היום ה־31 ללחימה

צה״ל מתקרב לשיפא, דיווחים על פצצות תאורה מעל בית החולים

לאחר הירי לקריות - צה״ל תקף מטרות של חזבאללה בלבנון ● הרמטכ״ל: יודעים להגיע לכל מקום במזרח התיכון ● נתניהו שוחח עם נשיא ארה״ב על הפוגות בלחימה ● כוח מיוחד של הימ"מ חיסל חוליית מחבלים באזור טול כרם ● מתה מפצעיה לוחמת מג״ב שנדקרה בפיגוע בירושלים הבוקר ● הכנסת אישרה: משפחות החטופים יקבלו מענקים כמו בני משפחה של חללי צה״ל ופעולות איבה

 • חיילי צה"ל ברצועת עזה, 5 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • חיילי צה"ל נלחמים ברצועת עזה, 5 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • טנק צה"לי בגבול רצועת עזה, 5 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • משפחות החטופים ערכו מפגן מול הכנסת. 6 בנובמבר 2023 (צילום: איתי סלהוב)
  איתי סלהוב
 • חייל מול משגר רקטות שנמצא בעזה. 6 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה״ל)
  דובר צה״ל
 • הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי בביקור בטייסת האדיר, 6 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה״ל)
  דובר צה״ל
 • אלוף פיקוד הדרום ירון פינקלמן ברצועת עזה. 6 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה״ל)
  דובר צה״ל
 • אלוף פיקוד הדרום ירון פינקלמן ברצועת עזה. 6 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה״ל)
  דובר צה״ל

צה"ל הכחיש טענות משרד הבריאות הפלסטיני על כך שכוחות תקפו בבית החולים שיפא.

בתוך כך, דיווחים בעזה על פצצות תאורה מעל בית החולים.

הודעת הבית הלבן על שיחת ראש הממשלה נתניהו עם הנשיא ביידן:

הנשיא ג'וזף ר. ביידן הבן שוחח הבוקר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו מישראל בנוגע להתפתחויות האחרונות בישראל, בעזה ובגדה המערבית. הנשיא וראש הממשלה דנו במאמצים המתמשכים להבטיח את שחרור בני הערובה שבידי חמאס, בהם ילדים רבים ומספר אזרחים אמריקאים.

שני המנהיגים בירכו על הגידול בסיוע ההומניטרי בשבוע האחרון ודנו בצורך להגביר משמעותית את המשלוחים במהלך השבוע הקרוב, כולל על ידי הגדלת היכולת לסנן ולבדוק משאיות הנכנסות לעזה.

הנשיא חזר על תמיכתו האיתנה בישראל ובהגנה על אזרחי ישראל מפני חמאס ומכל שאר האיומים תוך שימת דגש על ההכרח להגן על אזרחים פלסטינים ולצמצם את הפגיעה באזרחים במהלך פעולות צבאיות.

שני המנהיגים דנו באפשרות של הפסקות טקטיות כדי לספק לאזרחים הזדמנויות לצאת בבטחה מאזורי לחימה מתמשכים, כדי להבטיח שהסיוע יגיע לאזרחים נזקקים ולאפשר שחרור פוטנציאלי של בני ערובה. הנשיא דן גם במצב בגדה המערבית ובצורך לחייב מתנחלים קיצוניים באחריות למעשים אלימים. השניים הסכימו לדבר שוב בימים הקרובים.

איחוד האמירויות תקים בית חולים שדה ברצועת עזה: חמישה מטוסים הנושאים ציוד מתאים להקמת בית החולים המריאו מאבו דאבי לשדה התעופה באל-עריש שבמצרים.

על פי סוכנות הידיעות האמירתית, המתקן בן 150 מיטות, שיוקם במספר שלבים, יכיל מספר מחלקות המתמקדות בטיפול הן במבוגרים והן בילדים.

בוול סטריט ג'ורנל מדווחים כי ארה"ב מתכננת להעביר לישראל משלוח נשק בשווי 320 מיליון דולר שיכלול גם פצצות מדויקות, שיסייעו להפחית פגיעה בחפים מפשע.

ב-N12 מדווחים כי לאחר שבתאילנד קיבלו תמונות של תאילנדים שנחטפו על ידי חמאס, בישראל מעריכים כי ישנו משא ומתן מתקדם בין איראן לתאילנד לשחרור חטופים, ושיתבצע שחרור תוך בין 24 ל-48 שעות, אם תהיה הפוגה הומניטרית.

השחרור של התאילנדים יתבצע דרך מעבר רפיח – משם הם יגיעו למצרים ומשם יטוסו לטהרן, רק אז שם ייפגשו נציג מהממשל התאילנדי.

סגירה