מצעד הדגלים - במקום שנמגר את הטירוף, הטירוף ממגר אותנו

דגל כ"ך במצעד הדגלים בירושלים, יוני 2024 (צילום: אורי ארליך)
אורי ארליך
דגל כ"ך במצעד הדגלים בירושלים, יוני 2024

המציאות הלא נורמלית המשיכה לדהור לתהום במסלול שמתווה עבורנו ממשלת החורבן, ועוד טיפה נוספה לים הטירוף שמאיים להטביע את כולנו. במקום שנמגר את הטירוף, הטירוף ממגר אותנו. המצעד המתועב הזה, שהופך כל שנה לחסר בושה עוד יותר, הוא כעת המיינסטרים הישראלי.

עוד מצעד דגלים הסתיים. החידוש שהביא השנה המצעד הוא נרמול סופי של הכהניזם. חולצות ודגלים עם האגרוף המוקף במגן דוד שינו את צבעם והתמזגו עם דגל הלאום – מדינת כ"ך.

עוד מצעד דגלים הסתיים. החידוש שהביא השנה המצעד הוא נרמול סופי של הכהניזם. חולצות ודגלים עם האגרוף המוקף במגן דוד שינו את צבעם והתמזגו עם דגל הלאום – מדינת כ"ך

המצעד השנה לא היה יותר אלים משנים קודמות. המשטרה אף טענה כי עצרה 18 מתפרעים. אם הדבר נכון הרי שמדובר במספרים חסרי תקדים.

שוטרים לא מנעו ונדליזם או הדבקת מסרי שטנה על חנויות הסוחרים ברובע המוסלמי, אבל חלק מהם, גם אם לזמן קצר, הסיר מדבקות לאחר שהודבקו. העובדה שהשוטרים עשו זאת, אפשרה לי לפנות אליהם כשחברי הכנופיות ניסו למנוע ממני לעשות זאת. אולם רוב הזמן המשטרה לא עשתה את תפקידה, ודיבורים על רצח הסתובבו באוויר כפי שאתם גם יכולים לראות בסרטון.

השר איתמר בן גביר התקבל בקריאות "לשטח את רפיח". כשהשר מסביר שצריך לפגוע בהם איפה שכואב, ובמהלך היום מודה שמדינת ישראל מפרה את הסטטוס קוו וכי ישראלים התפללו בחופשיות בהר הבית – לא מפתיע שהקריאות להקים את בית המקדש וציורים שלו התנוססו על חולצת כל נער רענן.

ראיתי נער עם חולצה שעליה ציורים של קברים צבאיים מתחת להר הבית, עם הכיתוב: כי מן האבנים האלה ייבנה המקדש. שאלתי אותו: האם הכוונה שהחללים בעזה מקדמים את בניית המקדש? בעיניים בורקות הוא ענה: כן. הגאולה מתקרבת.

חולצה

בדרכי החוצה מהרובע המוסלמי, נגד זרם נחיל הצועדים הנכנס בשער שכם, ממש כפסע מהרחבה החיצונית, כשברקע שירי שיישרף לכם הכפר, ראיתי מחנך חמוש ב-M16 נוזף בקבוצת נערות.

"למה אתן כאן? נערות לא צועדות כאן. יש הפרדה. זה לא מתאים".

פגשתי נער בחולצה עם ציורי קברים צבאיים מתחת להר הבית וכיתוב "כי מן האבנים האלה ייבנה המקדש". שאלתי אם כוונתו שחללי עזה מקדמים את בניית המקדש. בעיניים בורקות ענה: "כן. הגאולה מתקרבת"

הנערות התנצלו וטענו שלא ידעו. לרגע לבי היה אליהן. למחנך הזה שירי השטנה לא נראו בעייתיים. גם לא הונדליזם, צניעותן של הנערות שהולכות בהמון הצפוף נראתה לו הבעיה הגדולה.

איזו ישיבה מאלה שהגיעו היום לעשות כאוס בעיר, החליטה שרעיון טוב להדפיס את החולצות האלה ולחלק מכל הבא ליד. תמשיכו לספר…

Posted by Shir Aharon on Wednesday, June 5, 2024

לאחר מכן עשיתי את דרכי הביתה. הכל היה חסום והלכתי דקות ארוכות ברחובות מרכז העיר. היא כולה המתה חוגגים מהציונות הדתית, ששרו והניפו דגלים.

עבורם היום הזה השנה היה חגיגה מסדר גודל אחר. בזמן שחיילים מתים מדי יום במאבק לשימור שלטונו של בנימין נתניהו, כשהחטופים נמקים בעזה, נאנסים ונאנסות ומאמינים שזנחנו אותם, וכאשר מאה אלף ישראלים הם פליטים בארצם, הם חגגו.

חבורת נערות שרה סמוך לממילא "שיישרף לכם הכפר". אף אחד לא הסתכל עליהן או פנה אליהן בבקשה שיפסיקו. זו הייתה חגיגה של ציבור שמרגיש שהגאולה מתקרבת. הגאולה שלהם היא החורבן שלנו.

חבורת נערות שרה סמוך לממילא "שיישרף לכם הכפר". אף אחד לא הסתכל עליהן או פנה אליהן בבקשה שיפסיקו. זו הייתה חגיגה של ציבור שמרגיש שהגאולה מתקרבת. הגאולה שלהם היא החורבן שלנו

הרובע המוסלמי, מצעד הדגלים, 2024 (צילום: אורי ארליך)
הרובע המוסלמי, מצעד הדגלים, 2024 (צילום: אורי ארליך)

אורי ארליך הוא עיתונאי לשעבר, פעיל שמאל ודובר ארגון הארכיאולוגים "עמק שווה".

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
עוד 475 מילים ו-3 תגובות
סגירה