היום ה־35 ללחימה ● 239 חטופים עדיין בעזה

בישראל מאשרים מגעים לשחרור חטופים; תקיפות מסיביות בעזה

חמישה חיילים נפצעו קשה ובינוני מירי נ"ט וכטב"ם בגבול הצפון, צה"ל תקף בתגובה בלבנון ● ליברמן: "שוב חיילינו נפצעים מאש חזבאללה, זה בלתי סביר" ● צה"ל תוקף בשיפא ופועל במקביל גם בג'נין ● דובר משרד החוץ עדכן: 1,200 נרצחים במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר ● דיווחים בעולם: מגעים לשחרור 100 חטופות תמורת אסירים, בישראל מאשרים: "לקראת שבועות מטלטלים"

 • נתניהו בנחל עוז, 10 בנובמבר 2023 (צילום: צילום מסך לע"מ)
  צילום מסך לע"מ
 • תיעוד פלסטיני: צה"ל יורה פצצות תאורה באזור ביה"ח שיפא, 10 בנובמבר 2023 (צילום: רשתות ערביות)
  רשתות ערביות
 • תיעוד פלסטיני: צה"ל יורה פצצות תאורה באזור ביה"ח שיפא, 10 בנובמבר 2023 (צילום: רשתות ערביות)
  רשתות ערביות
 • בית החולים שיפא אחרי תקיפת צה"ל, 10 בנובמבר 2023 (צילום: Ismail Zanoun / AFP)
  Ismail Zanoun / AFP
 • .עשן מתקיפות צה"ל בגבול לבנון, 10 בנובמבר 2023 (צילום: אייל מרגולין, פלאש 90)
  אייל מרגולין, פלאש 90
 • WhatsApp_Image_2023-11-10_at_13.46.14_(1)
 • פלסטינים נעים לכיוון דרום רצועת עזה, 10 בנובמבר 2023 (צילום: MAHMUD HAMS / AFP)
  MAHMUD HAMS / AFP
 • . (צילום: מוחמד עטייה, פלאש 90)
  מוחמד עטייה, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בחמ"ל נחל עוז שנפתח מחדש במחנה רעים וערך קידוש ליל שבת עם החיילים.

ראש הממשלה נתניהו לתצפיתניות:

"פשוט כואב הלב, ממש נקרע. הלב נקרע אבל ממשיכים לעבוד. שתהיה לכן שבת שקטה ומבורכת. אני מצדיע לכן, אתן עושות עבודת קודש.

עברנו ימים מאוד מאוד קשים, אבל אתם יודעים מה אנחנו עושים שם בפנים – הלוחמים שלנו פשוט רומסים אותם. נכריע אותם בעזרתכן ובעזרת ה'. כל הכבוד לכן".

ללוחמי ימ"ס דרום אמר: "כשאני עומד ליד הלוחמים האלה כל עם ישראל צריך להרגיש בטוח. אנחנו הולכים לנצח בענק. שבת שלום לכם".

דובר משרד החוץ ליאור חייט פרסם הערב הודעה נגד אונסק"ו, במהלכה עדכן כי מספר הנרצחים במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר עומד על 1,200 אנשים.

בהודעתו נכתב:

"ישראל דוחה בשאט נפש את ההחלטה החד-צדדית שקיבל אונסק"ו היום בנוגע למצב בעזה. ההחלטה מתעלמת לחלוטין מהטבח ב-7 באוקטובר על ידי מחבלי חמאס, שרצחו באכזריות כ-1200 בני אדם בדם קר וחטפו 240 כולל תינוקות, ילדים, נשים וקשישים.

"ההחלטה נותנת אור ירוק לארגון הטרור חמאס, שהוא גרוע מדאעש, להמשיך ולרצוח ולחטוף וכן להמשיך ולהשתמש בתושבי רצועת עזה כמגנים אנושיים. אונסק"ו משתפת פעולה בעיוות של עובדות בסיסיות ובהכחשת טבח בשירות ממשלות קיצוניות ותומכי טרור.

"אונסק"ו, שהקדיש דקת דומיה רק לזכר הקורבנות הפלסטינים, הוא ארגון שיש לו כישלון מוסרי מובנה וצריך להתבייש בעצמו ובדיונים שלו. ישראל מודה למדינות שתמכו בה ולתיקונים שהציעה ארצות הברית, והתנגדו להחלטת הקבוצה הערבית".

אוניברסיטת קולומביה הודיעה כי היא משעה את סטודנטים למען צדק בפלסטין (SJP) ואת הקול היהודי לשלום (JVP) כקבוצות סטודנטים רשמיות עד סוף תקופת הסתיו.

בהודעת האוניברסיטה נמסר כי ההחלטה התקבלה לאחר ששתי הקבוצות הפרו שוב ושוב את מדיניות האוניברסיטאות הקשורות לקיום אירועי קמפוס, ששיאו באירוע לא מורשה ביום חמישי אחר הצהריים שהתנהל למרות אזהרות וכלל רטוריקה מאיימת והפחדה.

עוד נמסר כי "השעיה פירושה ששתי הקבוצות לא יהיו זכאיות לקיים אירועים בקמפוס או לקבל מימון מהאוניברסיטה. הסרת ההשעיה תהיה מותנית בכך ששתי הקבוצות יפגינו מחויבות לעמידה במדיניות האוניברסיטאות ויערכו התייעצויות ברמת הנהגת הקבוצה עם פקידי האוניברסיטה.

"כמו כל קבוצות הסטודנטים, SJP ו-JVP נדרשים לציית למדיניות ונהלים של האוניברסיטה. זה מבטיח הן את בטיחות הקהילה שלנו והן שניתן לנהל את פעילויות הליבה של האוניברסיטה ללא הפרעה.

"במהלך הזמן הטעון במיוחד הזה בקמפוס שלנו, אנו מחויבים מאוד לתת מקום לקבוצות סטודנטים להשתתף בוויכוח, הסברה ומחאה. זה מסתמך על חברי הקהילה שמצייתים לכללים ומשתפים פעולה עם מנהלי אוניברסיטה שחובה עליהם להבטיח את שלומם של כל אחד בקהילה שלנו".

חזבאללה פרסם תיעוד של חדירת 3 הכטב"מים המתאבדים לשטח ישראל מוקדם יותר היום.

דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי פרסם את ניתוח המערכות המבצעיות של צה"ל, ממנו עולה לדבריו כי גורמי חבלה ירו הבוקר רקטות לעבר כוחות צה"ל שפעלו ליד בית החולים שיפא בעיר עזה.

הוא הוסיף וציין כי לפי מערכות צה"ל, RPG פגע בבית החולים. לפיכך, לפי המידע העומד לרשות צה"ל, ארגוני הטרור ברצועת עזה אחראים לשיגור הטיל הכושל שפגע בבית החולים.

סגירה