היום ה־168 ללחימה ● 134 חטופים עדיין בעזה

דיווח: סריקות אחר מבצעי הפיגוע בהופעה ברוסיה; כ-40 הרוגים ו-100 פצועים באירוע

הביון האוקראיני: פרובוקציה רוסית שבוצעה על ידי יחידות מיוחדות ● דיווח: צה"ל בודק את הסרטון בו נראים אנשים לא חמושים מחוסלים מהאוויר בחאן יונס ● הבית הלבן: מתקפה קרקעית גדולה ברפיח היא טעות ותיגמר באסון; מוקדם יותר אמר נתניהו לבלינקן: נפעל ברפיח גם ללא תמיכה של ארה״ב ● צה״ל פרסם תיעוד של חיסול היורה מהפיגוע הבוקר ליד דולב באמצעות טיל ממסוק

 • חיילי צה"ל ברצועת עזה, מרץ 2024 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • חיילי צה"ל ברצועת עזה, מרץ 2024 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס בחפ"ק במסגרת הפעילות לאיתור וחיסול המחבל שביצע פיגוע ירי בדולב. 22 במרץ 2024 (צילום: דובר צה״ל )
  דובר צה״ל
 • כוחות צה"ל פועלים לאיתור וחיסול המחבל בבנימין. 22 במרץ 2024 (צילום: דובר צה״ל )
  דובר צה״ל
 • כוחות צה"ל פועלים לאיתור וחיסול המחבל בבנימין. 22 במרץ 2024 (צילום: דובר צה״ל )
  דובר צה״ל
 • שר החוץ האמריקאי אנתוני בלינקן במפגש עם השר בני גנץ. 22 במרץ 2024
 • שר החוץ האמריקאי אנתוני בלינקן במפגש עם ראש הממשלה נתניהו וחברי קבינט המלחמה. 22 במרץ 2024 (צילום: משרד החוץ של ארצות הברית)
  משרד החוץ של ארצות הברית
 • שר החוץ של ארה"ב, אנטוני בלינקן, יורד מהמטוס בישראל. 22 במרץ, 2024 (צילום: Evelyn Hockstein/Pool Photo via AP)
  Evelyn Hockstein/Pool Photo via AP
 • שר החוץ האמריקאי אנתוני בלינקן לוחץ את ידו של רותם קופר, בנו של החטוף עמירם קופר, שהפגין ליד מלונו בת"א. 22 במרץ 2024 (צילום: Evelyn Hockstein, Pool Photo via AP)
  Evelyn Hockstein, Pool Photo via AP
 • כוחות ביטחון ישראליים באזור פיגוע ירי, סמוך להתנחלות דולב, בגדה המערבית. 22 במרץ 2024 (צילום: פלאש90)
  פלאש90
 • אש באולם ההופעות קרוקוס סיטי הול בפרבר ליד מוסקבה לאחר מתקפת טרור. 22 במרץ 2024 (צילום: AFP PHOTO / Moskva News Agency)
  AFP PHOTO / Moskva News Agency

ראש המוסד דוד (דדי) ברנע ינחת היום (שישי) בראש משלחת למשא ומתן בקטאר לשחרור החטופים המוחזקים ברצועת עזה. ברנע ייפגש עם ראש ה-CIA ויליאם ברנס, עם ראש ממשלת קטאר מוחמד בן עבד א-רחמן אאל תאני ועם ראש המודיעין הכללי של מצרים עבאס כאמל. יחד עם ברנע יטוס לקטאר גם ניצן אלון, המרכז מטעם צה"ל את הטיפול בסוגיית החטופים והנעדרים.

קבינט המלחמה יתכנס הבוקר (שישי) בשעה 10:30, אחרי שהישיבה שהיה אמור לקיים אמש בוטלה. לאחר מכן ייפגשו חברי ועדת השרים עם שר החוץ של ארצות הברית, אנתוני בלינקן, שיגיע היום לישראל.

צה"ל מסר הבוקר (שישי) שמפגע פתח באש לעבר מיניבוס ישראלי בקרבת ההתנחלות דולב שבמועצה האזורית הרי בנימין. מהצבא נמסר שלא היו נפגעים מהירי, אולם נגרם נזק לרכב. הצבא מנהל מצוד אחר היורה.

לו הבחירות לכנסת היו נערכות כעת, רשימת המחנה הממלכתי הייתה מקבלת 35 מנדטים ונעשית לסיעה הגדולה בכנסת – כך נמצא בסקר שפורסם הבוקר (שישי) ב"מעריב".

רשימת הימין הממלכתי (תקווה חדשה), בראשות גדעון סער, קיבלה בסקר זה 2.7% מקולות הבוחרים, בל"ד – 2.4% והעבודה – 1.9%. שלושתן נותרו מתחת לאחוז החסימה.

הסקר נערך אתמול ושלשום בקרב 500 נשאלים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המרבית – 4.4%.

כ-8,000 דונמים באזור יפית שבבקעת הירדן הוכרזו כאדמות מדינה – כך נמסר הבוקר (שישי) מטעמו של השר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ'. סמוטריץ' מסר: "קידום הכרזות על אדמות מדינה זה נושא חשוב ואסטרטגי. בזמן שיש מי בארץ ובעולם שמבקש לערער את הזכות שלנו על יהודה ושומרון ועל הארץ בכלל אנחנו מקדמים את ההתיישבות בעבודה קשה ובאופן אסטרטגי בכל רחבי הארץ".

סגירה