היום ה־226 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

תנאי מזג האוויר מקשים על איתור המסוק; בישראל מעריכים שראיסי נהרג

המנהיג העליון של איראן חמינאי: ההתרסקות לא תשפיע על ניהול ענייני המדינה ● מת מפצעיו רב־סרן גל שבת, מ"פ בחטיבת הצנחנים, שנפגע בשבוע שעבר באורח קשה בהיתקלות עם מחבלים בצפון רצועת עזה ● דיווח: נתניהו מנע מראשי המוסד ושב"כ מלהיפגש עם סגן יושב ראש ועדת המודיעין של הסנאט, מרקו רוביו, בעת ביקורו בישראל בחודש שעבר

איראנים מתפללים במרכז טהראן לשלומם של הנשיא אברהים ראיסי ושל שר החוץ חוסיין אמיר עבדולחיאן, שעקבותיהם אבדו, 19 במאי 2024 (צילום: ATTA KENARE / AFP)
ATTA KENARE / AFP
איראנים מתפללים במרכז טהראן לשלומם של הנשיא אברהים ראיסי ושל שר החוץ חוסיין אמיר עבדולחיאן, שעקבותיהם אבדו, 19 במאי 2024

הבוקר פורסם אודות שני לוחמים בסיירת גבעתי שנפלו אתמול בדרום רצועת עזה: סמ"ר נחמן מאיר חיים וקנין, בן 20, מאילת, וסמ"ר נועם בטאן בן 20, ממושב יד רמב"ם. השניים נפגעו ממטען בפיר. באירוע נפצעו באורח קשה קצין לוחם ושני לוחמים נוספים מסיירת גבעתי.

סמ"ר נחמן מאיר וקנין (ימין) וסמ"ר נועם בטאן, שנפלו ברצועת עזה ב-18 במאי 2024
סמ"ר נחמן מאיר וקנין (ימין) וסמ"ר נועם בטאן, שנפלו ברצועת עזה ב-18 במאי 2024

באירוע אחר לוחם מילואים מגדוד הגישור 5832 הנדסה פיקוד צפון, נפצע באורח קשה מפגיעת נ"ט בדחפור D9.

פיקוד המרכז של צבא ארה"ב מפרסם תמונות חדשות של המזח הזמני לחופי עזה.

ברויטרס דווח כי יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן, והיועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית ג'ייק סאליבן – נועדו בסעודיה. סאליבן צפוי להגיע היום לסדרת פגישות בישראל לתיאום עם לגבי סוגיית "היום שאחרי" ברצועת עזה והנורמליזציה עם סעודיה.

צוות המשפטנים הישראלי ממשרד המשפטים ומשרד החוץ, המייצג את ישראל בתביעתה של דרום אפריקה נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי לצדק בהאג, הגיש אמש לבית הדין את תשובת ישראל לשאלה שהפנה אליה השופט גאורג נולטה מגרמניה, בתום הדיון שהתקיים בהליך ביום שישי האחרון.

ישראל מצויה בלב שטח עוין לא רק ברצועת עזה. פרשנות 

השופט ביקש לדעת כיצד ישראל מתכוונת לאפשר מעבר בטוח של פלסטינים מאזור רפיח לאזור אל-מוואסי וכיצד היא מתכוונת להבטיח את ביטחונם וגם את התנאים ההומניטריים הנדרשים לשהותה של האוכלוסייה האזרחית הפלסטינית באזורי הפינוי שאליהם הם מיועדים לעבור ממרחב רפיח. שהמסמך הישראלי כולל השלמות והרחבות של הטיעון הישראלי שהושמע בעל פה, ולא כולל רק תשובה לשאלתו של השופט.

תגובתה של דרום אפריקה למסמך הכתוב שישראל הגישה אמורה להיות מוגשת עד מחר (שני) בצוהריים.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד אמר הבוקר בריאיון לגל"צ בהתייחס להודעתו של בני גנץ אתמול, "אתה רוצה לצאת מהממשלה? תצא ותן לנו להתחיל לעבוד כדי לצאת לדרך חדשה. כל עוד הם בממשלה – היא נשארת, אז למה שלושה שבועות?" לפיד אמר כי אינו מעוניין שר הביטחון יתפטר, ועקץ: "זה שגלנט יפרוש וימנו את ניסים ואטורי במקומו – לא מעורר בי שמחה גדולה".

סגירה