בית המשפט התיר לרשויות לעיין בטלפונים של מקורבי נתניהו

לפני הטרדת עד המדינה כתב יונתן אוריך: "יש אישור לפילבר"; במשטרה מעוניינים לדעת מי אישר את המהלך ● שר המשפטים חתם על צו להסגרת ההאקר הרוסי בורקוב לארה"ב ● מוטי קידר, שטען שלא יגאל עמיר רצח את רבין: אם אוניברסיטת בר-אילן תזמן אותי לוועדת משמעת - אתפטר ● נשיאת בית המשפט העליון חיות: "אלו ימים שאין להם אח ורע בהיסטוריה השלטונית שלנו"

נציגי הפרקליטות והמשטרה מגיעים לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון על העיון בטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
אבשלום שושני, פלאש 90
נציגי הפרקליטות והמשטרה מגיעים לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון על העיון בטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה
07:31 עריכה

בוקר טוב! אמש סערה המערכת הפוליטית, המשפטית והתקשורתית בעקבות נאומו יוצא הדופן של שר המשפטים אמיר אוחנה, שתקף בחריפות את הפרקליטות.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר הבוקר בראיון לגל"צ כי: "שר המשפטים הציג את הדברים בצורה עניינית ומכבדת. אין ספק שבשנים האחרונות יש הרבה מאוד ביקורת על צעדים של הפרקליטות והבעיה היא שאף פעם אין מישהו שמוכן להשיב לביקורת או לשאלות וכל ביקורת מוצגת כהתקפה לא לגיטימית".

לדברי ארדן, הדבר דומה גם למצב במשרד לביטחון פנים, "אני לא יכול לקבל תשובות או דיווח בכל מיני נושאים מהמערכת, אבל המערכת לא מוכנה אפילו להסביר לציבור, בזחיחות אדירה, זה דבר מאוד מתסכל".

07:38 עריכה

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה על נאומו של שר המשפטים: "טיפ לבכירי הליכוד שרוצים לכבוש את תפקיד היו"ר אחרי עידן נתניהו, תלמדו מאוחנה! ככה כובשים את הלב של מאוד אלפי מתפקדי הליכוד"

08:46 עריכה

לאחר פרסום תמלילי חקירתו של יאיר נתניהו אמש במהדורה של חדשות 12, בה אמר כי גדעון סער "אנס", האחרון פנה ליועמ"ש בבקשה שינחה להעביר אליו את קטעי התמליל בו "העליל עליו עלילת שקר בדויה שלא הייתה ולא נבראה".

עמית סגל מדווח כי בפניה שנעשתה באמצעות עו"ד עופר חנוך, טוען סער כי חומר זה נדרש לצורך "הגנה על שמו הטוב".

10:03 עריכה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מודה לאלפים שהגיעו לתמוך בו.

10:04 עריכה

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) יוצא להגנתו של שר המשפטים אמיר אוחנה לאחר הנאום אמש, אך אומר כי הוא סומך על הפרקליטות. "כשזה מגיע לחקירות פוליטיקאים ומפורסמים, קורה שם משהו לא טוב. זה כבר בולט לעיני כולם"

10:08 עריכה

השר זאב אלקין (ליכוד) על מתקפת השר אוחנה על הפרקליטות: "יש כאן שר משפטים שכשהוא מנסה לשנות את המערכת, מסבירים לו שהוא בתקופת מעבר והוא לא יכול. הוא שר בתואר כי כל התערבות שלו במערכת נתפסת כ'מה הוא בכלל עושה פה'".

אלקין התייחס בנוסף בראיון לכאן רשת ב' למשא ומתן עם כחול לבן להקמת ממשלת אחדות: "כשמזמינים אותך פעם בחמישה ימים זה סימן שלא מתכוונים ברצינות להתקדם ולהרכיב ממשלה. האלטרנטיבות לממשלת אחדות רחבה במתווה הנשיא זה ממשלת מיעוט, שלדעתי זה אסון, או הליכה לבחירות".

זאב אלקין (צילום: Hadas Parush/Flash90)
זאב אלקין (צילום: Hadas Parush/Flash90)
10:25 עריכה

"מי שרצח את יצחק רבין לא היה יגאל עמיר ולא איש ימין", כך אמר במהלך נאום אמש בהפגנה של תומכי נתניהו בכיכר גורן ד"ר מוטי קידר מאוניברסיטת בר אילן. הקהל במקום הריע לדבריו.

10:27 עריכה

ח"כ גדעון סער (ליכוד) מונה ליו״ר ועדת משנה למדיניות חוץ והסברה בוועדת החוץ והביטחון. כמו כן, ח"כ סער יחליף את ח"כ אבי דיכטר כחבר בוועדת המשנה החשאית למודיעין לאחר שדיכטר מונה לסגן שר הביטחון.

10:33 עריכה

ובכן, גם יאיר נתניהו נתפס בלייקים לא הולמים בטוויטר

11:15 עריכה

יושב ראש העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ, על דברי של מרדכי קידר אמש בעצרת למען נתניהו: "נתניהו ותומכיו שוב עולים למרפסת בכיכר ציון". 

מטעמו של פרץ נמסר עוד: "הפה הוא פיו של קידר, אולי גם הטקסט, האווירה היא אווירת נתניהו. לקח הרצח לא נלמד וההסתה נמשכת. לא ניתן יד לשכתוב ההיסטוריה של מחנה שלם".

11:49 עריכה

הודעה מטעמו של ראש הממשלה: "נתניהו מגנה את דברי ההבל ביחס ליגאל עמיר, רוצחו של יצחק רבין ז״ל".

11:55 עריכה

דובר הליכוד, יונתן אוריך, הגיע למח"ש כדי להגיש תלונה על חדירה לטלפון שלו במסגרת פרשת הטרדות עד המדינה, שלמה פילבר.

12:13 עריכה

המרצה מאוניברסיטת בר אילן, ד"ר מרדכי קידר, שטען כי רוצחו של רבין הוא אדם בשם י.ר ולא יגאל עמיר, סירב להתנצל על דבריו. בשיחה עם חדשות 12 אמר: "יש דברים בגו. הקשבתי להרצאה של נחום שחף, האדם שחקר את זה. אני חושב שאחרי שתראה מה שהוא יראה לך, יעלו בך כמה ספקות לגבי הגרסה הרשמית".

12:14 עריכה

חברת הכנסת תמר זנדברג הגישה שאילתא דחופה לראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ובה היא דורשת לדעת באיזו עילה ועל בסיס איזה מידע מוחזקים שני אזרחים ירדנים במעצר מנהלי בישראל.

12:47 עריכה

ניר ברקת (ליכוד) מצטרף לגינויים של נאום ד"ר קידר: "יגאל עמיר הוא רוצח שפל. כל אמירה אחרת מוזילה את הרצח המתועב".

12:56 עריכה

נעה לנדאו מ"הארץ" מדווחת כי בזמן שמשרד החוץ נמצא בשביתה, שר החוץ, ישראל כץ, נוסע הערב לאתונה.

13:24 עריכה

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) לאחר פגישת מפלגתו עם אגף התקציבים באוצר: "שבנו והצגנו את דרישתנו שלא לפגוע ביישום מתווה העלאת קצבות הנכים לגובה שכר המינימום, קביעת הכנסת מינימום לגמלאי בשיעור 70% משכר המינימום, סיוע לעצמאית ועסקים קטנים, ודרישות נוספות"

13:30 עריכה

מרכז יצחק רבין מגיב לדבריו של ד"ר קידר על זהות רוצחו של ראש הממשלה: "שוב, כמו בכל שנה לקראת יום הזכרון לרצח ראש הממשלה עולה לכותרות חולה פרסום הקונספירציה התורן שקוצר את 7 דקות התהילה. מאחלים לו רפואה שלמה".

13:48 עריכה

המשנים לפרקליט המדינה, פרקליטי המחוזות, ומנהלי המחלקות בפרקליטות שלחו מכתב תמיכה לפרקליט המדינה, לפרקליטות מיסוי וכלכלה ולעובדי המחלקה לחקירות שוטרים. "בעקבות דברים שהושמעו לאחרונה בתקשורת ולנוכח אירועי הזמן האחרון, אנו מבקשים לחזק את ידיכם ולהביע הזדהות עמוקה עם פועלכם" כתבו. "הפרקליטות אינה גוף מושלם, לפעמים אנו טועים. עלינו לוודא שמתקפות חסרות שחר לא יפגעו בפרקליטים וביכולתם לבצע מלאכתם נאמנה. לא יטילו עלינו מורא ולא יסיטו אותנו מדרכנו", הבהירו.

13:58 עריכה

אוניברסיטת בר-אילן, שבה מרצה ד"ר מרדכי קידר, פתחה בהליכי ענישה כלפי קידר בעקבות דבריו אתמול בעצרת הימין בפתח תקווה לפיהם לא יגאל עמיר היה זה שרצח את יצחק רבין ז"ל. כך מדווח כתב זמן ישראל, תני גולדשטיין.

בשעה זו מכונסים בכירי האוניברסיטה לפגישה שכותרתה היא "לבחון מה הכלים שעומדים לרשות האוניברסיטה לפעול כלפי קידר". זאת, בנוסף להודעת הגינוי שהאוניברסיטה כבר הוציאה לקידר.

ד״ר מרדכי קידר (צילום: ערוץ 33)
ד״ר מרדכי קידר (צילום: ערוץ 33)

עוד לפני כן כבר החליטה האוניברסיטה לבטל את השתתפותו של קידר בנסיעה שמתוכננת לשבוע הבא של אנשי סגל מהאוניברסיטה לאמריקה הלטינית, שתתקיים בלעדיו.

גורם בכיר באוניברסיטה מסביר: "יש לו זכות לחופש ביטוי לחופש אקדמי, אבל מדובר באמירה חמורה שלא צריך לעבור עליה לסגל וצריך לפחות לשקול לפעול כלפיו מעבר לרמה ההצהרתית".

מהנהלת האוניברסיטה נמסר בהודעה לתקשורת: "הנהלת אוניברסיטת בר–אילן מגנה בכל תוקף את הדברים של ד"ר קידר. הדברים נאמרו על דעתו בלבד ואינם מייצגים את האוניברסיטה ואנשיה. אנו סבורים שאין מקום להתבטאויות מסוג זה בחברה הישראלית".

יגאל עמיר (צילום: פלאש 90)
יגאל עמיר (צילום: פלאש 90)

יוזכר כי רוצחו של רבין, יגאל עמיר, היה סטודנט באוניברסיטת בר אילן בזמן הרצח.

קידר, מזרחן במקצועו, נאם אמש בהפגנה למען נתניהו בכיכר גורן בפתח תקווה ואמר: "מי שרצח את רבין לא היה יגאל עמיר אלא אדם שראשי התיבות של שמו הם י"ר, ומי שעמד מאחורי עניין הוא פוליטיקאי מוביל שרצה לחסל את יצחק רבין מכיוון שהוא ניסה לצאת מהסכמי אוסלו. אני קורא להסיר את הסיווג 'סודי ביותר' מעל תיקי החקירה, שאינם משתלבים עם הטענה שהימין רצח את רבין".

דבריו של קידר גררו תגובות סוערות וקשות במערכת הפוליטית. עופר גולן, דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בתגובה כי: "רה"מ נתניהו מגנה את דברי ההבל ביחס ליגאל עמיר, רוצחו של יצחק רבין ז"ל".

עד כה לא התקבלה תגובתו של קידר.

14:24 עריכה

במחנה הדמוקרטי מותחים ביקורת על המשא ומתן הקואליציוני שמנהלת כחול לבן. לדבריהם, בכחול לבן לא מעוניינים להגיע להסכם, אלא רק להציג מראית עין של מגעים קואליציוניים. כך פרסם זאב קם בתאגיד השידור כאן.

14:52 עריכה

יערה זרד, שעבדה במטה הבחירות של הליכוד במערכת הבחירות האחרונה, זומנה למתן עדות ביחידת להב 433. בגלי ישראל, שבה מגישה זרד את התוכנית "פעמיים הפוך", דיווחו על כך בחשבון הטוויטר שלהם. ראש הממשלה נתניהו צייץ את הדברים מחדש בדף הטוויטר שלו.

14:55 עריכה

רקטור אוניברסיטת בר-אילן, פרופסור מרים פאוסט, זימנה את מוטי קידר, המרצה במוסד, לוועדת משמעת, בעקבות דבריו אתמול – כך מדווח כתב זמן ישראל תני גולדשטייו. בהפגנה שנערכה בפתח תקווה אמש אמר קידר כי לא יגאל עמיר הוא שרצח את ראש הממשלה רבין.

15:04 עריכה

ראש מחלקת הסייבר בפרקליטות, ד"ר חיים ויסמונסקי, הגיע, באופן חריג, לדיון בבית המשפט בבקשה לערוך חיפוש בטלפונים של עוזרי ראש הממשלה, החשודים בהטרדתו של עד המדינה שלמה פילבר.

15:12 עריכה

מוטי קידר: אם אזומן לוועדת משמעת – אתפטר מהאוניברסיטה.

15:50 עריכה

ראש מחלקת הסייבר בפרקליטות, ד"ר חיים ויסמונסקי, אמר בבית המשפט כי מדובר בהטרדה בנסיבות מחמירות. לדבריו, משפחת פילבר לא הייתה, למיטב ידיעתו, בבית בשעה שהמכונית עם הרמקולים השמיעה קריאות בגנות שלמה פילבר. שכניו של עד המדינה הם שהיו עדים לכך. פילבר ראה את התיעוד בטוויטר, והוא זה שפנה למשטרה.

נציג הפרקליטות אמר שנתפסו ארבעה טלפונים ניידים. לדבריו, ליועצי ראש הממשלה אין חסינות, אך מכיוון שהם נוגעים "בשולי החסינות" נעשתה פנייה לבית המשפט. לדברי ויסמונסקי, ישנה "נחיצות" לעיין בטלפונים הניידים, כי המשטרה מניחה שלא כל הקורות באירוע ידועות לה. עוד הוסיף כי הרשויות רוצות לדעת מי הנחה ומי שילם.

נציג הפרקליטות אמר כי יונתן אוריך נועץ בעורכת דין בטרם התיר לעיין בטלפון הנייד שלו. עורכת דינו של אוריך מכחישה את הדברים. איש הפרקליטות הודה שאכן לא מולא טופס פורמלי שבו הסכים הנחקר לעיון בטלפון הנייד שלו, אך, לדבריו, אין מדובר בפגם מהותי.

בפרקליטות מבקשים לעיין אך ורק במידע בטלפון מהתאריכים 28 עד 30 באוגוסט, וכן שהעיון ייעשה על ידי אדם שמנותק מהחקירה. נציג הפרקליטות מתחייב לעיין רק במידע הקשור לחשד להטרדת עד. לפי המתווה המוצע, המידע יועבר מהטלפונים הניידים למחשב שיישמר בכספת.

עורך הדין עמית חדד בדרכו לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון לגבי עיון בטלפונים הניידים של עוזרי נתניהו (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
חדד בדרכו לדיון בבית המשפט לגבי עיון בטלפונים הניידים של עוזרי נתניהו (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)

עורך הדין עופר חדד טען שעופר גולן לא הלך באופן חופשי לרכבו להביא את הטלפון הנייד שלו, אלא שוטר ליווה אותו. עוד אמר חדד כי לא רק שלא נאמר לגולן שהוא יכול שלא למסור את הטלפון שלו, נאמר לו שהוא חייב למסור אותו. חדד גם תהה מדוע המשטרה זקוקה למידע מהטלפון הנייד, אם חוקרת כבר צילמה הודעה מתוך הטלפון של גולן. מטעם המשטרה השיבו שזו רק הודעה ספציפית ברשותם, ולא כל המידע הנחוץ להם.

לשאלת חדד השיב נציג המשטרה כי החוקרת הבחינה בצ'ט בין גולן ליאיר נתניהו. היא שאלה את גולן אם תוכל לעיין בשיחה. לאחר שגולן השיב בשלילה, הטלפון נסגר. במהלך הדיון הודו במשטרה שיש קבוצה בשם "השלמות 4000", אך היא איננה בטלגרם אלא באפליקציה מסווגת של המשטרה. נציג המשטרה מצטט בדיון מדברי פילבר לחוקריו: "באתי לפה להתלונן על הטרדה".

16:35 עריכה

החלה פגישתם של יושב ראש כחול לבן בני גנץ ויושב ראש המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ. אתמול נערכה פגישה בין נציגי צוות המשא ומתן של כחול לבן לבין עמיתיהם מהמחנה הדמוקרטי.

16:46 עריכה

האגודה לזכויות האזרח פנתה לאוניברסיטת בר-אילן בעניין מוטי קידר.

16:55 עריכה

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר, בעקבות לחץ מצד ארצות הברית, הקמת מנגנון שיפקח על השקעות זרות בישראל; זאת על רקע השקעה של חברות סיניות בפרויקטים בישראל.

לפי הודעת הקבינט, הוחלט על הקמת ועדה מייעצת בראשות משרד האוצר לבחינת היבטי ביטחון לאומי בתהליך אישור השקעות זרות, שבה יהיו חברים נציגים בכירים ממשרדי האוצר, הביטחון והמטה לביטחון לאומי וכן משקיפים מטעם משרדי החוץ, הכלכלה, המועצה הלאומית לכלכלה ונציג נוסף ממשרד האוצר.

17:25 עריכה

הודעת כחול לבן בתום פגישת גנץ-הורוביץ

17:37 עריכה

"כל מה שאמרתי אתמול לא אמרתי כאיש מחקר או איש בר-אילן", כך אמר היום מוטי קידר בראיון לגלי צה"ל. "ישבתי עם פיזיקאי, שמשמש בתפקידים רשמיים במדינת ישראל, חתן פרס ישראל, ששמו נחום שחף, שהקדיש לנושא שנים מחייו. אסף הרבה מאוד עדויות. ואני ישבתי איתו שעות", סיפר. "הבן אדם מציג תמונה שעולה ממנה מה שאמרתי. זה הכל", הבהיר.

"ממסכת המסמכים והמוצגים, שהוצגה בפניי, אדם סביר מתחיל להעלות ספק. זה מחייב בדיקה. זה מה שאמרתי. זה מה שאני עומד מאחוריו. לא יותר ולא פחות. זה הכל", אמר קידר ליעל דן. "ממסכת המסמכים והעובדות שראיתי עולה אפשרות שלא יגאל עמיר רצח את ראש הממשלה".

18:02 עריכה

במערכת הפוליטית והציבורית מגיבים לדבריו של מוטי קידר, שטען אתמול שאדם בשם י"ר רצח את ראש הממשלה רבין.

18:10 עריכה

שופט בית משפט השלום בראשון לציון עלאא מסארווה אמר בדיון כי על המשטרה היה לומר לנחקרים שהם יכולים לסרב וכן נדרש היה לבקש צו לעיין בטלפונים הניידים.

חיים ויסמונסקי מהפרקליטות אמר כי את הפגמים שנפלו בהליך – יש לשקול אותם בגמר המשפט, ולא כעת. עוד אמר נציג הפרקליטות כי הנחקרים התחמקו לא פעם בטענה שהם לא זוכרים, לכן יש חשיבות לעיון בטלפונים.

בפרקליטות רמזו בדיון כי הם מעוניינים לדעת אם "גורם איקס" עומד מאחורי הטרדת עד המדינה פילבר. על פי ההערכה, הכוונה היא לראש הממשלה בנימין נתניהו.

18:28 עריכה

עורך הדין ליאור אפשטיין, המייצג את ישראל (שרוליק) איינהורן, אמר בדיון בבית משפט השלום בראשון לציון כי המחשבה שישנו "מיסטר איקס" הוא מיותר. אפשטיין הוסיף ואמר כי אנשים קשרו עצמם לאירוע.

אחד מנציגי הפרקליטות אמר שלא רמז מיהו איקס, אלא רק רצה לומר ש"לא היה סטורי טלר (story teller) אחד". כך פרסם יהושע (ג'וש) בריינר מ"הארץ".

לדברי הפרקליטות, ללא עיון בטלפונים הניידים – החקירה לא תוכל להתקדם.

18:37 עריכה

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, אמרה כי אנו מצויים ב"ימים שאין להם אח ורע בהיסטוריה השלטונית שלנו". לכן, לדבריה, יש "לעמוד איתן ולעשות את מלאכתנו ללא מורא, באחריות ובשיקול הדעת, כמי שאמונים על שלטון החוק, על שמירתו ועל ביצור מעמדו". הדברים נאמרו על רקע ביקורת שהשמיעו אתמול והיום שר המשפטים אמיר אוחנה והשר לביטחון פנים גלעד ארדן.

עוד אמרה חיות בטקס פתיחת שנת המשפט בנצרת כי "איש אינו חסין מביקורת ותמיד יש מה לשפר, לבחון ולבדוק. אולם יש להיזהר ולהישמר שמא דברים הנחזים להיות ביקורת לגיטימית מהווים למעשה מהלך הטומן בחובו דה לגיטימציה למוסדות ולמשרתי ציבור נאמנים, בלעדיהם נתקשה כולנו לשמור על שלטון החוק".

"פוליטיזציה של מערכת המשפט עלולה לערער לחלוטין את יסודותיה כמערכת עצמאית ובלתי תלויה, לפגוע באמון שהציבור רוכש לרשות השופטת", אמרה נשיאת העליון.

18:58 עריכה

יושב ראש כחול לבן מעדכן את הציבור בהתפתחויות הפוליטיות. "חשוב לי שתקראו בעיון", מציין גנץ בפתח הפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו.

שבוע לקבלת המנדט – עדכון קצר ממני אליכם. חשוב לי שתקראו בעיון: מיד עם היוודע תוצאות הבחירות מיניתי צוות משא ומתן…

פורסם על ידי ‏בני גנץ – Benny Gantz‏ ב- יום רביעי, 30 באוקטובר 2019

19:07 עריכה

אחרי ארבע שעות הסתיים בבית משפט השלום בראשון לציון הדיון על העיון בטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה נתניהו. החלטת השופט עלאא מסארווה צפויה להינתן עוד היום.

נציגי הפרקליטות והמשטרה מגיעים לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון על העיון בטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
נציגי הפרקליטות והמשטרה מגיעים לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון על העיון בטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
19:18 עריכה

בפראפרזה על דברי שר המשפטים אמיר אוחנה, שלשיטתו "יש פרקליטות בתוך הפרקליטות", אומר חבר הכנסת יואב סגלוביץ' שיש "ממשלה בתוך הממשלה".

19:27 עריכה

נציג הפרקליטות חיים ויסמונסקי מבהיר כי אין אינדיקציה למעורבות של ראש הממשלה נתניהו בהטרדת עד המדינה שלמה פילבר. דברים אלה באו בעקבות הסערה זוטא, שהתעוררה לאחר שבדיון בבית משפט השלום אמר נציג הפרקליטות כי הרשויות מעוניינות לגלות אם גורם "איקס" עומד מאחורי הטרדת פילבר. פרשנות רווחת של הדברים הייתה שהכוונה היא לראש הממשלה נתניהו.

19:44 עריכה

שר המשפטים אמיר אוחנה חתם על צו ההסגרה של ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב לארצות הברית. לפי שורה של פרסומים, במוסקבה היו מעוניינים בהסגרתו תמורת שחרורה של נעמה יששכר, הכלואה ברוסיה מאפריל האחרון. משפחתה של יששכר שוחחה בנושא עם ראש הממשלה נתניהו, שדן על כך עם נשיא רוסיה פוטין.

שר המשפטים אמיר אוחנה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אוחנה במשרד המשפטים בירושלים, אתמול (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
20:02 עריכה

בכירים בכחול לבן ובליכוד אומרים שהאירועים השבוע הגבירו את הסיכוי למערכת בחירות שלישית. בכיר בכחול לבן אמר שכשהליכוד שקוע בפרשות של הטרדת עד ועימותים עם המשטרה – הוא לא נכון לממשלת אחדות. בכיר בליכוד אמר כי המשך המשא ומתן הוא בזבוז זמן. כך פרסם עמית סגל בחדשות 12. לדבריו, מערכת בחירות נוספת היא האופציה הסבירה ביותר כעת.

20:10 עריכה

ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב, ששר המשפטים אמיר אוחנה חתם הערב על צו להסגרתו לארצות הברית, יעתור לבית המשפט העליון נגד ההחלטה. גם משפחתה של נעמה יששכר עתידה להגיש עתירה בנושא.

20:14 עריכה

בידי המשטרה מסרון ששלח יועצו של ראש הממשלה, יונתן אוריך, לאחד הנחקרים, ובו כתב "יש אישור לפילבר". כך פרסם אביעד גליקמן בחדשות 13. במשטרה חושדים שיש גורם שעומד מאחורי הטרדת עד המדינה שלמה פילבר, אולם בסביבתו של אוריך מבהירים כי זהו עניין שגרתי שבקמפיין פוליטי ניתנים אישורים לצעדים שונים שננקטים.

20:23 עריכה

משגרירות רוסיה בישראל נמסר, בתגובה לפניית התקשורת, כי הם לא קיבלו הודעה רשמית על הסגרתו של ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב לארצות הברית, וכי אין בכוונתם להגיב לפרסומים בתקשורת.

20:30 עריכה

בפרקליטות ובמשטרה מעוניינים לעיין בתכתובות של יונתן אוריך ועופר גולן עם יאיר נתניהו – כך פרסם הערב רועי ינובסקי בתאגיד השידור כאן. לפי החשד, יש בחילופי המסרונים בין האישים מידע הרלוונטי לחקירת הטרדתו של עד המדינה בתיק 4,000, שלמה פילבר.

20:53 עריכה

בסביבתו של יושב ראש כחול לבן בני גנץ נמתחת ביקורת על חבר הכנסת יועז הנדל מתל"ם, שנשמע מזלזל בגנץ בשיחות עם עמיתיו. הרקע לעימות בין השניים הוא האפשרות שתוקם ממשלת מיעוט של כחול לבן בתמיכת הרשימה המשותפת – אפשרות שהנדל שלל. את הדברים פרסם רביב דרוקר בחדשות 13. הנדל מסר לגבי האמירות שמיוחסות לו על גנץ – כי זהו קשקוש.

יועז הנדל (צילום: פלאש 90)
יועז הנדל בספטמבר האחרון, רמת גן (צילום: פלאש 90)
21:05 עריכה

בכירים ירדנים טוענים כי בשיחות שקיימו עם ישראל קשרה האחרונה בין שחרור שני אזרחי ירדן הנתונים במעצר לבין המובלעות צופר ונהריים. מטעם ישראל ניהל את המשא ומתן ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת, ומטעם הירדנים ניהל את המגעים שר החוץ איימן א-ספדי. בירדן הזהירו את ישראל מפני המהלך. כך דיווח בחדשות 13 ברק רביד. בן שבת עתיד לבקר בזמן הקרוב ברבת עמון.

21:23 עריכה

19% מהאוכלוסייה סבורים שיש להעניק חנינה לרוצח ראש הממשלה יצחק רבין, יגאל עמיר – כך עולה מסקר שערך מכון רושינק עבור מארגני העצרת לזכר רבין. 63% מהנשאלים סבורים שאין לחון את עמיר, ו-18% – אינם בטוחים.

בסקר, שממצאיו פורסמו בחדשות 12, נמצא ש-38% מהאוכלוסייה מאמינים שישנה סבירות בינונית עד גבוהה שיתרחש בישראל רצח פוליטי בשנים הקרובות. 54% מהנשאלים מאמינים שהסבירות להתרחשות כזו היא נמוכה, 8% – לא בטוחים.

21:46 עריכה

משפחתה של נעמה יששכר הגיבה הערב על כך ששר המשפטים אוחנה חתם על צו להסגרת ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב לידי ארצות הברית: "החלטת השר אוחנה הערב היא בלתי מוסרית ובלתי אנושית. נעמה חפה מפשע ומשמשת כבת ערובה וקלף מיקוח בין מעצמות. הרוסים מחריפים ומקשיחים מידי יום את תנאיה. באחריות מדינת ישראל להוציא אותה מהסיוט שהיא נמצאת בו".

22:01 עריכה

שופט בית משפט השלום בראשון לציון עלאא מסארווה קיבל את בקשת המדינה לעיין בטלפונים הניידים של עוזרי נתניהו. מסארווה מתח ביקורת על כך שהמשטרה ביצעה חיפוש בטלפונים של יונתן אוריך ועופר גולן ללא אישור. העיון בטלפונים שהתיר בית המשפט ייעשה על ידי חוקר שלא נמנה על היחידה החוקרת. העיון ייעשה בטלפונים הניידים של אוריך, גולן, ישראל (שרוליק) איינהורן ויוסי שלום.

22:29 עריכה

יועצו של ראש הממשלה נתניהו, יונתן אוריך, קיבל בחזרה את הטלפון הנייד שלו, שהוחזק בידי המשטרה – כך מעדכנת טל שניידר מ"גלובס".

יונתן אוריך (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אוריך באפריל האחרון, ירושלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
22:49 עריכה

עורכי הדין עמית חדד ונועה מילשטיין, המייצגים את עופר גולן ויונתן אוריך, הודיעו שיעתרו לבית המשפט המחוזי בעקבות ההחלטה להתיר למשטרה לעיין בטלפונים הניידים של לקוחותיהם.

עוד 52 עדכונים
כל הזמן // יום שני, 19 בנובמבר 2019
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הסערה שבדרך האם לבג"ץ יש סמכות להדיח ראש ממשלה נאשם?

בימים הקרובים צפוי היועמ"ש להודיע על הגשת כתב אישום נגד נתניהו ● מיד אחר כך, יוגשו עתירות לבג"ץ בדרישה לחייב את ראש הממשלה להתפטר ● חוקרי משפט שדנו בנושא השבוע, חלוקים ביניהם בנוגע לסמכות בג"ץ לבצע "הדחה שיפוטית"

עוד 1,449 מילים

אני מסית משמע אני קיים

נאומיו המרגשים ביומיים האחרונים של ראש ממשלתנו על ״ממשלת מיעוט של תומכי טרור, נבחרת החלומות של החמאס״, החזירה אותנו לימים היפים והרחוקים של כהנא חי וכולנו נמות. ובעוד אנו צועדים בדרך הלפידים והצעקות, אין כמו הזמן הזה למשחק הטריוויה – הסתה ראשונה, מי יודע?

במי בחר נתניהו להסתת הבתולין שלו, באיזו שנה ובאיזה עניין?

אה, זה קל, תגידו לי – רבין כמובן, וגם תצדקו, אבל כאן נגיע לשאלה הבאה – באיזו שנה יש קפיצת מדרגה בנאומי השנאה וההסתה, ומי הצטרפו למעגל הזוכים לתשומת ליבו של זה שהסתתו אומנותו?

לפני כשנה בזמן הזה (אוקטובר 2018) מסיבות שלא זכורות כרגע, יצאתי לתחקיר על ההסתה כפי שהכרנו אותה אצל ראש ממשלתנו. את הממצאים תוכלו לראות בהדמיה האינטראקטיבית הזו, שהפעם מומלץ לראות על מסך המחשב כדי שיהיה נוח להקליק על הגרפים ולקבל פרטים מדוייקים על כל אירוע. מתי בדיוק התרחש, איפה ומה נאמר בו.

שימו לב שמאז התחקיר עברה שנה פעילה מאוד מבחינת המסית הראשי, ככה שיש צורך בתחקיר המשך, אבל לא נתפלא אם המנצחים בתחרות קרבנות ההסתה המועדפים ישארו אותם: אזרחי ישראל הערבים.

ובחורבן ירושלים ננוחם.

אסתי סגל מכורה לנתונים ולביג דאטה ומנגישה אותם באינפוגרפיקה והדמיית נתונים (data story telling), אקטיביסטית שלא מפסיקה לנסות לשנות את העולם. חיה בתל אביב אצל פצפונת וסוזנה החתולות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 168 מילים

כבר באוגוסט, חשף זמן ישראל כי נתניהו פועל לקבל מטראמפ תמיכה בהחלת הריבונות על יישובי יו״ש ● נתניהו קיווה לקבל הודעה ברוח זו לפני הבחירות ● במקום זאת, ראש הממשלה קיבל אמש משר החוץ האמריקאי את ההצהרה לה חיכה ● אחרי שעלה חשש כי טראמפ זנח את חברו הטוב מירושלים, נתניהו קיבל זריקת עידוד מדינית ותזכורת שהוא לא לבד בשעתו הקשה ● פרשנות

עוד 810 מילים

הליכוד חזר בו מכוונתו להדיח את ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, משורות המפלגה

"פגישה טובה ועניינית": נתניהו נועד עם ליברמן בלשכתו במשך כשעה ● בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמר השר אוחנה שאין מדובר בהדחה, אך בשיחה עם תומכי ליכוד הודה שפעל להרחקתה ● האיחוד האירופי נגד ארצות הברית: כל פעילות בהתנחלויות פוגעת בסיכוי לשלום ● לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נתניהו וטראמפ

10:41 עריכה

הודעת הליכוד וישראל ביתנו בתום פגישת נתניהו-ליברמן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם יושב ראש ישראל ביתנו חבר הכנסת אביגדור ליברמן במשרד ראש הממשלה בירושלים.

הפגישה הייתה טובה ועניינית והשניים ימשיכו במאמצים להקמת ממשלת אחדות.

10:31 עריכה

בעקבות הפרסום של תני גולדשטיין בזמן ישראל: ראש עיריית קריית שמונה לשעבר, נסים מלכה, משך את העתירה שהגיש בבית הדין הפנימי של הליכוד נגד ראש העירייה הנוכחי, אביחי שטרן.

לאחר הפרסום, הנהלת הליכוד ביטלה את הדיון שנועד להיום (שלישי) בבקשת מנכ"ל הליכוד, צורי סיסו, ועורך הדין של המפלגה, אבי הלוי, להדיח את שטרן מהליכוד וממרכז הליכוד.

שטרן התמודד בבחירות המוניציפליות בשנה שעברה ברשימה עצמאית שנתמכה בידי סיעת "כולנו" מול נסים מלכה שרץ כמועמד הליכוד – ושטרן ניצח. שטרן, עורך דין בן 33, הוא חבר ותיק בליכוד. לדבריו, הוא רצה להפוך למועמד הליכוד, אך הליכוד העדיף להריץ את ראש העיר הקודם, נסים מלכה.

לאחר ששטרן נבחר לתפקיד, מלכה הגיש נגדו תביעה בבית הדין הפנימי של הליכוד. הליך ההדחה המדובר נפתח בהמשך לתביעה.

"שטרן התחייב שאם יפסיד בסקר של הליכוד הוא לא יתמודד על ראשות העיר. הוא הפסיד בסקר וגם לא קיבל את אישור ועדת ההיגוי של הליכוד להתמודד ברשימה עצמאית – אבל התמודד וזכה לתמיכת מפלגת 'כולנו' בסיבוב השני", טען סיסו בבקשה להדחה שבוטלה לבסוף. "לא רק ששטרן שיקר לבית הדין של הליכוד, אלא הוא גם גרם למפלגה להוצאות כספיות ניכרות".

שטרן עצמו אמר לזמן ישראל אתמול: "'כולנו' הריצו מועמד אחר משלהם, והליכוד תמך בנסים (מלכה, ת"ג), בגלל שהם נצמדים לקיים, ומשריינים ראשי עיר מכהנים במקום לתת הזדמנות לאנשים חדשים. זאת בדיחה, זה פשוט מצחיק. מה הם נזכרים עכשיו? במקום להתאחד יחד נגד המתקפות על הליכוד, אנשים מהבית יורים בתוך הנגמ"ש, וגורמים לאנשים לעזוב את הליכוד".

10:04 עריכה

הסתיימה פגישתם של ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה. הפגישה נמשכה קרוב לשעה.

09:26 עריכה

ראש הממשלה נתניהו ייפגש הבוקר בכפר עציון עם ראשי רשויות ביהודה ושומרון, על רקע ההכרזה האמריקאית אמש, שההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

08:37 עריכה

"צריך לבער את הנגע הזה של שיכרון הכוח בפרקליטות, של 'אני ואפסי עוד'. הם יכולים לעשות הכל. מי ייגע בהם?", כך שאל שר המשפטים אמיר אוחנה בכינוס תא הסטודנטים של הליכוד באוניברסיטה העברית. את ההקלטה חשף דורון קדוש בגלי צה"ל.

בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור אמר אוחנה, שאך נכנס אז לתפקידו, כי אין מדובר בהדחה אלא בהליך שגרתי. בפני תא הסטודנטים של הליכוד שר המשפטים נשמע אחרת: "הרחקתי את מי שאני ראיתי כמנכ"לית של ציפי לבני" (פלמור מונתה על ידי שרת המשפטים לבני). "בעיניי היא לא הייתה גורם מסייע לשינויים הללו שאני מדבר עליהם".

אוחנה גם העריך שאם תקום ממשלת ימין הוא יישאר בתפקידו, אך אם תוקם ממשלת אחדות, הוא יעזוב את משרד המשפטים.

אוחנה לא מסר תגובה לדברים.

08:13 עריכה

כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני הוצע לאביגדור ליברמן שהחרדים יוצאו ממוקדי הכוח שהם מאיישים במשך שנים – ראשות ועדת הכספים של הכנסת, משרד הפנים ואף משרד הבריאות. כך מדווח זאב קם בתאגיד השידור כאן.

באופן הזה תוכל מצד אחד ישראל ביתנו לרשום לעצמה הישג ומנגד החרדים לא יידרשו להתפשר בנושאים הלכתיים. בנוסף יאושר מתווה הגיוס שבו תומך ליברמן. מתווה זה עשוי להוביל את ישראל ביתנו לממשלת ימין של נתניהו.

07:44 עריכה

נתניהו תוקף את גנץ – ונענה על ידי כחול לבן.

אגב, שבכחול לבן כתבו "ביבי, תן לעם ישראל לראות את מסי בשקט" – ממש התכוונו לזה.

מסי מול סוארז? אני וגבי לוקחים את שניהם

פורסם על ידי ‏בני גנץ – Benny Gantz‏ ב- יום שני, 18 בנובמבר 2019

07:19 עריכה

בעולם מגנים את החלטת ארצות הברית, שלפיה ההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

האיחוד האירופי מסר שכל פעילות בהתנחלויות היא לא חוקית ופוגעת בסיכוי למימוש פתרון שתי המדינות. "האיחוד האירופי קורא לישראל לסיים את כל פעילויותיה בהתנחלויות, בהתאם למחויבויותיה ככוח כובש", אמרה שרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני.

סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, מהמתמודדים הבולטים בבחירות למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, אמר שההתנחלויות מהוות מכשול לשלום.

גם הסנאטורית אליזבת וורן, מועמדת בולטת נוספת במירוץ הדמוקרטי, מתנערת מההחלטה. וורן אמרה שאם תיבחר לנשיאה – תבטל את הצעד.

07:12 עריכה

לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש הממשלה נתניהו. האחרון התקשר כדי להודות לטראמפ על החלטתו – שלפיה ההתנחלויות אינן מפירות את החוק הבינלאומי. בשיחתם אמר נתניהו לנשיא ארצות הברית כי בהחלטתו הוא תיקן "עוול היסטורי".

07:09 עריכה

היום בשעה 9:00 ייפגשו ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה בירושלים. לאחרונה ניתנה הנחייה בקרב שותפיו של נתניהו שלא לתקוף את ליברמן בתקשורת.

 

עוד 10 עדכונים

אנשים על ארבע מנדלבליט הצב

בפינתי אנשים על ארבע – שבה אני משווה אנשים לחיות – על פי המהות ולא המראה – שמתי היום על הכוונת אדם חשוב מאוד, הנמצא במוקד האירועים הפוליטיים הסוערים ביותר – אביחי מנדלבליט – היועץ המשפטי לממשלה.
אני משווה אותו לצב.

– למה צב?
משתי סיבות:

1

הוא מתנהל לאט לאט. כל המדינה מחכה כבר חודשים רבים להחלטות שלו והוא עדיין מתחבט ומתלבט.

2

כי הוא זקוק לשריון הגנה צמוד, כי הוא סופג מתקפות משמאל ומימין.
השמאל טוען שהוא איטי ולא מגיע להחלטות. הימין טוען שהוא עוסק באכיפה בררנית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לי ברור שמנדלבליט חושב לעצמו – הלוואי והייתי צב, היכול להתכנס לתוך השריון שלו, ולשכוח את כל ההמולה שמסביב.
הציור הנהדר של יונתן שתיל – ממחיש את המצב.

ד"ר רפי קישון הוא בעל כמה תארים: ווטרינר, מרצה ואיש תקשורת ומדיה. אבל התואר הראשון שלו הוא: הבן הבכור של אפרים קישון - גדול ההומוריסטים ואנשי הקולנוע בישראל. לד"ר רפי קישון יש הופעה הומוריסטית ייחודית, מצחיקה ומצליחה, בשם: ״אפרים קישון - ההומור, הבידור והסרטים״ בתאטרון הקאמרי בתל אביב, וברחבי הארץ, כולל חוגי-בית ואירועי תרבות רבים. רפי מרצה גם על ההומור היהודי , על אהבה מהסרטים , על ההומור שמאחורי הפוליטיקה , וגם על חיות וחיוכים , עולם החיות המופלא, האבולוצייה של האדם הקוף ועוד. לרפי דף פייסבוק פעיל שבו הוא מפרסם יום יום את הגיגיו בכל התחומים. אם אתם רוצים להזמין את המופע שלו - התקשרו או כתבו לו ישירות : 054-7475599, rafi@kishon.com

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 112 מילים

למקרה שפיספסת

עודכן לפני שעה
גיא זהר גיא זהר
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

בניסיון ההדחה הדרמטי של דונלד טראמפ מככבים כמה שחקני מפתח יהודים ●​​ בישראל הם לא מוכרים, אבל מיליוני אמריקאים עוקבים אחריהם בשידור חי

עוד 727 מילים

לפני כמה שבועות גילתה אורית כי צילומי עירום שלה הופצו בקבוצות טלגרם ונחשפו בפני אלפי גברים ● התמונות צולמו לפני 9 שנים בעת שהחלימה ממחלה שתקפה את גופה ● "התמונות שהצילו אותי אז הן הסיוט שלי היום", היא אומרת ● אבל בקבוצות הטלגרם בה מופצות התמונות, הדקויות האלה לא משנות ● כך הפכו מאות נשים לכוכבות פורנו בעל כורחן, ללא ידיעתן ובניגוד לרצונן

עוד 1,260 מילים

למה היהודים בבריטניה מפחדים מג'רמי קורבין

הוא נתפש כאנטי-ישראלי ואולי גם אנטישמי ● ולמרות שיש לו סיכוי נמוך לזכות בבחירות בבריטניה, בקהילה היהודית חוששים מהאפשרות ● חברי הקהילה עמם שוחחנו לא יודעים כיצד ינהג קורבין כראש ממשלה, אבל מחצית מהם אומרים כי ישקלו לעזוב את בריטניה ● "ראש ממשלה כזה עוין עוד לא היה לנו"

עוד 1,959 מילים ו-1 תגובות

ארצות הברית: ההתנחלויות בגדה המערבית אינן מפרות את החוק הבינלאומי

מזכיר המדינה פומפאו הודיע על ריכוך העמדה האמריקאית לגבי יהודה ושומרון ● החל מהערב פרקליט המדינה מאובטח 24 שעות ביממה ● הרשימה המשותפת פנתה למנדלבליט בדרישה שיפתח בחקירה פלילית נגד נתניהו בשל עבירה של הסתה לאלימות ● גנץ קרא לנתניהו לחזור בו מהשתלחותו בחברי הרשימה המשותפת ● נתניהו קיים פגישה עם גדעון סער

עוד 49 עדכונים

לפי כל הסימנים, ליברמן בדרך לקואליציה עם הימין

הפגישה הכי משמעותית לאחרונה התקיימה אתמול בין נתניהו וליברמן ● מייד אחריה, ראש הממשלה נשא נאום שבו תקף את כחול-לבן, את השמאל וכמובן את הערבים ● את ליברמן לא הזכיר במילה ● אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש ● האם האיש שמרר את חיו של נתניהו בחצי שנה האחרונה הוא גם זה שעכשיו יציל אותו? ● פרשנות

הפגישה הכי משמעותית בתוך כל המבולקה הפוליטית של השבועות האחרונות התקיימה אתמול בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

זו הייתה פגישה בין שניים שיש להם מה למכור אחד לשני. נתניהו יכול למכור לליברמן ממשלת ימין שבה הוא יהיה ממלא מקום ראש הממשלה, שר הביטחון ואולי יקבל שנה רוטציה בתפקיד ראש הממשלה. צריך לזכור כי ממלא המקום יכול לנהל את ענייני המדינה אם ראש הממשלה יוצא לנבצרות, או נאלץ להתפטר.

ליברמן יכול להעניק לנתניהו רוב נאה של 63 חברי כנסת. אחרי רוב ל-40 שנות היכרות עם שני הברנשים האלה, אין לי ספק שכל האופציות הללו עלו על השולחן בקריית הממשלה.

באותה מידה אפשר גם לומר כי הפגישות של יו"ר ישראל ביתנו עם ראשי כחול-לבן ושל צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות הללו הן בעצם פגישות עקרות.

הצירוף כחול-לבן-ליברמן-העבודה-המחנה הדמוקרטי-הרשימה-המשותפת הוא לא טבעי ולא מעשי. זו פיקציה. נתניהו ואנשי הליכוד יודעים זאת היטב, אבל למה לא להרים קמפיין ציבורי גדול ולנצל את הפריים-טיים נגד כחול-לבן והערבים? ראינו את תבנית הפעולה הזו בפרשת המצלמות בקלפיות במגזר הערבי, שכבר נשכחה.

גם ליברמן יודע שאין לו הרבה אופציות, חוץ מהימין. אמש כבר שררה חצי אידיליה בין הצדדים. נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. ליברמן הורה גם לאנשיו לשתוק. מאד יכול להיות כי בימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר, המדברר הנוכחי של ליברמן בתקשורת, מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו אחרי שקילל אותו על תקן יומי במצוות הבוס.

נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. מאד יכול להיות שבימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו

אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש. אם תוקם ממשלת ימין, יהיה מעניין לראות איך שני הצדדים, ליברמן והחרדים, מקפלים את הדגלים  ומכריזים, כל אחד בתורו, על ניצחונם הגדול.

בכחול-לבן החליטו לא להתראיין. הקוקפיט מקיים דיונים עמוקים באפשרויות שלא קיימות. אין מה לעשות. עם 44 חברי כנסת אי אפשר להקים קואליציה. אי אפשר לומר שרעיון ממשלת המיעוט לא מרחף פה ושם, אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה.

מחרתיים צריך בני גנץ להודיע לנשיא אם הצליח להקים ממשלה. הסיכוי קלוש. אנחנו נכנסים קרוב לוודאי לתחום 21 הימים האחרונים שבהם הקלפים מתערבבים מחדש. נתניהו מושך לשם כי הפעם היתרון יהיה שלו. המושכות כבר לא בידי גנץ, והסיעות הערביות יהיו לגמרי מחוץ למשחק.

מי שיכול היה לשנות את התמונה קפא גם הוא. היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט לא יגיש ככל הנראה את ההמלצות שלו בשלושת הימים הקרובים. אם הוא יחליט להגיש כתב אישום חמור בהמשך הדרך, תעלה שאלה תקדימית דרמטית.

לפי חוק יסוד: הממשלה חבר כנסת שישיג 61 ממליצים יקבל מהנשיא את ההרשאה להקים ממשלה. האם הנשיא יטיל את התפקיד על חבר כנסת שיש נגדו כתב אישום? הנה עוד סוגיה מעניינת שתעלה לדיון בפעם הראשונה בתולדות המדינה.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה." אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החבר... המשך קריאה

"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה."
אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החברתית, מתחבר לסוסים הטרויאנים במיזם שנקרא "כחול לבן".
וכך הסמולופוביה והגזענות של המרכז הקיצוני משמידים את המדינה.

עוד 463 מילים ו-1 תגובות

לא עוד "נר לי דקיק" אלבום אמריקאי חדש עם שירים מקוריים לחנוכה

כמיטב מסורת הכריסמס, שורת אמנים אמריקאים ישתתפו באלבום ראשון מסוגו לחנוכה ● בליין-אפ: חידוש לשיר של לאונרד כהן, לצד שירי חג מקוריים

לאדם סנדלר יש סוף סוף תחרות בזירה הלוהטת של שירי חנוכה. להקת חיים, השחקן ג'ק בלאק, הרכבים כמו Flaming Lips ו-Yo La Tengo ואמנים נוספים הקליטו באחרונה שירים לאלבום חנוכה חדש שייקרא Hanukkah+.

האלבום של חברת Verve Forecast יופץ החל מה-22 בנובמבר, ומשתתפים בו גם זמר הפולק לודון וויינרייט, אדם גרין (מלהקת Moldy Peaches), אלכס פרנקל (מההרכב Holy Ghost, ומייסד המעדנייה היהודית Frankel’s בברוקלין).

ה"רולינג סטון" דיווח שהתקליט צפוי לכלול הן גרסאות כיסוי והן שירים מקוריים.

תרומתה של להקת הבנות חיים היא גרסת כיסוי לשירו של ליאונרד כהן If It Be Your Will. בלאק כתב שני שירים מקוריים, וגם ויינריייט וה-Flaming Lips כתבו שירים במיוחד לאלבום החנוכה.

יוזם הפרויקט הוא המפיק המוזיקלי זוכה הגראמי רנדל פוסטר, שקיבל השראה מסדרת מופעי החנוכה השנתית של הרכב האינדי Yo La Tengo.

"כשידידנו רנדי פוסטר ביקש מאתנו לתרום שיר לאלבום של שירי חנוכה שהוא החליט להפיק, היינו די מופתעים," אמר איירה קפלן, סולן Yo La Tengo.

"כיהודים לא-מאמינים, האמת שלחג אין כמעט שום משמעות עבורנו, (זו הבדיחה שעומדת מאחורי הופעות החנוכה שלנו), אבל אנחנו פתוחים לכל מקור השראה".

עוד 168 מילים

הכל אודות חוה הטרנסג'נדרית מחסידות סאטמר

אבּי (חוה) סטיין נולדה בגוף של גבר למשפחה חסידית אנטי-ציונית בניו יורק, גדלה בבית עם 12 אחים, התחתנה בגיל צעיר והפכה לאבא ● אחרי שיצאה בשאלה ושינתה את מינה, היא פועלת כאקטיביסטית למען זכויות להט"ב וגם למען ישראל - בדרכה שלה ● עכשיו היא חושפת את סיפורה בספר אוטוביוגרפי מטלטל, ולא מהססת להצטלם רק עם חזייה

עוד 1,526 מילים

יש כאוס, לאיש אין מושג אם לפתוח או לסגור את העסק

"החיילת בפיקוד העורף אמרה לי: אדוני, תפנה למנהל שלך, הוא יגיד לך מה לעשות. אבל אני המנהל!" ● מנהלי עסקים בדרום הארץ טוענים: הרשויות לא מנחות אותנו באופן ברור כיצד לנהוג בימים של ירי טילים ● מזהירים: מחיר הבלבול גבוה - ועשוי להתבטא גם בחיי אדם

עוד 1,195 מילים
חיפה. מוסד חינוכי של אחד ממוסדות הרב פרץ מאיר בנוה שאנן בחיפה

לאחרונה גילתה ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל, כי במרתף הבניין המשותף בחיפה בו רכשה דירה נחפר מקווה ● המים יגיעו אליו מבריכה לאגירת מים שהוקמה על הגג, והכל ללא אישורי בנייה ● וזו רק ההתחלה בסיפור על הרב המקושר, המקווה והסוכה שהפכה לתוספת בנייה

עוד 2,588 מילים

גינוי חריף בשמאל לנאום ההסתה של נתניהו נגד המשותפת

ליברמן: ממשלה צרה אסון למדינה ● כחול-לבן: תושבי הדרום לא זכו ל"כנס חירום" ● נתניהו: חברי המשותפת רוצים להשמיד את המדינה ● אשכנזי ויעלון: ממשלת מיעוט רק עם ליברמן ● ריבלין: קורא לליכוד וכחול-לבן להתעשת ● מחר ייפגשו חברי בלוק הימין ● איימן עודה דורש אבטחה בשל איומים על חייו

עוד 54 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה