חקירות נתניהו

הערכה: רה"מ יואשם במרמה ובהפרת אמונים בתיק 1000

עדויות סותרות של עד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ ● בנט סירב להצעת נתניהו להתמנות לשר בממשלה ● כחול לבן: נתניהו מעוניין בממשלת חסינות, לא באחדות ● שוב, חילופי האשמות בין שר המשפטים ליועמ"ש ● דרעי הציע בחירות ישירות לראשות הממשלה - נתניהו התנגד ● מפלגות גוש הימין: לא נסכים לממשלת מיעוט, נצטרף רק יחד

בנימין נתניהו (צילום: יונתן סינדל/פלאש90)
יונתן סינדל/פלאש90
בנימין נתניהו
06:34 עריכה

בוקר טוב! שלום ירושלמי, הפרשן הפוליטי של זמן ישראל, מעדכן כי אביגדור ליברמן יקיים היום ב-14:30 מסיבת עיתונאים בכנסת. על פי שמועות בסביבתו של יו״ר ישראל ביתנו, הוא אינו צפוי לחזור על המסרים הרגילים ובמקום זאת יציג עמדה חדשה ופתרון למניעת בחירות שלישיות. הכל בינתיים, כאמור, בגדר שמועה – אבל כדאי לעקוב אחר ההתפתחויות.

במקביל, יתקיימו בכנסת גם פגישה שבועית של בלוק ה-55 של נתניהו, וגם פגישה בין צוותי המו"מ של כחול-לבן והליכוד.

07:30 עריכה

לפי דיווח בכאן, אין כוונה לחתום על הסכם קואליציוני בין ישראל ביתנו לכחול-לבן, אלא לכל היותר לסכם על קווי יסוד משותפים.

07:32 עריכה

שר החוץ קורא הבוקר לכחול-לבן להפסיק עם "התכסיסנות" ולהכריע אם פניהם לאחדות או בחירות, שהן להערכתו שתי האופציות הריאליות היחידות.

07:39 עריכה

בדומה לישראל כץ, גם ארדן מדבר על הצורך במבצע צבאי בעזה:

08:24 עריכה

חברי הכנסת זנדברג ורז מציינים את יום השנה לרצח רבין:

08:28 עריכה

הח"כית שרן השכל (ליכוד) תומכת בביטול המכס על ייבוא חמאה:

08:44 עריכה

חברי הכנסת יואב קיש ומיקי זוהר יתמודדו היום על תפקיד יו"ר סיעת הליכוד בכנסת.

09:25 עריכה

בתו של רבין לא מתרגשת מהקונספירציות סביב הרצח:

09:43 עריכה

אחמד טיבי על פרשת השחיתות שנחשפה היום במגזר הציבורי:

10:54 עריכה

ח"כ הנדל מכחול-לבן נענה להזמנה הפתוחה של תושבי שדרות:

10:57 עריכה

ח"כ ברקת ומי שמתיימר להנהיג את הליכוד ביום שאחרי נתניהו, פגש הבוקר את מנהלי השדולה הפרו-ישראלית בארה"ב, איפא"ק:

11:02 עריכה

שר התחבורה לועג לטור שפירסם היום רביב דרוקר בהארץ, ובו תיאר איך הימין רותם את קק"ל לרכישת קרקעות בשטחים:

11:04 עריכה

היום יתקיימו בחירות לראשות סיעת הליכוד וח"כ קיש טוען שנתניהו תומך בו ולא במיקי זוהר:

11:26 עריכה

מאמר המערכת של "הארץ" מוקדש הבוקר לרכישה הראוותנית של מטוס ראש הממשלה החדש, שאמור לשמש גם את הנשיא אך נתפס כמטוס של נתניהו. עלות הפרויקט מסתכמת בכ-750 מיליון שקל, והיא שקולה לסכום שמוציאה המדינה על עשר שנות טיסה. כמקובל, הממשלה הוסיפה לשיקולי ההוצאה את צורכי הביטחון, שמחייבים את ראש הממשלה לנהל אירועים מורכבים מהחפ"ק המעופף במטוס ייעודי, כביכול.

בשבת בערב, בעצרת רבין, עמיר פרץ נשאל על ידי כתב "זמן ישראל", מה הוא היה עושה עם הרכש היקר הזה, אם הדבר היה בידיו? תשובתו של יו"ר העבודה היתה קצרה וקולעת:

"קלי קלות – מוכר אותו."

את אותה שאלה הפנינו גם לחבר הכנסת עופר שלח מכחול-לבן בשיחת טלפון, אך עדיין לא קיבלנו תשובה.

מטוס ראש הממשלה נוחת אתמול בנתב"ג לאחר טיסת הניסוי הראשונה שלו. הגרסה הישראלית לאיירפורס 1 האמריקאי (צילום: Avshalom Shoshoni/Flash90)
מטוס ראש הממשלה נוחת אתמול בנתב"ג לאחר טיסת הניסוי הראשונה שלו. הגרסה הישראלית לאיירפורס 1 האמריקאי (צילום: Avshalom Shoshoni/Flash90)
11:45 עריכה

נציג ממשלה רשמי מתייחס לראשונה למחאות בעיראק, לאחר שבמהלך הלילה נהרגו 3 מפגינים שהתאספו מול הקונסוליה האיראנית בעיר קרבלה שבעיראק. שר החוץ ישראל כ"ץ כתב הביע הזדהות עם המפגינים:

בחודש החולף נהרגו מאות אנשים ברחבי המדינה, כחלק מהעימותים מול הממשלה על האבטלה והשחיתות.

12:15 עריכה

לצד הפגישות בין נתניהו לראשי בלוק הימין וצוותי המו"מ של שתי המפלגות הגדולות, בכנסת יתקיים בשעה 15:00 אירוע נוסף: ציון 6 שנים לפטירתו של הרב עובדיה יוסף, המנהיג הרוחני של תנועת ש"ס. דרעי, נתניהו וגנץ יגיעו לאולם שפרינצק לשאת דברים ולהדליק נר.

12:20 עריכה

משרד האוצר יתגבר את משרד הבריאות ב-40 מיליון שקל כחלק מההיערכות לחורף, כך הודיע היום יעקב ליצמן בדיון בוועדת הכספים. ליצמן אמר עוד, כי הוא סיכם עם ראש הממשלה ושר האוצר על העלאת מס הבריאות בחצי אחוז. במהלך הדיון ח"כ טיבי עקץ את יואב קיש ומיקי זהר, שמתמודדים על תפקיד ראש סיעת הליכוד, ואמר להם ש"זה התפקיד החדש היחידי שתקבלו בקרוב".

ח"כ מהעבודה איציק שמולי (עבודה) חושב שהתוספת לבריאות רחוקה מלהספיק, ומדובר ב"חצי אקמול לחולה סופני".

12:36 עריכה

חברי הכנסת של ישראל ביתנו יניחו היום הצעת חוק שמקדמת שוויון לקהילת הלהט"ב. ההצעה מבקשת להסדיר בחוק ברית זוגיות שתעניק זכויות של נישואין  לשני אנשים שיקיימו משק בית משותף, ותשווה את מעמד הזוגות החד-מיניים גם באימוץ ובפונדקאות. ספק רב אם ההצעה תעבור.

12:40 עריכה

יו"ר כחול לבן, ח״כ אבי ניסנקורן תומך בתוספת התקציב למשרד הבריאות שאושרה היום בוועדת הכספים, (40 מיליון שקל כהיערכות לחורף):

״בשבוע שעבר דרשנו כי אזרחי ישראלי לא יסבלו מהקיפאון הפוליטי ודרשנו לקדם פתרון שיאפשר היערכות מיטבית של משרד הבריאות לחורף הקרוב. אני שמח שמשרד האוצר שמע את הקריאה הזו ופעל בהתאם לה. בנושאים מהותיים שבהם קיים סיכון ממשי לפגיעה באזרחי ישראל, אין מקום למחלוקות פוליטיות – נמשיך לפעול כדי שאזרחי ישראל לא ייפגעו מהפלונטר הפוליטי שכופה עלינו ראש הממשלה״.

לפי דיווח בגלי צה"ל, העבודה מגבשת קואליציה להקמת ועדה מסדרת שתעסוק במערכת הבריאות. איציק שמולי אמר, כי הממשלה מתכננת קיצוץ של רבע מיליארד שקל למערכת הבריאות ולמעשה מתחמקת מאחריותה בעניין זה.

12:55 עריכה

האיחוד האירופי מבהיר היום כי ההתנחלויות בשטחים שנכבשו אחרי 67 הן לא חוקיות וקורא להפסיק אותן. הודעת האיחוד מתייחסת להחלטת הממשלה בחודש החולף, לקדם בנייה של 2,000 יחידות דיור ולאשר בניית מנהרה שתעקוף את בית לחם ממערב. הכביש העוקף והנפרד, לדעת האיחוד, מגביר את הפיצול של הגדה המערבית.

בתוך כך, אתמול הגישה הח"כית איילת שקד, (ימינה) הצעת חוק לסיפוח בקעת הירדן, גוש עציון ומעלה אדומים.

13:22 עריכה

ישיבת סיעת הליכוד התבטלה, והבחירות ליו"ר הסיעה בכנסת יתקיימו ב-14:30.

13:32 עריכה

הנהגת הציבור הערבי פתחה אתמול בשביתת רעב בת שלושה ימים במחאה על האלימות בחברה הערבית והיעדר הפתרונות לבעיית ריבוי כלי הנשק. מול משרד ראש הממשלה הוקם אוהל מחאה. ח"כ רם בן ברק, (כחול-לבן), הגיע לתמוך במאבק ואמר כי הוא לא רק של החברה הערבית, ולטענתו יש להתמקד בארגוני הפשיעה ש"משליטות טרור בכפרים הערביים".

13:38 עריכה

ועדת הכספים דנה כעת בתקציב משרד התחבורה, בהשתתפות השר בצלאל סמוטריץ'. יו"ר הוועדה משה גפני, יחד עם השר, תקפו שניהם את ראשי הרשויות המקומיות ש"מצפצפים על החוק" ומאפשרים תחבורה ציבורית בשבת.

"כמו נבלים ברשות התורה מנצלים פירצה בחוק", אמר סמוטריץ' ליו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס שנכח בדיון.

13:47 עריכה

מועצת יש"ע תבחר היום ראש חדש, כך מדווח היום ג'ייקוב מגיד ב"זמן ישראל". ההצבעה תסתיים עד 16:00 וההכרזה על המנצח צפויה בשעות הערב. על התפקיד מתמודדים שני ראשי מועצות מקומיות, דוד אלחייני ויגאל להב.

14:32 עריכה

בישיבת קבינט הדיור שבו שותף גם שר האוצר כחלון, הוחלט להאריך את כהונת מטה הדיור עד אמצע מרץ הקרוב. בנוסף, הוחלט לאשר לאשר יחידות דיור בהתחדשות עירונית בכמה יישובים. בראש מטה הדיור עומד זאב ביילסקי והוא מרכז תחתיו את כל גופי הבנייה ובראשם מנהל התכנון, רשות מקרקעי ישראל ומשרד השיכון.

15:19 עריכה

שש שנים לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. דפנה ליאל מחדשות 12 מדווחת כי סביב שולחן אחד מתקבצים יו"ר כחול לבן, בני גנץ, השר אריה דרעי, יו"ר העבודה-גשר, איילת שקד, נפתלי בנט ונוספים שהגיעו.

גנץ: "לא יכולתי שלא להתרשם שהשילוב של הרב עובדיה לשלב בין מסורת וסובלנות הייתה חסרת תקדים. עלינו לכבד את כל התרבויות בחברה הישראלית. אם יש דרך שכולם יכולים לכבד את זכרו של הרב, היא דרך האחדות"

15:48 עריכה

במהלך האזכרה לרב עובדיה יוסף, קרא נפתלי בנט בפני בני גנץ ובנימין נתניהו להקים ממשלת אחדות בישראל. השניים הביטו זה בזה והחליפו חיוכים.

עמית סגל (חדשות 12) מדווח כי נתניהו אמר לגנץ: "בני, שמעת?".

15:56 עריכה

עמיר פרץ, יו"ר העבודה-גשר על המצב הבטחוני: "הקו שמוביל נתניהו נכשל. הממשלה הבאה תהיה חייבת לטפל בבעיה, ועל כן בכוונתי להציג תכנית ביטחונית לפתרון קבע בפני צוות כחול לבן".

16:19 עריכה

מנדלבליט דחה את טענות סנגורי נתניהו על הדלפות. לאחר שפרקליטיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פנו ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבקשה לפתוח בחקירה על ההדלפות המתפרסמות מדי שבוע בנוגע תיקיו – ענה מנדלבליט כי לא יפתח בחקירה.

במכתב מטעמו של מנדלבליט לפרקליטים נכתב: "אין מקום לפתוח בבדיקה או בחקירה של המקרים. מובן כי אין בדבר כדי להפחית מהחומרה שהיועץ המשפטי לממשלה רואה בהדלפת חומרי חקירה, דבר שכאמור יש בו כדי לפגוע בערבים החשובים שפורטו לעיל". 

16:21 עריכה

ח"כ מיקי זוהר נבחר לתפקיד יושב ראש סיעת הליכוד החד. זוהר יחליף את שר התקשורת דודי אמסלם, שביקש לסיים את תפקידו לאחר שמונה לשר.

ח"כ זוהר נבחר ברוב קולות של 18 לעומת 11 שתמכו בח"כ יואב קיש.

16:28 עריכה

הקיפאון במשא ומתן להרכבת הממשלה: יושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, יפתח בימים הקרובים בסבב התייעצויות לצורך "ההכרה הסופית". ישראל ביתנו: "לא מאשרים ולא מכחישים".

16:31 עריכה

השר רפי פרץ (הבית היהודי) על אזכרתו של הרב עובדיה יוסף: "החדר המלא בח"כים מכל הסיעות מלמדים יותר מכל כמה הוא ידע לאחד את עם ישראל"

16:41 עריכה

דוד אלחייני נבחר לראש מועצת יש"ע. אלחייני גבר על ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב, שזכה בקול אחד פחות – 12 מול 13. אלחייני מילא במשך 11 שנים את תפקיד ראש מועצת בקעת הירדן.

יו"ר מועצת יש"ע היוצא חננאל דורני: "אני מאחל הצלחה רבה לידידי דוד אלחייני, אני משוכנע ובטוח כי הוא יוביל בהצלחה את ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן על עבר מטרות העל של המועצה – ריבונות למיליון תושבים ביהודה ושומרון. אעזור לו ככל יכולתי".

.דוד פרל ודוד אלחייני (מימין לשמאל (צילום: יונתן זינדל/Flash90)
.דוד פרל ודוד אלחייני (מימין לשמאל (צילום: יונתן זינדל/Flash90)
16:51 עריכה

ראשי מפלגות גוש הימין מכונסים כעת לפגישה במשרדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

IMG-20191104-WA0033

17:07 עריכה

ח"כ מיקי זוהר שנבחר ליו"ר סיעת הליכוד מודה לחבריו שבחרו בו: "אני גאה ומתרגש. בע"ה אמשיך לפעול למען הצלחת הליכוד ומדינת ישראל". בנוסף, הודה ח"כ זוהר ליריבו, יואב קיש, "על התמודדות הוגנת ומכובדת"

יריבו שהפסיד במרוץ, קיש, ברך את המנצח.

17:10 עריכה

על רקע המשא ומתן התקוע להרכבת הממשלת, ח"כ איילת שקד (הימין החדש), נפגשה היום עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

על פי הדיווח באתר וואלה!News, שקד ניסתה לבחון עם ליברמן יתכנות לישיבתו בממשלה עם החרדים במידה שיתפשרו בסוגיות דת ומדינה.

17:27 עריכה

בפגישת בנימין נתניהו עם ראשי גוש הימין בכנסת, התייחס ראש הממשלה לפגישתו עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ: "הסכמנו לוויתורים רבים", אמר, "ביקשתי לשמוע מגנץ תשובות, ולא שמעתי תשובה לאף שאלה".

"צוות המשא ומתן שלנו מנסה כבר יומיים להיפגש עם הצוות של כחול לבן", ציין נתניהו, "אבל דוחים אותם מיום ליום. עד עכשיו לא נקבעה פגישה".

כמו כן, ראשי סיעות המחנה הלאומי הבהירו כי הם אינם מתכוונים להצטרף לממשלת מיעוט. "ראשי הסיעות חוזרים על התחייבותם שלא להיכנס לאף ממשלה שלא במשותף".

17:30 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מברך את מיקי זוהר על היבחרו לראש סיעת הליכוד: "הליכוד מאוחד וחזק מתמיד. בהצלחה רבה מיקי!"

17:31 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה היום למ"מ המפכ"ל מוטי כהן בנושא אדם בפייסבוק בשם "צביקה סבג" שמסית לרצח ראש הממשלה ובני משפחתו. ראש הממשלה ביקש ממ"מ המפכ"ל לפתוח מיד בחקירת הנושא.

צביקה סבג
צביקה סבג
17:36 עריכה

במפלגת הליכוד מברכים את דוד אלחייני על היבחרו לראש מועצת יש"ע.

ברקת: "אני בטוח שתוביל בהצלחה את מועצת יש"ע אל מול האתגרים הקיימים"

אדלשטיין: "אלחייני הוא האיש הנכון בזמן הנכון ובמקום הנכון לכהן כיו"ר מוצע יש"ע, ואני בטוח שיצליח בתפקיד החשוב"

17:39 עריכה

פתרון מהימין למו"מ התקוע? יו"ר מפלגת ש"ס, אריה דרעי, הציע במהלך פגישת ראשי הימין את האפשרות ליזום בחירות ישירות לראשות הממשלה בין יו"ר כחול לבן, בני גנץ, לבין ראש הממשלה, בנימין נתניהו. נתניהו סירב להצעה.

18:13 עריכה

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, דחה בכנס המתמחים את ההתקפות על מערכת המשפט.

"חלק מהדברים אינם אמת וחלקם מזעזעים. אני דוחה בכל תוקף את ההתקפות על שי ניצן ועל ליאת בן ארי, ככל שההתקפות נועדו להרפות את ידינו, זה פשוט לא יצלח", אמר מנדלבליט.

"חשוב להבהיר שהמערכת אינה חפה מטעויות", הוסיף היועץ. כמו כן התייחס לחקירת ראש הממשלה בעניין הטרדת עד המדינה פילבר. "אם היו טעויות, נפיק לקחים. הניסיון לנצל את הטענות הקשורות לחקירה כדי 'להפוך את הקערה על פיה' ולהציג את מי שחשוד בביצוע עבירה חמורה של הטרדת עד כ'קורבן' ואת רשויות האכיפה כ'עברייניות', הוא מהלך לא ראוי שאני דוחה בתוקף".

18:31 עריכה

מפלגת כחול לבן מסרה הערב כי התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מוכיחה שהוא לא מעוניין באחדות, אלא בממשלת חסינות.

"שיא האירוניה – יו"ר הליכוד מכנס את בלוק השיתוק ומפזר סיסמאות ריקות מתוכן", נמסר. "הדרך לממשלת אחדות רחבה וליברלית כפי שהעם רוצה ובחר פתוחה וידועה בפני נתניהו".

19:32 עריכה

נתניהו הציע לבנט להיות שר – אך בנט סירב. לאחר פגישת ראש הממשלה-ראשי מפלגות גוש הימין, נפגשו השניים לשיחה בארבע עיניים במהלכה הציע נתניהו לבנט תפקיד שר לצד חברות בקבינט.

בנט השיב כי הוא אינו מעוניין בכך וכי אין בכך צורך. הוא הדגיש את המחויבות המלאה לגוש הימין, והציע את סיועו להקמת ממשלת אחדות של נתניהו עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ.

19:35 עריכה

לאחר נאומו של היועץ המשפטי לממשלה, בו ביקר את ההתקפות נגד מערכת המשפט משיב לו השר אמיר אוחנה – הציבור ראוי למענה אמיתי ולא לאמירות ריקות.

עוד הוסיף השר כי "כשמתייגים ביקורת כהסתה ומציבים מאבטחים למושא הביקורת, הדבר דוחק כל ניסיון לשינוי, מקבע קלקולים ומעמיק אותם". מוקדם יותר אמר מנדלבליט שהוא מוטרד מכך שגורמים בכירים מתבטאים נגד רשויות החוק בדרך שחוטאת לאמת.

20:05 עריכה

חקירות נתניהו. הדיונים בתיק 1000 (פרשת המתנות) הסתיימו במשרד המשפטים וישנה תמימות דעים כי יש להגיש כתב אישום בתיק זה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בעבירה של מרמה והפרת אמונים.

לפי הדיווח של ברוך קרא ואביעד גליקמן בחדשות 13, במשרד המשפטים החלו במרתון הדיונים לגבי תיק 2000 (פרשת נתניהו-מוזס) – עמדת הפרקליטות שהוגשה ליועץ המשפטי לממשלה היא שיש להעמיד את נתניהו לדין בעבירה של מרמה והפרת אמונים, אבל ההערכה היא שיש כאלו הסבורים כי צריך לסגור את התיק.

בתיק 4000 (בזק-וואלה) יש דיונים פנימיים של הפרקליטות, שכבר העבירו חוות דעת ומסמכים ליועץ המשפטי ולפרקליט המדינה.

20:30 עריכה

חקירות נתניהו. עמית סגל (חדשות 12) דיווח הערב על סתירות בעדותו של ניר חפץ בתיק 4000, בכל הנוגע לפגישה משולשת בינו, לבין נתניהו ואלוביץ'. חפץ: "זיכרון זה לא הצד החזק שלי. אני חלש בטווח ארוך, אני אזכור עכשיו הרבה אבל עוד חצי שנה אשכח".

חפץ: אני בהלם שאני זוכר.

חוקר: אתה זוכר כי היו לך שבועיים לחפור רק בזה.

חפץ: אתה יודע מה? נכון. לא ידעתי את זה על המוח האנושי.

חוקר: הוא מזהה אינטנרסים, המוח האנושי.

באיכון הטלפונים מתגלה שלא היה מפגש משולש בתקופת הבחירות. המועד היחיד שבו אוכנו שלושת הטלפונים יחדיו, הוא ארבעה חודשים לפני הבחירות.

20:30 עריכה

מחר תתקיים ישיבת המשך של צוותי המשא ומתן של כחול לבן ומפלגת העבודה-גשר, "מתוך מטרה להתקדם לסיכום קווי יסוד משותפים".

20:42 עריכה

לאחר שהרב פירר ביטל את המופע בעקבות הלחץ הציבורי, באיחוד הלאומי הגיבו ואמרו כי הטרלול הליברלי ניצח.

"ביטול ערב ההתרמה למפעל החסד האדיר של הרב פירר הוא נקודת שפל בחברה הישראלית", נמסר מטעמם. "כל אחת ואחד מאזרחי המדינה צריך לחוש היום בושה וכלימה על ביזוי גומל חסד ענק".

21:50 עריכה

השר רפי פר בתגובה לביטול מופע ההוקרה של הרב פירר: "תמצית הצדקנו. אדם שסייע ותרם כל כך הרבה עובר מכבש תקשורתי וקמפיין נגד המופע לכבודו, וכל זה בגלל אורחות חייב". פרץ קרא לתרום לעמותת "עזרה למרפא" אותה הרב פירר מנהל.

עוד 50 עדכונים
כל הזמן // יום שני, 19 בנובמבר 2019
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הסערה שבדרך האם לבג"ץ יש סמכות להדיח ראש ממשלה נאשם?

בימים הקרובים צפוי היועמ"ש להודיע על הגשת כתב אישום נגד נתניהו ● מיד אחר כך, יוגשו עתירות לבג"ץ בדרישה לחייב את ראש הממשלה להתפטר ● חוקרי משפט שדנו בנושא השבוע, חלוקים ביניהם בנוגע לסמכות בג"ץ לבצע "הדחה שיפוטית"

עוד 1,449 מילים

אני מסית משמע אני קיים

נאומיו המרגשים ביומיים האחרונים של ראש ממשלתנו על ״ממשלת מיעוט של תומכי טרור, נבחרת החלומות של החמאס״, החזירה אותנו לימים היפים והרחוקים של כהנא חי וכולנו נמות. ובעוד אנו צועדים בדרך הלפידים והצעקות, אין כמו הזמן הזה למשחק הטריוויה – הסתה ראשונה, מי יודע?

במי בחר נתניהו להסתת הבתולין שלו, באיזו שנה ובאיזה עניין?

אה, זה קל, תגידו לי – רבין כמובן, וגם תצדקו, אבל כאן נגיע לשאלה הבאה – באיזו שנה יש קפיצת מדרגה בנאומי השנאה וההסתה, ומי הצטרפו למעגל הזוכים לתשומת ליבו של זה שהסתתו אומנותו?

לפני כשנה בזמן הזה (אוקטובר 2018) מסיבות שלא זכורות כרגע, יצאתי לתחקיר על ההסתה כפי שהכרנו אותה אצל ראש ממשלתנו. את הממצאים תוכלו לראות בהדמיה האינטראקטיבית הזו, שהפעם מומלץ לראות על מסך המחשב כדי שיהיה נוח להקליק על הגרפים ולקבל פרטים מדוייקים על כל אירוע. מתי בדיוק התרחש, איפה ומה נאמר בו.

שימו לב שמאז התחקיר עברה שנה פעילה מאוד מבחינת המסית הראשי, ככה שיש צורך בתחקיר המשך, אבל לא נתפלא אם המנצחים בתחרות קרבנות ההסתה המועדפים ישארו אותם: אזרחי ישראל הערבים.

ובחורבן ירושלים ננוחם.

אסתי סגל מכורה לנתונים ולביג דאטה ומנגישה אותם באינפוגרפיקה והדמיית נתונים (data story telling), אקטיביסטית שלא מפסיקה לנסות לשנות את העולם. חיה בתל אביב אצל פצפונת וסוזנה החתולות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 168 מילים

כבר באוגוסט, חשף זמן ישראל כי נתניהו פועל לקבל מטראמפ תמיכה בהחלת הריבונות על יישובי יו״ש ● נתניהו קיווה לקבל הודעה ברוח זו לפני הבחירות ● במקום זאת, ראש הממשלה קיבל אמש משר החוץ האמריקאי את ההצהרה לה חיכה ● אחרי שעלה חשש כי טראמפ זנח את חברו הטוב מירושלים, נתניהו קיבל זריקת עידוד מדינית ותזכורת שהוא לא לבד בשעתו הקשה ● פרשנות

עוד 810 מילים

הליכוד חזר בו מכוונתו להדיח את ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, משורות המפלגה

"פגישה טובה ועניינית": נתניהו נועד עם ליברמן בלשכתו במשך כשעה ● בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמר השר אוחנה שאין מדובר בהדחה, אך בשיחה עם תומכי ליכוד הודה שפעל להרחקתה ● האיחוד האירופי נגד ארצות הברית: כל פעילות בהתנחלויות פוגעת בסיכוי לשלום ● לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נתניהו וטראמפ

10:58 עריכה

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ייפגש היום עם יושב ראש הבית היהודי, השר רפי רפץ, עם יושב ראש המחנה הדמוקרטי, חבר הכנסת ניצן הורוביץ, ועם נציגי צוות המשא ומתן של הליכוד.

10:41 עריכה

הודעת הליכוד וישראל ביתנו בתום פגישת נתניהו-ליברמן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם יושב ראש ישראל ביתנו חבר הכנסת אביגדור ליברמן במשרד ראש הממשלה בירושלים.

הפגישה הייתה טובה ועניינית והשניים ימשיכו במאמצים להקמת ממשלת אחדות.

10:31 עריכה

בעקבות הפרסום של תני גולדשטיין בזמן ישראל: ראש עיריית קריית שמונה לשעבר, נסים מלכה, משך את העתירה שהגיש בבית הדין הפנימי של הליכוד נגד ראש העירייה הנוכחי, אביחי שטרן.

לאחר הפרסום, הנהלת הליכוד ביטלה את הדיון שנועד להיום (שלישי) בבקשת מנכ"ל הליכוד, צורי סיסו, ועורך הדין של המפלגה, אבי הלוי, להדיח את שטרן מהליכוד וממרכז הליכוד.

שטרן התמודד בבחירות המוניציפליות בשנה שעברה ברשימה עצמאית שנתמכה בידי סיעת "כולנו" מול נסים מלכה שרץ כמועמד הליכוד – ושטרן ניצח. שטרן, עורך דין בן 33, הוא חבר ותיק בליכוד. לדבריו, הוא רצה להפוך למועמד הליכוד, אך הליכוד העדיף להריץ את ראש העיר הקודם, נסים מלכה.

לאחר ששטרן נבחר לתפקיד, מלכה הגיש נגדו תביעה בבית הדין הפנימי של הליכוד. הליך ההדחה המדובר נפתח בהמשך לתביעה.

"שטרן התחייב שאם יפסיד בסקר של הליכוד הוא לא יתמודד על ראשות העיר. הוא הפסיד בסקר וגם לא קיבל את אישור ועדת ההיגוי של הליכוד להתמודד ברשימה עצמאית – אבל התמודד וזכה לתמיכת מפלגת 'כולנו' בסיבוב השני", טען סיסו בבקשה להדחה שבוטלה לבסוף. "לא רק ששטרן שיקר לבית הדין של הליכוד, אלא הוא גם גרם למפלגה להוצאות כספיות ניכרות".

שטרן עצמו אמר לזמן ישראל אתמול: "'כולנו' הריצו מועמד אחר משלהם, והליכוד תמך בנסים (מלכה, ת"ג), בגלל שהם נצמדים לקיים, ומשריינים ראשי עיר מכהנים במקום לתת הזדמנות לאנשים חדשים. זאת בדיחה, זה פשוט מצחיק. מה הם נזכרים עכשיו? במקום להתאחד יחד נגד המתקפות על הליכוד, אנשים מהבית יורים בתוך הנגמ"ש, וגורמים לאנשים לעזוב את הליכוד".

10:04 עריכה

הסתיימה פגישתם של ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה. הפגישה נמשכה קרוב לשעה.

09:26 עריכה

ראש הממשלה נתניהו ייפגש הבוקר בכפר עציון עם ראשי רשויות ביהודה ושומרון, על רקע ההכרזה האמריקאית אמש, שההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

08:37 עריכה

"צריך לבער את הנגע הזה של שיכרון הכוח בפרקליטות, של 'אני ואפסי עוד'. הם יכולים לעשות הכל. מי ייגע בהם?", כך שאל שר המשפטים אמיר אוחנה בכינוס תא הסטודנטים של הליכוד באוניברסיטה העברית. את ההקלטה חשף דורון קדוש בגלי צה"ל.

בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור אמר אוחנה, שאך נכנס אז לתפקידו, כי אין מדובר בהדחה אלא בהליך שגרתי. בפני תא הסטודנטים של הליכוד שר המשפטים נשמע אחרת: "הרחקתי את מי שאני ראיתי כמנכ"לית של ציפי לבני" (פלמור מונתה על ידי שרת המשפטים לבני). "בעיניי היא לא הייתה גורם מסייע לשינויים הללו שאני מדבר עליהם".

אוחנה גם העריך שאם תקום ממשלת ימין הוא יישאר בתפקידו, אך אם תוקם ממשלת אחדות, הוא יעזוב את משרד המשפטים.

אוחנה לא מסר תגובה לדברים.

08:13 עריכה

כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני הוצע לאביגדור ליברמן שהחרדים יוצאו ממוקדי הכוח שהם מאיישים במשך שנים – ראשות ועדת הכספים של הכנסת, משרד הפנים ואף משרד הבריאות. כך מדווח זאב קם בתאגיד השידור כאן.

באופן הזה תוכל מצד אחד ישראל ביתנו לרשום לעצמה הישג ומנגד החרדים לא יידרשו להתפשר בנושאים הלכתיים. בנוסף יאושר מתווה הגיוס שבו תומך ליברמן. מתווה זה עשוי להוביל את ישראל ביתנו לממשלת ימין של נתניהו.

07:44 עריכה

נתניהו תוקף את גנץ – ונענה על ידי כחול לבן.

אגב, שבכחול לבן כתבו "ביבי, תן לעם ישראל לראות את מסי בשקט" – ממש התכוונו לזה.

מסי מול סוארז? אני וגבי לוקחים את שניהם

פורסם על ידי ‏בני גנץ – Benny Gantz‏ ב- יום שני, 18 בנובמבר 2019

07:19 עריכה

בעולם מגנים את החלטת ארצות הברית, שלפיה ההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

האיחוד האירופי מסר שכל פעילות בהתנחלויות היא לא חוקית ופוגעת בסיכוי למימוש פתרון שתי המדינות. "האיחוד האירופי קורא לישראל לסיים את כל פעילויותיה בהתנחלויות, בהתאם למחויבויותיה ככוח כובש", אמרה שרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני.

סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, מהמתמודדים הבולטים בבחירות למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, אמר שההתנחלויות מהוות מכשול לשלום.

גם הסנאטורית אליזבת וורן, מועמדת בולטת נוספת במירוץ הדמוקרטי, מתנערת מההחלטה. וורן אמרה שאם תיבחר לנשיאה – תבטל את הצעד.

07:12 עריכה

לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש הממשלה נתניהו. האחרון התקשר כדי להודות לטראמפ על החלטתו – שלפיה ההתנחלויות אינן מפירות את החוק הבינלאומי. בשיחתם אמר נתניהו לנשיא ארצות הברית כי בהחלטתו הוא תיקן "עוול היסטורי".

07:09 עריכה

היום בשעה 9:00 ייפגשו ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה בירושלים. לאחרונה ניתנה הנחייה בקרב שותפיו של נתניהו שלא לתקוף את ליברמן בתקשורת.

 

עוד 11 עדכונים

אנשים על ארבע מנדלבליט הצב

בפינתי אנשים על ארבע – שבה אני משווה אנשים לחיות – על פי המהות ולא המראה – שמתי היום על הכוונת אדם חשוב מאוד, הנמצא במוקד האירועים הפוליטיים הסוערים ביותר – אביחי מנדלבליט – היועץ המשפטי לממשלה.
אני משווה אותו לצב.

– למה צב?
משתי סיבות:

1

הוא מתנהל לאט לאט. כל המדינה מחכה כבר חודשים רבים להחלטות שלו והוא עדיין מתחבט ומתלבט.

2

כי הוא זקוק לשריון הגנה צמוד, כי הוא סופג מתקפות משמאל ומימין.
השמאל טוען שהוא איטי ולא מגיע להחלטות. הימין טוען שהוא עוסק באכיפה בררנית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לי ברור שמנדלבליט חושב לעצמו – הלוואי והייתי צב, היכול להתכנס לתוך השריון שלו, ולשכוח את כל ההמולה שמסביב.
הציור הנהדר של יונתן שתיל – ממחיש את המצב.

ד"ר רפי קישון הוא בעל כמה תארים: ווטרינר, מרצה ואיש תקשורת ומדיה. אבל התואר הראשון שלו הוא: הבן הבכור של אפרים קישון - גדול ההומוריסטים ואנשי הקולנוע בישראל. לד"ר רפי קישון יש הופעה הומוריסטית ייחודית, מצחיקה ומצליחה, בשם: ״אפרים קישון - ההומור, הבידור והסרטים״ בתאטרון הקאמרי בתל אביב, וברחבי הארץ, כולל חוגי-בית ואירועי תרבות רבים. רפי מרצה גם על ההומור היהודי , על אהבה מהסרטים , על ההומור שמאחורי הפוליטיקה , וגם על חיות וחיוכים , עולם החיות המופלא, האבולוצייה של האדם הקוף ועוד. לרפי דף פייסבוק פעיל שבו הוא מפרסם יום יום את הגיגיו בכל התחומים. אם אתם רוצים להזמין את המופע שלו - התקשרו או כתבו לו ישירות : 054-7475599, rafi@kishon.com

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 112 מילים

למקרה שפיספסת

עודכן לפני שעה
גיא זהר גיא זהר
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

בניסיון ההדחה הדרמטי של דונלד טראמפ מככבים כמה שחקני מפתח יהודים ●​​ בישראל הם לא מוכרים, אבל מיליוני אמריקאים עוקבים אחריהם בשידור חי

עוד 727 מילים

לפני כמה שבועות גילתה אורית כי צילומי עירום שלה הופצו בקבוצות טלגרם ונחשפו בפני אלפי גברים ● התמונות צולמו לפני 9 שנים בעת שהחלימה ממחלה שתקפה את גופה ● "התמונות שהצילו אותי אז הן הסיוט שלי היום", היא אומרת ● אבל בקבוצות הטלגרם בה מופצות התמונות, הדקויות האלה לא משנות ● כך הפכו מאות נשים לכוכבות פורנו בעל כורחן, ללא ידיעתן ובניגוד לרצונן

עוד 1,260 מילים

למה היהודים בבריטניה מפחדים מג'רמי קורבין

הוא נתפש כאנטי-ישראלי ואולי גם אנטישמי ● ולמרות שיש לו סיכוי נמוך לזכות בבחירות בבריטניה, בקהילה היהודית חוששים מהאפשרות ● חברי הקהילה עמם שוחחנו לא יודעים כיצד ינהג קורבין כראש ממשלה, אבל מחצית מהם אומרים כי ישקלו לעזוב את בריטניה ● "ראש ממשלה כזה עוין עוד לא היה לנו"

עוד 1,959 מילים ו-1 תגובות

ארצות הברית: ההתנחלויות בגדה המערבית אינן מפרות את החוק הבינלאומי

מזכיר המדינה פומפאו הודיע על ריכוך העמדה האמריקאית לגבי יהודה ושומרון ● החל מהערב פרקליט המדינה מאובטח 24 שעות ביממה ● הרשימה המשותפת פנתה למנדלבליט בדרישה שיפתח בחקירה פלילית נגד נתניהו בשל עבירה של הסתה לאלימות ● גנץ קרא לנתניהו לחזור בו מהשתלחותו בחברי הרשימה המשותפת ● נתניהו קיים פגישה עם גדעון סער

עוד 49 עדכונים

לפי כל הסימנים, ליברמן בדרך לקואליציה עם הימין

הפגישה הכי משמעותית לאחרונה התקיימה אתמול בין נתניהו וליברמן ● מייד אחריה, ראש הממשלה נשא נאום שבו תקף את כחול-לבן, את השמאל וכמובן את הערבים ● את ליברמן לא הזכיר במילה ● אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש ● האם האיש שמרר את חיו של נתניהו בחצי שנה האחרונה הוא גם זה שעכשיו יציל אותו? ● פרשנות

הפגישה הכי משמעותית בתוך כל המבולקה הפוליטית של השבועות האחרונות התקיימה אתמול בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

זו הייתה פגישה בין שניים שיש להם מה למכור אחד לשני. נתניהו יכול למכור לליברמן ממשלת ימין שבה הוא יהיה ממלא מקום ראש הממשלה, שר הביטחון ואולי יקבל שנה רוטציה בתפקיד ראש הממשלה. צריך לזכור כי ממלא המקום יכול לנהל את ענייני המדינה אם ראש הממשלה יוצא לנבצרות, או נאלץ להתפטר.

ליברמן יכול להעניק לנתניהו רוב נאה של 63 חברי כנסת. אחרי רוב ל-40 שנות היכרות עם שני הברנשים האלה, אין לי ספק שכל האופציות הללו עלו על השולחן בקריית הממשלה.

באותה מידה אפשר גם לומר כי הפגישות של יו"ר ישראל ביתנו עם ראשי כחול-לבן ושל צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות הללו הן בעצם פגישות עקרות.

הצירוף כחול-לבן-ליברמן-העבודה-המחנה הדמוקרטי-הרשימה-המשותפת הוא לא טבעי ולא מעשי. זו פיקציה. נתניהו ואנשי הליכוד יודעים זאת היטב, אבל למה לא להרים קמפיין ציבורי גדול ולנצל את הפריים-טיים נגד כחול-לבן והערבים? ראינו את תבנית הפעולה הזו בפרשת המצלמות בקלפיות במגזר הערבי, שכבר נשכחה.

גם ליברמן יודע שאין לו הרבה אופציות, חוץ מהימין. אמש כבר שררה חצי אידיליה בין הצדדים. נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. ליברמן הורה גם לאנשיו לשתוק. מאד יכול להיות כי בימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר, המדברר הנוכחי של ליברמן בתקשורת, מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו אחרי שקילל אותו על תקן יומי במצוות הבוס.

נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. מאד יכול להיות שבימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו

אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש. אם תוקם ממשלת ימין, יהיה מעניין לראות איך שני הצדדים, ליברמן והחרדים, מקפלים את הדגלים  ומכריזים, כל אחד בתורו, על ניצחונם הגדול.

בכחול-לבן החליטו לא להתראיין. הקוקפיט מקיים דיונים עמוקים באפשרויות שלא קיימות. אין מה לעשות. עם 44 חברי כנסת אי אפשר להקים קואליציה. אי אפשר לומר שרעיון ממשלת המיעוט לא מרחף פה ושם, אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה.

מחרתיים צריך בני גנץ להודיע לנשיא אם הצליח להקים ממשלה. הסיכוי קלוש. אנחנו נכנסים קרוב לוודאי לתחום 21 הימים האחרונים שבהם הקלפים מתערבבים מחדש. נתניהו מושך לשם כי הפעם היתרון יהיה שלו. המושכות כבר לא בידי גנץ, והסיעות הערביות יהיו לגמרי מחוץ למשחק.

מי שיכול היה לשנות את התמונה קפא גם הוא. היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט לא יגיש ככל הנראה את ההמלצות שלו בשלושת הימים הקרובים. אם הוא יחליט להגיש כתב אישום חמור בהמשך הדרך, תעלה שאלה תקדימית דרמטית.

לפי חוק יסוד: הממשלה חבר כנסת שישיג 61 ממליצים יקבל מהנשיא את ההרשאה להקים ממשלה. האם הנשיא יטיל את התפקיד על חבר כנסת שיש נגדו כתב אישום? הנה עוד סוגיה מעניינת שתעלה לדיון בפעם הראשונה בתולדות המדינה.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה." אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החבר... המשך קריאה

"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה."
אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החברתית, מתחבר לסוסים הטרויאנים במיזם שנקרא "כחול לבן".
וכך הסמולופוביה והגזענות של המרכז הקיצוני משמידים את המדינה.

עוד 463 מילים ו-1 תגובות

לא עוד "נר לי דקיק" אלבום אמריקאי חדש עם שירים מקוריים לחנוכה

כמיטב מסורת הכריסמס, שורת אמנים אמריקאים ישתתפו באלבום ראשון מסוגו לחנוכה ● בליין-אפ: חידוש לשיר של לאונרד כהן, לצד שירי חג מקוריים

לאדם סנדלר יש סוף סוף תחרות בזירה הלוהטת של שירי חנוכה. להקת חיים, השחקן ג'ק בלאק, הרכבים כמו Flaming Lips ו-Yo La Tengo ואמנים נוספים הקליטו באחרונה שירים לאלבום חנוכה חדש שייקרא Hanukkah+.

האלבום של חברת Verve Forecast יופץ החל מה-22 בנובמבר, ומשתתפים בו גם זמר הפולק לודון וויינרייט, אדם גרין (מלהקת Moldy Peaches), אלכס פרנקל (מההרכב Holy Ghost, ומייסד המעדנייה היהודית Frankel’s בברוקלין).

ה"רולינג סטון" דיווח שהתקליט צפוי לכלול הן גרסאות כיסוי והן שירים מקוריים.

תרומתה של להקת הבנות חיים היא גרסת כיסוי לשירו של ליאונרד כהן If It Be Your Will. בלאק כתב שני שירים מקוריים, וגם ויינריייט וה-Flaming Lips כתבו שירים במיוחד לאלבום החנוכה.

יוזם הפרויקט הוא המפיק המוזיקלי זוכה הגראמי רנדל פוסטר, שקיבל השראה מסדרת מופעי החנוכה השנתית של הרכב האינדי Yo La Tengo.

"כשידידנו רנדי פוסטר ביקש מאתנו לתרום שיר לאלבום של שירי חנוכה שהוא החליט להפיק, היינו די מופתעים," אמר איירה קפלן, סולן Yo La Tengo.

"כיהודים לא-מאמינים, האמת שלחג אין כמעט שום משמעות עבורנו, (זו הבדיחה שעומדת מאחורי הופעות החנוכה שלנו), אבל אנחנו פתוחים לכל מקור השראה".

עוד 168 מילים

הכל אודות חוה הטרנסג'נדרית מחסידות סאטמר

אבּי (חוה) סטיין נולדה בגוף של גבר למשפחה חסידית אנטי-ציונית בניו יורק, גדלה בבית עם 12 אחים, התחתנה בגיל צעיר והפכה לאבא ● אחרי שיצאה בשאלה ושינתה את מינה, היא פועלת כאקטיביסטית למען זכויות להט"ב וגם למען ישראל - בדרכה שלה ● עכשיו היא חושפת את סיפורה בספר אוטוביוגרפי מטלטל, ולא מהססת להצטלם רק עם חזייה

עוד 1,526 מילים

יש כאוס, לאיש אין מושג אם לפתוח או לסגור את העסק

"החיילת בפיקוד העורף אמרה לי: אדוני, תפנה למנהל שלך, הוא יגיד לך מה לעשות. אבל אני המנהל!" ● מנהלי עסקים בדרום הארץ טוענים: הרשויות לא מנחות אותנו באופן ברור כיצד לנהוג בימים של ירי טילים ● מזהירים: מחיר הבלבול גבוה - ועשוי להתבטא גם בחיי אדם

עוד 1,195 מילים
חיפה. מוסד חינוכי של אחד ממוסדות הרב פרץ מאיר בנוה שאנן בחיפה

לאחרונה גילתה ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל, כי במרתף הבניין המשותף בחיפה בו רכשה דירה נחפר מקווה ● המים יגיעו אליו מבריכה לאגירת מים שהוקמה על הגג, והכל ללא אישורי בנייה ● וזו רק ההתחלה בסיפור על הרב המקושר, המקווה והסוכה שהפכה לתוספת בנייה

עוד 2,588 מילים

גינוי חריף בשמאל לנאום ההסתה של נתניהו נגד המשותפת

ליברמן: ממשלה צרה אסון למדינה ● כחול-לבן: תושבי הדרום לא זכו ל"כנס חירום" ● נתניהו: חברי המשותפת רוצים להשמיד את המדינה ● אשכנזי ויעלון: ממשלת מיעוט רק עם ליברמן ● ריבלין: קורא לליכוד וכחול-לבן להתעשת ● מחר ייפגשו חברי בלוק הימין ● איימן עודה דורש אבטחה בשל איומים על חייו

עוד 54 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה