היום ה־235 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

ארה״ב: על חמאס להפסיק להסתתר מאחורי אזרחים, על ישראל למזער פגיעה בהם

הג׳יהאד האסלאמי פרסם סרטון של החטוף אלכס טרופנוב ● הגרדיאן: המודיעין הישראלי עקב אחרי התובע של בית הדין הפלילי בהאג כרים קאן, נתניהו היה ״אובססיבי״ לנושא, ראש המוסד לשעבר יוסי כהן איים על התובעת בניסיון להניא אותה מלחקור חשדות נגד ישראל ● בן גביר הודיע לבג״ץ כי הוא מבטל את השימוע למפכ״ל ושבכוונתו להדיחו על מסקנות ועדת החקירה לאסון מירון

פלסטינים מתבוננים בהרס שנגרם בתקיפה ישראלית ברפיח, 27 במאי 2024 (צילום: AP Photo/Jehad Alshrafi)
AP Photo/Jehad Alshrafi
פלסטינים מתבוננים בהרס שנגרם בתקיפה ישראלית ברפיח, 27 במאי 2024

היום (שלישי) ייערכו הבחירות לתפקיד יושב ראש מפלגת העבודה. ההצבעה תיעשה באופן מקוון, מהשעה 10:00 בבוקר עד 19:00 בערב. ארבעה מועמדים, יאיר גולן, איתי לשם, עזי נגר ו⁠אבי שקד, מתמודדים על התפקיד. ההערכה הרווחת היא שגולן, שכיהן בעבר כחבר כנסת וכסגן הרמטכ"ל, ייבחר לתפקיד.

דובר צה"ל הודיע בלילה שמטוס קרב יחד עם לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה שני כלי טיס לא מאוישים, שעשו את דרכם לשטח ישראל מכיוון מזרח. כלי הטיס הביאו להפעלת התרעות אמש (שני), סמוך לשעה 23:30, באילת, באילות ובאזור התעשייה שחורת. שני כלי הטיס לא חדרו לשטח ישראל.

מבקש מקלט מאריתריאה נרצח הלילה (שני) ושלושה נפצעו באורח קשה בעימות בין תומכי המשטר לבין מתנגדיו בשכונת התקווה בתל אביב. משטרת ישראל מסרה שכעשרים חשודים במעורבות בקטטה ההמונית נעצרו. עוד נמסר מהמשטרה, שלפי הדיווחים שקיבלה, המתפרעים עשו שימוש באלות, בדוקרנים ובאבנים. כוחות השיטור השתמשו ברימוני הלם כדי לעצור את ההתפרעות.

גורמים ישראליים עדכנו את עמיתיהם בארצות הברית שהם סבורים שרסיסים פגעו במכל דלק במרחק של מאה מטרים מאתר התקיפה ברפיח והביאו להצתתו, והדבר הביא לשרפה באוהלי העקורים הפלסטיניים – כך דיווחה סלינה וונג ב-ABC News. עוד נכתב בידיעה שלוושינגטון אין מידע שבאמצעותו באפשרותה לאשש או להפריך את הסברה הישראלית.

דובר צה"ל הודיע הבוקר (שלישי) שמטוסי קרב של זרוע האוויר תקפו הלילה מספר יעדי טרור של חזבאללה בלבנון, ביניהם – מחסן אמצעי לחימה במרחב מיס אל-ג'בל ומבנים צבאיים של הארגון במרחבים עייתא א-שעב ואל-חיאם.

עוד נמסר שלפני זמן קצר זוהו שלושה שיגורי נ"ט שחצו משטח לבנון לעבר מרחב שתולה.

סגירה