היום ה־23 ללחימה

דובר צה"ל: מספר החטופים המוחזקים ברצועה הוא 239, מניין הנעדרים ירד ל־40

המון ברפובליקת דאגסטן שבדרום רוסיה ניסה לאתר נוסעים שנחתו בטיסה שהמריאה בתל אביב ● צה"ל הרג מחבלים שיצאו מפיר מנהרה בשטח הרצועה, בקרבת מעבר ארז ● קבינט המלחמה החליט לפתוח צינור מים שני מישראל לדרום רצועת עזה ● הג'יהאד האסלאמי הודיע שתייסיר אלגוטי, חבר בכיר בדרג המדיני של הארגון, נהרג יחד עם כמה מקרוביו בתקיפה ישראלית על ביתו ברפיח

 • מבנים שנפגעו בהפצצות הישראליות במחנה הפליטים נוסייראת, 29 באוקטובר 2023 (צילום: AP Photo / Hatem Moussa)
  AP Photo / Hatem Moussa
 • תמונותיהם של החטופים והנעדרים המוחזקים ברצועת עזה במיצג בירושלים, 29 באוקטובר 2023 (צילום: AP Photo/Mahmoud Illean)
  AP Photo/Mahmoud Illean
 • רצועת עזה, 29 באוקטובר 2023 (צילום: FADEL SENNA / AFP)
  FADEL SENNA / AFP
 • הלווייתם של לילי ורם איתמרי, שנרצחו בביתם בכפר עזה, 29 באוקטובר 2023 (צילום: אריק מרמורי / פלאש 90)
  אריק מרמורי / פלאש 90
 • מסוק אפאצ'י ישראלי מעל צפון רצועת עזה, כפי שנראה מהעיר שדרות, 29 באוקטובר 2023 (צילום: JACK GUEZ / AFP)
  JACK GUEZ / AFP
 • חיילי צה"ל באימון ברמת הגולן, 29 באוקטובר 2023 (צילום: Michael Giladi / Flash 90)
  Michael Giladi / Flash 90

שר הביטחון יואב גלנט אמר היום (ראשון) לבני המשפחות, שקרוביהם חטופים ברצועת עזה: "אם מישהו חושב שמה שמעניין את החמאס זה לעשות עסקה וייתנו לו והוא ייתן – לצערי, זה לא נכון. אם זה היה כזה פשוט אז זו לא הייתה בעיה. אני אומר את זה בצער. זה לא שמישהו מגן על איזה אסיר, או מישהו חשוב לו. זה משחק פסיכולוגי מאוד קשה בנפש של כל מי שנמצא כאן ושל רבים אחרים".

גלנט שלל את האפשרות שכל החטופים שברצועה ישוחררו תמורת כל האסירים והעצורים הפלסטיניים בישראל: "אם ייתנו את הכול יקבלו את הכול – ויש לצערי גם כאלה שמהדהדים את המסר הזה אצלנו כאילו זה פתרון לכל, זה בדיוק מה שחמאס רוצה; שהציבור יחשוב שהממשלה לא מוכנה וכן הלאה. אם התנאים היו כאלה אז היה קורה מחר בבוקר, זה לא התנאים".

עוד אמר שר הביטחון בשיחתו עם בני המשפחות: "המהלך ההתקפי והקרקעי לוקח את הדבר הזה בחשבון מסיבה פשוטה – אם לא ייווצר עליהם לחץ צבאי אנחנו יכולים לחכות עשרים שנה".

כלי טיס ישראלי תקף מטרות של חזבאללה בשטח לבנון בתגובה לירי שבוצע משטח המדינה לישראל – כך נמסר הערב (ראשון) מצה"ל.

מטוס מנהלים, שבסיסו בישראל וששימש בעבר גורמים ישראליים בכירים, שב הלילה ארצה מקטאר – כך דיווח הערב (ראשון) איתי בלומנטל בחדשות 13. הדיווח על הנסיעה מקטאר לישראל פורסם על רקע התפקיד המרכזי המיוחס לדוחה במגעים לשחרור החטופים והשבויים ברצועת עזה.

ירי בוצע משטח סוריה לעבר ישראל – כך נמסר הערב (ראשון) מצה"ל. הרקטות או פצצות המרגמה שנורו מסוריה נפלו בשטחים פתוחים, לכן לא הופעלו התרעות. הצבא השיב באש למקורות הירי.

נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי התייחס הערב (ראשון) לתיעוד שפורסם מבירת דאגסטן: "זה איננו מקרה בודד במחצ'קלה, אלא חלק מתרבות השנאה הנרחבת של רוסיה כלפי מדינות אחרות, המופצת על ידי הטלוויזיה הממלכתית, מומחים ורשויות".

סגירה