היום ה־183 ללחימה ● 133 חטופים עדיין בעזה

חמישה מפגינים נדרסו בת״א, בת 50 במצב בינוני, הנהג נעצר

רבבות הפגינו בת״א נגד הממשלה ולמען החטופים; מפגינים צעקו לזכרו של אלעד קציר שנרצח בשבי: ״סליחה שלא לחצנו יותר" ● טיל קרקע-אוויר הפיל כטב״ם של צה״ל בלבנון ● סמל עילאי צעיר נפל בדרום הרצועה ● שני חיילים נפצעו קשה מהתלקחות פגז ● מירי רגב: יש מפגינים מכוח קפלן שרוצים לרצוח את רה״מ ● משלחת חמאס יוצאת למצרים, משלחת ישראלית צפויה לצאת מחר

 • מפגין נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שלט בהפגנה בת"א. 6 באפריל 2024 (צילום: אריק מרמור/פלאש90)
  אריק מרמור/פלאש90
 • מפגין נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שלט בהפגנה בת"א. 6 באפריל 2024 (צילום: אריק מרמור/פלאש90)
  אריק מרמור/פלאש90
 • מפגינה נגד הממשלה ברחוב קפלן בת"א. 6 באפריל 2024 (צילום: אריק מרמור/פלאש90)
  אריק מרמור/פלאש90
 • עינב צנגאוקר, אימו של החטוף מתן צנגאוקר. 6 באפריל 2024 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
  אבשלום ששוני/פלאש90
 • דני אלגרט ויעל אור נושאים הצהרה יחד עם בני משפחות חטופים אחרים. 6 באפריל 2024 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
  אבשלום ששוני/פלאש90
 • מפגינים נגד הממשלה מסביב למדורה שהציתו על הכביש ת"א. 6 באפריל 2024 (צילום: JACK GUEZ / AFP)
  JACK GUEZ / AFP
 • מוחים עם דגלי ישראל בהפגנה נגד הממשלה בתל אביב. 6 באוקטובר 2024 (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)
  מרים אלסטר/פלאש90

אלעד קציר, בן 47, נרצח בשבי חמאס וגופתו הושבה הלילה לישראל במבצע צה"לי. כך הודיעה היום אחותו, כרמית פלטי קציר.

קיבלנו בשורות קשות. אלעד הובא הלילה לישראל, אחרי שנרצח בשבי", כתבה פלטי קציר בפוסט בפייסבוק. "דובר צה"ל יספר לכם על פעולת החילוץ האמיצה, שאכן היתה כזו. במציאות הנוראית שיצרו לנו, גם זו נחמה. יהיה לאלעד קבר בניר עוז. אנחנו לא נישאר בחוסר וודאות".

"דובר צה"ל יספר לכם על פעולת החילוץ האמיצה, שאכן היתה כזו. במציאות הנוראית שיצרו לנו, גם זו נחמה. יהיה לאלעד קבר בניר עוז. אנחנו לא נישאר בחוסר וודאות"

אלעד קציר נחטף מקיבוץ ניר עוז בשבעה באוקטובר. אביו אברהם נרצח בקיבוץ באותו יום ואימו חנה נחטפה אף היא, ושוחררה ב-24 בנובמבר במסגרת עסקת שחרור החטופים הראשונה.

תחילת ינואר פרסם הג'יהאד האסלאמי סרטון ובו נראה קציר בחיים, תוך שהוא מתייחס להודעה על הירצחו של תמיר אדר חברו ב-5 בינואר 2024, מה שמעיד כי היה בחיים ובריא בשלב ההוא.

בפוסט, כותבת אחותו: "אלעד נחטף מביתו בניר עוז חי ושלם וצולם פעמיים מתוך השבי. ניתן היה להציל אותו לו עסקה היתה קורית בזמן. המנהיגות שלנו פחדנית ומונעת משיקולים פוליטיים ולכן זה לא קרה.

"הוא אולי יוכר כנפגע פעולות איבה אבל המונח המדויק הוא "נפגע פעולות הפקרה". הוא הופקר ב-7.10 והופקר 183 ימים בשבי, בהם ניתן היה להחזירו בחיים.

"ראש הממשלה, קבינט המלחמה וחברי הקואליציה. תסתכלו על עצמכם במראה ותגידו אם ידיכם לא שפכו את הדם הזה. יש לכם עוד 133 חטופים לפדות, עולמות להציל".

הודעה משותפת לדובר צה"ל ודוברות שב"כ מאשרת כי גופתו של החטוף אלעד קציר הוחזרה לישראל הלילה.

"גופתו של החטוף אלעד קציר ז"ל, אשר על פי מידע מודיעיני נרצח בשבי על ידי ארגון הטרור גא"פ, חולצה הלילה מחאן יונס במבצע של עוצבת הקומנדו בהכוונת שב"כ ואמ"ן והוחזרה לשטח מדינת ישראל. גופתו אותרה באמצעות מידע מודיעיני של אמ"ן ושב"כ וזיהוי מדויק של יחידת אגוז", נאמר בהודעה.

"לאחר הליך זיהוי שבוצע הלילה על ידי גורמי רפואה במכון לרפואה משפטית, נציגי צה"ל ושב"כ הודיעו למשפחתו של אלעד קציר ז"ל על חילוץ גופתו.
צה"ל ושב"כ משתתפים בצער המשפחה.

"המשימה הלאומית שעומדת לנגד עינינו היא השבת כל החטופים הביתה. צה"ל ושב"כ פועלים באופן צמוד ובתיאום מלא עם הגופים הלאומיים והביטחוניים הרלוונטיים לצורך עמידה במשימה זו, ולא נרפה עד להשלמתה".

חמאס הודיע שמשלחת מטעמו, בראשות חליל אל-חיה, סגנו של יחיא סנוואר, תצא מחר (ראשון) לשיחות במצרים.

דובר צה"ל ודוברות שב"כ הודיעו היום (שבת) שכוחות הביטחון הרגו השבוע, בתקיפה של מטוסי קרב, בדרום רצועת עזה, את אכרם עבד אלרחמן חסין סלאמה, שהיה גורם בכיר במנגנון ביטחון הפנים של חמאס.

אכרם עבד אלרחמן חסין סלאמה (צילום: דובר צה"ל)
אכרם עבד אלרחמן חסין סלאמה (צילום: דובר צה"ל)

מהצבא ומשירות הביטחון נמסר שהוא כיהן במספר תפקידי מפתח בחמאס, ביניהם סגן ראש מחוז בחאן יונס. במסגרת תפקידו עסק בקידום פעולות טרור מרכזיות ברצועה, במטרה לפגוע בפעילות צה"ל והיה אחראי לתכנון והפעלה של פיגועים משמעותיים בישראל.

40 חברי קונגרס מהמפלגה הדמוקרטית פנו לנשיא ג'ו ביידן לעצור העברה של משלוחי נשק לישראל עד שתושלם החקירה של הרג העובדים של ארגון הסיוע המטבח המרכזי העולמי (WCK). בין החותמים על הפנייה – ננסי פלוסי, ששימשה בעבר כיושבת ראש בית הנבחרים, ונחשבת כתומכת של ישראל.

הרכב של ארגון "המטבח העולמי המרכזי" שהותקף ברצועת עזה, 2 באפריל 2024 (צילום: AFP)
רכב של ארגון "המטבח העולמי המרכזי" שהותקף ברצועת עזה, 2 באפריל 2024 (צילום: AFP)

בפנייתם כותבים המחוקקים שאם יתברר שהתקיפה בדיר אל-בלח הפרה את החוק האמריקאי או את החוק הבינלאומי, יש לעצור את משלוחי הנשק עד שהאחראים למעשה ייתנו את הדין.

סגירה