היום ה־234 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

השר פרוש הכניס את אשתו ושלושה מילדיהם להר מירון חרף האיסור לפקוד את המקום

לדברי שר ירושלים ומסורת ישראל, ארבעת בני המשפחה סייעו לו בעבודתו ובצרכיו האישיים ● חייל מצרי נהרג ואחרים נפצעו בחילופי אש עם כוח של צה"ל ליד מעבר רפיח ● הצבא הודיע שלפני התקיפה ברפיח העריך שלא ייפגעו גורמים שאינם מעורבים ● נתניהו: נעניתי חמש פעמים לפניות של צוות המשא ומתן להרחיב את המנדט שניתן לו ● בן גביר פועל להדיח את המפכ"ל מתפקידו

 • חיילים בוחנים את הנזק שנגרם לבית כנסת במושב דוב"ב מאש שנורתה מלבנון, 27 במאי 2024 (צילום: Jalaa MAREY / AFP)
  Jalaa MAREY / AFP
 • הרב אברהם קרויזר שנפצע לאחר ששוטר מג"ב דחף אותו במהלך חגיגות ל"ג בעומר במירון, 27 במאי 2024 (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)
  חיים גולדברג/פלאש90
 • פעילות צה"ל ברצועת עזה, מאי 2024 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • פעילות צה"ל ברצועת עזה, מאי 2024 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • פעילות צה"ל ברצועת עזה, מאי 2024 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • פלסטינים בוחנים אתר ברפיח שנפגע בתקיפה ישראלית, 27 במאי 2024 (צילום: AP Photo/Jehad Alshrafi)
  AP Photo/Jehad Alshrafi
 • חלקת הקבר של סהר סודאי, שנהרג בקרב ברצועת עזה, בבית העלמין קריית שאול בתל אביב, 27 במאי 2024 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
  אבשלום ששוני/פלאש90

דובר צה"ל עדכן כי צה"ל ושב"כ חיסלו את ראש מטה הגדה ובכיר נוסף בארגון הטרור חמאס ברפיח אמש. בצה"ל ציינו כי "מוכרים דיווחים כי כתוצאה מהתקיפה ומשריפה שהתלקחה במרחב נפגעו מספר בלתי מעורבים, האירוע בבדיקה".

בהודעה שיצאה לאחר חצות נמסר כי כלי טיס של חיל האוויר בהכוונה מודיעינית של אמ"ן ושב"כ תקפו וחיסלו את המחבל יאסין רביע, ראש מטה הגדה של ארגון הטרור חמאס והמחבל חאלד נגאר, בכיר במטה הגדה של ארגון הטרור חמאס.

התקיפה בוצעה במרחב תל אלסלטאן שבצפון-מערב רפיח ועל בסיס מודיעין מדויק.

עוד נמסר כי מטה הגדה בארגון הטרור חמאס אחראי על הכוונה, מימון ותמיכה בהוצאת פיגועים בשטחי הגדה ובפנים הארץ.

המחבל יאסין רביע ניהל את כלל המערכים הצבאיים של מטה הגדה של ארגון הטרור חמאס, עסק בהעברת כספים למטרות טרור והכווין פיגועים של פעילי חמאס ביהודה ושומרון. יאסין ביצע בעברו מספר פיגועים רצחניים, בהם פיגועים בשנים 2001 ו2002 בהם נהרגו חיילי צה"ל.

המחבל חאלד נגאר, בכיר במטה הגדה של ארגון הטרור חמאס הכווין פיגועי ירי ומתווי טרור נוספים ביהודה ושומרון, ועסק בהעברות כספים שיועדו לטרור עבור ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

בעברו, ביצע המחבל חאלד מספר פיגועים רצחניים ובהם פיגועים בשנים 2001-2003 בהם נרצחו אזרחים ישראליים, נהרגו ונפצעו חיילים נוספים.

סוכנות הידיעות הפלסטינית וואפא דיווחה כי מספר ההרוגים מהתקיפה הישראלית במחנה האוהלים בטל א-סולטן עלה ל-40. רוב הקורבנות היו נשים וילדים, צוין.

הסוכנות ציטטה את חברת הסהר האדום הפלסטינית (PRCS) שאמרה שרבים מהאנשים בתוך האוהלים "נשרפו חיים". ה-PRCS גם אמר לסוכנות כי בתי החולים באזור "אינם מסוגלים לטפל במספר הגדול הזה של קורבנות כתוצאה מההרס המכוון של של מערכת הבריאות בעזה".

מקורות מקומיים גם אמרו לסוכנות כי לפחות שמונה טילים פגעו במחנה האוהלים, שהוקם לאחרונה בסמוך למחסן של אונר"א.

צה"ל תקף שתי חוליות מחבלים שפעלו במבנים צבאיים של חזבאללה לצד מחסן אמל"ח, תשתיות טרור ומבנים צבאיים נוספים בלבנון.

אמש (א'), כוח צה"ל מיחידה 869 זיהה חוליית מחבלים פועלת במבנה צבאי של ארגון הטרור חזבאללה במרחב יארון שבדרום לבנון. בסגירת מעגל מהירה, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו את המבנה הצבאי בו שהו המחבלים.

כמו כן, כלי טיס של חיל האוויר תקף חוליית מחבלים של הארגון, שזוהתה על ידי כוח של סיירת גולני פועלת במרחב חולא.

במהלך הלילה, מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר תקפו מטרות נוספות של ארגון הטרור חזבאללה בדרום לבנון. בין המטרות שהותקפו, מחסן אמצעי לחימה ומבנה צבאי של חזבאללה במרחב מיס אל-ג'בל לצד תשתיות טרור במרחב אל-חיאם ומבנים צבאיים נוספים במרחב חולא.

ח"כ מתן כהנא מהמחנה הממלכתי אמר לכאן חדשות כי "התחילו שוב פעם גישושים לגבי עסקת חטופים, שזו אחת הסיבות העיקריות למה אנחנו נשארים בממשלה. אם נראה שיש התקדמות בנושא היום שאחרי בעזה, כנראה שנשאר בממשלה".

שר החוץ ישראל כ"ץ שיגר אגרת דיפלומטית האוסרת על הקונסוליה הספרדית בירושלים לבצע פעילות קונסולרית או להעניק שירותים קונסולריים לתושבי הרשות הפלסטינית, וזאת בעקבות הכרת ממשלת ספרד במדינה פלסטינית ושורת התבטאויות אנטישמיות של ראשיה.

באגרת ששוגרה הבוקר ממשרד החוץ לשגרירות ספרד בישראל, נכתב בין היתר: "בהמשך להחלטת ממשלת ספרד להכיר ב'מדינת פלסטין', ובהמשך להסתה ולהתבטאויות האנטישמיות מלאות השנאה של בכירים בממשלת ספרד, בראשם סגנית ראש הממשלה יולנדה דיאז, נבקש ליידע את השגרירות כי הקונסוליה הכללית של ספרד בירושלים מורשית להעניק שירותים קונסולריים לתושבי המחוז הקונסולרי של ירושלים בלבד, ואיננה מורשית להעניק שירותים או לבצע פעילות קונסולרית למול תושבי הרשות הפלסטינית".

עוד מודגש באגרת כי ההוראה תיכנס לתוקפה החל מתאריך 1/6/2024, וכי במידה והנחיות אלו לא ייענו – משרד החוץ ינקוט בצעדים נוספים.

שר החוץ ישראל כ"ץ: "היום הוצאתי לפועל צעדי ענישה ראשוניים נגד הקונסוליה הספרדית בירושלים, עליהם החלטתי בעקבות הכרת ממשלת ספרד ב'מדינה פלסטינית' כמתנה לרוצחי החמאס וההסתה האנטישמית החמורה של מנהיגיה נגד קיומה של מדינת ישראל.

"לא נשלים עם פגיעה בריבונות ישראל ובביטחונה. מי שמעניק פרס לחמאס ומנסה להקים מדינת טרור פלסטינית לא יהיה בקשר עם הפלסטינים. אנחנו בשנת 2024, ימי האינקוויזיציה תמו. היום ליהודים יש מדינה ריבונית ועצמאית ואף אחד לא יגרום לנו להמיר את דתנו ולא יאיים על קיומנו – מי שיפגע בנו אנחנו נפגע בו".

סגירה