היום ה־254 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

סמל שלום מנחם וסמ"ר צור אברהם נפלו ברצועת עזה

מנחם הוא ההרוג השמיני באסון הנגמ"ש ברפיח, שככל הנראה נגרם מפגיעת נ"ט ● בג״ץ עצר את הביקורת של מבקר המדינה על מחדלי צה״ל ב-7.10; בעקבות ההחלטה הוגשה עתירה להקמת ועדת חקירה ממלכתית באופן מיידי ● דיווח: הקבינט יאשר צעדים נגד הרשות הפלסטינית, כולל הסדרת מאחזים ● דובר צה"ל הזהיר: "חזבאללה מביא אותנו לפתחה של הסלמה רחבה"

סמל שלום מנחם, נפל באסון הנגמ"ש ברפיח וסמ"ר צור אברהם, נפל בקרב ברצועת עזה
סמל שלום מנחם, נפל באסון הנגמ"ש ברפיח וסמ"ר צור אברהם, נפל בקרב ברצועת עזה

11 נופלים בשבת. הבוקר מבשר צה"ל על מותם של שני חיילי מילואים מפיצוץ מטען על הטנק שלהם בצפון הרצועה: סרן (מיל') איתן קופלוביץ, בן 28, מירושלים, ורס"ב (מיל') אילון ויס בן 49, מפסגות.

חיילים שנפלו בשבת 16 ביוני 2024: משמאל למעלה: איתי עמר, סטניסלב קוסטרב, אור בלומביץ, עז ישעיה גרובר שורה תחתונה: אליהו משה צימבליסט, איתן קופלוביץ, אלון וייס
חיילים שנפלו בשבת 16 ביוני 2024: משמאל למעלה: איתי עמר, סטניסלב קוסטרב, אור בלומביץ, עז ישעיה גרובר שורה תחתונה: אליהו משה צימבליסט, איתן קופלוביץ, אלון וייס

בנוסף צה"ל מפרסם הבוקר את שמותיהם של חמישה חללי אסון הנמר"ה אתמול מלבד סרן ווסים מחמוד מבית ג'ן שמותו פורסם אתמול: סמל אליהו משה צימבליסט, בן 21, מבית שמש, סמל איתי עמר, בן 19, מכוכב יאיר-צור יגאל, סמ"ר סטניסלב קוסטרב, בן 21 מאשדוד, סמ"ר אור בלומוביץ, בן 20, מפרדס חנה-כרכור, סמ"ר עז ישעיה גרובר בן 20, מטל מנשה. שמותיהם של שני חללים נוספים יפורסמו בהמשך.

אתמול נפטר מפצעיו סמל יאיר רויטמן, בן 19, מקרני שומרון, שנפצע בפיצוץ המבנה הממולכד ברפיח ביום שני שעבר.

סמל יאיר רויטמן שנפגע בפיצוץ מבנה ונפטר מפצעיו ב-15 ביוני 2024
סמל יאיר רויטמן שנפגע בפיצוץ מבנה ונפטר מפצעיו ב-15 ביוני 2024

באירוע בצפון הרצועה, נפצעו באורח קשה שני לוחמים מגדוד חש"ן 129, חטיבה 8. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו.

צה"ל הודיע על הפוגה טקטית קבועה באזור רפיח, בכל יום מהשעה 8:00 בבוקר עד 19:00 בערב, לאורכו של ציר סלאח א-דין בו מובילים סיוע הומניטרי ממעבר כרם שלום. צה"ל מסר לתקשורת הזרה ודרך דובר צה"ל בערבית כי זהו חלק חלק מהמאמץ המתמשך של צה"ל ומתפ"ש להגדלת היקף הסיוע ההומניטרי הנכנס לרצועת עזה, וכי הדבר נעשה לאחר דיונים נוספים בנושא יחד עם האו"ם והארגונים הבין-לאומיים.

במהלך המלחמה צה"ל מודיע באופן קבוע על הפוגות טקטיות כאלה כמעט מדי יום, אך במקרה זה מדובר בהיקף שעות נרחב יחסית, וקבוע.

ב-ynet מדווחים כי בצה"ל מתחזקת ההערכה שפיצוץ הנמר"ה אתמול ברפיח, שבו נהרגו שמונה לוחמים, נגרם כתוצאה מירי נ"ט ולא ממטען כפי שהעריכו תחילה. בגל"צ דיווחו כי כוחות צה"ל איתרו גופת מחבל במרחב שבו התפוצץ הנגמ"ש, ומציאת גופת המחבל עשויה לחזק את ההערכה שהמחבל היה מעורב בפעולה: ירה טיל נ"ט לעבר הנגמ"ש, או הצמיד מטען.

מפגינים מתנועת המחאה "לוחמי כיפור" חוסמים כמה צמתים: כביש 1 נחסם לזמן קצר במחלף שער הגיא לכיוון ירושלים; כביש 4 חסום בצומת מורשה לדרום מרעננה, שם המפגינים הציתו מדורה על הכביש; צומת יבור בכביש 70 חסום לדרום; צומת עינת בכביש 444 חסום לצפון; כביש 40 חסום בצומת נחלים.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר מסר: "מי שהחליט על 'הפוגה טקטית' לצורך מעבר הומניטרי במיוחד בשעה שטובי חיילנו נופלים בקרב הוא אוויל וכסיל שאסור לו להמשיך להיות בתפקידו. לצערי מהלך זה לא הובא בפני הקבינט והוא מנוגד להחלטותיו. הגיע הזמן לצאת מהקונספציה ולהפסיק את הגישה המטורללת וההזויה שרק מביאה עלינו עוד הרוגים ונופלים".

השר בצלאל סמוטריץ':

סגירה