גורל החטופות מול גורלם הפוליטי של חברי הממשלה

בנימין נתניהו וישראל כ"ץ, ינואר 2023 (צילום: שיר טורם/פלאש90)
שיר טורם/פלאש90
בנימין נתניהו וישראל כ"ץ, ינואר 2023

שר החוץ ישראל כץ החזיר לארץ את השגריר באו"ם גלעד ארדן במחאה על התנהלות מזכ"ל האו"ם, שטרם אימץ את הדו"ח על הפגיעות המיניות של מחבלי חמאס באזרחיות ואזרחי ישראל ב-7 באוקטובר ואחר כך בתקופת החזקתן בשבי חמאס (כץ דרש ממנו לאמץ את הדוח עוד לפני שהדו"ח פורסם רשמית).

דברים יפים כתב השר. יפים גם כדי להפנות אותם אליו עצמו.
הנה הטקסט המלא:

‏"כשר החוץ אני קובע את המדיניות ואת סולם הערכים של משרד החוץ ולכן הנחיתי לנקוט מיד בצעד תקדימי ויוצא דופן בזימון שגריר ישראל באו"ם להתייעצויות, והוא נמצא כעת על המטוס בדרכו לישראל, וזאת מתוך הבעת מחאה על העובדה שמזכ"ל האו"ם פועל למסמס את הדו"ח החמור שהוא עצמו הזמין על פשעי המין של החמאס, מנסה להחריג את החמאס מאחריות ולא יוזם כינוס מיידי של מועצת הביטחון של האו"ם כדי לדון בדו"ח ובהכרזה על החמאס כארגון טרור – עם כל הסנקציות המתבקשות תוך קריאה מיידית לשחרור כל החטופים ללא כל תנאי.

פשעי המין של החמאס ועוזריו הם הדבר החמור ביותר שהגיע לפתחו של האו"ם בתולדות מדינת ישראל. אין דבר שמשתווה להם בהיסטוריה של מדינת ישראל – ומחובתנו לפעול בכל דרך למען כבודן של הנאנסות, שעברו התעללויות קשות ונרצחו, ושגופותיהן חוללו גם לאחר מותן, ולמען כל החטופות שנמצאות כיום בשבי החמאס, ובהתאם לדו"ח עצמו נתונות לסכנות חמורות.

כץ: "מחובתנו לפעול בכל דרך למען כבודן של הנאנסות, שעברו התעללויות קשות ונרצחו, ושגופותיהן חוללו גם לאחר מותן, ולמען כל החטופות שנמצאות כיום בשבי חמאס, ובהתאם לדו"ח עצמו נתונות לסכנות חמורות"

מזכ"ל האו"ם ‎@antonioguterres הביא את הארגון לשפל המדרגה כשהוא מתעלם מפשעים נוראים נגד האנושות שבוצעו ביהודים ובישראלים וכל הזמן עוסק בניסיונות להכפיש את ישראל ולפגוע בזכותה להגנה עצמית. אנחנו נעשה הכל כדי לא לאפשר לו ולחבריו להשכיח את הדו"ח ולהימנע מההחלטות המתבקשות".

ובכן, דאגתו של כץ לגורל החטופות ממש "נוגעת ללב". ללב קר ואדיש פוליטית. ללב חסר מוסר. כי השר כץ עוד לא עשה דבר למען החטופות הנאנסות בשבי.

נזיפות במזכ"ל האו"ם והחזרת השגריר זה קל. להיאבק במכונת הרעל שתוקפת את משפחות החטופות ולתמוך בעסקה עכשיו תוך סיכון הקריירה הפוליטית של כץ, זה קצת יותר קשה.

כץ הרי יודע שאם יתנגד לעמדת נתניהו וידרוש עסקה עכשיו, מכל הסיבות שהמשפחות זועקות ומכל הסיבות שהאמריקאים וצוות המו"מ מציגים לרה"מ ולקבינט, הוא יוקע בראש חוצות. יגורש מהליכוד, אולי יפוטר, ובוודאי לא יבחר אם וכאשר יוכרזו בחירות.

סכנת חיים כזאת כץ לא מוכן לקחת. עינויי גוף ונפש במרתפי מרכז הליכוד ותחת עיניה החודרות של רעיית רה"מ ושבט מקלדתו של בנו שבמיאמי, הם עינויים שכץ לא ייקח על בשרו גם אם כל החטופות ייעלמו לנצח במנהרות חאן יונס ורפיח.

הוא הרי איש פוליטי לא מתאבד שיעי. הקדנציה הבאה חשובה יותר מחיי החטופים, והטפות מוסר למזכ"ל האו"ם הן פתרון נוח כדי להימלט מהמחיר האמיתי שהוא עצמו היה צריך לשלם כדי ללחוץ על ממשלת ישראל להגיע לעסקה.

אבל כץ כמו 63 חבריו לקואליציה (יחד עם חברי המחנה הממלכתי בממשלת החירום) לא חושב לרגע לסכן קריירה פוליטית תמורת גורל החטופים והחטופות. הוא ישלם מס שפתיים בתרגילי יחסי ציבור, יפרסם פוסטים צדקניים בטוויטר, ויגיד לעצמו שהוא פועל למען נפגעי הפגיעות המיניות.

עינויי גוף ונפש במרתפי מרכז הליכוד ותחת עיניה החודרות של רעיית רה"מ ושבט מקלדתו של בנו שבמיאמי, הם עינויים שכץ לא ייקח על בשרו גם אם כל החטופות ייעלמו לנצח במנהרות חאן יונס ורפיח

את נפגעי השבעה באוקטובר הפקיר כץ יחד עם חבריו לממשלה, ועכשיו הוא ממשיך להפקיר את אלה מהם שניצלו ונלקחו לשבי. אלו שמעונים כבר מעל 150 יום במרתפי חמאס, ואלו שממשיכות להיאנס בגלל שכץ שומר על התחת הפוליטי שלו.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 548 מילים
סגירה