תפיסת עולם שמובילה לבידוד בינלאומי

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' משפשף את עיניו במשרד האוצר בירושלים, 19 באוקטובר 2023 (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)
Noam Revkin Fenton/Flash90
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' משפשף את עיניו במשרד האוצר בירושלים, 19 באוקטובר 2023

"הגיע הזמן שנפסיק לפחד מעליית חמאס ביהודה ושומרון" כתב שר האוצר והשר לענייני מנהל אזרחי (אפרטהייד) בגדה, בצלאל סמוטריץ' ביום 29 במרץ 2015, והוסיף:

"לכל הדעות, האתגר האסטרטגי שניצב בפניה של מדינת ישראל כיום הוא אתגר הלגיטימציה בזירה הבינלאומית. בהיבט הזה, התפוגגות הרשות הפלסטינית ועליית חמאס הם דווקא יתרון".

"לכל הדעות, האתגר האסטרטגי שניצב בפניה של מדינת ישראל כיום הוא אתגר הלגיטימציה בזירה הבינלאומית. בהיבט הזה, התפוגגות הרשות הפלסטינית ועליית חמאס הם דווקא יתרון" (סמוטריץ', 2015)

ועוד מפרי עטו:

"הרשות הפלסטינית היא כבר מזמן נטל שגורם לנו רק נזק. הגיע הזמן לתת לה להיעלם. חמאס יעלה? שיעלה".

כך סמוטריץ' ביום 29 במרס 2015.

תכנית ההכרעה של סמוטריץ' בגדה (וברצועה) היא החלת ריבונות ישראלית על מיליוני פלסטינים ללא אזרחות וללא זכות לבחור ולהיבחר, במקביל למה שהוא מכנה "עידוד הגירה מרצון", כלומר טיהור אתני.

ואם לא יקבלו בהכנעה את מעמדם הנחות במשטר האפרטהייד הרשמי, שמוגדר במשפט הבינלאומי כפשע נגד האנושות? או אז, כותב האסטרטג והוגה הדעות, צה"ל יסיר את הכפפות. יפסיק להיות נחמד. יתחיל להיות אכזרי. האם תוכל לפרט, מר סמוטריץ'? כי זה עלול להישמע כמו הזמנה לרצח עם.

מי שחותר לכונן משטר אפרטהייד רשמי, לבצע טיהור אתני ואולי אף להוביל לרצח עם, הוא אדם שתפיסת עולמו במדינה דמוקרטית אמורה להיות מחוץ לגדר.

במדינת ישראל, שאינה דמוקרטיה ליברלית לצערנו, מדובר בשר האוצר, השר שאחראי למנהל האזרחי בגדה (שר האפרטהייד) וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני. אותו אחד שהבטיח לנו בתקופת ההפיכה המשטרית, שבהיעדר חוקה ובהיעדר אפשרות שבג"ץ יפסול חוקים שמפרים זכויות אדם, הוא עצמו ישמור על זכויות האדם שלנו.

תכנית ההכרעה של סמוטריץ' בגדה (וברצועה) היא החלת ריבונות ישראלית על מיליוני פלסטינים ללא אזרחות וללא זכות לבחור ולהיבחר, במקביל למה שהוא מכנה "עידוד הגירה מרצון", כלומר טיהור אתני

הפסול המוסרי המחריד אמור להיות סוף הדיון. זה הטיעון שאמור להספיק. אבל אצלנו מדברים גם על תועלתנות. אז כמה מילים על תועלתנות:

אני מזכיר ששאיפת הסיפוח, משטר האפרטהייד הרשמי, הטיהור האתני והאפשרות לרצח עם – לעולם לא יזכו ללגיטימציה בינלאומית. הם מובילים לבידוד מדיני, כלכלי, מדעי, אקדמי וגם צבאי.

אני מזכיר שכרגע מבצעת ממשלת ישראל פשע נמשך כלפי הישראלים שהופקרו להפיכה משטרית ולטבח המוני ולחטיפה המונית – ומקיימת מלחמה שחוללה אסון אנושי בלתי נתפס בעזה לרבות רעב עצום, חורבן תשתית ומוות המוני של ילדים ונשים (וכעת גם ממיתה לשווא את בנינו האהובים). גם לכך היא לא תזכה לעולם בלגיטימציה בינלאומית אלא בחרם מתפשט.

ואני מזכיר את הציטוט שבו פתחנו: מבחינת סמוטריץ' וגם מבחינת בנימין נתניהו – חמאס הוא נכס והרשות הפלסטינית היא נטל. זו האמת הפשוטה.

כי מדינאות, דיפלומטיה ונכונות לפשרה הם הסכנה העצומה לתפיסת עולמם. אויב קנאי ואכזר ללא פשרות, לעומת זאת, הוא נכס שמבטיח שהארץ הזו לעולם לא תחולק. במדינה שזו תפיסת העולם של ממשלתה – אולי אף משטר האפרטהייד בה יהפוך רשמי ומוחלט, וטיהור אתני ואפילו רצח עם הם תרחישים מציאותיים שעלולים לקרום עור וגידים.

אני מזכיר ששאיפת הסיפוח, משטר האפרטהייד הרשמי, הטיהור האתני והאפשרות לרצח עם – לעולם לא יזכו ללגיטימציה בינלאומית. הם מובילים לבידוד מדיני, כלכלי, מדעי, אקדמי וגם צבאי

ובעיניים של הימין הקיצוני ששולט היום בממשלה (ימין ביביסטי-כהניסטי-חרד"לי) אלו אפילו תרחישים רצויים. זוהי הדרך הישירה לבידודה ולבסוף לחיסולה של מדינת ישראל, למרבה הבעתה.

עו"ד דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. יליד שנת 73', נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
כותב נכבד. ראשית לצטט אדם לפני 9 שנים ולהתעלם מכל מה שאמר וכתב מאז זה לא הגון. ראה התיחסות קלמן ליבסקינד במעריב 4.5.24 לאמירה זו של סמוטריץ ועוד כמה דברים שאמר. שנית לגבי הכותרת, בידוד ... המשך קריאה

כותב נכבד. ראשית לצטט אדם לפני 9 שנים ולהתעלם מכל מה שאמר וכתב מאז זה לא הגון. ראה התיחסות קלמן ליבסקינד במעריב 4.5.24 לאמירה זו של סמוטריץ ועוד כמה דברים שאמר. שנית לגבי הכותרת, בידוד בינלאומי הוא עוד אחת מצורותיה של הנטישמיות רבת הפנים של 2000 שנות גולה. לא משנה מה נעשה ומה נאמר אם נעשה כך או ההיפך תמיד היתה ותמיד תהיה אנטישמיות בגלל עצם מציאותנו. אפילו גויים שהתבוללו זכו לאנטישמיות בשואה. זו תופעה מעבר לנורמליות וכל הסבר הגיוני רק מחליש אותנו לא בצדק. יש עם אחד פלאי בעולם מוסרי מאין כמותו שעצם מציאותו דוקרת בעיני גויים רבים הבא נדע את ערכנו ולא ניפול למלכודות מציאת החן כביכול שגוררים אותנו אליהן. נעשה מה שבאמת טוב לישראל.

אולי כדאי להוסיף לציטוט היחיד בערך של סמוטריץ', עוד כמה ציטוטים שבאמת מראים את תפיסת עולמו... כמו למשל שאין מה לחתום על הסכמי שלום עם הערבים כי אנחנו ניתן להם נשק, נאמן אותם ובסוף הם יפ... המשך קריאה

אולי כדאי להוסיף לציטוט היחיד בערך של סמוטריץ', עוד כמה ציטוטים שבאמת מראים את תפיסת עולמו…
כמו למשל שאין מה לחתום על הסכמי שלום עם הערבים כי אנחנו ניתן להם נשק, נאמן אותם ובסוף הם יפנו אותו כלפינו.
כמו למשל שלא כדאי לצאת מעזה ודרום לבנון בלי משהו בטוח ומסודר כי בסוף האוייב שם יתעצם ויתקוף אותנו מעמדת חוזק.
כמו למשל שהסכמי אוסלו הם אסון…

הרי ראינו מה קרה בסוף!
עד הסכמי אוסלו היו אבנים ובקת"בים.
בזכות הסכמי אוסלו יש להם שטח, הנהגה והמון נשק.
ראינו ב7.10 מה קרה בזכות הגישה שלכם…
אתם פשוט פאטתים… הזויים…
הגישה השמאלנית שלכם התפוצצה בפרצוף של כולנו, אבל אתם ממשיכים להאשים את היחידים שהזהירו מהאסון הזה…
סמוטריץ' עוד עמד לידי בהפגנה עם שלט שעליו כתוב- אל תתנו להם רובים.
רבין נתן להם רובים. לקח זמן וקיבלנו 7.10…

עוד 485 מילים ו-2 תגובות
סגירה