היום ה־39 ללחימה ● 239 חטופים עדיין בעזה

הבית הלבן: חמאס והג'יהאד האסלאמי החזיקו חטופים בבתי החולים ברצועה

צה"ל יירט מעל הים האדום טיל ששוגר לאזור אילת ● ראש שב"כ נועד בקהיר עם ראש המודיעין הכללי של מצרים במסגרת המאמצים להביא לשחרור החטופים ● גנץ: "גם אם נידרש להפסקת אש לצורך החזרת חטופים - לא תהיה עצירה של המלחמה" ● כוחות צה"ל השתלטו על בית המחוקקים של חמאס, קריית הממשלה ומפקדת המשטרה של הארגון ● שר החוץ נפגש בז'נבה עם נשיאת הצלב האדום

 • תקיפה ישראלית בצפון רצועת עזה, 14 בנובמבר 2023 (צילום: FADEL SENNA / AFP)
  FADEL SENNA / AFP
 • כוח צה"ל יורה אש ארטילריה בסמוך לגבול עם רצועת עזה, 14 בנובמבר 2023 (צילום: GIL COHEN-MAGEN / AFP)
  GIL COHEN-MAGEN / AFP
 • כוחות בזירת נפילת רקטה באשקלון, 14 בנובמבר 2023 (צילום: Menahem KAHANA / AFP)
  Menahem KAHANA / AFP
 • חיילי צה"ל, בקרבת הגבול עם רצועת עזה, שבים לאחר שעסקו בחיפוש אחר שרידים של חללים מהמתקפה שאירעה ב-7 באוקטובר 2023, 14 בנובמבר 2023 (צילום: Menahem KAHANA / AFP)
  Menahem KAHANA / AFP
 • תקיפה ישראלית בצפון רצועת עזה, 14 בנובמבר 2023 (צילום: Jack Guez / AFP)
  Jack Guez / AFP
 • מחנה הפליטים אל-בורייג', שבמרכז רצועת עזה, שנפגע בתקיפות ישראליות, 14 בנובמבר 2023 (צילום: Mohammed ABED / AFP)
  Mohammed ABED / AFP
 • הלווייתו של רז אבולעפיה, שנהרב בקרב בצפון רצועת עזה, במושב רשפון, 14 בנובמבר 2023 (צילום: AP Photo / Ariel Schalit)
  AP Photo / Ariel Schalit
 • פעילות צה"ל ברצועת עזה, 14 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל

הותרו לפרסום שמותיהם של שני חללי צה"ל שנפלו בקרבות בצפון הרצועה:

סמ"ר רועי מרום (Roee Marom), בן 21, מרעננה, מפקד כיתה בגדוד 906, ביסל"ח, שירת כלוחם בסיירת חרוב, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

רס"ר (במיל') רז אבולעפיה (Raz Abulafia), בן 27, מרשפון, לוחם בגדוד 6863, חטיבה 12, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

הודעה נמסרה למשפחותיהם.

כמו כן, לוחם במילואים מיחס"ם 5828 ואיש קבע מגדוד 605 נפצעו באורח קשה בקרבות בצפון רצועת עזה.

בנוסף, אתמול (שני) שני לוחמי צה"ל מגדוד 299, חטיבה 300 נפצעו באורח קשה כתוצאה מפגיעת טיל נ"ט סמוך למרחב נטועה. הלוחמים פונו לקבלת טיפול בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.

הלוחמים רועי מרום ורז אבולעפיה שנפלו בקרבות בצפון רצועת עזה, 14 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)
הלוחמים רועי מרום ורז אבולעפיה שנפלו בקרבות בצפון רצועת עזה, 14 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)

אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ופיקוד הצפון השלימו את ההיערכות הלוגיסטית לקראת החורף, בצל המלחמה.

במסגרת ההיערכות, נופקו בשלושת השבועות האחרונים אלפי פריטים וציוד אישי ליחידות השוהות במרחב הצפון, מראש הנקרה ועד החרמון, סדיר ומילואים כאחד, תוך מיסוד המענה הלוגיסטי בדגש על מוכנות לשהייה ממושכת של הכוחות בשטח.

בין הפריטים שנופקו ישנם חלפ"סים (חליפות סערה), חרמוניות, סופטשלים, פליזים, מעילים, ציוד תרמי ועוד.

על מנת לאפשר רציפות תפקודית לכוחות הנמצאים בשטח זמן ממושך, בוצעה עבודה מאומצת בתחומי התשתיות, אוהלים מבודדים, תאורה, מקלחות, שירותים, כיסויים לגשם, מיטות שדה, מזרנים ועוד.

במרחב הצפון הוקמו עשרות אוהלים מבודדים שביכולתם להכיל פלוגות שלמות. כלל יחידות פיקוד הצפון, כולל מוצבי הקצה, מתוספקות באופן קבוע בארוחות חמות, מי שתייה ומים חמים למקלחת.

כמו כן, הופעלו מקלחות, מכבסות, ומספרה ניידות, אשר עוברות בין הבסיסים השונים ומספקות מענה מיטבי לחיילים בקצה.

המענה הלוגיסטי ליחידות הותאם על ידי אנשי הלוגיסטיקה באוגדות, לפי תוואי השטח ומשימות היחידה. בשל האיומים הגזרתיים והפעילויות המבצעיות במרחב, הותאם מענה ייעודי להר דב ולחרמון, אשר מאופיינים במזג אוויר ייחודי בעונת החורף.

ראש ענף לוגיסטיקה בפיקוד צפון, סגן-אלוף ארז פרץ: "אנחנו עובדים מסביב לשעון כדי לתת לחיילים את כלל הציוד והאמצעים שהם צריכים לחורף. פרסנו בשטחי הכינוס אמצעים רבים – שירותים, מקלחות, דודי מים חמים, אוהלים ממוזגים ומכבסות ניידות אשר עוברות בין המוצבים והבסיסים. ביצענו רכש ופתחנו את מחסני החירום כדי שיהיה לחיילים בסדיר ובמילואים את כלל האמצעים שהם צריכים לחורף".

העיתון האמריקאי "וושינגטון פוסט" ציטט גורם ישראלי שטען כי ישראל וחמאס קרובים להסכמה על עסקת חילופי שבויים עם הפסקת אש זמנית למשך כ-5 ימים. ההסכם עשוי להתפרסם בתוך ימים אם הפרטים הסופיים ייפתרו, אמר הגורם הבכיר.

"המתווה הכללי של העסקה מובן", הסביר הבכיר הישראלי בראיון ביום שני, בבקשה לאנונימיות כדי לדון בנושא הרגיש. ההסכם הטנטטיבי קורא לשחרור נשים וילדים ישראלים בקבוצות, במקביל לנשים וצעירים פלסטיניים המוחזקים בבתי הכלא בישראל.

ישראל רוצה לשחרר את כל 100 הנשים והילדים שנלקחו מישראל, אך המספר הראשוני צפוי להיות קטן יותר. מספר הנשים והצעירים הפלסטיניות שעלולים להשתחרר אינו ברור, אבל פקיד ערבי אמר בשבוע שעבר שיש לפחות 120 בכלא. חמאס הודיע כי הוא מוכן לשחרר 70 נשים וילדים.

הפסקת אש זמנית של ככל הנראה חמישה ימים תלווה את חילופי בני הערובה והאסירים, אמר הגורם הישראלי. הפסקת אש זו תאפשר מעבר בטוח לחטופים הישראלים ויכולה גם לאפשר סיוע בינלאומי נוסף לאזרחים פלסטינים בעזה וצריך להקל על המשבר ההומניטרי שם, הסביר הפקיד הישראלי.

חמישה פלסטינים נהרגו בהתנגשויות עם כוחות צה"ל סביב העיר טול כרם בצפון הגדה המערבית, אמר מנהל בית חולים מקומי לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

חמשת הגברים הפלסטינים, בני 21 עד 29, נהרגו במהלך פעילות מבצעית של הצבא הישראלי בעיר, אומר אמין חאדר, ראש בית החולים ת'אבת, שם נרשמו מקרי המוות. צה"ל אישר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי בוצע מבצע באותו חלק בגדה המערבית.

אזעקת צבע אדום הופעלה בכיסופים.

סגירה