נאחל לנו שנצליח להדיחו בכל אמצעי חוקי ודמוקרטי

שלט הקורא להדחת ראש הממשלה בנימין נתניהו בהפגנה ליד מעון ראש הממשלה בירושלים, 4 בנובמבר 2023 (צילום: FADEL SENNA / AFP)
FADEL SENNA / AFP
שלט הקורא להדחת ראש הממשלה בנימין נתניהו בהפגנה ליד מעון ראש הממשלה בירושלים, 4 בנובמבר 2023

החטופות המורעבות והמבועתות שבו למרבה השמחה.

הילדים מספרים לקרוביהם סיפורי זוועות מהשבי הנורא. ממדי הקטסטרופה רק מתחילים להתגלות.

תינוק ופעוטות וילדים והורים עדיין חטופים בעזה (לאו דווקא בידי חמאס וכלל לא בטוח שחמאס יודע היכן הם, וייתכן שהוא יודע היכן הם אך מעמיד פנים ובכלל: יחיא סנוואר הפסיכופת מהתל רבות בראש הממשלה הנכלולי בתולדותינו).

תינוק ופעוטות וילדים והורים עדיין חטופים בעזה. לאו דווקא בידי חמאס וכלל לא בטוח שחמאס יודע היכן הם, וייתכן שהוא יודע היכן הם אך מעמיד פנים ובכלל: סנוואר הפסיכופת מהתל רבות בראש הממשלה

קשישים וקשישות עדיין שם. צעירים וצעירות. וגם חיילים וחיילות שבויים בעזה. האם דדי ברנע יגבש הסכם לשחרור כלל החטופים והשבויים? קשה להאמין. אבל רוצים להאמין.

בחזרה למספרי הבלהות: 155 חטופים וחטופות וכן שבויים ושבויות שנחשבים חיים כרגע (אף שההערכה היא שלא כולם חיים למרבה הזוועה) מצויים עדיין בידי חמאס והפלגים האחרים בעזה.

למעלה מ-1200 נרצחים והרוגים. כ-3500 פצועים. 29 פצועים קשה עדיין מאושפזים.

עוד מספרים מבעיתים: 2.3 מיליון תושבי עזה חיים בתנאי בלהות באדיבות חמאס שפתח עליהם את שערי הגיהינום (והיסטורית, זה ברור, ישנה אחריות לא מבוטלת למדינת ישראל לטרגדיה הפלסטינית אבל קשה שלא לראות כיצד עיוורון של הנהגה קנאית ואתוס מתקרבן – שמוכר לנו היטב מעצמנו לא אחת – הובילו את האומללים הללו לעברי פי פחת לאורך עשרות שנים. זהו גיהינום שמקורותיו משולבים).

מספרים מבעיתים במיוחד: כ-15 אלף הרוגים פלסטינים במלחמת הבלהות הזו. כ-5000 מתוכם ילדים. כ-4000 נשים לכל הפחות (ציון המגדר חשוב מפני שנשים אינן נמנות כמעט אף פעם על הפלג הצבאי החמוש של חמאס. לא, לא פלג. צבא תת-מדינתי).

למעלה מ-1200 נרצחים והרוגים. כ-3500 פצועים. 29 פצועים קשה עדיין מאושפזים. עוד מספרים מבעיתים: 2.3 מיליון תושבי עזה חיים בתנאי בלהות באדיבות חמאס שפתח עליהם את שערי הגיהינום

ומתוך 6000 ההרוגים הנותרים – ודאי שרבים אינם חמושי חמאס. לרבות קשישים וגברים בגיל העמידה וגברים צעירים שאינם נוטלים חלק בזרוע הצבאית.

הזרוע הצבאית של חמאס מונה עשרות אלפי אנשים. 30 אלף לפי הערכה אחת. ייתכן שיותר, לפי הערכה אחרת. כוח הנוח'בה המאומן והחמוש שהכה בנו בזוועתיות מונה כמה אלפי חברים.

ישנו אוטומט קבוע אצלנו, שלפיו רק הם אשמים במצבם. ישנו גם אוטומט מהצד השני (גם הוא אצלנו) שלפיו רק ישראל אשמה. מין שחור-לבן שטוח שכזה. מעט מעייף. דקלום סיסמאות עבשות שמצדיק את ישראל תמיד. דקלום סיסמאות עבשות שנשמעות כמו תעמולת חמאס מהסוג הכי עלוב.

חמאס משיג את מטרותיו: המטרות אינן הומניסטיות. המטרות אינן הבטחת חיי פלסטינים. גם לא הבטחת רווחתם חרף האתוס האסלאמי שמחויב לרווחה. ודאי לא כינון מדינה דמוקרטית לצד מדינת ישראל או אפילו במקומה. הפוך.

המטרות הנוכחיות הן יצירת נסיקה בהערצה כלפי חמאס בקרב רבים מהמיואשים, מיצוב מעמדו כמי שהביא להישגים לאומיים וכמובן שחרור אסירים:

לרבות עצורים מנהליים שהם חרפה גדולה לצערי ולרבות עצורים שטרם הורשעו ולרבות קטינים ולרבות נשים ולרבות רבים שאינם רוצחים – אך גם לרבות 559 מורשעים ברצח. כמה מהם רצחו (כל אחד) עשרות ישראלים חפים: מתכנני פיגועי תופת באוטובוסים ובמסעדות, משלחי מתאבדים לקניונים ובתי קפה וגם מי שירו למוות ודקרו למוות אזרחים ישראלים. ולצדם: רוצחי ההמונים מהנוח'בה.

חמאס משיג את מטרותיו, שאינן הומניסטיות. הן אינן הבטחת חיי פלסטינים או הבטחת רווחתם – חרף האתוס האסלאמי שמחויב לרווחה. ודאי לא כינון מדינה דמוקרטית לצד מדינת ישראל או אפילו במקומה. הפוך

האם יש צורך לשוב ולהזכיר שסנוואר פסיכופת? שרצועת עזה נתונה בידי ארגון שביצע פשעים נגד האנושות? ארגון שמטרתו מדינה שמושתתת על השריעה האסלאמית?

האם יש צורך לחזור ולהזכיר שהשנאה העצומה שרוחשים העזתים למדינת ישראל אינה מצדיקה חיים בעוני מחריד, 80 אחוזי אבטלה, תשתיות מחוסלות, מים מזוהמים ולעתים כמעט רעב? ומובן שהתנאים הללו הם הקרקע הכי פורייה לשנאה וגם להסתה וגם לאלימות איומה. איומה באמת.

האם יש צורך לחזור ולהזכיר שצה"ל אינו מבצע ג'נוסייד לפי שום הגדרה של המשפט הבינלאומי, אינו מבצע טיהור אתני, אינו מבצע פשעים מכוונים נגד האנושות – אך עדיין אחראי למותם של אלפי תושבים פלסטינים חפים?

האם יש צורך להזכיר שגם אם לא מבוצעים פשעי מלחמה בידי ישראל (ואין צורך לרוץ באוטומטיות ולהכריז שאלו פשעי מלחמה מבלי להכיר את המשפט הבינלאומי), עדיין לא ניתן לקבל את התוצאה המזוויעה של אלפי חפים מתים לרבות אלפי ילדים ואסון הומניטרי בקנה מידה בלתי נתפס?

אגב, גם טענות לגבי פשעי מלחמה יש לבדוק ברצינות (לא, ישראל אינה בודקת עצמה כראוי בהיבטים הללו, כזכור מהגדה המערבית ששרי ממשלת הבלהות שלנו מתעקשים להבעיר).

צה"ל אינו מבצע ג'נוסייד לפי שום הגדרה של המשפט הבינלאומי, אינו מבצע טיהור אתני, אינו מבצע פשעים מכוונים נגד האנושות – אך עדיין אחראי למותם של אלפי תושבים פלסטינים חפים

אני עובר לרגע לגדה המערבית, שגם בה מוקדים פלסטינים אלימים, לרבות כאלו שתומכים בחמאס: אני מזכיר גם שלא פחות מ-231 פלסטינים נהרגו בגדה מאז 7 באוקטובר. ישנן עדויות להתנכלות קשה וחמורה ואף שיטתית כלפי פלסטינים רבים מצד מתנחלים, מתנחלים במילואים (כלומר: צבא) וחיילים שאינם בהכרח מתנחלים – לרבות הטלת מורא מכוונת ולרבות מעשי התעללות של ממש.

הצבא אינו מונע זאת דיו אף שזהו תפקידו החוקי. לעתים הוא מעלים עין. לעתים, כאמור, גורמים בצבא שותפים להתעללות המקיפה הזו. מין סימביוזה נפשעת. זו חרפה גדולה והדבר נחשב גם פשע מלחמה כשהוא מבוצע כלפי אוכלוסייה כבושה שנשלטת בידי צבא שהוא הריבון בשטח.

על ממשלת ישראל לא אכביר מילים. ממשלת ההפיכה המשטרית ופירוק מערכות המדינה. ממשלת השיסוי וחדלי האישים. ממשלה עם מסיתים ארורים, משסים בורים, וגזענים מוחלטים. ממשלה שחלק משריה קוראים לרצח עם ולטיהור אתני. ממשלה שמושתתת על קואליציה מופרעת, שגם מתוכה בוקעים קולות הקריאה לרצח עם ולטיהור אתני ולביצוע פשעים נגד האנושות.

ממשלה שפירקה את מערכות המדינה, הפקירה את אזרחיה, חיסלה את השירות הציבורי, רדפה במאפיוזיות את שומרי הסף, החריבה את המשטרה, פעלה למען הפיכה משטרית לחילוץ נאשם מהכלא ופעלה נמרצות למען הגשמת חזון דיקטטורת אפרטהייד מזוויעה.

ממשלה שהוכיחה שכהונת הנאשם המשסה היא סכנה קיומית. שהוכיחה ששלטון ימין קיצוני הוא סכנה מבעיתה לקיום המדינה. שהוכיחה שאם מדינת ישראל תהיה דיקטטורה קנאית ונחשלת, היא פשוט לא תהיה. שראשה הבזוי הוביל את מדינת ישראל לקטסטרופה החמורה והמקיפה והמזוויעה בתולדותיה תוך שהוא ממוקד אך ורק בהימלטות בזויה ממשפטו.

זו ממשלה שפירקה את מערכות המדינה, הפקירה אזרחים, חיסלה את השירות הציבורי, רדפה במאפיוזיות את שומרי הסף, החריבה את המשטרה, פעלה למען הפיכה משטרית לחילוץ נאשם מהכלא ולדיקטטורת אפרטהייד

ממשלת בוזזים ששריה מושחתים ומופקרים ובראשה עומד אדם בלי גרם אחד של מוסריות בכל גופו ונפשו. נאחל לנו שנצליח להדיחו בכל אמצעי חוקי ודמוקרטי. נאחל לו להיכלא ולראות כיצד הופך שמו לשם נרדף לכישלון מוחלט. לאסון קולוסאלי. למי שכמעט החריב את מדינת ישראל.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 988 מילים
סגירה