היום ה־120 ללחימה ● 136 חטופים עדיין בעזה

דובר צה"ל לתושבי צפון הארץ שהתפנו מבתיהם: "יש עוד דרך ארוכה עד שחזרתכם תתאפשר"

הניו יורק טיימס: גורמים בכירים בצה"ל הופתעו כשגילו שבארצות הברית מודעים לכך שישראל אוספת מידע על חלקם של אנשי אונר"א בטבח שהתחולל ב־7 באוקטובר והורו לחקור זאת ● מפגינים שקראו לשחרר את החטופים המוחזקים ברצועה חסמו את התנועה בנתיבי איילון ● צה"ל פיזר ברצועה כרוזים, שבהם הציבור הפלסטיני נקרא להפסיק לשתוק נוכח האסון שחמאס המיט עליו

 • פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה. 3 בפברואר 2024 (צילום: דובר צה״ל )
  דובר צה״ל
 • פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה. 3 בפברואר 2024 (צילום: דובר צה״ל )
  דובר צה״ל
 • פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה. 3 בפברואר 2024 (צילום: דובר צה״ל )
  דובר צה״ל
 • אתר ברפיח שהותקף על ידי ישראל, 3 בפברואר 2024 (צילום: Mohammed ABED / AFP)
  Mohammed ABED / AFP
 • אתר ברפיח שהותקף על ידי ישראל, 3 בפברואר 2024 (צילום: Mohammed ABED / AFP)
  Mohammed ABED / AFP
 • תמונותיהם של החטופים המוחזקים ברצועת עזה תלויות במרכז תל אביב, 3 בפברואר 2024 (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)
  מרים אלסטר/פלאש90

הפעילות בעזה: מדובר צה"ל נמסר הבוקר כי עשרות מחבלים חוסלו ביממה האחרונה בעזה. בצפון ובמרכז הרצועה, צוותי הקרב החטיבתיים של חטיבת הנח"ל וחטיבה 401 חיסלו במהלך פשיטות יזומות עשרות מחבלים ביממה האחרונה והשמידו מספר משגרים של טילי נ"ט. במהלך פשיטה על משרד השייך למחבל חמאס איתרו הכוחות ציוד צבאי, אמצעי לחימה ומסמכים של ארגון הטרור חמאס.

לוחמי עוצבת הקומנדו במחנה שאטי. 15 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה
לוחמי עוצבת הקומנדו במחנה שאטי. 15 בנובמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)

באחד האירועים במרחב שאטי, לוחמות מיחידת האיסוף 414 זיהו מספר מחבלים שניסו להעביר אמצעי לחימה בתוך שקים, הכוח הכווין לנקודה כלי טיס וחיסל את החולייה.

במערב חאן יונס, צוות הקרב של חטיבת גבעתי חיסל ביממה האחרונה כ-20 מחבלים. באחת הפעילויות, חוליית מחבלים ביצעה ירי נ"ט לעבר כלי צה"לי, הלוחמים סגרו מעגל על שלושת המחבלים שביצעו את הירי וחיסלו אותם לאחר זמן קצר.

לוחמי צוות הקרב של חטיבת הצנחנים חיסלו ביממה האחרונה מחבלים רבים במערב העיר, במהלך פשיטה שביצעו הכוחות על מבנה במרחב העיר איתרו הלוחמים נשקים מסוג RPG, רימונים, ציוד צבאי וציוד צלילה של ארגון הטרור חמאס.

פעילות צה"ל בחאן יונס, דרום רצועת עזה, 1 בפברואר 2024 (צילום: דובר צה"ל)
פעילות צה"ל בחאן יונס, דרום רצועת עזה, 1 בפברואר 2024 (צילום: דובר צה"ל)

עוד במרחב חאן יונס, מטוסי קרב השמידו מתחם לחימה של ארגון הטרור חמאס ובו פיר מנהרה ומחסן אמצעי לחימה של הארגון. בנוסף, לוחמי צוות הקרב החטיבתי 646 איתרו רובים מסוג קלאצ'ניקוב, מטענים ואמצעי לחימה נוספים של ארגון הטרור חמאס.

הלילה הודיע פיקוד המרכז של צבא ארה"ב ביצע 85 אוויריות נגד כוחות קודס האיראנים בעיראק ובסוריה ומיליציות קשורות. הפעולה כללה מפציצים ארוכי טווח, והופעלו אמצעים מדוייקים והמתקנים שנפגעו כללו מרכזי מבצעי פיקוד ובקרה, מרכזי מודיעין, רקטות וטילים, ומחסני כלי טיס בלתי מאוישים, ומתקני שרשרת אספקת לוגיסטיקה ותחמושת אשר סייעו בהתקפות נגד כוחות ארה"ב והקואליציה. לפי דיווחים בסוריה, עשרה בני אדם נהרגו ו-18 נפצעו.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר כי התגובה של ארה"ב לתקיפת המוצב האמריקאי בירדן "החלה היום, ותמשיך בזמן ובמקום שנבחר". הוא הוסיף כי ארצות הברית "לא מחפשת קונפליקט במזרח התיכון או בכל מקום אחר בעולם", והזהיר שאם יפגעו באמריקאים מדינתו תגיב.

"כוח קודס של משמרות המהפכה האסלאמיות של איראן (IRGC) וקבוצות מיליציות הקשורות בו ממשיכים להוות איום ישיר על יציבותה של עיראק, האזור ועל ביטחונם של האמריקאים. אנו נמשיך לנקוט בפעולה, לעשות כל מה שצריך כדי להגן על האנשים שלנו, ולהטיל אחריות על אלה שמאיימים על ביטחונם", אמר גנרל מייקל אריק קורילה, מפקד CENTCOM האמריקאי.

בוול סטריט ג'ורנל מדווחים על מחלוקת בחמאס על מתווה הפסקת האש. על פי מקורות של העיתון האמריקאי, מנהיג הארגון ברצועת עזה יחיא סינוואר מוכן לקבל את ההצעה להפסקה של שישה שבועות בלחימה, והנהגת חמאס חו"ל בהנהגת איסמעיל הנייה דורשת יותר ויתורים ורוצה לדון בהפסקת אש קבועה.

האלימות בחברה הערבית: הבוקר דווח כי ענאן חביש, מסעדן בן 43, נורה למוות בירכא, בשעה שהגיע לפתוח את המסעדה שבבעלותו. צוות מד"א קבע את מותו בזירה. בנוסף, צעיר מג'לגוליה נורה למוות בשכם. מוקדם יותר מת מפצעיו עדנאן שחאדה, שנורה לפני שבועיים בדיר חנא.

ארגון יוזמת אברהם מוסר כי בכך עולה ל-13 מספר הערבים שקיפחו את חייהם מתחילת 2024 בנסיבות הקשורות לאלימות ולפשיעה. בתקופה המקבילה אשתקד היו 10 קורבנות.

חבר כיתת כוננות ביישוב רתמים ירה למוות בבדואי לאחר שנתפס ונכפת. לטענת המעורבים, הצעיר, ג'ומעה אלדנפירי, בשנות ה-20 לחייו מהכפר ואדי אל-נעם שבפזורה הבדואית בצפון הנגב, השתחרר מהאזיקון בו נכפת וניסה לתקוף את חבר כיתת הכוננות בסכין.

על פי הודעת המשטרה, לפנות בוקר זיהה איש בטחון של היישוב רתמים שלושה חשודים מביר הדאג' ומפזורת נאות חובב שטיפסו מעל גדר ההיקפית של היישוב וחדרו לתוכו פנימה. השלושה נתפסו, נכפתו ועברו תחקור, במהלכו, "אחד החשודים ביקש מחבר כיתת הכוננות להתקרב אליו, קרע את האזיקון שהוצמד לידו ושלף סכין מכיסו. חבר כיתת הכוננות, שזיהה את הסכנה, ירה לעברו באמצעות אקדחו האישי שהחזיק ברישיון וניטרל את החשוד במקום".

אלדנפירי פונה במצב קשה לבית החולים סורוקה והמשטרה עצרה את שני החשודים הנוספים.

סגירה