עדותו של ניר חפץ בתיק 4000

"יאיר צעק: 'תראו מה מפרסמים בוואלה אחרי המילארדים שסידרתם לאלוביץ'"

ח"כ שלח התראיין בתוכנית אופירה וברקו: "הדבר היחיד שמעניין את נתניהו זה להיות רה"מ בזמן המשפט" ● חדשות 12 מדווחים כי ראש הממשלה נתניהו זימן את ראשי "בלוק 55" לפגישה ביום ראשון - כתגובה ישירה לדיווח של בני גנץ על התקדמות מסויימת במגעים שלו איתם להרכבת ממשלה רחבה בראשותו

עד המדינה ניר חפץ. המערכת הפוליטית מתווכחת האם המשטרה חצתה קווים אדומים בחקירתו או שלא, בעקבות פרסומים של עמית סגל על לחצים פסולים שהמשטרה הפעילה כלפיו (צילום: פלאש 90)
פלאש 90
ניר חפץ
07:52 עריכה

בוקר טוב! המאבק בין ראש הממשלה נתניהו ושר המשפטים אמיר אוחנה לבין הפרקליטות על טענותיו של אוחנה על קלקולים, כביכול, בפרקליטות, ממשיך להתחמם, וזאת, כידוע, לגמרי בלי קשר לכתב האישום שעומד להיות מוגש כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט השיב אמש (חמישי) לפניית התנועה למשילות והודיע כי לא יפתח בחקירה נגד המשנה לפרקליט המדינה, ליאת בן ארי, על הטענות בדבר ה"תצהיר הכוזב" שבן ארי הגישה, כביכול, לבית הדין לעבודה.

"הטענה לפיה מתעורר חשד לכך שבמסגרת תצהירה מיום 2015.12.28 ביצעה עו"ד בן-ארי עבירה פלילית המצדיקה פתיחה בבדיקה או בחקירה פלילית, נבחנה ע"י היועץ המשפטי לממשלה ונמצאה חסרת כל ביסוס", כתב מנדלבליט.

"מערכת אכיפת החוק פועלת באופן עצמאי, מקצועי, ללא משוא פנים וללא מורא. אנשי פרקליטות המדינה עושים מלאכתם נאמנה למען שלטון החוק והאינטרס הציבורי. עו"ד ליאת בן-ארי היא פרקליטה ותיקה ומנוסה, בעלת הישגים רבים במאבק בשחיתות. אני  סמוך ובטוח כי עו"ד ליאת בן-ארי תמשיך לפעול ללא חת, למען גילוי האמת ועשיית הצדק, למען מדינת ישראל ואזרחיה".

"סוגיית ההלימה בין תצהירה של עו"ד בן ארי לבין תוכן השיחה הועלתה כבר בשנת 2016, ונבחנה בזמן אמת, בין היתר ע"י אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה – וכבר אז לא נמצא כי יש מקום להורות על נקיטת צעדים כלשהם כלפיה", כתב מנדלבליט לתנועה.

"תמוה הדבר מדוע דווקא בימים אלה שב ההליך המשפטי ההוא לשמש כלי ניגוח נגד הפרקליטה הבכירה, שכן נושא זה פורסם ברבים כבר בשנת 2016".

"עו"ד בן-ארי ועו"ד רוזנטל לא 'איימו' בפגישה על המבקשת ולא 'הטיחו' בה דברי איום", כתב מנדלבליט בתשובה לפניית התנועה.

"עו"ד בן-ארי אכן לא ביקשה לפגוע במעמדה של עו"ד נג'רי כמשנה שלה. ההיפך הוא הנכון. עו"ד בן-ארי היא שהציעה פתרון מעשי שיאפשר לעו"ד נג'רי להמשיך ולכהן בתפקיד של משנה לפרקליטת המחוז, על אף המחירים הכבדים שהיו כרוכים בכך מבחינתה".

ליאת בן ארי (צילום: דוברות משרד המשפטים)
ליאת בן ארי (צילום: דוברות משרד המשפטים)

 

07:58 עריכה

העיתון "ישראל היום", מפרסם ראיון עם שר המשפטים אוחנה, שממשיך בקו התוקפני נגד פרקליטות המדינה, כמובן בלי קשר לכתב האישום שהפרקליטות עומדת להגיש נגד ראש הממשלה.

"ייתכן שאפעיל את סמכותי לבדיקת הפרקליטות", מצהיר אוחנה בראיון, ומבהיר כי אם היועמ"ש לא ייענה לדרישותיו לחקור את ההדלפות מתיקי רה"מ – יורה בעצמו על הקמת ועדה ממשלתית.

08:08 עריכה

שר האנרגיה יובל שטייניץ התראיין הבוקר לרשת ב' והצהיר כי אינו מסכים "עם חלק מדבריו של שר המשפטים, אמיר אוחנה".

עם זאת, שטייניץ הזכיר כי: "יוסף לפיד התמנה לשר המשפטים ולא נפסל לתפקיד למרות שזמן קצר קודם-לכן כינה את הפרקליטות 'ארגון טרור'".

שטייניץ אמר בראיון כי "כחול לבן מתחמקת מלאמץ את מתווה הנשיא ראובן ריבלין, המתווה היחיד שיכול להביא להקמת ממשלת אחדות. אין הסבר אחר לעובדה שבתחילת השבוע קיימו צוותי העבודה של הליכוד וכחול-לבן פגישה ידידותית, ולמחרת כחול לבן תקפו את הליכוד בתקשורת".

שטייניץ דחה את טענת "כחול לבן" לפיה העובדה שנתניהו מתייצב למו"מ בראש גוש ולא כנציג של מפלגה פוגעת במו"מ. "יצחק שמיר התייצב למשא ומתן עם שמעון פרס על הקמת ממשלת אחדות ב-1984 בראש גוש של 60 מנדטים, וזה לא הפריע לממשלה לקום", אמר שטייניץ.

יובל שטייניץ (צילום: פלאש 90)
יובל שטייניץ (צילום: פלאש 90)
08:12 עריכה

פרקליטת מחוז מרכז לשעבר, רונית עמיאל, הגיבה בגלי צה"ל על דברי שר המשפטים אמיר אוחנה: "הפרקליטות לא חסינה מטעויות ומעת לעת היא ראויה לביקורת. (אבל) מדינה שמבקשת לשמור על הדמוקרטיה שלה לא יכולה לנסות להשמיד את מערכת אכיפת החוק".

08:19 עריכה

דובריו של ראש הממשלה נתניהו, יונתן אוריך ועופר גולן, פנו ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, באמצעות עורך דינו של נתניהו, עמית חדד, וביקשו שיסגור את התיק נגדם בחשד שהשתתפו בהטרדת עד המדינה שלמה פילבר. כך מדווח הבוקר אתר ynet. 

במכתב ששיגר אמש (יום חמישי) חדד לנתניהו הוא טען בשמם כי "הדיון בבית המשפט שלשום, שבו קבע השופט כי נפל פגם בהתנהלות המשטרה, מוכיח כי החוקרים ביצעו עבירה כשחדרו לטלפונים שלהם ללא אישור".

חדד ביקש במכתבו בשמו של אוריך את צילומי המסך שביצעה חוקרת המשטרה מתוך הטלפון של אוריך, ושנשלחו בקבוצה המשטרתית המוצפנת "השלמת תיק חקירה 4000".

יונתן אוריך בכפר המכביה, ב-27 באוגוסט 2019 (צילום: פלאש90)
יונתן אוריך בכפר המכביה, ב-27 באוגוסט 2019 (צילום: פלאש90)
08:26 עריכה

הפרשן הפוליטי של זמן ישראל, שלום ירושלמי, סבור שכחול-לבן מבססת כרגע את האסטרטגיה שלה על התקווה שהיועץ המשפטי לממשלה יגיש כתב אישום נגד נתניהו ב-17 לנובמבר – ואילו בליכוד בונים על מערכת בחירות שלישית.

ירושלמי כותב הבוקר: "בכחול-לבן מחכים ל-17 בנובמבר, בליכוד ל-17 במרץ.
במערכת הפוליטית מאמינים שהיועמ״ש יציג את החלטתו בתיקי נתניהו ב-17 בנובמבר, מה שעלול להציל את סיכויי כחול-לבן להקים ממשלה לפני החזרת המנדט לנשיא. בליכוד, לעומת זאת, החלו ההכנות לבחירות וקולות ראשונים נשמעים נגד ממשלת אחדות"

עוד כתב ירושלמי כי: "גוברים הסימנים שליברמן יחזור בסוף לחיק הימין".

08:39 עריכה

סקר שפרסם הבוקר מכון "מאגר מוחות" ברדיו 103FM ובעיתון "מעריב" קובע כי רוב הישראלים מאשימים את ראש הממשלה נתניהו באפשרות קיומה של מערכת בחירות שלישית.

52% מהנשאלים בסקר רואים את נתניהו כאשם העיקרי בקיומו של הפלונטר הפוליטי ובאפשרות קיומה מערכת בחירות נוספת; 21% מאשימים את אביגדור ליברמן; 21% מאשימים את יאיר לפיד ואילו רק 8% מאשימים את בני גנץ.

לפי הסקר, אם אכן תתקיים מערכת בחירות שלישית, היא לא תביא לפריצת דרך במבוי הסתום הפוליטי אלא, מן הסתם, לקיומה של מערכת בחירות רביעית.

לפי הסקר, אם יתקיימו בחירות חוזרות, הגוש הימני-דתי ישמור כמעט לגמרי על כוחו עם 54 מנדטים, גוש השמאל-מרכז הציוני יתחזק מעט מ-44 ל-46 מנדטים, הרשימה המשותפת תיחלש מ-13 ל-12 מנדטים וישראל ביתנו תקבל שמונה מנדטים, כך שאף אחת משתי המפלגות הגדולות לא תוכל להרכיב ממשלה.

09:25 עריכה

בצלאל סמוטריץ' לא השתכנע מתשובת היועמ"ש מנדלבליט לתלונה נגד ליאת בן ארי

10:19 עריכה

גדעון סער, שהצהיר לאחרונה על רצונו להתמודד על ראשות הליכוד ומאז שמו מככב בהאשמות פרועות שמטילים בו בנו ומקורביו של ראש הממשלה נתניהו, מבקר בארצות הברית ומעלה בטוויטר רשמים ממסעו ותמונות עם מנהיגים יהודיים-אמריקאיים.

אתמול סער נפגש עם השגריר לשעבר בן שפירו, והיום עם יו"ר ארגון "הלל", איש העסקים אריק פינגרהוט, המזוהה עם תמיכה בישראל בלא הטיה פוליטית מובהקת. הפגישות אולי לא נראות מעניינות ממבט ראשון של עין ישראלית, אבל אולי כדאי לזכור שנתניהו נקלע לסכסוך עמוק עם חלקים נרחבים מהקהילה היהודית בארה"ב שמחבקת כעת את סער.

10:29 עריכה

שרת התרבות מירי רגב, כמו כולנו, מתקשה לדעת לאן יוביל הפלונטר הפוליטי, אבל מצאה תשובה בקריאה בכוכבים:

10:56 עריכה

ח"כ משה גפני מיהדות התורה, התראיין הבוקר (שישי) לרדיו 103FM בנוגע לפלונטר הפוליטי והצהיר: "ליברמן לא בעל הבית של המדינה, עם כל הכבוד הוא צריך לוותר".

לדברי גפני: "למשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן אין שום משמעות. לו עכשיו היינו צריך להחליט היינו יוצאים לבחירות, שזה אסון כלכלי אבל זו תמונת המצב כרגע. אני מניח שזה לא יישאר כך ושככל שינקפו הימים, ואם אכן גנץ לא יצליח להרכיב ממשלה, יהיו עוד 21 יום ואז בתום המועד הזה נלך לבחירות, מה שאף אחד לא רוצה, לכן אני מניח שימצא איזה פתרון שאני עדיין לא יודע להצביע עליו".

כשנשאל מה הוא אותו "פתרון שהוא לא יודע להצביע עליו, והאם כוונתו היא שהמפלגות החרדיות יחברו לממשלה של גנץ, אמר גפני את ההיפך: "יכול להיות שמישהו שנמצא עם בני גנץ יחבור לקואליציה עם נתניהו. מבחינתו, אני לא רואה כרגע שינוי בעניין הזה, אנחנו עם נתניהו אנחנו באותו גוש. ככל הנראה אנחנו לא נצטרף לבני גנץ".

כשנשאל על מה יהדות התורה תתפשר כדי לא ללכת לבחירות חדשות, והאם יהיו מוכנים להתפשר על חוק הגיוס, ענה: "אנחנו כבר התפשרנו מכאן ועד להודעה חדשה".

משה גפני (צילום: פלאש 90)
משה גפני (צילום: פלאש 90)
11:41 עריכה

גפני מצפה שליברמן יוותר על דרישותיו במשא ומתן ויצטרף לממשלה של נתניהו, אבל ליברמן ממשיך באותם מסרים בדיוק: ישראל במצב חירום ולכן חייבים ממשלת אחדות. נזכיר רק מצב החירום נמשך כבר 71 שנה ולכן ליברמן יוכל להמשיך להמשיך באותה דרישה עוד זמן רב.

13:12 עריכה

עשרות יהודים וערבים מפגינים בשעה זאת בכניסה לצפת במחאה על ריסוס כתובות הנאצה בעכברה – כפר ערבי שהפך לשכונה ערבית בבצפת. בין המפגינים נמצא גם יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה.

שלשום רוססו כתובות נאצה על בתים בעכברה, ביניהן: "שטח צבאי סגור", "קומי אורי", "רק גויים מגרשים מהארץ", "צו תפיסה – כיפה סרוגה" ונוקבו צמיגים של מכוניות של תושבים מקומיים שגלגליהם נוקבו וצויר עליהן סמל מגן דוד.

בעקבות תלונות תושבים שהבחינו במרססים, עצרה אתמול המשטרה שני צעירים מצפת בחשד שהם ביצעו את פשעי השנאה.

עכברה (צילום: דוד כהן, פלאש 90)
עכברה (צילום: דוד כהן, פלאש 90)
13:37 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי יזמן את ראשי "בלוק ה-55" לפגישה בלשכתו ביום ראשון -וזאת, בעקבות הפניות של בני גנץ וראשי כחול לבן למפלגות הבלוק כחלק מהמאמץ להרכיב ממשלה. כך מדווחת כתבת חדשות ערוץ 12, דפנה ליאל.

שלשום פרסם גנץ עדכון על המגעים הקואליציוניים, שמהם עולה שחלה התקדמות בשיחות עם ראשי סיעות הגוש הימני-דתי. "חשוב שתדעו, יש פערים וזה לא הולך להיות פשוט. מטבע הדברים, איני יכול לפרט לעומק על הדברים שעלו בשיחות שלי עם ראשי הסיעות, כולל אלה שמהווים חלק מבלוק 55. אוכל רק לומר לכם שהתמונה התקשורתית שמצטיירת אינה בהכרח מדויקת".

נראה שהודעתו של גנץ היוותה איום מספיק גדול על נתניהו כדי לזמן את ראשי הבלוק לפגישה.

18:58 עריכה

ח"כ עופר שלח (כחול לבן) התראיין הערב בתוכנית "אופירה וברקו" ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "ברור לכולם שהדבר היחיד שמעניין את נתניהו, זה להיות ראש ממשלה כשהוא מגיע לבית המשפט".

לשאלה מה הפתרון למשבר הפוליטי לדעתו, ענה שלח, כי צריך לעשות רוטציה ו"המפלגה הגדולה, דהיינו כחול לבן, צריכה לקבל את ראשות הממשלה ראשונה".

שלח התייחס גם לאפשרות של בחירות שלישיות: "זה יהיה משבר גדול בין הציבור לבין הדמוקרטיה הישראלית. הדבר הזה מאוד מדאיג אותי, רק שאי אפשר אל מול הדבר הזה להציב כל מיני מבנים בלתי אפשריים ולהגיד "או שתקבלו את זה ככה – או שלא יהיה".

20:13 עריכה

חדשות 13 מדווחים – מסתמן כי בידי המשטרה מספיק ראיות כדי להמליץ כתב אישום בפרשת הטרדת עד המדינה שלמה פילבר.

כמו כן נחשף כי במערכת אכיפת החוק סבורים כי המעורבים ידעו שהם מסתכנים בפלילים – הייתה להם מודעות לכך שהם מבצעים עבירות פליליות.

יונתן אוריך, שהטלפון הנייד שלו נלקח על ידי המשטרה (צילום: פלאש 90)
יונתן אוריך, שהטלפון הנייד שלו נלקח על ידי המשטרה (צילום: פלאש 90)
20:26 עריכה

עדותו של ניר חפץ, עד המדינה, בתיק 4000 נחשפה הערב בחדשות 12 על ידי גיא פלג. מהחקירה עולה כי יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, צעק לעברו ולעבר אמו, שרה: "תראו מה מפרסמים ב'וואלה' אחרי המילארדים שסידרתם לשאול ולאיריס אלוביץ".

במהלך החקירה אמר חפץ: "את הטרוניות על אתר 'וואלה' הייתי מקבל מביבי בעצמו… הוא הצטרף לביקורת של שרה ויאיר על הסיקור העוין ב'וואלה', ובמובן זה נהג לצלצל אליי בעיקר בסופי שבוע, אבל לא רק, ולבקש תיקונים או שאתלונן באוזני שאול על אייטמים שהתפרסמו באתר".

עוד אמר: "כששיחת הטלפון התנהלה מבלפור שמעתי ברקע את קולו של יאיר מדבר, תוך כדי שאביו נתן לי את ההנחיה, ואומר לו: 'תגיד ו ככה, תגיד לו ככה'. אני שומע את יאיר ברקע מאיץ בו לעשות את זה כלומר נתניהו אימץ את הקו".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "הדברים המיוחסים לגב' שרה נתניהו ויאיר נתניהו גם הם שקרים גסים ומרושעים. העובדה שהיועמ"ש סגר נגדם את התיקים מעידה יותר מכל על מה חושבים אפילו בפרקליטות על טיב עדותו של עד המדינה ניר חפץ", לשון התגובה.

21:58 עריכה

יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ המתגורר בשדרות מגיב לירי הרקטות הערב מרצועת עזה: "נכון, עכשיו יהיו פרשנויות פוליטיות, ואני מעדיף שנשאיר זאת לזמן מאוחר יותר. בעודי מצייץ הנה צבע מאוד, נקווה שזה המטח האחרון"

עוד 18 עדכונים
כל הזמן // יום שני, 19 בנובמבר 2019
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הסערה שבדרך האם לבג"ץ יש סמכות להדיח ראש ממשלה נאשם?

בימים הקרובים צפוי היועמ"ש להודיע על הגשת כתב אישום נגד נתניהו ● מיד אחר כך, יוגשו עתירות לבג"ץ בדרישה לחייב את ראש הממשלה להתפטר ● חוקרי משפט שדנו בנושא השבוע, חלוקים ביניהם בנוגע לסמכות בג"ץ לבצע "הדחה שיפוטית"

עוד 1,449 מילים

אני מסית משמע אני קיים

נאומיו המרגשים ביומיים האחרונים של ראש ממשלתנו על ״ממשלת מיעוט של תומכי טרור, נבחרת החלומות של החמאס״, החזירה אותנו לימים היפים והרחוקים של כהנא חי וכולנו נמות. ובעוד אנו צועדים בדרך הלפידים והצעקות, אין כמו הזמן הזה למשחק הטריוויה – הסתה ראשונה, מי יודע?

במי בחר נתניהו להסתת הבתולין שלו, באיזו שנה ובאיזה עניין?

אה, זה קל, תגידו לי – רבין כמובן, וגם תצדקו, אבל כאן נגיע לשאלה הבאה – באיזו שנה יש קפיצת מדרגה בנאומי השנאה וההסתה, ומי הצטרפו למעגל הזוכים לתשומת ליבו של זה שהסתתו אומנותו?

לפני כשנה בזמן הזה (אוקטובר 2018) מסיבות שלא זכורות כרגע, יצאתי לתחקיר על ההסתה כפי שהכרנו אותה אצל ראש ממשלתנו. את הממצאים תוכלו לראות בהדמיה האינטראקטיבית הזו, שהפעם מומלץ לראות על מסך המחשב כדי שיהיה נוח להקליק על הגרפים ולקבל פרטים מדוייקים על כל אירוע. מתי בדיוק התרחש, איפה ומה נאמר בו.

שימו לב שמאז התחקיר עברה שנה פעילה מאוד מבחינת המסית הראשי, ככה שיש צורך בתחקיר המשך, אבל לא נתפלא אם המנצחים בתחרות קרבנות ההסתה המועדפים ישארו אותם: אזרחי ישראל הערבים.

ובחורבן ירושלים ננוחם.

אסתי סגל מכורה לנתונים ולביג דאטה ומנגישה אותם באינפוגרפיקה והדמיית נתונים (data story telling), אקטיביסטית שלא מפסיקה לנסות לשנות את העולם. חיה בתל אביב אצל פצפונת וסוזנה החתולות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 168 מילים

כבר באוגוסט, חשף זמן ישראל כי נתניהו פועל לקבל מטראמפ תמיכה בהחלת הריבונות על יישובי יו״ש ● נתניהו קיווה לקבל הודעה ברוח זו לפני הבחירות ● במקום זאת, ראש הממשלה קיבל אמש משר החוץ האמריקאי את ההצהרה לה חיכה ● אחרי שעלה חשש כי טראמפ זנח את חברו הטוב מירושלים, נתניהו קיבל זריקת עידוד מדינית ותזכורת שהוא לא לבד בשעתו הקשה ● פרשנות

עוד 810 מילים

הליכוד חזר בו מכוונתו להדיח את ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, משורות המפלגה

"פגישה טובה ועניינית": נתניהו נועד עם ליברמן בלשכתו במשך כשעה ● בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמר השר אוחנה שאין מדובר בהדחה, אך בשיחה עם תומכי ליכוד הודה שפעל להרחקתה ● האיחוד האירופי נגד ארצות הברית: כל פעילות בהתנחלויות פוגעת בסיכוי לשלום ● לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נתניהו וטראמפ

10:58 עריכה

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ייפגש היום עם יושב ראש הבית היהודי, השר רפי רפץ, עם יושב ראש המחנה הדמוקרטי, חבר הכנסת ניצן הורוביץ, ועם נציגי צוות המשא ומתן של הליכוד.

10:41 עריכה

הודעת הליכוד וישראל ביתנו בתום פגישת נתניהו-ליברמן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם יושב ראש ישראל ביתנו חבר הכנסת אביגדור ליברמן במשרד ראש הממשלה בירושלים.

הפגישה הייתה טובה ועניינית והשניים ימשיכו במאמצים להקמת ממשלת אחדות.

10:31 עריכה

בעקבות הפרסום של תני גולדשטיין בזמן ישראל: ראש עיריית קריית שמונה לשעבר, נסים מלכה, משך את העתירה שהגיש בבית הדין הפנימי של הליכוד נגד ראש העירייה הנוכחי, אביחי שטרן.

לאחר הפרסום, הנהלת הליכוד ביטלה את הדיון שנועד להיום (שלישי) בבקשת מנכ"ל הליכוד, צורי סיסו, ועורך הדין של המפלגה, אבי הלוי, להדיח את שטרן מהליכוד וממרכז הליכוד.

שטרן התמודד בבחירות המוניציפליות בשנה שעברה ברשימה עצמאית שנתמכה בידי סיעת "כולנו" מול נסים מלכה שרץ כמועמד הליכוד – ושטרן ניצח. שטרן, עורך דין בן 33, הוא חבר ותיק בליכוד. לדבריו, הוא רצה להפוך למועמד הליכוד, אך הליכוד העדיף להריץ את ראש העיר הקודם, נסים מלכה.

לאחר ששטרן נבחר לתפקיד, מלכה הגיש נגדו תביעה בבית הדין הפנימי של הליכוד. הליך ההדחה המדובר נפתח בהמשך לתביעה.

"שטרן התחייב שאם יפסיד בסקר של הליכוד הוא לא יתמודד על ראשות העיר. הוא הפסיד בסקר וגם לא קיבל את אישור ועדת ההיגוי של הליכוד להתמודד ברשימה עצמאית – אבל התמודד וזכה לתמיכת מפלגת 'כולנו' בסיבוב השני", טען סיסו בבקשה להדחה שבוטלה לבסוף. "לא רק ששטרן שיקר לבית הדין של הליכוד, אלא הוא גם גרם למפלגה להוצאות כספיות ניכרות".

שטרן עצמו אמר לזמן ישראל אתמול: "'כולנו' הריצו מועמד אחר משלהם, והליכוד תמך בנסים (מלכה, ת"ג), בגלל שהם נצמדים לקיים, ומשריינים ראשי עיר מכהנים במקום לתת הזדמנות לאנשים חדשים. זאת בדיחה, זה פשוט מצחיק. מה הם נזכרים עכשיו? במקום להתאחד יחד נגד המתקפות על הליכוד, אנשים מהבית יורים בתוך הנגמ"ש, וגורמים לאנשים לעזוב את הליכוד".

10:04 עריכה

הסתיימה פגישתם של ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה. הפגישה נמשכה קרוב לשעה.

09:26 עריכה

ראש הממשלה נתניהו ייפגש הבוקר בכפר עציון עם ראשי רשויות ביהודה ושומרון, על רקע ההכרזה האמריקאית אמש, שההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

08:37 עריכה

"צריך לבער את הנגע הזה של שיכרון הכוח בפרקליטות, של 'אני ואפסי עוד'. הם יכולים לעשות הכל. מי ייגע בהם?", כך שאל שר המשפטים אמיר אוחנה בכינוס תא הסטודנטים של הליכוד באוניברסיטה העברית. את ההקלטה חשף דורון קדוש בגלי צה"ל.

בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור אמר אוחנה, שאך נכנס אז לתפקידו, כי אין מדובר בהדחה אלא בהליך שגרתי. בפני תא הסטודנטים של הליכוד שר המשפטים נשמע אחרת: "הרחקתי את מי שאני ראיתי כמנכ"לית של ציפי לבני" (פלמור מונתה על ידי שרת המשפטים לבני). "בעיניי היא לא הייתה גורם מסייע לשינויים הללו שאני מדבר עליהם".

אוחנה גם העריך שאם תקום ממשלת ימין הוא יישאר בתפקידו, אך אם תוקם ממשלת אחדות, הוא יעזוב את משרד המשפטים.

אוחנה לא מסר תגובה לדברים.

08:13 עריכה

כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני הוצע לאביגדור ליברמן שהחרדים יוצאו ממוקדי הכוח שהם מאיישים במשך שנים – ראשות ועדת הכספים של הכנסת, משרד הפנים ואף משרד הבריאות. כך מדווח זאב קם בתאגיד השידור כאן.

באופן הזה תוכל מצד אחד ישראל ביתנו לרשום לעצמה הישג ומנגד החרדים לא יידרשו להתפשר בנושאים הלכתיים. בנוסף יאושר מתווה הגיוס שבו תומך ליברמן. מתווה זה עשוי להוביל את ישראל ביתנו לממשלת ימין של נתניהו.

07:44 עריכה

נתניהו תוקף את גנץ – ונענה על ידי כחול לבן.

אגב, שבכחול לבן כתבו "ביבי, תן לעם ישראל לראות את מסי בשקט" – ממש התכוונו לזה.

מסי מול סוארז? אני וגבי לוקחים את שניהם

פורסם על ידי ‏בני גנץ – Benny Gantz‏ ב- יום שני, 18 בנובמבר 2019

07:19 עריכה

בעולם מגנים את החלטת ארצות הברית, שלפיה ההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

האיחוד האירופי מסר שכל פעילות בהתנחלויות היא לא חוקית ופוגעת בסיכוי למימוש פתרון שתי המדינות. "האיחוד האירופי קורא לישראל לסיים את כל פעילויותיה בהתנחלויות, בהתאם למחויבויותיה ככוח כובש", אמרה שרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני.

סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, מהמתמודדים הבולטים בבחירות למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, אמר שההתנחלויות מהוות מכשול לשלום.

גם הסנאטורית אליזבת וורן, מועמדת בולטת נוספת במירוץ הדמוקרטי, מתנערת מההחלטה. וורן אמרה שאם תיבחר לנשיאה – תבטל את הצעד.

07:12 עריכה

לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש הממשלה נתניהו. האחרון התקשר כדי להודות לטראמפ על החלטתו – שלפיה ההתנחלויות אינן מפירות את החוק הבינלאומי. בשיחתם אמר נתניהו לנשיא ארצות הברית כי בהחלטתו הוא תיקן "עוול היסטורי".

07:09 עריכה

היום בשעה 9:00 ייפגשו ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה בירושלים. לאחרונה ניתנה הנחייה בקרב שותפיו של נתניהו שלא לתקוף את ליברמן בתקשורת.

 

עוד 11 עדכונים

אנשים על ארבע מנדלבליט הצב

בפינתי אנשים על ארבע – שבה אני משווה אנשים לחיות – על פי המהות ולא המראה – שמתי היום על הכוונת אדם חשוב מאוד, הנמצא במוקד האירועים הפוליטיים הסוערים ביותר – אביחי מנדלבליט – היועץ המשפטי לממשלה.
אני משווה אותו לצב.

– למה צב?
משתי סיבות:

1

הוא מתנהל לאט לאט. כל המדינה מחכה כבר חודשים רבים להחלטות שלו והוא עדיין מתחבט ומתלבט.

2

כי הוא זקוק לשריון הגנה צמוד, כי הוא סופג מתקפות משמאל ומימין.
השמאל טוען שהוא איטי ולא מגיע להחלטות. הימין טוען שהוא עוסק באכיפה בררנית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לי ברור שמנדלבליט חושב לעצמו – הלוואי והייתי צב, היכול להתכנס לתוך השריון שלו, ולשכוח את כל ההמולה שמסביב.
הציור הנהדר של יונתן שתיל – ממחיש את המצב.

ד"ר רפי קישון הוא בעל כמה תארים: ווטרינר, מרצה ואיש תקשורת ומדיה. אבל התואר הראשון שלו הוא: הבן הבכור של אפרים קישון - גדול ההומוריסטים ואנשי הקולנוע בישראל. לד"ר רפי קישון יש הופעה הומוריסטית ייחודית, מצחיקה ומצליחה, בשם: ״אפרים קישון - ההומור, הבידור והסרטים״ בתאטרון הקאמרי בתל אביב, וברחבי הארץ, כולל חוגי-בית ואירועי תרבות רבים. רפי מרצה גם על ההומור היהודי , על אהבה מהסרטים , על ההומור שמאחורי הפוליטיקה , וגם על חיות וחיוכים , עולם החיות המופלא, האבולוצייה של האדם הקוף ועוד. לרפי דף פייסבוק פעיל שבו הוא מפרסם יום יום את הגיגיו בכל התחומים. אם אתם רוצים להזמין את המופע שלו - התקשרו או כתבו לו ישירות : 054-7475599, rafi@kishon.com

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 112 מילים

למקרה שפיספסת

עודכן לפני שעה
גיא זהר גיא זהר
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

בניסיון ההדחה הדרמטי של דונלד טראמפ מככבים כמה שחקני מפתח יהודים ●​​ בישראל הם לא מוכרים, אבל מיליוני אמריקאים עוקבים אחריהם בשידור חי

עוד 727 מילים

לפני כמה שבועות גילתה אורית כי צילומי עירום שלה הופצו בקבוצות טלגרם ונחשפו בפני אלפי גברים ● התמונות צולמו לפני 9 שנים בעת שהחלימה ממחלה שתקפה את גופה ● "התמונות שהצילו אותי אז הן הסיוט שלי היום", היא אומרת ● אבל בקבוצות הטלגרם בה מופצות התמונות, הדקויות האלה לא משנות ● כך הפכו מאות נשים לכוכבות פורנו בעל כורחן, ללא ידיעתן ובניגוד לרצונן

עוד 1,260 מילים

למה היהודים בבריטניה מפחדים מג'רמי קורבין

הוא נתפש כאנטי-ישראלי ואולי גם אנטישמי ● ולמרות שיש לו סיכוי נמוך לזכות בבחירות בבריטניה, בקהילה היהודית חוששים מהאפשרות ● חברי הקהילה עמם שוחחנו לא יודעים כיצד ינהג קורבין כראש ממשלה, אבל מחצית מהם אומרים כי ישקלו לעזוב את בריטניה ● "ראש ממשלה כזה עוין עוד לא היה לנו"

עוד 1,959 מילים ו-1 תגובות

ארצות הברית: ההתנחלויות בגדה המערבית אינן מפרות את החוק הבינלאומי

מזכיר המדינה פומפאו הודיע על ריכוך העמדה האמריקאית לגבי יהודה ושומרון ● החל מהערב פרקליט המדינה מאובטח 24 שעות ביממה ● הרשימה המשותפת פנתה למנדלבליט בדרישה שיפתח בחקירה פלילית נגד נתניהו בשל עבירה של הסתה לאלימות ● גנץ קרא לנתניהו לחזור בו מהשתלחותו בחברי הרשימה המשותפת ● נתניהו קיים פגישה עם גדעון סער

עוד 49 עדכונים

לפי כל הסימנים, ליברמן בדרך לקואליציה עם הימין

הפגישה הכי משמעותית לאחרונה התקיימה אתמול בין נתניהו וליברמן ● מייד אחריה, ראש הממשלה נשא נאום שבו תקף את כחול-לבן, את השמאל וכמובן את הערבים ● את ליברמן לא הזכיר במילה ● אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש ● האם האיש שמרר את חיו של נתניהו בחצי שנה האחרונה הוא גם זה שעכשיו יציל אותו? ● פרשנות

הפגישה הכי משמעותית בתוך כל המבולקה הפוליטית של השבועות האחרונות התקיימה אתמול בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

זו הייתה פגישה בין שניים שיש להם מה למכור אחד לשני. נתניהו יכול למכור לליברמן ממשלת ימין שבה הוא יהיה ממלא מקום ראש הממשלה, שר הביטחון ואולי יקבל שנה רוטציה בתפקיד ראש הממשלה. צריך לזכור כי ממלא המקום יכול לנהל את ענייני המדינה אם ראש הממשלה יוצא לנבצרות, או נאלץ להתפטר.

ליברמן יכול להעניק לנתניהו רוב נאה של 63 חברי כנסת. אחרי רוב ל-40 שנות היכרות עם שני הברנשים האלה, אין לי ספק שכל האופציות הללו עלו על השולחן בקריית הממשלה.

באותה מידה אפשר גם לומר כי הפגישות של יו"ר ישראל ביתנו עם ראשי כחול-לבן ושל צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות הללו הן בעצם פגישות עקרות.

הצירוף כחול-לבן-ליברמן-העבודה-המחנה הדמוקרטי-הרשימה-המשותפת הוא לא טבעי ולא מעשי. זו פיקציה. נתניהו ואנשי הליכוד יודעים זאת היטב, אבל למה לא להרים קמפיין ציבורי גדול ולנצל את הפריים-טיים נגד כחול-לבן והערבים? ראינו את תבנית הפעולה הזו בפרשת המצלמות בקלפיות במגזר הערבי, שכבר נשכחה.

גם ליברמן יודע שאין לו הרבה אופציות, חוץ מהימין. אמש כבר שררה חצי אידיליה בין הצדדים. נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. ליברמן הורה גם לאנשיו לשתוק. מאד יכול להיות כי בימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר, המדברר הנוכחי של ליברמן בתקשורת, מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו אחרי שקילל אותו על תקן יומי במצוות הבוס.

נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. מאד יכול להיות שבימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו

אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש. אם תוקם ממשלת ימין, יהיה מעניין לראות איך שני הצדדים, ליברמן והחרדים, מקפלים את הדגלים  ומכריזים, כל אחד בתורו, על ניצחונם הגדול.

בכחול-לבן החליטו לא להתראיין. הקוקפיט מקיים דיונים עמוקים באפשרויות שלא קיימות. אין מה לעשות. עם 44 חברי כנסת אי אפשר להקים קואליציה. אי אפשר לומר שרעיון ממשלת המיעוט לא מרחף פה ושם, אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה.

מחרתיים צריך בני גנץ להודיע לנשיא אם הצליח להקים ממשלה. הסיכוי קלוש. אנחנו נכנסים קרוב לוודאי לתחום 21 הימים האחרונים שבהם הקלפים מתערבבים מחדש. נתניהו מושך לשם כי הפעם היתרון יהיה שלו. המושכות כבר לא בידי גנץ, והסיעות הערביות יהיו לגמרי מחוץ למשחק.

מי שיכול היה לשנות את התמונה קפא גם הוא. היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט לא יגיש ככל הנראה את ההמלצות שלו בשלושת הימים הקרובים. אם הוא יחליט להגיש כתב אישום חמור בהמשך הדרך, תעלה שאלה תקדימית דרמטית.

לפי חוק יסוד: הממשלה חבר כנסת שישיג 61 ממליצים יקבל מהנשיא את ההרשאה להקים ממשלה. האם הנשיא יטיל את התפקיד על חבר כנסת שיש נגדו כתב אישום? הנה עוד סוגיה מעניינת שתעלה לדיון בפעם הראשונה בתולדות המדינה.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה." אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החבר... המשך קריאה

"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה."
אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החברתית, מתחבר לסוסים הטרויאנים במיזם שנקרא "כחול לבן".
וכך הסמולופוביה והגזענות של המרכז הקיצוני משמידים את המדינה.

עוד 463 מילים ו-1 תגובות

לא עוד "נר לי דקיק" אלבום אמריקאי חדש עם שירים מקוריים לחנוכה

כמיטב מסורת הכריסמס, שורת אמנים אמריקאים ישתתפו באלבום ראשון מסוגו לחנוכה ● בליין-אפ: חידוש לשיר של לאונרד כהן, לצד שירי חג מקוריים

לאדם סנדלר יש סוף סוף תחרות בזירה הלוהטת של שירי חנוכה. להקת חיים, השחקן ג'ק בלאק, הרכבים כמו Flaming Lips ו-Yo La Tengo ואמנים נוספים הקליטו באחרונה שירים לאלבום חנוכה חדש שייקרא Hanukkah+.

האלבום של חברת Verve Forecast יופץ החל מה-22 בנובמבר, ומשתתפים בו גם זמר הפולק לודון וויינרייט, אדם גרין (מלהקת Moldy Peaches), אלכס פרנקל (מההרכב Holy Ghost, ומייסד המעדנייה היהודית Frankel’s בברוקלין).

ה"רולינג סטון" דיווח שהתקליט צפוי לכלול הן גרסאות כיסוי והן שירים מקוריים.

תרומתה של להקת הבנות חיים היא גרסת כיסוי לשירו של ליאונרד כהן If It Be Your Will. בלאק כתב שני שירים מקוריים, וגם ויינריייט וה-Flaming Lips כתבו שירים במיוחד לאלבום החנוכה.

יוזם הפרויקט הוא המפיק המוזיקלי זוכה הגראמי רנדל פוסטר, שקיבל השראה מסדרת מופעי החנוכה השנתית של הרכב האינדי Yo La Tengo.

"כשידידנו רנדי פוסטר ביקש מאתנו לתרום שיר לאלבום של שירי חנוכה שהוא החליט להפיק, היינו די מופתעים," אמר איירה קפלן, סולן Yo La Tengo.

"כיהודים לא-מאמינים, האמת שלחג אין כמעט שום משמעות עבורנו, (זו הבדיחה שעומדת מאחורי הופעות החנוכה שלנו), אבל אנחנו פתוחים לכל מקור השראה".

עוד 168 מילים

הכל אודות חוה הטרנסג'נדרית מחסידות סאטמר

אבּי (חוה) סטיין נולדה בגוף של גבר למשפחה חסידית אנטי-ציונית בניו יורק, גדלה בבית עם 12 אחים, התחתנה בגיל צעיר והפכה לאבא ● אחרי שיצאה בשאלה ושינתה את מינה, היא פועלת כאקטיביסטית למען זכויות להט"ב וגם למען ישראל - בדרכה שלה ● עכשיו היא חושפת את סיפורה בספר אוטוביוגרפי מטלטל, ולא מהססת להצטלם רק עם חזייה

עוד 1,526 מילים

יש כאוס, לאיש אין מושג אם לפתוח או לסגור את העסק

"החיילת בפיקוד העורף אמרה לי: אדוני, תפנה למנהל שלך, הוא יגיד לך מה לעשות. אבל אני המנהל!" ● מנהלי עסקים בדרום הארץ טוענים: הרשויות לא מנחות אותנו באופן ברור כיצד לנהוג בימים של ירי טילים ● מזהירים: מחיר הבלבול גבוה - ועשוי להתבטא גם בחיי אדם

עוד 1,195 מילים
חיפה. מוסד חינוכי של אחד ממוסדות הרב פרץ מאיר בנוה שאנן בחיפה

לאחרונה גילתה ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל, כי במרתף הבניין המשותף בחיפה בו רכשה דירה נחפר מקווה ● המים יגיעו אליו מבריכה לאגירת מים שהוקמה על הגג, והכל ללא אישורי בנייה ● וזו רק ההתחלה בסיפור על הרב המקושר, המקווה והסוכה שהפכה לתוספת בנייה

עוד 2,588 מילים

גינוי חריף בשמאל לנאום ההסתה של נתניהו נגד המשותפת

ליברמן: ממשלה צרה אסון למדינה ● כחול-לבן: תושבי הדרום לא זכו ל"כנס חירום" ● נתניהו: חברי המשותפת רוצים להשמיד את המדינה ● אשכנזי ויעלון: ממשלת מיעוט רק עם ליברמן ● ריבלין: קורא לליכוד וכחול-לבן להתעשת ● מחר ייפגשו חברי בלוק הימין ● איימן עודה דורש אבטחה בשל איומים על חייו

עוד 54 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה