היום ה־158 ללחימה ● 134 חטופים עדיין בעזה

סער הודיע על פרישת מפלגתו מהמחנה הממלכתי ודרש להצטרף לקבינט המלחמה

צה"ל הודיע שהחייל איתי חן, שעד כה הוגדר כחטוף, נהרג ב־7 באוקטובר במוצב נחל עוז וגופתו נלקחה לרצועה ● שגרירות גרמניה: 68 ילדים הועברו באופן זמני, יחד עם 11 מעובדי המוסד שבו שהו, מרפיח לבית לחם ● בן גביר: "גלנט, הפסק לשחרר סרטוני אבו עלי ובוא נתחיל לתקוף; מלחמה – עכשיו" ● משרד החוץ של קטאר: המשא ומתן להפסקת אש נמשך, אך המצב בשטח מורכב

שר המשפטים גדעון סער נואם בהשתלמות השנתית של משרד המשפטים באילת, 8 בנובמבר 2022 (צילום: יוד צלמים)
יוד צלמים
שר המשפטים גדעון סער נואם בהשתלמות השנתית של משרד המשפטים באילת, 8 בנובמבר 2022

בדוח השנתי של סוכנויות המודיעין האמריקאיות שפורסם הלילה מוערך כי ישראל תיאלץ להמשיך להילחם בחמאס גם בשנים הבאות והצבא יתקשה בהרס המערכת התת-קרקעית שבנה חמאס, מה שיאפשר למחבלים להתחבא ולהתעמת עם הכוחות.

פעילות צה"ל ברצועת עזה, מרץ 2024 (צילום: דובר צה"ל)
פעילות צה"ל ברצועת עזה, מרץ 2024 (צילום: דובר צה"ל)

עוד נכתב כי "ישראל תעמוד בפני לחץ בינלאומי גובר בגלל המצב ההומניטרי החמור ברצועת עזה".

מבחינה פוליטית, חוזים הכותבים כי "מעמדו של נתניהו כמנהיג, כמו גם של הקואליציה השלטת של מפלגות ימין קיצוניות וחרדיות שמנהלת מדיניות נוקשה בנושאים פלסטיניים וביטחוניים, עלולים להיות בסכנה", ומוסיפים כי "חוסר האמון ביכולתו של נתניהו לשלוט העמיק והתרחב בציבור מהרמות הגבוהות שבהן היה ממילא עוד לפני המלחמה, ואנו מצפים להפגנות גדולות הדורשות את התפטרותו ובחירות חדשות. שממשלה אחרת ומתונה יותר היא אפשרות ריאלית".

עוד נכתב: איראן לא ארגנה את מתקפת 7 באוקטובר ולא היה לה מידע מוקדם בנושא", וכי "חזבאללה מנסה להימנע ממלחמה כוללת שתחריב את הארגון ואת לבנון. המנהיגות של חיזבאללה, עם זאת, תשקול מגוון אפשרויות תגמול בהתאם לפעולות ישראל בלבנון בשנה הקרובה. הארגון ימשיך לפתח את יכולות הטרור העולמיות שלו וימשיך לנהל פעולות פרובוקטיביות כמו שיגורי רקטות לעבר ישראל".

ת"א: מפגינים נגד הממשלה נושאים שלטים למען שחרור חטופים. 9 במרץ 2024 (צילום: JACK GUEZ / AFP)
ת"א: מפגינים נגד הממשלה נושאים שלטים למען שחרור חטופים. 9 במרץ 2024 (צילום: JACK GUEZ / AFP)

דוח הערכת האיומים העולמיים של קהילת המודיעין האמריקאית הוא סיכום לא מסווג של האיומים הנוכחיים על הביטחון הלאומי של ארה"ב, והוא כולל איומי סייבר, טרור, נשק להשמדה המונית, פשע, סוגיות סביבתיות וכלכליות.

עלי א-זיאדנה, שאחיו יוסף ואחיינו חמזה מוחזקים בשבי ברצועת עזה, התעמת בתום הדיון במועצת הביטחון של האו"ם עם נציג הרשות הפלסטינית במועצת הביטחון.

מטוסי קרב תקפו הלילה שני מתחמים של חזבאללה במרחב הבקעא שבעומק לבנון. המתחמים משויכים לכוח האווירי של חזבאללה שתכנן והוציא לפועל מתווים שונים אל עבר שטח מדינת ישראל. התקיפות בוצעו בתגובה להפעלת כלי טיס של חיזבאללה לעבר רמת הגולן במהלך הימים האחרונים.

כ-70 שיגורים הבוקר לאזור רמת הגולן ואצבע הגליל, לא דווח על נפגעים. לאחר הערכת מצב בצה"ל: הלימודים ביישובי הגולן מתקיימים כרגיל. באל ג'זירה מדווחים כי נורו 30 רקטות אל עבר מוצבים של צה"ל.

ברויטרס מדווחים כי ארה"ב ובריטניה ביצעו תקיפה אווירית בערי נמל במערב תימן, ולפחות 11 נהרגו ו-14 נפצעו. על פי הודעת פיקוד המרכז של ארה"ב, בוצעו אתמול בסך הכול 6 תקיפות, ובהן הושמדו ספינה תת-ימית בלתי מאוישת ו-18 טילים נגד ספינות.

סגירה