היום ה־277 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

שני הרוגים מפגיעת רקטה בגולן

חזבאללה שיגר לרמת גולן מטח של כ־40 רקטות; לטענת הארגון, הירי בוצע בתגובה להתנקשות של ישראל מוקדם יותר היום בחייהם של פעילי חזבאללה בסוריה ● דיווח: מקרון מחה בפני נתניהו על התערבותו של שיקלי במערכת הבחירות בצרפת ● גלנט הודיע שקיבל את המלצת צה"ל, לשלוח בחודש הקרוב צו ראשון למועמדים לשירות ביטחון בני החברה החרדית

כוחות ביטחון והצלה ברמת הגולן, בקרבת הזירה שבה פגיעת רקטה הביאה לשני פצועים אנוש, 9 ביולי 2024 (צילום: Ayal Margolin/Flash90)
Ayal Margolin/Flash90
כוחות ביטחון והצלה ברמת הגולן, בקרבת הזירה שבה פגיעת רקטה הביאה לשני פצועים אנוש, 9 ביולי 2024

ישראל פתחה במתקפה אווירית שמטרתה אתר בסביבת העיר בניאס בסוריה שגרמה לכמה אבדות חומריות, כך דיווחה סוכנות הידיעות הממלכתית הסורית בציטוט מקור צבאי.

דובר צה"ל עדכן כי מטוס קרב יירט בהצלחה לפני זמן קצר מטרה אווירית חשודה שעשתה את דרכה לעבר דרום הארץ מכיוון מזרח. המטרה לא חצתה לשטח הארץ ולא הופעלו התרעות על פי מדיניות.

בכאן חדשות דווח הלילה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם ראש ממשלת איטליה ג'ורג'ה מלוני והשניים הסכימו שיש הכרח למנוע את המתיחות בגבול הצפוני עם לבנון.

העיתון הלבנוני "אל־אחבאר" דיווח כי המשלחת הישראלית בקהיר הציעה שישראל תפקח על ציר פילדלפי לאחר נסיגת כוחות צה"ל ממנו. זאת, בהתאם ללוח זמנים מוסכם ובתנאי שלישראל תהיה יכולת להשתלט על הציר במידה שיהיו ניסיונות הברחת נשק דרך הגבול.

השר בן גביר התייחס למשבר בקואליציה מול סיעת ש"ס ואמר בגל"צ כי "לכל אחד יש את הדברים החשובים לו, לש"ס יש את עניין התפקידים וכל מיני דברים שהם רוצים מבחינת כסף – ולי חשוב שעם ישראל ינצח".

סגירה