היום ה־122 ללחימה ● 136 חטופים עדיין בעזה

דיווח: נתניהו הנחה להעצים את הסיוע המועבר לרצועה

גלנט: "סנוואר עובר ממסתור למסתור; הוא הפך מראש חמאס למחבל נמלט" ● ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון הקים צוות שיבדוק את דליפת הטיוטה של פסק הדין בעניין עילת הסבירות ● דיווח: מאבטחיו של בן גביר ניהלו אחריו מרדף לאורך מספר קילומטרים, אחרי שהתרגז על כך שרכבו אינו מוכן לקראתו ונסע במכונית של שכנו ● ארמון בקינגהאם: המלך צ'ארלס חולה בסרטן

 • חיילי צה"ל נוהגים בטנק אל תוך שלולית סמוך לגבול עם רצועת עזה. 4 בפברואר 2024 (צילום: AP Photo/Ariel Schalit)
  AP Photo/Ariel Schalit
 • חיילי צה"ל נכנסים למבנה בחאן יונס בדרום רצועת עזה. 4 בפברואר 2024 (צילום: דו״צ)
  דו״צ
 • חיילי צה"ל במנהרת חמאס בחאן יונס בדרום רצועת עזה, פברואר 2024 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • לוחמי צה"ל בחאן יונס, רצועת עזה, 4 בפברואר 2024 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • עשן מיתמר בשמי חאן יונס בעקבות תקיפה ישראלית, 5 בפברואר 2024 (צילום: Said KHATIB / AFP)
  Said KHATIB / AFP

ברשת אל-מיאדין הלבנונית דווח כי ארה"ב ובריטניה ביצעו הלילה 15 תקיפות בתימן. לפי הדיווח, 4 תקיפות היו באזור העיר צעדה שבצפון-מערב תימן ו-11 תקיפות נוספות בעיר הנמל חודיידה. מצבא ארה"ב נמסר כי הותקפו בבתימן ארבעה משגרי טילי שיוט של החותים שהיו מוכנים לירי לעבר ספינות בים האדום.

על פי דיווח בכאן אדם ניסה לחטוף נשק משוטר בבאר שבע ונורה למוות על ידו. מבדיקה ראשונית עולה חשד כי מדובר במעורער בנפשו שהיה בגילופין.

מדוברות המשטרה נמסר: התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל בדבר חשוד שצעק קריאות "אללה וואכבר" תוך שהוא מתפרע ותוקף אזרחים ברחוב הצבי בבאר שבע. שוטרי תחנת באר שבע במחוז הדרומי הגיעו אל המקום ובמהלך מעצרו של החשוד הוא החל להתפרע, לתקוף את השוטרים וניסה לחטוף את נשקו של אחד מהשוטרים וניידת שיטור עירוני. במהלך מעצרו השוטרים ביצעו שימוש בטייזר ובאמצעים בכדי לעצור אותו והוא המשיך להתפרע. השוטרים ביצעו ירי אזהרה לאוויר ולאחר מכן לעבר רגלו, החשוד תושב טירה נעצר הועבר לטיפול רפואי ובמהלכו של הטיפול נקבע מותו.

בבירור ראשוני, כך המשטרה, קודם לאירוע בבאר שבע החשוד איים בהתאבדות ונעצר על ידי ניידות מתנ"א והחל להימלט מהכוחות תוך שהוא נסע נסיעה פרועה ונמלט לכוחות באזור בית החולים סורוקה. מפקד המחוז ניצב אמיר כהן הורה למפקד מרחב הנגב לבדוק את כלל הנסיבות, ככל הנראה מדובר באירוע על רקע פלילי.

הסנאט האמריקאי הגיש הצעת חוק דו-מפלגתית לתקציב שכולל סיוע ביטחוני לישראל בסך 14.1 מיליארד דולר. התקציב המוצע כולל גם תוספת של 10 מיליארד דולר לטובת סיוע הומניטרי עבור רצועת עזה, הגדה המערבית ואוקראינה וכן מימון בסך שני מיליארד דולר למטרת פעולות צבאיות בים האדום. נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בירך על הצעת החוק.

בניין הקפיטול, מקום מושבו של הסנאט (צילום: Matt Rourke, AP)
בניין הקפיטול, מקום מושבו של הסנאט (צילום: Matt Rourke, AP)

על פי דיווח בגל"צ, שליחים מטעמו של השר בני גנץ פנו לאחרונה לשרים וחברי כנסת בליכוד בניסיון לקדם את החלפת ראש הממשלה נתניהו בכנסת הנוכחית. לחברי הליכוד נאמר כי אם יצליחו להביא להשלמת מהלך של אי אמון קונסטרוקטיבי שיחליף את הרכב הממשלה והעומד בראשה, ידאגו במחנה הממלכתי לעתידם.

השר בני גנץ בקריה בתל אביב, 22 בנובמבר 2023 (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)
השר בני גנץ בקריה בתל אביב, 22 בנובמבר 2023 (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)

אזעקות עקב ירי רקטי הופעלו בגליל העליון.

סגירה