היום ה־251 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

המפכ"ל: בן גביר הורה לסגני ולמפקד מחוז הדרום לא לאבטח את משאיות הסיוע לרצועה

במכתב ליועצת המשפטית לממשלה סיפר שבתאי שכשאמר לשר לביטחון לאומי שהמשטרה תאבטח את שיירות האספקה בן גביר אמר לו שיהיו לכך השלכות ● דיווחים: לוין הציע בישיבת הוועדה לבחירת שופטים למנות את אלרון לנשיא בית המשפט העליון ● בג"ץ הורה לשר המשפטים להסביר מדוע הוא מונע בחירה של שופטים לבית המשפט העליון ● כוחות הביטחון הרגו שני מבוקשים באזור ג'נין

משאיות הנושאות סיוע הומניטרי בצידו הפלסטיני של מעבר כרם שלום, 17 בפברואר 2024 (צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)
Abed Rahim Khatib/Flash90
משאיות הנושאות סיוע הומניטרי בצידו הפלסטיני של מעבר כרם שלום, 17 בפברואר 2024

סוכנות הידיעות הפלסטינית "וואפא" דיווחה כי צה"ל פתח במתקפה באזור אל-מוואסי שבדרום רצועת עזה, כשעה לאחר מכן מסר דובר צה"ל: "בניגוד לדיווחים מהשעות האחרונות, לא התבצעה כל תקיפה של צה"ל במרחב ההומניטרי באל-מוואסי".

מדובר צה"ל נמסר הבוקר כי מטוסי קרב תקפו במהלך הלילה מבנים צבאיים במרחב עייתא א-שעב לצד תשתית טרור נוספת במרחב עינתא שבדרום לבנון. בהמשך להתרעות שהופעלו על ירי רקטות וטילים בצפון הארץ בשעה 05:04, מיירט שוגר לעבר מטרה חשודה שהתבררה כזיהוי שווא. התרעה על ירי רקטות וטילים הופעלה בעקבות חשש לנפילת שברי יירוט.

ארבעה שיגורים בוצעו הבוקר לעבר שתולה ונפלו בשטח פתוח, אין נפגעים או נזק. בצה"ל מעריכים כי תגובת חזבאללה על חיסול הבכיר אתמול, הסתיימה, וכי גבולות המערכה נשמרים – כך דווח בגל"צ.

אתמול היה אחד מימי הקרב המשמעותיים ביותר בצפון מאז החלה המלחמה: חזבאללה שיגר כ-200 רקטות לעבר יישובי הגליל, בהם רבים שעוד לא פונו מתושבים ושרפות התפתחו במספר מוקדים. במספר יישובים במועצה האזורית מרום הגליל הודיעו שלא יתקיימו היום לימודים.

מטוסי כיבוי מכבים שרפה שפרצה ליד קדיתא בעקבות ירי רקטות של חיזבאללה מלבנון. 12 ביוני 2024 (צילום: Ayal Margolin/Flash90)
מטוסי כיבוי מכבים שרפה שפרצה ליד קדיתא בעקבות ירי רקטות של חיזבאללה מלבנון. 12 ביוני 2024 (צילום: Ayal Margolin/Flash90)

"אנחנו אחרי יום מאוד לא פשוט, אולי עם העצימות הגבוהה ביותר עד כה. אנחנו בפועל במלחמה על מלא ומצד שני נשמרת משוואה מטורללת לפיה חיסול טרוריסטים נענה במטחי טילים", אמר בריאיון לרשת ב' ראש מועצת מרום הגליל, עמית סופר.

ראש מועצת מטולה אמר לגל"צ: "אין כבר עצי חורש להציל – הכל עלה באש. הדבר היחיד שאנחנו עדיין שומרים פה זה שבתים לא יישרפו, אבל גם זה קורה".

סמוטריץ' מגיב לידיעות על תגובת חמאס להצעת העסקה של ישראל וארה"ב וקובע: להגיב רק בהגברת הלחימה.

גורם שמעורה בפרטי תשובת חמאס אמר לגל"צ הבוקר: "חמאס דורש לקבל את הכל במזומן ולתת את התמורה בתשלומים, אם בכלל יגיע לתשלום האחרון". כלומר, עפ"י אותו גורם, ישראל תוותר על מנופי לחץ כמו חידוש הלחימה, הישארות בחלקים ברצועה כבר בשלב הראשון מבלי שחמאס החזיר חלק מהחטופים.

מקורות המעורים במשא ומתן העריכו בשיחה עם הארץ שהשיחות יוסיפו להתנהל וכי התשובה שהעביר חמאס כללה תיקונים, לרבות לוח זמנים להפסקת אש קבועה, ונסיגה מוחלטת של כוחות ישראליים מרצועת עזה, כולל רפיח. השיחות יימשכו כעת באמצעות המתווכים הקטארים והמצרים בתיאום עם ארה"ב, כדי לראות אם ניתן להגיע להסכם.

בכיר בחמאס לסוכנות הידיעות רויטרס: התיקונים שלנו למתווה להפסקת אש אינם משמעותיים, דורשים להחליט מי יהיו 100 "האסירים הכבדים" שישוחררו.

סגירה