הליכוד! כלומר אנשים שהליכוד משלם עבורם והם פעילים פוליטיים לכל דבר

והכי חמור: בזמן שאתם נלחמים ומתנדבים, הם מתחילים להישלח אחד אחד לאולפני הטלוויזיה. ברדוגו ושות' ממשיכים להיות מוזמנים לאולפנים (למה? בשם 1300 ההרוגים, למה?) כשבידיהם דפי מסרים ברורים.

ואלה המסרים שלכאורה יוצאים ממכונת הרעל:

המחאה אשמה, הרמטכ"ל אשם, המודיעין אשם, השמאל החליש את המדינה, נתניהו הוא איש רב ניסיון והוא יציל את מדינת ישראל. ובנוסף, זה לא הזמן לעסוק בפוליטיקה.

בסוגריים נגיד שזה כן הזמן, אם קוראים לך נתניהו. הוא יכול לעכב בימים רבים את השבעת ממשלת החירום, לא להכניס את אביגדור ליברמן לשם, למנות את גל הירש, האיש הלא נכון במקום הלא נכון, למתאם השבויים, ולאף אחד לא אכפת. לביבי מותר הכל וממשיך להיות מותר לו. יש הרי כללים שמותרים לבני האנוש הרגילים, וכללים שמותרים לנתניהו.

תשימו לב היטב, כי בזמן שאתם נותנים כל מה שיש לכם למען מדינת ישראל, אדם בשם בנימין נתניהו עושה כל מה שהוא יכול למען בנימין נתניהו. אגב, להסיר ספק, אלה שני גופים מנוגדים. אם ישראל תנצח, נתניהו יפסיד. אם נתניהו ינצח, ישראל תחדל להיות מדינה, היא למעשה לא רחוקה מזה.

הדברים נכתבים בצער, אבל זה הסיפור. נתניהו נלחם כעת רק למען בנימין נתניהו. למען תפקידו, תנאי המחיה של אשתו ובנו.

בזמן שאתם נותנים כל מה שיש לכם למען המדינה, נתניהו עושה כל שביכולתו למען נתניהו. אלה שני גופים מנוגדים. אם ישראל תנצח, נתניהו יפסיד. אם נתניהו ינצח, ישראל תחדל להיות מדינה

אם נתניהו ינצח, אם חבר סמרטוטיו יגבר עלינו שוב, אז מה שהיה ב-7 באוקטובר השחור יהיה בקושי קדימון למה שיקרה למדינה שלנו. עיניים על הנאשם, הוא בקרב חייו.

יעוז סבר, איש עסקים, סופר, מנכ״ל MyTeam Group, יו"ר לשכת המסחר ישראל-המפרץ, לשעבר עיתונאי, דובר עיריית רעננה וראש יחידת התקשורת במשרד הביטחון. ישראלי שאכפת לו.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 986 מילים
סגירה