גמר חתימה טובה

פחות חשבון נפש, יותר איחולים לחג: במערכת הפוליטית מקבלים את יום הכיפורים תש"ף

פרקליטי נתניהו יוכלו למסור את סיכומיהם עד 22 באוקטובר; מנדלבליט צפוי להחליט לגבי הגשת כתב אישום עד פרישת שי ניצן בדצמבר ● מחרתיים תדון הוועדה המסדרת של הכנסת בפיצול ימינה ● ב-65% מהקלפיות בבני ברק נכחו מתחזים למשקיפים של העבודה ● בשבוע הבא יציג ליברמן את תוכניתו להתמודדות עם המשבר הפוליטי

 • הכותל המערבי, לפנות בוקר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
  יונתן זינדל, פלאש 90
 • תל אביב, אתמול (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
  מרים אלסטר, פלאש 90
 • קבר רבי שמעון בר יוחאי במרון, היום (צילום: דוד כהן, פלאש 90)
  דוד כהן, פלאש 90
 • כפרות בבית שמש, השבוע (צילום: Oded Balilty, AP)
  Oded Balilty, AP
 • בני ברק, השבוע (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
  יונתן זינדל, פלאש 90
07:29 עריכה

ב-65% מהקלפיות בבני ברק הוצבו משקיפים שהתחזו לנציגים של מפלגת העבודה – כך פורסם הבוקר ב"הארץ". שלשום העבירה הפעילה הפוליטית אורנה אנג'ל את המידע ליושב ראש ועדת הבחירות, חנן מלצר.

ב"הארץ" מצאו לפחות 112 קלפיות שבהן ישבו נציגים עם כתבי מינוי מזויפים – ששמותיהם לא הופיעו ברשימותיה של העבודה. ביהדות התורה הכחישו שהנציגים הוצבו מטעמם.

07:48 עריכה

בשבוע שעבר הודיעה ישראל ביתנו שאם עד יום כיפור לא תושג התקדמות בפתרון המשבר הפוליטי תציג המפלגה הצעה משלה לפתרון המבוי הסתום. לפי דיווח בחדשות 12, יושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, יציג את המתווה שלו בשבוע הבא.

הבוקר מתפרסם ב"מעריב" ראיון עם ליברמן, שבו הוא מכנה את שרת התרבות והספורט מירי רגב "בהמה" ואת שר החוץ ישראל כ"ץ "שקרן עלוב" (קטעים מהראיון פורסמו אתמול באתר "מעריב"). לפי דיווח של יואב קרקובסקי אתמול בתאגיד השידור כאן, יש בליכוד מי שסבורים שתוכניתו של ליברמן היא להיעדר מהצבעה על ממשלת מיעוט בראשות בני גנץ – דבר שעשוי לאפשר את השבעתה של ממשלה שכזו, ובכך יביא לקצן של שנות נתניהו בשלטון (אפשרות זו הוצגה בחודש שעבר על ידי רביב דרוקר).

הבוקר עוסק נחמיה שטרסלר ביחסיהם של נתניהו וליברמן. שטרסלר מציג תזה רווחת במערכת הפוליטית, שלפיה ליברמן מעוניין בחיסולו הפוליטי של נתניהו, והוא מוכן לעשות לא מעט לשם כך. לפי טור הדעה, נתניהו היה גורם מרכזי בפתיחתה של החקירה הפלילית נגד בכירי ישראל ביתנו, ועתה מעוניין ליברמן לראות את נתניהו מאחורי סורג ובריח.

08:26 עריכה

אמש הסתיימו ארבעת ימי השימוע שנערכו לראש הממשלה נתניהו בפני היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. עד 22 באוקטובר, סוף חג סוכות, יוכלו פרקליטיו של ראש הממשלה למסור את סיכומיהם. אז יתכנס הצוות בראשות מנדלבליט כדי לסכם את השימוע מבחינתם. ההערכה הרווחת היא שהיועץ המשפטי לממשלה מעוניין להגיע להחלטה בעניין כתב אישום עד שפרקליט המדינה שי ניצן יסיים את תפקידו בדצמבר הקרוב.

אביחי מנדלבליט (צילום: פלאש 90)
מנדלבליט בהגיעו למשרד המשפטים, אתמול (צילום: פלאש 90)

אחד הנושאים שבלטו בסיקור השימוע היה העיסוק בהיעדרותה של הפרקליטה ליאת בן ארי, שנכחה רק במחצית מימי הדיונים בגלל חופשה שנקבעה מראש.

09:10 עריכה

כתב "ידיעות אחרונות" יובל קרני מדווח שפעילי ליכוד קיבלו בימים האחרונים מכתבי הדחה מהתנועה. לפי המכתב המצורף, הפעילים קראו במערכת הבחירות להצביע לרשימות המתחרות בליכוד.

10:17 עריכה

מחרתיים, ביום חמישי, תתכנס הוועדה המסדרת של הכנסת כדי לדון בפיצולה של ימינה לשתי סיעות, הבית היהודי – האיחוד הלאומי והימין החדש, כך פורסם בערוץ כנסת. עם הפיצול ימנה הימין החדש שלושה חברים, איילת שקד, נפתלי בנט ומתן כהנא, והבית היהודי – האיחוד הלאומי ימנה ארבעה, רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ', מוטי יוגב ואופיר סופר.

מימין: בצלאל סמוטריץ', מוטי יוגב, עידית סילמן, איילת שקד, נפתלי בנט ורפי פרץ (צילום: פלאש 90)
מימין: בצלאל סמוטריץ', מוטי יוגב, עידית סילמן, איילת שקד, נפתלי בנט ורפי פרץ, אחרי פרסום מדגמי הבחירות (צילום: פלאש 90)

ביום זה תתכנס גם הוועדה הזמנית לחוץ וביטחון כדי להקים שתי ועדות משנה זמניות: ועדת משנה למודיעין, שירותים חשאיים, שבויים ונעדרים וועדת משנה למוכנות וביטחון שוטף. בדיון גם ייקבע הרכב החברים בשתי ועדות המשנה.

11:05 עריכה

ב-25 בספטמבר הטיל הנשיא ריבלין על ראש הממשלה נתניהו להקים ממשלה. ליושב ראש הליכוד ניתנו אז 28 ימים להקים ממשלה, שיסתיימו ב-23 באוקטובר. תחילה מסרו גורמים בסביבתו של נתניהו, שאם ראש הממשלה יווכח שאין בכוחו להקים ממשלה, הוא לא ישתהה וישיב את המנדט לנשיא. אולם לאחרונה חל שינוי, וקולות אחרים נשמעים כעת, ולפיהם, בכוונת נתניהו להשאיר את המנדט אצלו לעת עתה. לפי הערכות, נתניהו רוצה שהמנדט יהיה אצלו כשליברמן יציג את תוכניתו לפתרון המשבר הפוליטי. ייתכן אף שראש הממשלה יפעל להעביר החלטה במרכז הליכוד, שתבצר את מעמדו כיושב ראש, בטרם יושב המנדט לנשיא.

ראובן ריבלין נותן לבנימין נתניהו את המנדט להרכבת הממשלה, ב-25 בספטמבר 2019 (צילום: ראול ווטליף)
ריבלין בעת הטלת הרכבת הממשלה על נתניהו בחודש שעבר (צילום: ראול ווטליף)

אחרי מערכות בחירות קודמות, פנו לא אחת המועמדים שעליהם הטיל הנשיא להרכיב ממשלה בבקשה לקבלת הארכת זמן – בת 14 יום. הנשיא נהג לאשר את הבקשה. אולם כעת לא צפוי ריבלין לנהוג כבעבר. עם תום המנדט של נתניהו, עתיד ריבלין להטיל על גנץ את מלאכת הרכבת הממשלה.

11:38 עריכה

חבר הכנסת יועז הנדל התנצל בפני השר רפי פרץ על הדה לגיטימציה שעשתה כחול לבן ל"אדם ראוי שתרם מחייו למען המדינה". פרץ השיב שהוא "סולח בלב שלם".

12:00 עריכה

"אני מתנצל מעומק ליבי על מה שקרה. לא התכוונתי לפגוע", כתב הבוקר השר דודי אמסלם בחשבון הפייסבוק שלו בהתייחס לדברים שאמר שלשום ב"חדשות הבוקר" בקשת 12. אמסלם אמר אז שבגלל המשאבים שמקצה המשטרה לחקירות נתניהו, לא נותרים משאבים להתמודדות עם רצח נשים. לדבריו, הוא לא ידע שלפניו התראיינה לילי בן עמי, אחותה של מיכל סלה, שלפי החשד נרצחה על ידי בעלה. אמסלם כתב שסמיכות הראיונות היא שהביאה לתוצאה עגומה. עוד כתב השר שהוא פעל "בתום לב ומחוסר ידיעה".

קצת ארוך, אבל מתבקש…ביום ראשון התראיינתי לתכנית הבוקר בקשת12 מהבית שלי במעלה אדומים.בעודי ממתין לתורי, הסתבר לי רק…

פורסם על ידי ‏דוד אמסלם David Amsalem‏ ב- יום שלישי, 8 באוקטובר 2019

13:16 עריכה

ערב יום כיפור שורה של פוליטיקאים מאחלים חתימה טובה, מבקשים סליחה ומשתפים בהגיגיהם

15:26 עריכה

הראיון המדובר של אביגדור ליברמן לבן כספית במעריב, עלה כעת לאינרטנט, ונדמה שהזירה הפוליטית עדיין עסוקה בשאלה: מה גרם ליו״ר ישראל ביתנו ומי שהיה בעברו אחד האנשים הקרובים ביותר לבנימין נתניהו לצאת בהתקפה כה חריפה, כמעט חסרת תקדים, נגד נתניהו ומפלגת הליכוד?

יכול להיות שהתשובה לשאלה זו טמונה בקטע ספציפי מאד באותו ראיון. ״לצערי, ביבי לא מסוגל להבין מושגים כמו חברות או נאמנות״, אומר שם ליברמן. ״הרי לא במקרה אין לנתניהו אפילו חבר אחד בחייו האישיים. תבדוק אותי, אפילו אחד אין. היו לו הרבה חברים, הכרתי את כולם, ראיתי איך כולם עוזבים, זה אחר זה.

״היום הוא לבד, בודד, בלי אף חבר. הוא לא מסוגל להבין שחברות לא נמדדת כשהכל טוב, אלא דווקא ברגעי משבר. גם כשחבר עושה טעות או שטות ואתה כועס ורותח עליו, תפקידך הוא לתמוך בו ברגעים הקשים״.

זו לא הפוליטיקה, זה לגמרי אישי.

אביגדור ליברמן עם בנימין ושרה נתניהו בדרך לביקור מדיני, בדצמבר 1996 (צילום: יעקב סער/לע״מ)
אביגדור ליברמן עם בנימין ושרה נתניהו באותם ימים, כשחבר היה חבר. דצמבר 1996 (צילום: יעקב סער/לע״מ)
15:36 עריכה

יו״ר הרשימה המשותפת איימן עודה הצטרף לרשימת המברכים לקראת כניסת יום כיפור, ועמד על מהות חשבון הנפש והתיקון הטמונים ביום זה.

וגם זכר לברך את חוגגי יום האופניים, כפרה עליו.

16:45 עריכה

רגע לפני ששקט מבורך נופל על הזירה הפוליטית למשך 25 שעות, הרמטכ״ל לשעבר גבי אשכנזי מקבל את המילה האחרונה, בשורת ציוצים נוגעת ללב – משהו שאפשר להסכים עליו.

גמר חתימה טובה לכולם! נחזור במוצאי החג.

עוד 12 עדכונים
כל הזמן // יום שלישי, 15 באוקטובר 2019
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בלי סודות "בגיל 18 גיליתי שאבי הביולוגי הוא אפרו-אמריקאי"

לייסי שוורץ דלגאדו תמיד נראתה שונה, ובבית הכנסת שאלו אותה אם היא ממוצא אתיופי ● אבל רק בגיל 18 גילתה שאמה ניהלה רומן עם גבר אפרו-אמריקאי ● היום היא מסתובבת בארה"ב עם הסרט התיעודי שעשתה על סיפור חייה ● ובחתונה שלה השמיעו מוזיקת סול והורה

עוד 641 מילים

אסטרטגיה חדשה מול איראן - עכשיו

בעקבות מכירת-החיסול (כן, תרתי משמע) של הכורדים ע"י טראמפ, התהפך באחת הטון התקשורתי העברי כלפי האדם, שהרוב המכריע של הפרשנים והאנליסטים כינו "הידידותי ביותר לישראל שישב אי-פעם בבית הלבן".

בבסיס המנח האסטרטגי הישראלי שעוצב ב-13 שנות שלטונו של נתניהו עמדו איראן וארה"ב. נתניהו הוא איש של נראטיבים ודימויים, ישראלי-אמריקני בעל חשיבה מורכבת ויכולת הפשטה ופישוט של אסטרטגיות סבוכות לכדי נוסחאות קליטות. מ"Better no deal than a bad deal" ועד "לא יהיה כלום כי לא היה כלום".

נתניהו מפשט אסטרטגיות סבוכות לנוסחאות קליטות. מ"Better no deal than a bad deal" ועד "לא יהיה כלום כי לא היה כלום". כך לוהקה איראן לתפקיד הנבל האולטימטיבי, הג'וקר של באטמן, וארה"ב ל"שריף הטוב"

כך, איראן לוהקה לתפקיד הנבל האולטימטיבי, הג'וקר של באטמן אם תרצו, וארה"ב כמובן כ"שריף הטוב". מקומה של ישראל בדרמה הנוסחתית הזו? מעודדת מן הקווים, שלעיתים גם חוצה אותם ומשתתפת במשחק.

בימי אובמה פעל נתניהו במגוון דרכים כדי לדחוף – שלא לומר לאלץ – את ארה"ב להתעמת צבאית עם איראן. בימי טראמפ יכול היה להסתפק בעידוד פומבי נמרץ, ובסיוע מאחורי הקלעים, שיש להניח שלא כולו כבר נחשף.

עכשיו, כשהולך ומתברר שטראמפ שינה את הכללים ושבר את הכלים, נתניהו ייאלץ לחשב מסלול מחדש, לפחות כל עוד ימשיך למלא תפקיד (זמני?) של ראש ממשלה או שר.

אולם הכישלון של נתניהו כל כך מובהק ובוהק ומסנוור, עד שהפך כמעט מיידית למובן מאליו ואף… כמעט משעמם.

מעניין יותר לבדוק את צידה האחר של המשוואה הישראלית. אבל רגע, יש כזה? הרי השר לשעבר והמועמד לשעבר לראשות הממשלה ח"כ יאיר לפיד אמר ש"בעניין האיראני אין ימין ואין שמאל". ואם תגגלו את המשפט הזה תמצאו נוסחים כמעט זהים בפיהם של כל מנהיגי ה"אופוזיציה" לדורותיהם.

כפי ששאג אריאל שרון ז"ל במרכז הליכוד בשעתו "מי בעד חיסול הטרור? ירים את ידו!" והקהל כולו הרים את התיקרה – כך בעשורים האחרונים, בעיקר בעקבות נתניהו, התיישרה הפוליטיקה הישראלית כולה עם המנטרה של "איראן היא איום קיומי".

כפי ששאג שרון ז"ל במרכז הליכוד "מי בעד חיסול הטרור? ירים את ידו!" והקהל הרים – כך בעשורים האחרונים, בעיקר בעקבות נתניהו, התיישרה הפוליטיקה הישראלית עם המנטרה "איראן היא איום קיומי"

וכפי שפורסם, עשרות מליארדים כבר הושקעו בהיערכות צבאית מולה ע"י ראשי הממשלה שרון, אולמרט, ברק, וכמובן נתניהו, שהשבוע ביקש מליארדים טריים נוספים למטרה זו.

האם בנקודת הזמן הנוכחית, בקרוס הקונספציה שלפיה ארה"ב היא ש"בסופו של דבר תעשה את העבודה", יש סיכוי למהפיכה חשיבתית גם בחלקים של המערכת הפוליטית והממסד המדיני-בטחוני הישראלי? האם יכולה להיות תפישה אלטרנטיבית להתמודדות עם האיום האיראני?

בניית אסטרטגיה מתחילה בהנחות-יסוד. הנחות היסוד לאסטרטגיה אלטרנטיבית שכזו יכולות להיות:

איראן איננה איום קיומי על ישראל, ואין בכוחה להשמיד אותה או אפילו ליצור איום אמין שכזה.

אין בכוחה של ישראל להפיל את המשטר האיראני, אבל יש בכוחה ליצור איום אמין על תפקוד המדינה והכלכלה האיראנית.

איראן איננה איום קיומי על ישראל, ואין בכוחה להשמיד אותה או ליצור איום אמין שכזה. אין בכוחה של ישראל להפיל את המשטר האיראני, אבל יש בכוחה ליצור איום אמין על תפקוד המדינה והכלכלה האיראנית

איראן וישראל הינן שתיים מתוך שלוש המעצמות האזוריות החזקות במזרח התיכון, וכך יהיה בעתיד הנראה לעין (לתוהים – טורקיה היא המעצמה השלישית).

ארה"ב – לא תחת טראמפ ולא תחת נשיא אחר – לא תהיה עריבה בלעדית לבטחון אזורי במזרח התיכון.

השיח הציבורי הישראלי זקוק בדחיפות להמשגות ולתפישות חדשות באשר להתמודדות עם איראן, והחשיבה והעשייה האסטרטגית הלאומית נדרשות לעיצוב מערכת בטחון אזורית חדשה ועמידה, שלא תהיה תלויה רק בארה"ב ולא מבוססת על הרתעה צבאית בלבד.

ברור שנתניהו אינו האדם המתאים למשימה, אבל ספק רב האם מחליפיו הפוטנציאליים ערוכים ומעוניינים להיענות לאתגר. עד כה לא נשמע מכיוונה של כחולבן, או מכיוון גורם אחר במערכת הפוליטית, איתות כלשהוא שיעיד אחרת.

ערן עציון הוא יזם מדיני ופוליטי, דיפלומט בכיר לשעבר, כיהן כסגן ראש המועצה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה, וכראש התכנון המדיני במשרד החוץ. המוטו שלו הוא: Speak Truth to Power. מאמין שהמפתח לעתיד ישראל, והעולם החופשי, הוא מהפיכה בשיטה הדמוקרטית

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 563 מילים

טיול לחג שווה לגלות את המקומות המונגשים בעיר העתיקה

מתגלגלים בעיר הקודש: אתרים בעיר העתיקה נגישים כעת למטיילים בכיסא גלגלים ● לאחר פרויקט שיפוץ בן 9 שנים, מטיילים עם מוגבלות יכולים להגיע לרוב האטרקציות המפורסמות של הבירה, ועשויים למצוא הפתעות נוספות בדרך ● טיול לחג בירושלים - חלק רביעי

עוד 824 מילים

מסעות טיפוליים בחו"ל הפכו ללהיט בקרב חיילים משוחררים שחוו טראומה בעת שירותם הצבאי ● בליווי מקצועי, יוצאים עשרות משלחות בשנה לטיול מגבש ● "כדי למצוא ריפוי, הם צריכים לחבור לעוד אנשים שראו את מראות הקרב לשבוע ברומניה, רק כדי שהם יוכלו להיות האחד עם השני ולא יחושו שמסתכלים עליהם כתמהוניים" ● טיול אחרי צבא מסוג אחר

עוד 2,883 מילים ו-2 תגובות

מכת השחצנות המקדימה

נתניהו יודע שהרמטכ"ל יודע וראש המוסד בטוח יודע וכל חברי הממשלה יודעים – גם ההזויים והמופקרים מביניהם – וכל אזרחי ישראל יודעים ש…איראן זה לא עניין של מכה מקדימה.

איראן היא מעצמה אזורית. היא יכולה להקריב מיליונים במלחמה של 8 שנים או יותר למען מטרה אידאולוגית. איראן מצויידת בצבא ענק מכף רגל ועד ראש ובמיטב הטכנולוגיה עד יכולות חלל וטילים ארוכי טווח וגרעין.

נתניהו, ראש ממשלת המעבר, יודע היטב שכל דיבור וכל התגרות באיראן מקרבים את המכה שאיראן תנחית עלינו. לא רק התקיפות של מתקניה בסוריה וגניבת ארכיון הגרעין, אלא הדיבורים השחצניים יחייבו את איראן להחזיר מנה אחת אפיים והיא תבוא שקטה וכואבת. מהירה וחדה ואכזרית.

כמו אז בארגנטינה.

מכה מקדימה או מכת תגמול…הביטוי לא חשוב. התוצאה תזעזע.

נתניהו יודע היטב שכל התגרות באיראן מקרבת את המכה שאיראן תנחית עלינו. לא רק תקיפות מתקניה בסוריה וגניבת ארכיון הגרעין, אלא הדיבורים השחצניים, יחייבו את איראן להחזיר מנה אחת אפיים

נתניהו יודע היטב שישראל לא תוכל להכניע את איראן. הוא יודע היטב שלא סתם הלכו ראשי הממשלה והמוסד הקודמים על בהונות ודרשו להרחיק את ישראל מעימות ישיר עם איראן, ולהשאיר את הבעיה האיראנית לאמריקאים או לעולם כולו.

אבל נתניהו רוצה להכשיר את הלבבות למלחמת גוג ומגוג, שבה יינצל מכתבי האישום שלו. מלחמה כזו תתרחש במהירות אם מחר איראן תתקוף את ישראל בטילי שיוט מעיראק או בהפצצת רקטות מלבנון או בפיצוץ שגרירות ישראלית בחו"ל.

עמוק בפנים הוא יודע זאת ולמרות זאת הוא ממשיך להתגרות ולנאום ולשחק באש. דיבורים מאיימים של ראש ממשלת ישראל הרי לא ירתיעו את איראן אבל תדמית פגועה בעולם השיעי, עלולה לדרבן אותה לפעול.

בזמנים שבהם ארה"ב הגדולה נרתעת מעימות עם איראן אחרי התקפה איראנית קשה על מתקני הנפט של סעודיה – בת בריתה העיקרית באזור, גם נתניהו מבין שארה"ב לא תתעמת עם איראן על אדמת ישראל או למען ישראל.

גדול ידידיו טראמפ הנוטש בדרכים, לא יתאמץ להביא חיילים ונשק אמריקאי למען שלט ברמת הגולן או בניין ריק בירושלים. גם לא למען ראש ממשלה שעלול לסבך את האמריקאים בעוד מלחמה במזרח התיכון.

נתניהו רוצה להכשיר את הלבבות למלחמת גוג ומגוג, שתציל אותו מכתבי האישום. וגם הוא מבין שארה"ב לא תתעמת עם איראן על אדמת ישראל או למען ישראל

בעולם האמיתי שבו מתנהלים איומים ומתרחשות מלחמות אין מקום לדמגוגים קפריזיים מסוגם של טראמפ ונתניהו, אלא למנהיגים זהירים. אנשים שמכלכלים את חיי מדינותיהם על פי סיכונים ויכולות, אינטרסים חיוניים ולא תעמולתיים ובוודאי לא עבור הימלטות מכתבי אישום על שוחד מרמה והפרת אמונים כלפי אזרחיהם.

נתניהו יודע שהרמטכ"ל יודע וראש המוסד יודע וכל מערכת הביטחון יודעת וכלל אזרחי ישראל יודעים את כל השיקולים הללו…אבל הוא ממשיך לסכן את קיומה של ישראל. ממשיך להחזיק בתפקיד שר הביטחון ובתפקיד ראש הממשלה ואין מי שיסכור את הפה חסר האחריות.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 420 מילים ו-3 תגובות

למקרה שפיספסת

עודכן אתמול
גיא זהר גיא זהר
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

בגיל 30, ישי ריבו הוא אחד הזמרים המצליחים והאהובים בישראל, למרות - ואולי בזכות - הרקע הדתי שלו ● בראיון לחג הוא מדבר על העלייה מצרפת, הקהל המגוון שלו וההימור שנטל על הקריירה ● "אמרתי לאשתי, 'הצ'קים מהחתונה לא מספיקים כדי לקנות דירה, אז בואי נוציא את זה על מוזיקה'"

עוד 890 מילים

שוב אלימות משטרתית נגד מפגינים בפתח תקווה

תיעוד שהגיע לידי זמן ישראל מראה כיצד מפגין שנעצר אמש בפתח תקווה סופג אגרוף משוטר, בעודו כבול ומובל למעצר ● מפגין נוסף אשר נעצר נדרש לטיפול רפואי אחרי שלטענתו, שוטרים הטיחו את ראשו בכביש ● השניים שוחררו אחרי מעצרם ● תגובת המשטרה: "בעקבות תקיפות שוטרים והפרת הסדר הציבורי, בוצעו מעצרים והחשודים הובאו לחקירה בתחנת המשטרה"

אמש, במהלך ההפגנות בכיכר גורן בפתח תקווה, שוב עצרה המשטרה מפגינים שבאו למחות נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט – ושוב בוצעו המעצרים באמצעים אלימים.

אחד העצורים, חיים טריווקס, ספג אגרוף משוטר בעודו כבול ומובל למעצר. הפעולה האלימה נקלטה בווידאו שצילמה אחת המפגינות במקום. עצור נוסף, יצחק זרבין, נסע עם בתו לבית החולים לטיפול בפגיעת ראש, לאחר ששוחרר מהמעצר. על פי זרבין, השוטרים הטיחו את ראשו בכביש על אף שלא עשה דבר, ואילו בתו הוטחה לעבר הגדר. שניהם פנו לבית חולים לטיפול בחבלות.

טריווקס וזרבין מיוצגים על ידי עו״ד דניאל חקלאי. שניהם שוחררו אמש ולא שהו במעצר לילה. טריווקס זומן לחקירה אחרי החג. עו״ד חקלאי העריך כי הוא יגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים ואף יתבע את המשטרה בעקבות תקיפתו בעודו אזוק.

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות תקיפות שוטרים והפרת הסדר הציבורי, בוצעו מעצרים והחשודים הובאו לחקירה בתחנת המשטרה. משטרת ישראל תאפשר את חופש הביטוי והמחאה אך לא תתיר תקיפת שוטרים והפרת החוק בשום מקרה".

ההפגנות נגד מנדלבליט מתקיימות בפתח תקווה מזה שלוש שנים. בשבועיים האחרונים, בארגון הליכוד, החלו להפגין במקום גם תומכי ראש הממשלה בנימין נתניהו, הקוראים ליועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיקים נגדו.

מעצרו של טריווקס, הווידאו המלא:

עוד 183 מילים

טיול לחג בעקבות הרגלי השתייה של משה מונטיפיורי

קברים, ארמונות, עוני ומגיפה: לפני שהגיע לבירה והקים את משכנות שאננים, משה מונטיפיורי ערך מסעות הרפתקניים בארץ הקודש ● ועם כל הכבוד לטחנת הקמח בשכונה, ייתכן שדווקא טעימות היין שנערכות שם נאמנות יותר לאופיו וזכרו ● טיול לחג בירושלים - חלק שלישי

עוד 995 מילים

טוויסט חדש בתסבוכי העלילה? נפתלי בנט ויועז הנדל נפגשו

אשכנזי מתעקש: בני גנץ צריך להיות ראש הממשלה הראשון במקרה של רוטציה ● הנשיא ריבלין מתערב במשבר נעמה יששכר: ביקש מפוטין להעניק לה חנינה ● מאבק הירושה ליום שאחרי נתניהו כבר כאן: ניר ברקת מצהיר בראיון ל-ynet על הכוונה להחליף את נתניהו, וראש המוסד יוסי כהן מצוטט על כוונה דומה במגזין "משפחה"

עוד 14 עדכונים

ראיון "לפחות מיליון איש עשויים להפוך לפליטים"

ג׳ונתן ספייר, אחד המומחים המובילים בנושא העם הכורדי ומי שבילה זמן רב בצפון-מזרח סוריה, מזהיר כי ללא התערבות בינלאומית מהירה, התקיפה הטורקית עלולה להוביל למשבר פליטים חמור ● ואחרי שמנהיגה כורדית-סורית הוצאה אתמול להורג, ספייר מזהיר: "זו אינדיקציה של סוג הכוחות שהטורקים עובדים עמם בשטח ושל מה עתיד לקרות באיזור"

עוד 1,815 מילים

נשים באדום מחאת האקלים הגיעה ללונדון

בשבועיים הקרובים נגלה אם תנועת מחאת האקלים XR תצליח לפרוץ את גבולות הבועה הבריטית, ולגייס לשורותיה גם אנשים ממעמד הפועלים ומהימין ● בינתיים, היעד של מחאות האקלים הוא להלום בתופים ולשתק 60 ערים

עוד 1,208 מילים

אוחנה: ישראל תחליט בתוך ימים אם להסגיר את ההאקר הרוסי לארה"ב

שלושה מפגינים נעצרו במחאת פעילי הליכוד בפתח תקווה ● השר ארדן: גזר הדין של נעמה יששכר לא החלטה שיפוטית טהורה ● ח"כ ברביבאי: "נתניהו רוצה לבוא למשפט שלו מבלפור" ● ח"כ אבידר: "נתניהו צריך להחזיר את המנדט, צוותי המו"מ לא נפגשים" ● ח"כ ביטן: "קודם שכחול-לבן יסכימו למתווה הנשיא ואז יידברו על בלוק ה-55"

עוד 18 עדכונים

טיול לחג הכי רחוק מבלפור - סיור בבית לוי אשכול בירושלים

ההוד וההדר נשמרו בשדרות בן מיימון בבירה, ביתם של ראשי הממשלה הראשונים ● סיור במרכז המבקרים המחודש של בית לוי אשכול, גלריית האמנות הוותיקה במדינה ולצפות באדריכלות משנות ה-1930 ברחוב שעוצב בהשראה אירופאית ● טיול לחג בירושלים - חלק שני

עוד 921 מילים

טעים להכיר המדריך לאוכל ישראלי ויהודי בברלין

מאפיות כשרות, חומוסיות היפסטריות, מסעדות ערביות-ישראליות ומטבחי שף תוצרת הארץ ● סיור קולינרי בעקבות הסצנה הקולינרית הישראלית והיהודית בברלין, כולל כל ההמלצות וכל הכתובות

עוד 1,335 מילים

חייה של לין גבאי - מורה יהודיה משכונה חרדית בניו יורק - החלו בדרך אחרת לגמרי ● היא נולדה וגדלה בעיראק של סדאם חוסיין בשנות המלחמה שם, וסבלה מיחס בעייתי של הסביבה ● היום היא מגדירה את עצמה כ"יהודיה-ערביה" ומחנכת את התלמידים שלה לסובלנות

עוד 824 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה