נתניהו על הפרקליטות והמשטרה: "רבים רבים מרגישים שמשהו כאן לא בסדר"

סקר: מרבית הציבור תומך בהקמת ממשלת אחדות ● מנהיגים של הציבור הערבי פתחו בשביתת רעב במחאה על האלימות במגזר ● הנהג שהקליט בסתר את יאיר נתניהו יתנצל ויפצה אותו ב-30 אלף שקלים ● עופר גולן הגיש תלונה על עשרות איומים שפורסמו נגד עד המדינה פילבר ולא נחקרו ● מוטי קידר: לא אעסוק עוד ברצח רבין ● איילת שקד ערכה שורת פגישות עם אנשי כחול לבן

ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
הדס פרוש, פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו
07:40 עריכה

בוקר טוב! הפלונטר במערכת הפוליטית נצבע היום בצבע אדום, על רקע ירי הטילים מרצועת עזה והפגיעות הישירות בשדרות ביום שישי, התגובה המאופקת של צה"ל וההתקפות משני צדי המערכת הפוליטית על אזלת ידה של הממשלה.

ראש הממשלה נתניהו יכנס היום את הקבינט המדיני־ביטחוני להערכת מצב.

לשם כך (או שמא כדי להראות סדר עדיפויות ענייני?) ביטל נתניהו שתי פגישות במסגרת המשא ומתן הפוליטי שנועדו להיום בצהריים: פגישת משא ומתן בין כחול לבן לליכוד – מה שמכנים בליכוד "פייק משא ומתן והצגה של כחול לבן לתקשורת", וכן פגישה של "בלוק 55" בראשות נתניהו של מפלגות הימין והמפלגות הדתיות, שנתניהו קבע להיום ב-13:30 במטרה לטרפד התקדמות במשא ומתן בין "כחול לבן" לבין בחירים במפלגות הללו שבו התגאה יו"ר כחול לבן, בני גנץ, בשבוע שעבר.

07:41 עריכה

יו"ר "הימין החדש", נפתלי בנט, מגביר את הלחץ על חבריו לגוש הימין להצטרף לממשלת אחדות בראשות יו"ר כחול לבן בני גנץ. בראיון לגל"צ מזהיר בנט את הימין ממה שצפוי לו, לדעתו, במקרה של מערכת בחירות שלישית:

07:46 עריכה

ועדת המעקב העליונה של המגזר הערבי תקים היום אוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים, כתגובה על גל הפשיעה והאלימות בחברה הערבית ואוזלת יד של הרשויות. מנהיגים במגזר הערבי וחלק מראשי ועדת המעקב, ביניהם יו"ר הוועדה מוחמד ברכה, אף הודיעו כי יפתחו היום בשביתת רעב של שלושה ימים במחאה על האלימות.

יו״ר הוועדה למאבק באלימות בחברה הערבית מטעם ועדת המעקב העליונה, ח"כ לשעבר טאלב א־סאנע, אמר לעיתון ל"מעריב": "אנו מאמינים שממשלת ישראל, כולל זרועות הביטחון והאכיפה, מסוגלת להתמודד עם הפשיעה והאלימות בחברה הערבית, אולם היא לא רוצה… נדרוש פיצוי לנפגעי האלימות והתייחסות אליהם כאל נפגעי טרור, "כי זה טרור לכל דבר ועניין".

ואילו פעיל חד"ש וחבר מועצת העיר חיפה אמר היום לגלי צה"ל: "נמשיך להפגין עד שהממשלה תפעל בנושא".

יו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל, מוחמד ברכה (צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90)
יו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל, מוחמד ברכה (צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90)
08:05 עריכה

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, קורא להקמת "ממשלת חירום לאומית" כדי להתמודד עם ירי הרקטות מרצועת עזה. דוידי חזר הבוקר בראיון ברשת ב' על קריאתו לצה"ל לצאת למבצע נרחב ברצועה.

אלון דוידי אמר: " אנחנו חיים במציאות הזאת של שגרום (שגרת חירום) קרוב לשנתיים וכבר מזמן הגיעה העת לשים לזה קץ, באמצעות מבצע צבאי רחב ברצועה כולל חיסולם של מנהיגי החמאס".

"למרות על שאנחנו בממשלת מעבר ולא ידוע מי ירכיב את הממשלה הבאה, כלל המנהיגים צריכים להתאחד סביב הפסקת ירי בשטח מדינת ישראל והחששות בקרב ילדינו ומציאת פתרון לסוגיה הכואבת הזו".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי (צילום: פלאש 90)
ראש עיריית שדרות, אלון דוידי (צילום: פלאש 90)
08:11 עריכה

שר העלייה והקליטה, האלוף במיל' יואב גלנט, הגיב בראיון ל"כאן ב'" לביקורת על תפקוד הממשלה מול הירי מעזה ואמר: "ראש הממשלה נתניהו עושה עבודה מצויינת כשר הביטחון".

בעיית עזה לא תיפתר בעזרת תגובה כזאת או אחרת. תהיה מערכה רחבה בעזה אבל אנחנו נצא אליה במועד שנמצא לנכון. ישראל רואה בחמאס אחראי על הירי ולא תקבל את המשוואה שבה הם יורים ואנחנו לא מגיבים".

בתשובה לשמועות על כוונתו של נתניהו להציע לנפתלי בנט את תפקיד שר הביטחון (כדי להשאיר אותו בתוך "בלוק 55") אמר גלנט: "הדבר אינו נמצא על הפרק"

יואב גלנט בביקור במחנה יהודה בירושלים, ב-19 במרץ 2019 (צילום: הדס פרוש/פלאש90)
יואב גלנט בביקור במחנה יהודה בירושלים, ב-19 במרץ 2019 (צילום: הדס פרוש/פלאש90)
08:48 עריכה

רפלקסיביות: אחרי שנאם אתמול את הנאום המרכזי בעצרת לזכר יצחק רבין, בני גנץ מצייץ ציוץ אופטימי למראה הקהל שגדש את האירוע בכיכובו

08:58 עריכה

ישראל היום מפרסם הבוקר כתבה על תיק 4000 שבו חשוד ראש הממשלה נתניהו בקבלת שוחד. הכתבה מצטטת את תמלילי חקירות ניר חפץ, ומעלה תהיה: "בחדשות 12 פורסם כי שינויים במשרד התקשורת נעשו לבקשת אלוביץ', אלא שהתמלילים חושפים: למרות הלחצים של אלוביץ', חפץ כלל לא דיבר על כך עם נתניהו".

ראש הממשלה נתניהו שיתף את הכתבה בעמוד הטוויטר שלו באמצעות רטוויט לציוץ של "ישראל היום", אבל זמן קצר לאחר מכן הסיר את הציוץ והשיתוף.

ניר חפץ (צילום: פלאש 90)
ניר חפץ (צילום: פלאש 90)
09:22 עריכה

ח"כ נפתלי בנט לוחץ על מפלגות הימין להצטרף לממשלת אחדות ומאיים שהימין "יקרוס" בתרחיש של בחירות שלישיות, ובמערכת הפוליטית מתרוצצות שמועות על הצעות נדיבות של נתניהו לבנט כדי לשמור אותו בבית, כולל מינוי לתפקיד שר הביטחון.

אחרי שהשר יואב גלנט אמר שמינוי נפתלי בנט לשר הביטחון בממשלה שירכיב בנימין נתניהו "אינו על הפרק", אומר הבוקר השר להגנת הסביבה זאב אלקין בראיון לגלי צה"ל: "יהיה נכון לצרף את בנט לממשלה".

עם זאת, ייתכן שכדאי להזכיר לבנט, לאלקין ולגלנט שמי שמנסה כרגע להרכיב ממשלה הוא לא ראש הממשלה נתניהו אלא יו"ר כחול לבן, בני גנץ.

זאב אלקין (צילום: פלאש 90)
זאב אלקין (צילום: פלאש 90)
09:29 עריכה

בצלאל סמוטריץ' אינו מזדהה עם דבריו של יו"ר כחול לבן בני גנץ אמש בעצרת לזכר יצחק רבין:

09:39 עריכה

איימן עודה מוחה על ירי של לוחמי מג"ב על גבו של פלסטיני לא חמוש בצאתו מחקירה:

09:55 עריכה

בזמן שבנט מנסה לדחוף את הימין לממשלת אחדות ונתניהו מנסה לפתות אותו לרדת מזה, ליברמן מיישר קו עם בנט ותוקף את נתניהו.

"תניהו מוביל אותנו לבחירות בפעם השלישית והעם לא יסלח לו", כתב ליברמן הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו.

"כבר 48 ימים עברו מאז הסתיימה מערכת הבחירות עם אמירה חד משמעית של העם, הרוצה בהקמת ממשלת אחדות ליברלית. לצערי הרב, ישנם גורמים המנסים בכל דרך לטרפד הקמת ממשלה ובמקום להתמקד במהות מתעסקים בעניינים אישיים", כתב ליברמן בעמוד הפייסבוק.

"על מנת לזרז את מהלך הרכבת הקואליציה, הצענו מתווה להקמת ממשלת אחדות, כאשר ברוטציה בנימין נתניהו יכהן ראשון כרה"מ. פנינו לליכוד בכתב ובעל פה בהצעה לפתוח במו"מ קואליציוני אך לא זכינו למענה".

"המסקנה היחידה ממשיכת הזמן היא שנתניהו מוביל את מדינת ישראל לבחירות נוספות. נתניהו נאחז בגוש החרדי-משיחי מסיבות אישיות בלבד ולכן היה מוכן להקריב גם את יו"ר ועדת חוץ וביטחון וגם את העולים מחבר העמים לטובת הגוש", כתב ליברמן בעמוד.

"הניסיון להחזיק במקל משתי הקצוות – גם לבוא למו"מ להקמת ממשלת אחדות עם הגוש חרדי-משיחי וגם להיות ראשון ברוטציה – מצביע בוודאות על כך שכל האחריות על שיתוק מוסדות המדינה וסיבוב בחירות שלישי יהיו על נתניהו, ועל נתניהו בלבד".

במקביל, מגונן ליברמן על החלטתו שלא להצטרף לחקיקה שמוביל כחול לבן שהייתה מונעת מנתניהו להיבחר: "'ישראל ביתנו' דחתה הצעות שונות שהגיעו אליה למהלכים חד צדדיים, שיכולים לפגוע במו"מ להקמת ממשלה, כגון תמיכה בחוק המונע מח"כ שיש נגדו כתב אישום להציג מועמדות לראשות הממשלה".

"זאת, כיוון שאנו מתנגדים בתוקף למהלכים חד צדדיים שנויים במחלוקת בתקופת מעבר, טרם הקמת קואליציה, וכיוון שמדובר בחוק פרסונלי, גישה שאנו ב"ישראל ביתנו" מתנגדים לה באופן עקרוני".

אביגדור ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת, ב-28 באוקטובר 2019 (צילום: הדס פרוש/פלאש90)
אביגדור ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת, ב-28 באוקטובר 2019 (צילום: הדס פרוש/פלאש90)
10:35 עריכה

בזמן שבנט דוחף בכל הכוח לממשלת אחדות, איילת שקד מתעקשת לנסות לאחד בחזרה את גוש הימין. בראיון לגלי צה"ל אמרה שקד: "הניסיון להרכיב ממשלת אחדות תקוע. ליברמן צריך לחזור לגוש הימין".

11:40 עריכה

"דוברי הליכוד וראש הממשלה נתניהו, יונתן אוריך ועופר גולן, ייחקרו גם בחשד להדחת עד ולא רק להטרדת עד". כך חושפת כתבת גלי צה"ל הדס שטייף. לדברי שטייף: "בדיקת הטלפונים של אנשי כוורת ראש הממשלה מובילה לחשד משמעותי לביצוע הדחת עד".

עורכי דינם של אוריך וגולן מסרו בתגובה: "בית המשפט מצא פגמים קשים בחקירת העדים. לנוכח הפגמים, ראוי היה שהמשטרה תסגור את התיקים".

11:47 עריכה

יו"ר יהדות התורה משה גפני עונה ליוזמתה של איילת שקד לתווך בין ליברמן למפלגות החרדיות:

11:50 עריכה

יאיר לפיד מצטרף להאשמותיו של אביגדור ליברמן, לפיהן נתניהו הוא זה שמונע הרכבת ממשלת אחדות, וממחיש אותן ברטוויט של קרקיטורה:

12:00 עריכה

ראש הממשלה נתניהו אמר בישיבת הקבינט הביטחוני שכינס היום:
"אנחנו נמצאים בתקופה ביטחונית מאוד רגישה ונפיצה בכמה וכמה זירות במזרח, בצפון ובדרום. מיד לאחר הירי על עוטף עזה כינסתי דיון של צמרת הביטחון בקריה. הוריתי על שורה של מטרות שעלינו לתקוף ולכן חיל האוויר תקף אותן, וודאי יכולתם להתרשם מעוצמת התקיפה".

"חמאס נושא באחריות מבחינתנו לכל התקפה שיוצאת משטחה של רצועת עזה. אני לא מתכוון לפרט כאן את התוכניות שלנו. אנחנו נמשיך לפעול בכל הזירות למען ביטחון מדינת ישראל, גם באמצעים גלויים וגם באמצעים סמויים, בים, באוויר וביבשה".

"אנחנו נמשיך את המאמצים שלנו למען החזרת שבוינו ונעדרינו. בעניין הזה אני רוצה לומר שיש לי אמון מלא בירון בלום שעושה את עבודתו בצורה אמינה, רצינית ומקצועית".

נתניהו התייחס בדבריו גם לאלימות מצד מתנחלים קיצוניים נגד חיילי צה"ל: "אני מבקש להוסיף דבר נוסף: אנחנו לא נסבול זריקת אבנים או כל התקפה אחרת על חיילי צה״ל שעושים את פעולתם, ממלאים את חובתם ומגינים על כולנו גם ביהודה ושומרון ובכל מקום אחר בארץ.״

13:10 עריכה

הנהג שחשף ופרסם את בילוייו המפוקפקים ושיחותיו הביזאריות של יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, ייאלץ לפצות את נתניהו הצעיר ב-30 אלף שקלים.

יאיר נתניהו הגיש תביעה של מיליוןן שקלים נגד הנהג, שבה נטען כי "הפר את אמונו, פגע בפרטיותו, הכפיש אותו וגרם לו עוגמת נפש של ממש למען בצע כסף". וכי "מאז פרסום ההקלטות התובע התקשה לתת מביתו ונמנע מהגעה לאירועים פרטיים ופומביים".

ynet מדווח כי הנהג הגיע להסכם עם נתניהו לפיו יפצה אותו יפצה ב-30 אלף שקלים, והשניים פנו לבית המשפט על מנת שייתן תוקף להחלטה, על אף שהתיק בעניינם נסגר לפני כחודשיים.

בנוסף, במסגרת הפשרה יפרסם הנהג את התנצלותו בפני נתניהו על הקלטת השיחה והפצתה, בציון העובדה שלא עשה זאת בכוונה.

לפי התביעה, נתניהו הבן שוחח על "נושאים שכוללים צנעת הפרט" עם חבריו במהלך בילוי בתל אביב לאחר ששתה אלכוהול. כמה שנים אחרי האירוע, הוא טוען בתביעה, נדהם לגלות כי השיחה עם חבריו הוקלטה שלא כדין בעקבות בקשה לתגובה שקיבל מחברת החדשות ששידרה אותם. לטענתו, הנהג הוא מקור ההקלטה ולא היה צד לשיחה.

בהקלטות נשמע נתניהו הבן עודו מדבר עם חבריו בדרך לבילויים במועדוני חשפנות, מציע להם למכירה את בת זוגו לשעבר ומבקש מבנו של איש העסקים יצחק תשובה 400 שקל "כי אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד שקל (במתווה הגז)".

יאיר נתניהו (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90)
יאיר נתניהו (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90)
13:45 עריכה

ראשיהן של 15 העיריות הגדולות בישראל מאיימים לפתוח בשביתה במחאה על התעלמותו של ראש הממשלה נתניהו מדרישותיהם לשיפור המיגון ומערכת הבריאות ביישובי הצפון והחזרת מענקים ליישובים בפריפריה. כך עולה ממכתב ששלחו היום מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות לראש הממשלה נתניהו.

משה דוידוביץ', יו"ר המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום יישובי קו העימות,  התראיין הבוקר לרדיו צפון 104.5 ואמר "האיפוק שגילו ראשי הרשויות הסתיים. "שלחנו מכתב מאוד חריף לראש הממשלה ובו רשימה של נושאים בתחום הביטחון. זה אפילו לא דרישות, אלה נושאים שעוסקים בביטחון ילדנו. אם לא תהיה היענות מיידית לנושא הביטחון בתוכנית מיגון הצפון החל מיום חמישי – 15 הרשויות הגדולות במדינה יושבתו".

ראש עיריית נהריה, אלוף משנה במילואים רונן מרלי, הוסיף: "בנהריה יש בתים ללא ממ"דים ומקלטים, ויש תכנית מיגון שלצערי לא יוצאת לפועל. התכנית הייתה אמורה להיות בינואר 2019, התחייבנו לחמישה מיליארד שקלים בפריסה של עשור, אבל בגלל שאין ממשלה הכל נעצר. צריך לזכור שאנחנו בלי ממשלה בפועל, אנחנו צריכים את ראש הממשלה".

. (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)
. (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)

 

14:40 עריכה

חברי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל פתחו בשביתת רעב שתימשך עד יום שלישי במאהל שהקימו מול בית ראש הממשלה.

ראש ועדת המעקב, חבר הכנסת לשעבר מוחמד ברכה אמר: "הפתחנו בשביתת רעב לשלושה ימים במחאה על התפשטות הפשע בחסות המשטרה שאינה ממלאת את תפקידה. המאבק יימשך עד שנתחיל לראות תוצאות בשטח במלחמה באלימות ובפשע ובמיוחד איסוף הנשק הבלתי חוקי שרוצח אותנו".

למסיבת העיתונאים שקיימו ראשי ועדת המעקב במאהל הגיעו גם חברי כנסת מהרשימה המשותפת, ביניהם גם יו"ר הרשימה איימן עודה.

מסיבת העיתונאים של ועדת המעקב והרשימה המשותפת במאהל המחאה לרגל שביתת הרעב במחאה על האלימות בחברה הערבית (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
מסיבת העיתונאים של ועדת המעקב והרשימה המשותפת במאהל המחאה לרגל שביתת הרעב במחאה על האלימות בחברה הערבית (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)

 

 

15:18 עריכה

מחר ב-11:00 תקיים ועדת הכספים דיון בהשתתפות סגן שר הבריאות יעקב ליצמן על תקצוב סל הבריאות והיערכות מערכת הבריאות לחורף הקרוב.

אחר כך תמשיך הוועדה בדיוניה לגבי העברות תקציביות והקיצוץ הרוחבי של תקציבי משרדי הממשלה.

בצהריים יגיע לוועדה שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', שישתתף בדיון לגבי רכש גומלין בתחום האוטובוסים.

ועדת הכספים של הכנסת, ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
ועדת הכספים של הכנסת, ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

למחרת, ביום שלישי, תקיים הוועדה דיון על הגברת הגיוון התעסוקתי בשירות המדינה, בהשתתפות נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ.

15:26 עריכה

חברת הכנסת איילת שקד הגישה הצעת חוק להחלת הריבונות הישראלית על בקעת הירדן, גוש עציון ומעלה אדומים. "כרגע יש חלון הזדמנויות מדיני ונכונות מצד ארצות הברית למהלך סיפוח שכזה, שלא יחזור. לכן, אסור להסס או להמתין ולנצל לאלתר את חלון ההזדמנויות הזה ולהתחיל במהלך להחלת הריבונות על אזורים אלה", הסבירה שקד.

15:48 עריכה

דובר ראש הממשלה עופר גולן הגיש תלונה במשטרה לגבי 52 מקרים שבהם פורסמו, לדבריו, איומים ודברי הסתה נגד עד המדינה שלמה פילבר. בדיונים שהתקיימו בבית המשפט בשבוע שעבר אמרו נציגי המדינה כי מקרים אחרים – לבד מהצבת רכב עם רמקולים לבית ביתו של עד המדינה פילבר – לא נחקרו, משום שלא הוגשה תלונה בעניינם.

16:45 עריכה

צייצנית בשם שרי צדוק אזולאי כתבה בחשבונה ש"העם רוצה בחירות שלישיות". מי שאהב את הדברים הוא לא אחר מאשר בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, שלא אחת מהווים דבריו שיקוף בוטה להלכי הרוח של אביו.

17:03 עריכה

הסתיימה בהצלחה טיסת המבחן הראשונה של מטוס ראשי המדינה. בשעה 10:45 המריא מטוס ראשי המדינה. טייסי הניסוי של התעשייה האווירית בדקו את המערכות המרכזיות של המטוס, שעבדו באופן תקין. לאחר יותר מארבע שעות טיסה, נחת המטוס ב-15:15.

מטוס ראשי המדינה (צילום: יואב וייס, באדיבות התעשייה האווירית)
מטוס ראשי המדינה (צילום: יואב וייס, באדיבות התעשייה האווירית)

זוהי טיסת מבחן ראשונה מבין סדרת טיסות ובדיקות נוספות שייערכו בהמשך על ידי הצוות ההנדסי המקצועי של חטיבת התעופה בתעשייה האווירית.

17:07 עריכה

אחרי למעלה מארבע שעות, הסתיימה ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני.

17:35 עריכה

המצב הפוליטי בישראל לא נעלם מעיניו של מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סִנוואר. "אין משא ומתן עם ישראל, כי היא לא מסוגלת לקבל החלטות גורליות בשלב הזה", אמר סנוואר והסביר: "אין להם אפילו ממשלה שיכולה לאשר תקציב, או קבינט מצומצם שידון בסוגיות ביטחוניות כמו האיום האיראני".

מנהיג חמאס ברצועת עזה, יחיא סנוואר (צילום: עבד רחים כתיב, פלאש 90)
סנוואר בדרום רצועת עזה, אוגוסט האחרון (צילום: עבד רחים כתיב, פלאש 90)
17:39 עריכה

השר דודי אמסלם התייחס לדבריו של מנהיג חמאס סנוואר – שטען שישראל לא מסוגלת לקבל החלטות בשל המשבר הפוליטי שבו היא שרויה – ואמר ש"אנשים שמפטפטים הרבה מפחדים ומדברים לציבור הפנימי שלהם".

עוד אמר אמסלם בראיון לכאן רשת ב' שכחול לבן לא רוצים אחדות. אמסלם גם נדרש להטרדת עד המדינה פילבר: "אין כאן הטרדת עד מדינה, זה קשקוש. יש כאן מקסימום סיפור לא מוצלח. בשביל זה הטרידו בתי משפט? משטרת ישראל מתעסקת בזה מבוקר עד לילה".

18:04 עריכה

החוקר והמרצה מוטי קידר – שטען בשבוע שעבר שלא יגאל עמיר רצח את רבין ודבריו חוללו סערה – הודיע בחשבון הפייסבוק שלו שיחדול מעיסוק בנושא. קידר כתב שהוא עומד מאחורי הדברים שאמר בהפגנה בפתח תקווה, אולם כדי לעסוק ברצינות בסוגיה יהיה עליו לעזוב את "אהבת חייו" – לימודי המזרח התיכון, לכן אין בכוונתו לעשות כן. קידר שב וקרא להקמתה של ועדת חקירה ממלכתית לנושא.

בחדשות 12 פורסם כי בעקבות דבריו בהפגנה ביטלה עיריית רעננה הרצאה שאמור היה קידר לשאת.

18:07 עריכה

מחר, בהצבעה חשאית, יבחר הליכוד יושב ראש סיעה. על התפקיד מתמודדים חברי הכנסת מיקי זוהר ויואב קיש. עד כה מילא את התפקיד דודי אמסלם.

18:51 עריכה

רוב הציבור בישראל, 53.4%, תומך בהקמת ממשלת אחדות – כך נמצא בסקר שנערך על ידי מרכז גוטמן לחקר דעת קהל והמדיניות במכון הישראלי לדמוקרטיה. בקרב היהודים התמיכה בממשלת אחדות עומדת על 59.8%, ובקרב הערבים – 20.8% תומכים בממשלת אחדות. 17.4% מהנשאלים תומכים בהליכה לבחירות, ו-12.9% תומכים בהקמת ממשלת מיעוט. 4.7 מהנשאלים השיבו שאף אחת משלוש החלופות הללו לא נושאות חן בעיניהם, ו-11.6% השיבו שאינם יודעים או שאינם רוצים להשיב לשאלה.

הסקר נערך ב-29-24 באוקטובר והשתתפו בו 602 נשאלים. טעות הדגימה המרבית לכלל המדגם 3.7%± ברמת ביטחון של 95%.

19:26 עריכה

שלשום פורסם בחדשות 12 שראש הממשלה נתניהו שוקל למנות את נפתלי בנט לשר הביטחון. אתמול אמר יואב גלנט בחדשות 13 כי תהיה זו שגיאה חמורה למנות את יושב ראש הימין החדש לתפקיד. היום הגיב על כך בנט שאמר על גלנט: "שיגיד מה שהוא רוצה".

מחר עתיד בנט להיפגש עם נתניהו. הכתב הפוליטי של "ידיעות אחרונות" יובל קרני מעריך, שאם בכוונת ראש הממשלה למנות את בנט לשר הביטחון – הדבר ייעשה מחר.

19:37 עריכה

ראש הממשלה נתניהו בבדיחוּת: "אנחנו לפני בחירות". הדברים נאמרו בכנס העיתונות הנוצרית השנתי.

חבר הכנסת אסף זמיר הגיב על כך וכתב שכשנתניהו דיבר על בחירות הוא היה "הכי רציני שאפשר".

19:50 עריכה

ראש הממשלה נתניהו אמר שהופתע מההאשמות שהופנו כלפי יועציו ומלקיחת הטלפונים שלהם על ידי המשטרה – כך אמר בכנס העיתונות הנוצרית השנתי. "רבים רבים מרגישים שמשהו כאן לא בסדר", הוסיף.

נתניהו אמר שיש להבחין בין הפרקליטות והמשטרה לבין מערכת המשפט, שלה הוא רוחש הערכה רבה. ראש הממשלה התייחס לדברי הביקורת של שר המשפטים אוחנה, ואמר שדבריו של השר הורכבו מציטוטים של שרי המשפטים טומי לפיד ודניאל פרידמן, ומדברי רות גביזון, ראובן ריבלין, הילה גרסטל ואביחי מנדלבליט. "אין מערכת חסינה מביקורת", הבהיר.

20:04 עריכה

גורמי משטרה אומרים שעד המדינה שלמה פילבר עומד מאחורי עדותו בתיק בזק-וואלה ואין בכוונתו לסגת מהדברים שאמר למשטרה – כך פרסם משה נוסבאום בחדשות 12.

20:14 עריכה

ממצאי חקירת המשטרה עד כה עולה כי יועצי התקשורת של נתניהו ושל הליכוד, עופר גולן ויונתן אוריך, הם הגורמים הדומיננטיים שעומדים מאחורי הטרדתו של עד המדינה שלמה פילבר. לשניים היה חלק משמעותי ואקטיבי בהפעלת המטרידים שפעלו נגד פילבר. לפי ההערכה השניים הם היוזמים של המעשה. לבד משני המבצעים ישנם עוד שבעה חשודים שמעורבים במעשה. כך דיווח משה נוסבאום בחדשות 12.

פרקליטיהם של דוברי ראש הממשלה, עורכי הדין עמית חדד ונועה מילשטיין, מסרו שאינם מתייחסים לפרטי החקירה המתנהלת.

20:22 עריכה

הצעת כחול לבן לימין החדש: תיק המשפטים – לאיילת שקד, תיק בכיר שאיננו הביטחון – לנפתלי בנט. משרד הביטחון יאויש על ידי אביגדור ליברמן או עלי ידי גבי אשכנזי. שקד נפגשה בימים האחרונים עם שורת בכירים בכחול לבן – אבי ניסנקורן, צבי האוזר ויועז הנדל. חלק מהפגישות נעשו במזנון הכנסת. לדברי עקיבא נוביק, שחשף את הדברים בחדשות 13, קיום המפגשים לעיני כל נועד להעביר איתות לראש הממשלה נתניהו.

21:05 עריכה

ראש הממשלה נתניהו מעריך שהסיכויים לפתרון המשבר הפוליטי נמוכים מאוד – כך דיווח בתאגיד השידור כאן מיכאל שמש. בהתאם להערכה זו החל נתניהו להתכונן למערכת הבחירות הבאה. לדברי מקורביו, אם הכנסת תתפזר ימונה נפתלי בנט לשר בממשלה במטרה לחזק את מחויבותו לנתניהו.

בחדשות 12 דיווחה דפנה ליאל שבכחול לבן ובליכוד מעריכים שאפסו הסיכויים שתקום ממשלת אחדות. בליכוד מאמינים בשבכחול לבן מחכים שיוגש כתב אישום נגד נתניהו, ובכחול לבן סבורים שבליכוד מרמים אותם ומעוניינים במערכת בחירות שלישית. אינדיקציה לכך ניתנה היום כשיאיר נתניהו סימן לייק לציוץ שצידד במערכת בחירות נוספת. בסיעתו של גנץ סבורים שראש הממשלה רוצה להביא את כחול לבן להתפשר ולהסכים לשבת איתו בממשלה ואז ללכת לבחירות, דבר שיביא לפגיעה אלקטורלית בהם.

21:45 עריכה

במערכת הפוליטית מגיבים למותה של אישה בתלמי אליהו, שלפי החשד נרצחה על ידי בעלה.

עוד 38 עדכונים
כל הזמן // יום שני, 19 בנובמבר 2019
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הסערה שבדרך האם לבג"ץ יש סמכות להדיח ראש ממשלה נאשם?

בימים הקרובים צפוי היועמ"ש להודיע על הגשת כתב אישום נגד נתניהו ● מיד אחר כך, יוגשו עתירות לבג"ץ בדרישה לחייב את ראש הממשלה להתפטר ● חוקרי משפט שדנו בנושא השבוע, חלוקים ביניהם בנוגע לסמכות בג"ץ לבצע "הדחה שיפוטית"

עוד 1,449 מילים

אני מסית משמע אני קיים

נאומיו המרגשים ביומיים האחרונים של ראש ממשלתנו על ״ממשלת מיעוט של תומכי טרור, נבחרת החלומות של החמאס״, החזירה אותנו לימים היפים והרחוקים של כהנא חי וכולנו נמות. ובעוד אנו צועדים בדרך הלפידים והצעקות, אין כמו הזמן הזה למשחק הטריוויה – הסתה ראשונה, מי יודע?

במי בחר נתניהו להסתת הבתולין שלו, באיזו שנה ובאיזה עניין?

אה, זה קל, תגידו לי – רבין כמובן, וגם תצדקו, אבל כאן נגיע לשאלה הבאה – באיזו שנה יש קפיצת מדרגה בנאומי השנאה וההסתה, ומי הצטרפו למעגל הזוכים לתשומת ליבו של זה שהסתתו אומנותו?

לפני כשנה בזמן הזה (אוקטובר 2018) מסיבות שלא זכורות כרגע, יצאתי לתחקיר על ההסתה כפי שהכרנו אותה אצל ראש ממשלתנו. את הממצאים תוכלו לראות בהדמיה האינטראקטיבית הזו, שהפעם מומלץ לראות על מסך המחשב כדי שיהיה נוח להקליק על הגרפים ולקבל פרטים מדוייקים על כל אירוע. מתי בדיוק התרחש, איפה ומה נאמר בו.

שימו לב שמאז התחקיר עברה שנה פעילה מאוד מבחינת המסית הראשי, ככה שיש צורך בתחקיר המשך, אבל לא נתפלא אם המנצחים בתחרות קרבנות ההסתה המועדפים ישארו אותם: אזרחי ישראל הערבים.

ובחורבן ירושלים ננוחם.

אסתי סגל מכורה לנתונים ולביג דאטה ומנגישה אותם באינפוגרפיקה והדמיית נתונים (data story telling), אקטיביסטית שלא מפסיקה לנסות לשנות את העולם. חיה בתל אביב אצל פצפונת וסוזנה החתולות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 168 מילים

כבר באוגוסט, חשף זמן ישראל כי נתניהו פועל לקבל מטראמפ תמיכה בהחלת הריבונות על יישובי יו״ש ● נתניהו קיווה לקבל הודעה ברוח זו לפני הבחירות ● במקום זאת, ראש הממשלה קיבל אמש משר החוץ האמריקאי את ההצהרה לה חיכה ● אחרי שעלה חשש כי טראמפ זנח את חברו הטוב מירושלים, נתניהו קיבל זריקת עידוד מדינית ותזכורת שהוא לא לבד בשעתו הקשה ● פרשנות

עוד 810 מילים

הליכוד חזר בו מכוונתו להדיח את ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, משורות המפלגה

"פגישה טובה ועניינית": נתניהו נועד עם ליברמן בלשכתו במשך כשעה ● בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמר השר אוחנה שאין מדובר בהדחה, אך בשיחה עם תומכי ליכוד הודה שפעל להרחקתה ● האיחוד האירופי נגד ארצות הברית: כל פעילות בהתנחלויות פוגעת בסיכוי לשלום ● לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נתניהו וטראמפ

10:58 עריכה

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ייפגש היום עם יושב ראש הבית היהודי, השר רפי רפץ, עם יושב ראש המחנה הדמוקרטי, חבר הכנסת ניצן הורוביץ, ועם נציגי צוות המשא ומתן של הליכוד.

10:41 עריכה

הודעת הליכוד וישראל ביתנו בתום פגישת נתניהו-ליברמן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם יושב ראש ישראל ביתנו חבר הכנסת אביגדור ליברמן במשרד ראש הממשלה בירושלים.

הפגישה הייתה טובה ועניינית והשניים ימשיכו במאמצים להקמת ממשלת אחדות.

10:31 עריכה

בעקבות הפרסום של תני גולדשטיין בזמן ישראל: ראש עיריית קריית שמונה לשעבר, נסים מלכה, משך את העתירה שהגיש בבית הדין הפנימי של הליכוד נגד ראש העירייה הנוכחי, אביחי שטרן.

לאחר הפרסום, הנהלת הליכוד ביטלה את הדיון שנועד להיום (שלישי) בבקשת מנכ"ל הליכוד, צורי סיסו, ועורך הדין של המפלגה, אבי הלוי, להדיח את שטרן מהליכוד וממרכז הליכוד.

שטרן התמודד בבחירות המוניציפליות בשנה שעברה ברשימה עצמאית שנתמכה בידי סיעת "כולנו" מול נסים מלכה שרץ כמועמד הליכוד – ושטרן ניצח. שטרן, עורך דין בן 33, הוא חבר ותיק בליכוד. לדבריו, הוא רצה להפוך למועמד הליכוד, אך הליכוד העדיף להריץ את ראש העיר הקודם, נסים מלכה.

לאחר ששטרן נבחר לתפקיד, מלכה הגיש נגדו תביעה בבית הדין הפנימי של הליכוד. הליך ההדחה המדובר נפתח בהמשך לתביעה.

"שטרן התחייב שאם יפסיד בסקר של הליכוד הוא לא יתמודד על ראשות העיר. הוא הפסיד בסקר וגם לא קיבל את אישור ועדת ההיגוי של הליכוד להתמודד ברשימה עצמאית – אבל התמודד וזכה לתמיכת מפלגת 'כולנו' בסיבוב השני", טען סיסו בבקשה להדחה שבוטלה לבסוף. "לא רק ששטרן שיקר לבית הדין של הליכוד, אלא הוא גם גרם למפלגה להוצאות כספיות ניכרות".

שטרן עצמו אמר לזמן ישראל אתמול: "'כולנו' הריצו מועמד אחר משלהם, והליכוד תמך בנסים (מלכה, ת"ג), בגלל שהם נצמדים לקיים, ומשריינים ראשי עיר מכהנים במקום לתת הזדמנות לאנשים חדשים. זאת בדיחה, זה פשוט מצחיק. מה הם נזכרים עכשיו? במקום להתאחד יחד נגד המתקפות על הליכוד, אנשים מהבית יורים בתוך הנגמ"ש, וגורמים לאנשים לעזוב את הליכוד".

10:04 עריכה

הסתיימה פגישתם של ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה. הפגישה נמשכה קרוב לשעה.

09:26 עריכה

ראש הממשלה נתניהו ייפגש הבוקר בכפר עציון עם ראשי רשויות ביהודה ושומרון, על רקע ההכרזה האמריקאית אמש, שההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

08:37 עריכה

"צריך לבער את הנגע הזה של שיכרון הכוח בפרקליטות, של 'אני ואפסי עוד'. הם יכולים לעשות הכל. מי ייגע בהם?", כך שאל שר המשפטים אמיר אוחנה בכינוס תא הסטודנטים של הליכוד באוניברסיטה העברית. את ההקלטה חשף דורון קדוש בגלי צה"ל.

בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור אמר אוחנה, שאך נכנס אז לתפקידו, כי אין מדובר בהדחה אלא בהליך שגרתי. בפני תא הסטודנטים של הליכוד שר המשפטים נשמע אחרת: "הרחקתי את מי שאני ראיתי כמנכ"לית של ציפי לבני" (פלמור מונתה על ידי שרת המשפטים לבני). "בעיניי היא לא הייתה גורם מסייע לשינויים הללו שאני מדבר עליהם".

אוחנה גם העריך שאם תקום ממשלת ימין הוא יישאר בתפקידו, אך אם תוקם ממשלת אחדות, הוא יעזוב את משרד המשפטים.

אוחנה לא מסר תגובה לדברים.

08:13 עריכה

כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני הוצע לאביגדור ליברמן שהחרדים יוצאו ממוקדי הכוח שהם מאיישים במשך שנים – ראשות ועדת הכספים של הכנסת, משרד הפנים ואף משרד הבריאות. כך מדווח זאב קם בתאגיד השידור כאן.

באופן הזה תוכל מצד אחד ישראל ביתנו לרשום לעצמה הישג ומנגד החרדים לא יידרשו להתפשר בנושאים הלכתיים. בנוסף יאושר מתווה הגיוס שבו תומך ליברמן. מתווה זה עשוי להוביל את ישראל ביתנו לממשלת ימין של נתניהו.

07:44 עריכה

נתניהו תוקף את גנץ – ונענה על ידי כחול לבן.

אגב, שבכחול לבן כתבו "ביבי, תן לעם ישראל לראות את מסי בשקט" – ממש התכוונו לזה.

מסי מול סוארז? אני וגבי לוקחים את שניהם

פורסם על ידי ‏בני גנץ – Benny Gantz‏ ב- יום שני, 18 בנובמבר 2019

07:19 עריכה

בעולם מגנים את החלטת ארצות הברית, שלפיה ההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

האיחוד האירופי מסר שכל פעילות בהתנחלויות היא לא חוקית ופוגעת בסיכוי למימוש פתרון שתי המדינות. "האיחוד האירופי קורא לישראל לסיים את כל פעילויותיה בהתנחלויות, בהתאם למחויבויותיה ככוח כובש", אמרה שרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני.

סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, מהמתמודדים הבולטים בבחירות למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, אמר שההתנחלויות מהוות מכשול לשלום.

גם הסנאטורית אליזבת וורן, מועמדת בולטת נוספת במירוץ הדמוקרטי, מתנערת מההחלטה. וורן אמרה שאם תיבחר לנשיאה – תבטל את הצעד.

07:12 עריכה

לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש הממשלה נתניהו. האחרון התקשר כדי להודות לטראמפ על החלטתו – שלפיה ההתנחלויות אינן מפירות את החוק הבינלאומי. בשיחתם אמר נתניהו לנשיא ארצות הברית כי בהחלטתו הוא תיקן "עוול היסטורי".

07:09 עריכה

היום בשעה 9:00 ייפגשו ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה בירושלים. לאחרונה ניתנה הנחייה בקרב שותפיו של נתניהו שלא לתקוף את ליברמן בתקשורת.

 

עוד 11 עדכונים

אנשים על ארבע מנדלבליט הצב

בפינתי אנשים על ארבע – שבה אני משווה אנשים לחיות – על פי המהות ולא המראה – שמתי היום על הכוונת אדם חשוב מאוד, הנמצא במוקד האירועים הפוליטיים הסוערים ביותר – אביחי מנדלבליט – היועץ המשפטי לממשלה.
אני משווה אותו לצב.

– למה צב?
משתי סיבות:

1

הוא מתנהל לאט לאט. כל המדינה מחכה כבר חודשים רבים להחלטות שלו והוא עדיין מתחבט ומתלבט.

2

כי הוא זקוק לשריון הגנה צמוד, כי הוא סופג מתקפות משמאל ומימין.
השמאל טוען שהוא איטי ולא מגיע להחלטות. הימין טוען שהוא עוסק באכיפה בררנית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לי ברור שמנדלבליט חושב לעצמו – הלוואי והייתי צב, היכול להתכנס לתוך השריון שלו, ולשכוח את כל ההמולה שמסביב.
הציור הנהדר של יונתן שתיל – ממחיש את המצב.

ד"ר רפי קישון הוא בעל כמה תארים: ווטרינר, מרצה ואיש תקשורת ומדיה. אבל התואר הראשון שלו הוא: הבן הבכור של אפרים קישון - גדול ההומוריסטים ואנשי הקולנוע בישראל. לד"ר רפי קישון יש הופעה הומוריסטית ייחודית, מצחיקה ומצליחה, בשם: ״אפרים קישון - ההומור, הבידור והסרטים״ בתאטרון הקאמרי בתל אביב, וברחבי הארץ, כולל חוגי-בית ואירועי תרבות רבים. רפי מרצה גם על ההומור היהודי , על אהבה מהסרטים , על ההומור שמאחורי הפוליטיקה , וגם על חיות וחיוכים , עולם החיות המופלא, האבולוצייה של האדם הקוף ועוד. לרפי דף פייסבוק פעיל שבו הוא מפרסם יום יום את הגיגיו בכל התחומים. אם אתם רוצים להזמין את המופע שלו - התקשרו או כתבו לו ישירות : 054-7475599, rafi@kishon.com

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 112 מילים

למקרה שפיספסת

עודכן לפני שעה
גיא זהר גיא זהר
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

בניסיון ההדחה הדרמטי של דונלד טראמפ מככבים כמה שחקני מפתח יהודים ●​​ בישראל הם לא מוכרים, אבל מיליוני אמריקאים עוקבים אחריהם בשידור חי

עוד 727 מילים

לפני כמה שבועות גילתה אורית כי צילומי עירום שלה הופצו בקבוצות טלגרם ונחשפו בפני אלפי גברים ● התמונות צולמו לפני 9 שנים בעת שהחלימה ממחלה שתקפה את גופה ● "התמונות שהצילו אותי אז הן הסיוט שלי היום", היא אומרת ● אבל בקבוצות הטלגרם בה מופצות התמונות, הדקויות האלה לא משנות ● כך הפכו מאות נשים לכוכבות פורנו בעל כורחן, ללא ידיעתן ובניגוד לרצונן

עוד 1,260 מילים

למה היהודים בבריטניה מפחדים מג'רמי קורבין

הוא נתפש כאנטי-ישראלי ואולי גם אנטישמי ● ולמרות שיש לו סיכוי נמוך לזכות בבחירות בבריטניה, בקהילה היהודית חוששים מהאפשרות ● חברי הקהילה עמם שוחחנו לא יודעים כיצד ינהג קורבין כראש ממשלה, אבל מחצית מהם אומרים כי ישקלו לעזוב את בריטניה ● "ראש ממשלה כזה עוין עוד לא היה לנו"

עוד 1,959 מילים ו-1 תגובות

ארצות הברית: ההתנחלויות בגדה המערבית אינן מפרות את החוק הבינלאומי

מזכיר המדינה פומפאו הודיע על ריכוך העמדה האמריקאית לגבי יהודה ושומרון ● החל מהערב פרקליט המדינה מאובטח 24 שעות ביממה ● הרשימה המשותפת פנתה למנדלבליט בדרישה שיפתח בחקירה פלילית נגד נתניהו בשל עבירה של הסתה לאלימות ● גנץ קרא לנתניהו לחזור בו מהשתלחותו בחברי הרשימה המשותפת ● נתניהו קיים פגישה עם גדעון סער

עוד 49 עדכונים

לפי כל הסימנים, ליברמן בדרך לקואליציה עם הימין

הפגישה הכי משמעותית לאחרונה התקיימה אתמול בין נתניהו וליברמן ● מייד אחריה, ראש הממשלה נשא נאום שבו תקף את כחול-לבן, את השמאל וכמובן את הערבים ● את ליברמן לא הזכיר במילה ● אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש ● האם האיש שמרר את חיו של נתניהו בחצי שנה האחרונה הוא גם זה שעכשיו יציל אותו? ● פרשנות

הפגישה הכי משמעותית בתוך כל המבולקה הפוליטית של השבועות האחרונות התקיימה אתמול בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

זו הייתה פגישה בין שניים שיש להם מה למכור אחד לשני. נתניהו יכול למכור לליברמן ממשלת ימין שבה הוא יהיה ממלא מקום ראש הממשלה, שר הביטחון ואולי יקבל שנה רוטציה בתפקיד ראש הממשלה. צריך לזכור כי ממלא המקום יכול לנהל את ענייני המדינה אם ראש הממשלה יוצא לנבצרות, או נאלץ להתפטר.

ליברמן יכול להעניק לנתניהו רוב נאה של 63 חברי כנסת. אחרי רוב ל-40 שנות היכרות עם שני הברנשים האלה, אין לי ספק שכל האופציות הללו עלו על השולחן בקריית הממשלה.

באותה מידה אפשר גם לומר כי הפגישות של יו"ר ישראל ביתנו עם ראשי כחול-לבן ושל צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות הללו הן בעצם פגישות עקרות.

הצירוף כחול-לבן-ליברמן-העבודה-המחנה הדמוקרטי-הרשימה-המשותפת הוא לא טבעי ולא מעשי. זו פיקציה. נתניהו ואנשי הליכוד יודעים זאת היטב, אבל למה לא להרים קמפיין ציבורי גדול ולנצל את הפריים-טיים נגד כחול-לבן והערבים? ראינו את תבנית הפעולה הזו בפרשת המצלמות בקלפיות במגזר הערבי, שכבר נשכחה.

גם ליברמן יודע שאין לו הרבה אופציות, חוץ מהימין. אמש כבר שררה חצי אידיליה בין הצדדים. נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. ליברמן הורה גם לאנשיו לשתוק. מאד יכול להיות כי בימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר, המדברר הנוכחי של ליברמן בתקשורת, מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו אחרי שקילל אותו על תקן יומי במצוות הבוס.

נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. מאד יכול להיות שבימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו

אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש. אם תוקם ממשלת ימין, יהיה מעניין לראות איך שני הצדדים, ליברמן והחרדים, מקפלים את הדגלים  ומכריזים, כל אחד בתורו, על ניצחונם הגדול.

בכחול-לבן החליטו לא להתראיין. הקוקפיט מקיים דיונים עמוקים באפשרויות שלא קיימות. אין מה לעשות. עם 44 חברי כנסת אי אפשר להקים קואליציה. אי אפשר לומר שרעיון ממשלת המיעוט לא מרחף פה ושם, אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה.

מחרתיים צריך בני גנץ להודיע לנשיא אם הצליח להקים ממשלה. הסיכוי קלוש. אנחנו נכנסים קרוב לוודאי לתחום 21 הימים האחרונים שבהם הקלפים מתערבבים מחדש. נתניהו מושך לשם כי הפעם היתרון יהיה שלו. המושכות כבר לא בידי גנץ, והסיעות הערביות יהיו לגמרי מחוץ למשחק.

מי שיכול היה לשנות את התמונה קפא גם הוא. היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט לא יגיש ככל הנראה את ההמלצות שלו בשלושת הימים הקרובים. אם הוא יחליט להגיש כתב אישום חמור בהמשך הדרך, תעלה שאלה תקדימית דרמטית.

לפי חוק יסוד: הממשלה חבר כנסת שישיג 61 ממליצים יקבל מהנשיא את ההרשאה להקים ממשלה. האם הנשיא יטיל את התפקיד על חבר כנסת שיש נגדו כתב אישום? הנה עוד סוגיה מעניינת שתעלה לדיון בפעם הראשונה בתולדות המדינה.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה." אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החבר... המשך קריאה

"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה."
אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החברתית, מתחבר לסוסים הטרויאנים במיזם שנקרא "כחול לבן".
וכך הסמולופוביה והגזענות של המרכז הקיצוני משמידים את המדינה.

עוד 463 מילים ו-1 תגובות

לא עוד "נר לי דקיק" אלבום אמריקאי חדש עם שירים מקוריים לחנוכה

כמיטב מסורת הכריסמס, שורת אמנים אמריקאים ישתתפו באלבום ראשון מסוגו לחנוכה ● בליין-אפ: חידוש לשיר של לאונרד כהן, לצד שירי חג מקוריים

לאדם סנדלר יש סוף סוף תחרות בזירה הלוהטת של שירי חנוכה. להקת חיים, השחקן ג'ק בלאק, הרכבים כמו Flaming Lips ו-Yo La Tengo ואמנים נוספים הקליטו באחרונה שירים לאלבום חנוכה חדש שייקרא Hanukkah+.

האלבום של חברת Verve Forecast יופץ החל מה-22 בנובמבר, ומשתתפים בו גם זמר הפולק לודון וויינרייט, אדם גרין (מלהקת Moldy Peaches), אלכס פרנקל (מההרכב Holy Ghost, ומייסד המעדנייה היהודית Frankel’s בברוקלין).

ה"רולינג סטון" דיווח שהתקליט צפוי לכלול הן גרסאות כיסוי והן שירים מקוריים.

תרומתה של להקת הבנות חיים היא גרסת כיסוי לשירו של ליאונרד כהן If It Be Your Will. בלאק כתב שני שירים מקוריים, וגם ויינריייט וה-Flaming Lips כתבו שירים במיוחד לאלבום החנוכה.

יוזם הפרויקט הוא המפיק המוזיקלי זוכה הגראמי רנדל פוסטר, שקיבל השראה מסדרת מופעי החנוכה השנתית של הרכב האינדי Yo La Tengo.

"כשידידנו רנדי פוסטר ביקש מאתנו לתרום שיר לאלבום של שירי חנוכה שהוא החליט להפיק, היינו די מופתעים," אמר איירה קפלן, סולן Yo La Tengo.

"כיהודים לא-מאמינים, האמת שלחג אין כמעט שום משמעות עבורנו, (זו הבדיחה שעומדת מאחורי הופעות החנוכה שלנו), אבל אנחנו פתוחים לכל מקור השראה".

עוד 168 מילים

הכל אודות חוה הטרנסג'נדרית מחסידות סאטמר

אבּי (חוה) סטיין נולדה בגוף של גבר למשפחה חסידית אנטי-ציונית בניו יורק, גדלה בבית עם 12 אחים, התחתנה בגיל צעיר והפכה לאבא ● אחרי שיצאה בשאלה ושינתה את מינה, היא פועלת כאקטיביסטית למען זכויות להט"ב וגם למען ישראל - בדרכה שלה ● עכשיו היא חושפת את סיפורה בספר אוטוביוגרפי מטלטל, ולא מהססת להצטלם רק עם חזייה

עוד 1,526 מילים

יש כאוס, לאיש אין מושג אם לפתוח או לסגור את העסק

"החיילת בפיקוד העורף אמרה לי: אדוני, תפנה למנהל שלך, הוא יגיד לך מה לעשות. אבל אני המנהל!" ● מנהלי עסקים בדרום הארץ טוענים: הרשויות לא מנחות אותנו באופן ברור כיצד לנהוג בימים של ירי טילים ● מזהירים: מחיר הבלבול גבוה - ועשוי להתבטא גם בחיי אדם

עוד 1,195 מילים
חיפה. מוסד חינוכי של אחד ממוסדות הרב פרץ מאיר בנוה שאנן בחיפה

לאחרונה גילתה ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל, כי במרתף הבניין המשותף בחיפה בו רכשה דירה נחפר מקווה ● המים יגיעו אליו מבריכה לאגירת מים שהוקמה על הגג, והכל ללא אישורי בנייה ● וזו רק ההתחלה בסיפור על הרב המקושר, המקווה והסוכה שהפכה לתוספת בנייה

עוד 2,588 מילים

גינוי חריף בשמאל לנאום ההסתה של נתניהו נגד המשותפת

ליברמן: ממשלה צרה אסון למדינה ● כחול-לבן: תושבי הדרום לא זכו ל"כנס חירום" ● נתניהו: חברי המשותפת רוצים להשמיד את המדינה ● אשכנזי ויעלון: ממשלת מיעוט רק עם ליברמן ● ריבלין: קורא לליכוד וכחול-לבן להתעשת ● מחר ייפגשו חברי בלוק הימין ● איימן עודה דורש אבטחה בשל איומים על חייו

עוד 54 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה