היום ה־150 ללחימה ● 134 חטופים עדיין בעזה

צה"ל: זיהינו כעשרה שיגורים לגליל המערבי, חלקם יורטו

לשכת ראש הממשלה: נתניהו חולה בשפעת, אך מצבו טוב והוא מוסיף לנהל את ענייני המדינה ● בן גביר: "יש להורות על הפסקת שיחות המשא ומתן" ● סמוטריץ': "הממשל האמריקאי מחפש לתקוע טריז בחברה הישראלית" ● הוועדה הממלכתית לחקירת האסון שאירע בהר מירון תפרסם ביום רביעי הקרוב את מסקנותיה ● לראשונה בתולדות צה"ל קצינה תפקד על בסיס של חיל האוויר

 • חיילי צה"ל ברצועת עזה, מרץ 2024 (צילום: דובר צה״ל )
  דובר צה״ל
 • הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי, ראש שב"כ רונן בר. והמפכ"ל רנ"צ יעקב שבתאי בדיון לקראת רמדאן. 3 במרץ 2024 (צילום: דובר צה״ל)
  דובר צה״ל
 • פעילות כוחות צה"ל בגדה. 4 במרץ 2024 (צילום: דובר צה״ל )
  דובר צה״ל
 • פעילות כוחות צה"ל בגדה. 4 במרץ 2024 (צילום: דובר צה״ל )
  דובר צה״ל
 • פעילות כוחות צה"ל בגדה. 4 במרץ 2024 (צילום: דובר צה״ל )
  דובר צה״ל
 • נציגי משפחות החטופים ליד הכנסת ביום ה-150 למלחמה בעזה. 4 במרץ 2024 (צילום: יונתן זילבר/פלאש90)
  יונתן זילבר/פלאש90
 • מבנה ברפיח שנפגע בתקיפה ישראלית, 4 במרץ 2024 (צילום: AP Photo/Fatima Shbair)
  AP Photo/Fatima Shbair
 • כוח של צה"ל בדרום הארץ, בקרבת הגבול עם רצועת עזה, 7 באוקטובר 2024 (צילום: AP Photo/Ohad Zwigenberg)
  AP Photo/Ohad Zwigenberg
 • מטוס קרב של חיל האוויר בקרבת הגבול בין ישראל ללבנון, 4 במרץ 2024 (צילום: Jalaa MAREY / AFP)
  Jalaa MAREY / AFP

עשרות אזרחים ישראליים ברכבים ומיניבוסים ניסו להיכנס במהלך הלילה ללא אישור למתחם קבר יוסף שבמרחב העיר שכם בשטח A. כלל האזרחים חולצו מהמתחם. במהלך האירוע נורו יריות לעבר אחד הרכבים.

קבר יוסף בשכם (צילום: נאסר אשתיה, פלאש 90)
קבר יוסף בשכם (צילום: נאסר אשתיה, פלאש 90)

כוחות צה"ל הרסו הלילה את ביתו של המחבל מעאד' מצרי, אחד המחבלים שביצעו את פיגוע הירי בצומת חמרה לפני כמעט שנה, ורצחו את לאה, רינה ומאיה די.

סגנית נשיא ארצות הברית, קמלה האריס, אמרה הלילה כי "חייבת להיות הפסקת אש מיידית, לפחות בששת השבועות הקרובים, וזה מה שנמצא כעת על הפרק". עוד הוסיפה האריס כי "חמאס טען שהוא רוצה הפסקת אש, ואכן יש הסכם על השולחן, והם צריכים להסכים לעסקה הזו". היום תיפגש האריס עם השר בני גנץ שיצא לארה"ב לשלל פגישות עם גורמי ממשל.

שרת התחבורה מירי רגב, התראיינה הבוקר לכאן רשת ב, ומתחה ביקורת נגד ביקורו של השר בני גנץ בוושינגטון, שלא בהסכמת ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זו סוג של חתרנות", אמרה רגב. "גנץ נסע לנסיעה פרטית לארצות הברית, הוא לא קיבל את אישורו של ראש הממשלה כמתחייב, הוא עושה צחוק מעצמו. הוא מגיע לארה"ב עם איזה מסר? הוא נוסע לשם ומדבר בשם עצמו, הוא לא יכול לקבל החלטות", לדבריה, גם מצד האמריקאים מדובר בטעות, שהזמינו את השר במנותק מראש הממשלה.

מירי רגב במסיבת עיתונאים, 8 ביולי 2020 (צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90)
מירי רגב במסיבת עיתונאים, 8 ביולי 2020 (צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90)

גדעון סער התייחס לנושא בריאיון ל-103fm, ואמר כי "כואב לי איך המדינה נראית גם בסיפור הזה באמצע מלחמה. אני חושב שגנץ טעה, מצד שני נתניהו טעה שהוא הנחה את השגריר להחרים את הפגישות של גנץ בוושינגטון, ישראל הייתה צריכה להפיק מזה את המיטב".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני גנץ, 12 באוקטובר 2023 (צילום: חיים צח / לע"מ)
ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני גנץ, 12 באוקטובר 2023 (צילום: חיים צח / לע"מ)

בכאן דיווחו הבוקר כי ביום שישי שלח מזכיר הממשלה יוסי פוקס מסרון ליועצת של גנץ ובו כתב לה מסר ולפיו "טיסת השר גנץ לארה"ב מאושרת, בכפוף לאישור רה"מ". המסרון הזה הגיע לבקשת אנשי גנץ שניסו מספר שעות להשיג את אישור נתניהו לטיסה וביקשו מהחשבות במשרד רה"מ לקדם את הזמנת כרטיסי הטיסה עבור גנץ ואנשיו. בעקבות הודעת מזכיר הממשלה החלו אנשי המשרד לקדם את הנסיעה ולטפל בה, אלא שמספר שעות לאחר מכן נתניהו שוחח עם גנץ ואמר לו שהוא אוסר עליו לטוס לארה"ב ושלא יאשר את טיסתו.

יאיר לפיד בתגובה לפרסום בטלגרף הבריטי לפיו השר בן גביר ממודר מדיונים רגישים. על פי הכתבה, לדברי גורם מודיעיני בכיר: "האיום הגדול ביותר על ישראל מבפנים הוא בן גביר. הוא פועל לפי הכללים שלו ומנסה להתעלם מכל הסובבים אותו, למרות שאין לו רקע בנושאי ביטחון לאומי והגנה. הוא נטל".

סגירה