היום ה־252 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

מנהיגי מדינות ה-G7: מודאגים וקוראים לאיפוק בגבול הצפון

דיווח: ביום שני יגיע לישראל המתווך האמריקאי עמוס הוכשטיין בניסיון להביא להסדרה בצפון ● הפרקליטות ביקשה לצרף את מכתב המפכ"ל לעתירה נגד "חוק בן גביר": "הפרה בוטה של הדין והתערבות פסולה בעבודת המשטרה" ● ארה"ב תטיל סנקציות על חוסמי משאיות הסיוע לעזה ● החטוף שחולץ אנדריי קוזלוב קורא לציבור להגיע לכיכר החטופים: "ראיתי את העצרות וזה נתן לי תקווה"

כוחות כיבוי נאבקים באש שפרצה באזור כפר סאלד אחרי הירי מלבנון, 14 ביוני 2024 (צילום: Jalaa MAREY / AFP)
Jalaa MAREY / AFP
כוחות כיבוי נאבקים באש שפרצה באזור כפר סאלד אחרי הירי מלבנון, 14 ביוני 2024

לפי דיווחים בלבנון, שתי נשים נהרגו ו-14 איש נפצעו בתקיפה שביצעה ישראל בלילה באזור היישוב ג'נאתא שבקרבת העיר צור. בישראל הכחישו את הפרסומים, שלפיהם, התנקשו בחייו של גורם בכיר.

בכיר חמאס אוסאמה חמדאן טען בריאיון ל-CNN שאיש אינו יודע כמה מבין החטופים נותרו בחיים. ארגונו, אמר, דורש שכל הסכם עם ישראל יכלול את הפסקת המלחמה, נסיגה של כוחות הביטחון מרצועת עזה ומתן אפשרות לפלסטינים לקבוע את עתידם.

משפחת ביבס ביקרה את יושב ראש המחנה הממלכתי, בני גנץ, שאמר בריאיון לתאגיד השידור כאן שהוא חושב שישראל יודעת מה עלה בגורלם של אם המשפחה שירי ביבס ושל הילדים כפיר ואריאל. כשנשאל מתי הציבור ישמע על כך, השיב: "כשהדברים יבשילו, וכרגע צריך לעשות את כל המאמצים שהם כולם ישובו".

מהמשפחה נמסר בהתייחס לדברים: "היינו עדים הערב לחוסר אחריות של פוליטיקאי ושל תקשורת שבחרו לפרסם ידיעה מבלי להתחשב במשפחה שיושבת בבית ונאלצת להתמודד עם זה, ללא כל הכנה מוקדמת ויכולת לעצור את זה. המשפחה בקשר רציף עם הגורמים הרלוונטיים לרבות גורמי המודיעין, ואנחנו עדיין מאמינים בלב שלם שעוד נשמע חדשות טובות".

מפקד פיקוד הצפון אורי גורדין אמר שבראייה לאחור היה נמנע מפינוי יישובים בצפון הארץ, כמו יערה, בצת ולימן – כך דיווח יאיר קראוס ב"ידיעות אחרונות" ו-ynet. גורדין אמר את הדברים, לפי הפרסום, ביום שלישי האחרון, בפגישה עם תושבי היישוב מנות.

מפקד פיקוד הצפון, אורי גורדין, במרכז הרפואי זיו בצפת, 31 באוקטובר 2023 (צילום: דוד כהן/פלאש90)
גורדין במרכז הרפואי זיו בצפת בחודש אוקטובר האחרון (צילום: דוד כהן/פלאש90)

מדובר צה"ל נמסר בתגובה ש"במהלך השיחה הבהיר אלוף הפיקוד כי הבחירה לפנות את היישובים המדוברים התקבלה בהתאם להערכת המצב המבצעית. בניגוד לטענות, האלוף לא אמר כי היה נמנע מפינוי היישובים".

פיקוד המרכז של ארצות הברית הודיע שכוחותיו השמידו חיישן הגנה אזורית, שתי סירות סיור וכלי טיס לא מאויש של המיליציה החות'ית בים האדום.

סגירה