היום ה־210 ללחימה ● 132 חטופים עדיין בעזה

ראש ה-CIA בקהיר, משלחת חמאס צפויה להגיע לשם מחר

בבית הלבן אומרים שטרם קיבלו מישראל תוכנית סדורה לפינוי רפיח ● אותרו שרידי גופתו של אליקים ליבמן, המאבטח ממסיבת הנובה נקבר בטעות עם מאבטחת אחרת ● בריטניה מטילה סנקציות על להב"ה וארבעה מתנחלים ● החות'ים מאיימים לירות לכל ספינה שתשוט לישראל ● סמוטריץ' מאשים את נתניהו בהסתרת מעורבות ארדואן במו"מ ● רגב ביטלה את נאומו של אוחנה בטקס המשואות, יו"ר הכנסת הורה למשמר הכנסת לנטוש את החזרות

הפגנה לשחרור החטופים מעזה. תל אביב, 2 במאי 2024 (צילום: Avshalom Sassoni/Flash90)
Avshalom Sassoni/Flash90
הפגנה לשחרור החטופים מעזה. תל אביב, 2 במאי 2024

צבא סוריה הודיע הלילה שישראל תקפה אמש (חמישי) אתר צבאי בפאתי דמשק. בתקיפה – כך נטען – שבוצעה משטח רמת הגולן, שמונה חיילים סוריים נפצעו והוסב נזק. זוהי התקיפה הראשונה המיוחסת לישראל מאז ההתנקשות בחסן מהדווי, שבוצעה לפני חודש.

לפי הטיוטה של הצעת צרפת להפסקת הלחימה בין ישראל לחזבאללה, כוחות הארגון ייסוגו בשלב הראשון למרחק של עשרה קילומטרים מהגבול – כך דווח בכלי התקשורת הלבנוני אל-אחבאר. שלב זה כולל גם פירוק של מתקני הארגון הסמוכים לגבול.

בשלב השני, לפי הטיוטה, צבא לבנון יפרוס את כוחות בסמוך לגבול, ובשלב השלישי שני הצדדים ידונו בסימון הגבול היבשתי. ישראל, לפי ההסכם המוצע, תתחייב שלא לטוס בשמיים הטריטוריאליים של לבנון.

הקבינט המדיני-ביטחוני נמנע מלקיים הצבעה לגבי סגירת המשרדים של אל-ג'זירה בישראל, בניגוד להודעה שנמסרה לחברי הוועדה. הקבינט דן בישיבתו בסוגיה, לאחר שהייעוץ המשפטי לממשלה התיר לו לעשות כן.

לוּ הבחירות לכנסת היו נערכות כעת, מחנהו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, המורכב מהליכוד, ש"ס, יהדות התורה, עוצמה יהודית והציונות הדתית, היה משיג 50 מנדטים – כך נמצא בסקר שפורסם הבוקר (שישי) ב"מעריב". במערכת הבחירות האחרונה השיג מחנה זה יחד 64 מנדטים.

העבודה קיבלה בסקר זה 1.9% מקולות הבוחרים, מפלגתו של גדעון סער, הימין הממלכתי, קיבלה – 1.6%, ובל"ד – 1.5%. שלושתן נותרו מתחת לאחוז החסימה.

פיקוד המרכז של ארצות הברית הודיע היום (שישי) שכוחותיו השמידו אתמול שלושה כלי טיס לא מאוישים באזור בתימן הנשלט על ידי המיליציה החות'ית.

סגירה