המשבר הפוליטי

ליברמן לגנץ ונתניהו: מי שלא יתפשר, נתמוך בצד השני

כמו כן אמר יו"ר ישראל ביתנו כי לא יתמוך בבחירות ישירות ● שקד לאחר המינוי של בנט: "כל מפלגה נשארת עצמאית, שואפים להקים ממשלת ימין עם ליברמן" ● נתניהו ביקש מדרעי להתגמש בנושאי דת ומדינה למקרה שליברמן יתחרט ● יעלון: נתניהו מוכר את התפקיד הרגיש למתרפס התורן

נתניהו, ליברמן וגנץ (צילום: פלאש 90)
פלאש 90
נתניהו, ליברמן וגנץ
12:05 עריכה

מחר צפויה הממשלה לאשר את מינויו של חבר הכנסת נפתלי בנט לתפקיד שר הביטחון. אתמול פורסם כי יושב ראש הימין החדש ימונה לתפקיד ויחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמכהן כשר הביטחון בשנה האחרונה.

מאז החלה הממשלה השלושים וארבע לכהן כממשלת מעבר שורה של חברי כנסת מונו לשרי ממשלה – ללא אישור הכנסת:
– אמיר אוחנה מונה לשר המשפטים;
– בצלאל סמוטריץ' מונה לשר התחבורה;
– רפי פרץ מונה לשר החינוך;
– דוד אמסלם מונה לשר התקשורת;
– בנימין נתניהו מונה לשר התפוצות.

לפי פרשנות משפטית אפשרית, שפורסמה ב-ynet, מינוי בנט יזדקק לאישור הכנסת – שבה אין לנתניהו רוב. מינוי שר בממשלת מעבר לא נזקק לאישור הכנסת, אם מונה במקום "שר שחדל לכהן". אלא שבנט מחליף בתפקיד את נתניהו, שאינו חדל מלכהן כשר בממשלה.

לצד מינוי בנט לחבר בממשלה יפעלו הליכוד והימין החדש כסיעה משותפת בכנסת.

12:14 עריכה

מחר, י"ב בחשוון, יצוין יום הזיכרון ליצחק רבין, שנרצח לפני 24 שנים. בשעה שלוש בצוהריים ייערך טקס האזכרה הממלכתי ליצחק ולאה רבין בחלקת גדולי האומה בהר הרצל. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו צפויים לשאת דברים.

בשעה חמש אחר הצוהריים תקיים הכנסת ישיבת זיכרון, שבה יישאו דברים ראש הממשלה נתניהו, יושב ראש כחול לבן בני גנץ ויושב ראש העבודה-גשר עמיר פרץ.

עצרת לזכר רצח ראש הממשלה יצחק רבין, 2 בנובמבר 2019 (צילום: מרים אלסטר/Flash90)
העצרת השנתית לזכר רבין בשבוע שעבר בתל אביב (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
12:44 עריכה

השר צחי הנגבי התייחס למינויו הצפוי של חבר הכנסת נפתלי בנט לשר הביטחון ואמר שהמהלך נועד "למנוע התפוררות של גוש הימין". הנגבי אמר את הדברים בשבתרבות במועצה האזורית דרום השרון.

הנגבי גם התייחס לשאיפותיו הפוליטיות ואמר שלאחר כהונתו של בנימין נתניהו כראש ממשלה בכוונתו להתמודד בעצמו על התפקיד. הוא הגדיר את סיכוייו "סבירים".

13:34 עריכה

חברת הכנסת תמר זנדברג מהמחנה הדמוקרטי: "נתניהו לא בוחל בשום אמצעי כדי להמשיך את ממשלת השחיתות". זנדברג אמרה את הדברים בהתייחס למינוי בנט לשר ביטחון, בשבתרבות במועצה האזורית דרום השרון.

14:13 עריכה

חבר הכנסת אבי ניסנקורן מכחול לבן אמר בהתייחס למינויו הצפוי של נפתלי בנט לשר ביטחון כי "מי שחושב שהנושא הביטחוני הוא החשוב בישראל ומחליט לבחור בבנט כשמולו יש שלושה רמטכ"לים – זו לא אחריות לאומית". באירוע שבתרבות בחולון שב ניסנקורן והביע את התנגדותו ליוזמה לקיים בחירות ישירות לראשות הממשלה: "לא עושים שינויים חוקתיים כלאחר יד". דבריו של חבר הכנסת פורסמו בתאגיד השידור כאן.

15:44 עריכה

ח"כ יאיר על גולן (כחול לבן) על צירופם של בנט ושקד לליכוד: "הדבר מבהיר שפניהם למערכת בחירות נוספות". עוד אמר גולן כי "הקמת ממשלת מיעוט בתמיכה חיצונית נראית כעת כאפשרות היחידה להציל את ישראל ממערכת בחירות שלישית ברצף".

17:37 עריכה

יו"ר המחנה הדמוקרטי, ניצן הורוביץ, נפרד מנהריים – אי השלום – בירדן. "נתניהו בשנים האחרונות דרדר את היחסים עם ירדן", אמר הורוביץ. "לא ניצל את ההזדמנויות לשפר את היחסים והמחיר שמשלמים הוא כאן, באי השלום. מקום שהיה אמור להיות סמל לשלום בין המדינות ולמקום שמשרת את שתיהן".

18:09 עריכה

ח"כ משה בוגי יעלון (כחול לבן) ומי שכיהן כשר הביטחון, תוקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו על מינויו של נפתלי בנט. "גם את תפקיד שר הביטחון, התפקיד הרגיש והמורכב כל כך, נתניהו מוכר בלי בעיה למתרפס התורן – בתמורה לעוד כמה ימי חסד".

18:42 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב"חשיפה חדשה" בחשבון הטוויטר שלו – רופאו האישי של נתניהו מתראיין ואומר כי הוא מעולם לא פגש את אלוביץ'.

בתור מגיש המהדורה שלו עצמו, נתניהו אומר: "כשניר חפץ חתם על הסכם עד מדינה, הארץ רעשה, לא הפסיקו להגיד שמצאו את ראיית הזהב נגדי. בשבוע שעבר נחשף שאין כלום בעדות של חפץ". לטענת נתניהו, לגורמי השמאל זה לא מפריע. "הם מבינים שהעדות של חפץ הלכה להם, אז הם מחפשים את 'עד המפתח הבא' – אילן ישועה, מנכ"ל אתר וואלה".

בימים האחרונים התפרסמו בחדשות 12 קטעי תמלילים מתוך הקלטות של ישועה ואלוביץ'. "באחת ההקלטות, אלוביץ' אומר לישועה שהוא דיבר עם רופא המשפחה שלי, ד"ר ברקוביץ'. ד"ר ברקוביץ' אמר שאני אמרתי לו שאני 'מתאבד בשביל אלוביץ'. זה שקר מוחלט. המשטרה אפילו לא הזמינה את רופא המשפחה שלי כדי לברר איתו את הטענה הזו". בסרטון נראה ברקוביץ' כשהוא מסביר שהוא לא מעולם לא פגש את אלוביץ' ומעולם לא אמר את מה שהוא מייחס לו.

18:44 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מיו"ר ש"ס, אריה דרעי, לנסות להתגמש בענייני דת ומדינה למקרה שיו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן ישנה את דעתו וירצה להצטרף לממשלה. מדובר בפעם הראשונה שנתניהו מבקש מהשותפים החרדים להתגמש בסוגיות האלה. הדברים פורסמו בחדשות 12.

18:49 עריכה

מקורב לנתניהו הכחיש את הדיווח לפיו ביקש משר הפנים דרעי להתגמש בענייני דת ומדינה, כך על פי מעריב אונליין. "נתניהו וגם איש מטעמו לא פנו לשר דרעי בבקשה להתגמש בנושאי דת ומדינה", טען הגורם.

19:11 עריכה

נתניהו שוחח במהלך סוף השבוע עם שרים בליכוד והבהיר להם כי למינוי של בנט ואיחוד הסיעות, אין משמעות מבחינה כניסה עתידית לליכוד, אלא תקף רק לכנסת ה-22.

לפי וואלה!, נתניהו אמר לשרים כי המניע למהלך היה החשש מחבירה של בנט ושקד לכחול לבן והחיבור נועד רק כדי להפוך את הליכוד לסיעה הגדולה בכנסת.

"הם לא מצטרפים לליכוד, הם לא חלק מהליכוד ולא משוריינים בליכוד", אמר.

19:18 עריכה

ח"כ איילת שקד מבהירה כי בהסכם עם ראש הממשלה נתניהו, "אין מיזוג מפלגות. כל מפלגה נשארת עצמאית ואין השלכות על העתיד שכמו שאתם רואים, בפוליטיקה הוא לא ברור, והכל אפשרי".

עוד הוסיפה שקד, "אני חוזרת על עמדתי העקבית, הממשלה אותה אני שואפת שנקים היא ממשלת ימין עם ישראל ביתנו, אני עושה את כל מה שאני יכולה על מנת שזה יקרה".

19:35 עריכה

השר צחי הנגבי (הליכוד), התראיין הערב בתוכנית פגוש את העיתונות בחדשות 12, והתייחס תחילה לידיעה על כך שישנה התקדמות במגעים לעסקת שבויים עם החמאס. "ראיתי את הידיעה. היא שגויה. אין שום משלחת לקהיר. ההתקדמות איטית, אנחנו מחזיקים אצבעות".

הנגבי התייחס גם למינויו של בנט לשר הביטחון: "זה דבר שהיה מתחייב, מכיוון שזה היה יכול מאוד שנציג של כחול לבן היה יושב כאן ואומר שהם התאחדו עם בנט ושקד. אני אומר – היה משא ומתן שהוביל גנץ עם ימינה, במטרה לשבור את הגוש, ואנחנו לא פראיירים, ואם אנחנו רואים צעד מהסוג הזה, אנחנו פועלים מהר לסכל את המהלך הזה".

אתה לא מרגיש איזושהי אי נוחות מהעובדה שמשתמשים בתיק הביטחון כדי לקבל תמיכה פוליטית? 
"אני חושב שאין עוררין על כך שבנט מתאים לכהונת שר הביטחון. זה נכון שהעמדות שלו לא היו תואמות לאורך השנים בקבינט, אבל ראינו שגם בדעות שלו חל ריאליזם. בסך הכל, המהלך הוא פוליטי, המטרה שלו היא פוליטית, לחזק את הגוש שלנו, למנוע מהצד השני להקים ממשלת שמאל שיהיה אסון למדינת ישראל".

על הנאום של שר המשפטים אמיר אוחנה, במהלכו הפר צו איסור פרסום על החקירות בתיק 4000, אמר הנגבי, "אני מעריך שהוא לא הפר צו, אוחנה הוא אדם מתוחכם. הסגנון שלי הוא כמובן שונה, אבל הדברים שאוחנה אמר בנאום שלו, הם דברים שמשקפים את מה שכולנו בימין חושבים".

19:54 עריכה

סקר שפורסם בחדשות 12 ונערך על ידי מכון מנו גבע מראה כי 54% מהציבור רוצים שבני גנץ, יו"ר כחול לבן, יצליח להקים ממשלה בזמן שנותר לו – 11 ימים. 30% לא מעוניינים בכך ו-15% לא יודעים מה הם רוצים. 

נתון נוסף שהוצג, ענה לשאלה איזו ממשלה היית רוצה שתהיה, בהנחה שגנץ יצליח להרכיב ממשלה. 29% רוצים ממשלה עם גנץ, הליכוד, נתניהו והחרדים, 20% עם הליכוד, ללא נתניהו וללא החרדים, 19% מעוניינים בממשלת מרכז-שמאל, עם ליברמן, הנתמכת על ידי הרשימה המשותפת, 17% עם הליכוד, נתניהו וללא החרדים, 3% – עם הליכוד, ללא נתניהו ועם החרדים ו-10% מעוניינים במשהו אחר.

19:58 עריכה

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) התראיין הערב ב"פגוש העיתונות" בערוץ 12, והתייחס לאירוע הסוער של סוף השבוע, מינויו של בנט לשר הביטחון. "הוא לא התאים בכל החודשים האחרונים, אבל השבוע פתאום הוא התאים בול". 

להערכת טיבי, "בני גנץ לא יכול להיות ראש ממשלה בלי משא ומתן והסכם עם הרשימה המשותפת". כמו כן, אמר הח"כ כי לא היה משא ומתן רשמי עם כחול לבן. "הייתה פגישה עניינית עם גנץ. הוא שמע את הדרישות שלנו, גילה הבנה. כרגע, כאשר מדברים על אפשרות של הקמת ממשלה מדברים למשל על ביטול חוקיים גזעניים ועל תכנית למיגור הפשיעה במגזר הערבי. לא הוצעה לנו באופן רשמי, אפשרות של ממשלה צרה".

כמו כן הניח טיבי כי הסיכוי לבחירות גדול הרבה יותר מהאפשרות של הקמת ממשלה בזמן שנותר. 

בני גנץ במהלך פגישתו עם איימן עודה ואחמד טיבי, 31 באוקטובר 2019 (צילום: אופק אבשלום)
בני גנץ במהלך פגישתו עם איימן עודה ואחמד טיבי, 31 באוקטובר 2019 (צילום: אופק אבשלום)
20:01 עריכה

תחילה נתניהו הציע לבנט את תיק החוץ ולשקד את תיק התפוצות, אך בימין החדש סירבו, כך מדווח עמית סגל (חדשות 12). במפלגה מכחישים את הדיווח. לפי ההצעה שהועלתה, שר החוץ המכהן, ישראל כץ, היה אמור להתמנות לשר הביטחון.

20:03 עריכה

השרה מירי רגב התראיינה הערב במטה המרכזי, בחדשות 13, ואישרה את העובדה כי היו מגעים לאישור הבחירות הישירות. 

"ראש הממשלה עדכן אותי שדרעי היה אצלו", אמרה רגב. "דרעי אמר לו שהוא חושב שהוא יכול לקדם את הבחירות הישירות לראשות הממשלה. אנחנו מבינים שנתניהו ינצח בבחירות ישירות במאה אחוז".

20:17 עריכה

ליברמן: "נבקש מגנץ לקבל את מתווה הנשיא ומנתניהו לפרק את בלוק הימין. נתמוך בצד שיסכים להתפשר".

בראיון לחדשות סוף השבוע בערוץ 12, התייחס ליברמן לנושאים הבוערים. תחילה למינויו של בנט לשר הביטחון: "לא הופתעתי. אני מאחל לו בהצלחה, אבל האתגר האמיתי שעומד בפני מדינת ישראל, זה לא איך למנות שר כזה או אחר, אלא איך להקים ממשלת אחדות לאומית, איך לחסוך ממדינת ישראל מערכת בחירות שלישית".

"בואי נשים על השולחן מה מפריד בין בחירות סיבוב שלישי לבין הקמת ממשלת אחדות לאומית: החלטה אחת של גנץ – לקבל את מתווה הנשיא, כולל הנבצרות, והחלטה של נתניהו להיפגש מהגוש המשיחי שלו. אני מצפה ששניהם יקבלו החלטות נכונות", אמר ליברמן והוסיף: "אני מתכוון לפנות לשניהם מחר ולבקש פגישה עוד השבוע. מי שלא יתפשר – נתמוך בצד השני".

כמו כן, "קבר" הערב למעשה ליברמן את האפשרות לבחירות ישירות. "אני תומך נלהב לש הבחירה הישירה, אבל משום שזה לא עבד בעבר, צריך לעשות שינוי. לא משנים חוקי משחק תוך כדי משחק. אי אפשר ללכת כרגע על האפשרות הזאת, עם כל האהבה שלי לחוק הזה – זה דורש המון עבודה וכרגע אין שום סיכוי שנתמוך בזה".

20:24 עריכה

חקירות נתניהו. יומניו של ניר חפץ (עד המדינה בתיק 4000) מראים את השיחות שהתקיימו בשנת 2009 בין נוני מוזס לראש הממשלה בנימין נתניהו, ואת מעורבותה הניכרת של אשת ראש הממשלה, שרה, במשא ומתן ביניהם.

"ביום רביעי, שישה-עשר בדצמבר התקשרה אליי ואמרה שהיא מבינה שאני הולך לשליחות (לדבר עם נוני), עניתי לה שאני רוצה לדבר איתה קודם וקבענו", כך נכתב ביומנו – לפי הפרסום של אביעד גליקמן בחדשות 13.

עוד נכתב כי "אחר כך בצהריים התקשר ביבי ושאל אם הייתי בשליחות, אמרתי שלא כי קודם אני רוצה לדבר עם שרה. הוא אמר שקודם אעבור אצלו, אבל כשהגעתי ללשכה בשלוש וחצי הוא שלח אותי לבלפור לשרה. ישבתי איתה וקיבלתי הוראות מדוקדקות מה לומר לנוני. הסברתי לה שאני לא רוצה לשחק במגרש זה אבל אני כן מוכן ללכת בשליחות שלהם ולהעביר מסר ובלבד שהם רואים בי נאמן שלהם".

20:41 עריכה

בכירים בליכוד התייחסו לדברי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בחדשות 12: "הוא לא חידש דבר ובינתיים היחידי שלא מוותר על כלום זה איווט. נתניהו לא יפרד מגוש ה-55".

21:15 עריכה

חקירות נתניהו בתיק 4000 והפרת צו איסור הפרסום על ידי שר המשפטים. עורכת דינה של הדמות שעל פרטיה הוטל צו איסור פרסום בהקשר לחקירת ניר חפץ, עד המדינה בתיק, תבקש מבית המשפט להותיר את הצו על כנו בנוסחו הנוכחי, המורחב – ובאופן קבוע, כך פורסם בוואלה! לטענתה של עורכת הדין, שולי אשבול, "הפגיעה המזעזעת בדמות שאני מייצגת היא בלתי נתפסת".

היא הוסיפה כי מדובר בדמות ש"אין לה דבר עם חקירות נתניהו, נקלעה שלא בטובתה לתוך קמפיין חודרני, אכזרי ובלתי חוקי, מבלי שהייתה חשודה אי פעם במאומה. אין ולא היה לה שום קשר לתיקים הנחקרים".

21:23 עריכה

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) מגיב לדבריו של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן ואומר כי הוא מבין שהוא הולך לשבת עם הרשימה המשותפת באותה ממשלה, "רק כדי לא לשבת עם הציבור הדתי".

עוד 23 עדכונים
כל הזמן // יום ראשון, 18 בנובמבר 2019
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בניסיון ההדחה הדרמטי של דונלד טראמפ מככבים כמה שחקני מפתח יהודים ●​​ בישראל הם לא מוכרים, אבל מיליוני אמריקאים עוקבים אחריהם בשידור חי

עוד 727 מילים

אין יריבות כמו בין שכנים קרובים. אפילו הקללות זהות

כשהייתי נער, היינו מבלים כמעט כל קיץ באורוגואי. כדי להגיע מבואנוס איירס, חוצים את הנהר Río de La Plata. לפני שנשפך לאוקיינוס האטלנטי, הנהר מגיע לרוחב של מעל 200 קילומטרים ונחשב הרחב בעולם (הספרדים הראשונים שהגיעו אליו כינו אותו "ים מתוק"). אבל בשני הצדדים מתיחסים אליו בחיבה כאל "השלולית שמפרידה ביננו", כי בסך הכל מדובר בשתי תרבויות מאוד דומות וקרובות בכל מובן, שרק בגלל נסיבות היסטוריות אינן חלק מאותה מדינה.

בשני הצדדים מתיחסים בחיבה לנהר Río deLa Plata, שרוחבו מעל 200 ק"מ, כאל "השלולית שמפרידה ביננו", כי בסך הכל מדובר בשתי תרבויות מאוד דומות וקרובות בכל מובן, שרק בגלל נסיבות היסטוריות אינן חלק מאותה מדינה

בילינו את החודשי הקיץ – ינואר ופברואר – ב-Punta dal Este, מקום מקסים עם אחד החופים היפים בחלק הזה של העולם. אמנם באורוגואי, אבל רוב האוכלוסיה בקיץ היתה של תיירים מארגנטינה וברזיל, השכנות הגדולות.

יצא לי כך לשחק לא פעם כדורגל עם ארגנטינאים אחרים נגד ברזילאים על אדמת אורוגואי. ואני מתכוון *נגד*, כי כשמשחקים ארגנטינאים וברזילאים היריבות היא בערך כמו בין ישראל לחיזבאללה. לפני המשחק לא דיברנו איתם, למעט כדי לקבוע מקום, זמנים וכו', וגם לא תוך כדי או אחרי. נלחמים, נפצעים והולכים, בכל מזג אויר.

גם עם אורוגואי קיימת יריבות ספורטיבית אבל הרבה יותר נעימה. בערך כמו בין ליאו מסי ולואיס סוארס הערב. יהיו יריבים מרים במשך 90 דקות, יתנו הכל, אחר כך ימשיכו להיות החברים הכי טובים.

יצא לי כך לשחק לא פעם כדורגל עם ארגנטינאים אחרים נגד ברזילאים על אדמת אורוגואי. ואני מתכוון *נגד*, כי כשמשחקים ארגנטינאים וברזילאים היריבות היא בערך כמו בין ישראל לחיזבאללה

בגלל ההיסטוריה האישית שלי – היתה לי גם משפחה במונטוידאו הבירה – יש לי פינה חמה לאורוגואי, השכנה הקטנה. ואם מדברים על כדורגל, יש הרבה מה להעריץ במדינה עם אוכלוסיה של פחות מחצי ישראל, עם מסורת בינלאומית מפוארת, גם של כוכבים בודדים וגם ברמת הנבחרות שלה, לאורך הדורות.

בשנות התיכון, הלכתי בהרבה ימי ראשון למגרשים ונהניתי מאוד מהכדורגל שראיתי. הייתי בכל מגרשי בואנוס איירס.

בגיל 16, חבר הציע לי ללכת לראות משחק של קבוצת ארחנטינוס ג'וניורס, קבוצה קטנה. כששאלתי מה פתאום ארחנטינוס, ענה לי "יש שם ילד בגיל שלנו שמשגע את כולם". אז הלכנו. הילד היה דייגו מראדונה.

בגיל 16, חבר הציע לי ללכת לראות משחק של קבוצת ארחנטינוס ג'וניורס, קבוצה קטנה. כששאלתי מה פתאום ארחנטינוס, ענה לי "יש שם ילד בגיל שלנו שמשגע את כולם". אז הלכנו. הילד היה דייגו מראדונה

כבר בישראל, ראיתי בטלויזיה את הכדורגל המקומי ומהר מאוד, איך נאמר בעדינות… עבר לי העניין בענף. באשר לכדורגל מחו"ל, באותם ימים אפשר היה לראות בערוץ היחידי בטלויזיה הישראלית בעיקר כדורגל מאנגליה. אבל אז, בשנות השמונים, לא היו שם הרבה כוכבים זרים כמו היום בליגה האנגלית. היה זה כדורגל שאפשר לתאר בתמצית Kick it up and see what happens. לא בדיוק וירטואוזיות דרום אמריקאית.

כשאפשר היה כבר לראות ליגות אחרות, התחלתי לראות בעיקר את הספרדית ו"ננעלתי" על ברצלונה. ערב אחד, התבצע חילוף, ונדב יעקבי אמר: "עכשיו יכנס ילד ארגנטינאי בן 17, שאומרים עליו שיהיה היורש של מראדונה".

נדב יעקבי אמר: "עכשיו יכנס ילד ארגנטינאי בן 17, שאומרים עליו שיהיה היורש של מראדונה". אמנם הופתעתי, כי לא שמעתי עליו קודם, אבל לא בניתי הרבה על עניין ה"יורש", כי מאז מראדונה יצאו מארגנטינה הרבה מועמדים לירושה הזאת

אמנם הופתעתי, כי לא שמעתי עליו קודם, אבל לא בניתי הרבה על עניין ה"יורש", כי מאז מראדונה יצאו מארגנטינה הרבה מועמדים לירושה הזאת, שאמנם היו מצויינים אבל ממש לא היורש של מראדונה.

אבל הפעם, נדב יעקבי – שהיה לו כבר אז ידע עצום בכדורגל מדרום אמריקה – צדק, והשאר היסטוריה. ולשימחתנו, עדיין אקטואליה.

מראדונה נולד בשנה שאני נולדתי, ומסי בשנה שנולד בני הבכור, 26 שנות הפרש. ארגנטינה היא אמנם מפעל לתכשיטי כדורגל יקרים ונדירים בסרט נע, אבל ברמת מראדונה ומסי, הסרט נע לאט. יש למסי עוד כמה עונות כנראה עד שיפרוש, ומי יודע מתי יצוץ היורש, שוב מארגנטינה או ממקום אחר. הלוואי שתוך פחות מ-26 שנים.

אולי בגלל שמדובר במשחק "ידידות", יהיה פחות כאסח ממה שרגילים החברים משני צידי השלולית במוקדמות מונדיאל או בקופה אמריקה. בכל זאת, כידוע אין יריבות כמו בין שכנים קרובים. אפילו הקללות זהות

צפוי משחק מהנה הערב בתל אביב בין ארגנטינה לאורוגואי. אולי בגלל שמדובר במשחק "ידידות", יהיה פחות כאסח ממה שרגילים החברים משני צידי השלולית כאשר מדובר במוקדמות מונדיאל או בקופה אמריקה. בכל זאת, כידוע אין יריבות כמו בין שכנים קרובים. אפילו הקללות זהות.

מגיע לנו להנות קצת בימים אלה. לא יקרה כלום אם נפסיק להשגיח על הפוליטיקאים שלנו במשך שעתיים. או שכן?

דתל"ש חילוני, ארגנטינאי טבעוני ומערער סידרתי על הסדר הקיים מתוך אמונה מפוקפקת באפשרות להשאיר אחרינו פחות בלגאן ממה שמצאנו כשהגענו. מחבר הספר 'בועה בקרקעית הים', גרוש ואב לשני בנים

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 699 מילים

הליכוד ידון מחר בהדחת ראש עיריית קרית שמונה מהמפלגה

פרסום ראשון הנהלת הליכוד תדון מחר בהדחת אביחי שטרן משורות המפלגה, מכיוון שרץ לראשות קרית שמונה מטעם "כולנו" ● זאת, על אף שמפלגתו של כחלון נטמעה מאז בליכוד ● שטרן: "זאת בדיחה, לפי ההיגיון הזה צריך להדיח גם את כחלון"

עוד 302 מילים

הרשימה המשותפת למנדלבליט: פתח בחקירה פלילית נגד נתניהו בשל עבירת הסתה לאלימות

כחול לבן תקדם מחר הצעת חוק של ישראל ביתנו שתקל על פיצולי סיעות בכנסת ● אחמד טיבי לאופיר אקוניס: "יצור נתעב"; אקוניס לטיבי: "אפס מאופס" ● מחר ייפגש ריבלין עם נתניהו ● גדעון סער ונתניהו קיימו ביניהם פגישה ● איימן עודה: "אני פונה אליכם, הציבור היהודי - מי כמוכם מכיר את הסכנה של מנהיגים כריזמטים שרוכבים על גלים עכורים של שנאה וגזענות"

עוד 37 עדכונים

לפני כמה שבועות גילתה אורית כי צילומי עירום שלה הופצו בקבוצות טלגרם ונחשפו בפני אלפי גברים ● התמונות צולמו לפני 9 שנים בעת שהחלימה ממחלה שתקפה את גופה ● "התמונות שהצילו אותי אז הן הסיוט שלי היום", היא אומרת ● אבל בקבוצות הטלגרם בה מופצות התמונות, הדקויות האלה לא משנות ● כך הפכו מאות נשים לכוכבות פורנו בעל כורחן, ללא ידיעתן ובניגוד לרצונן

עוד 1,260 מילים

למקרה שפיספסת

למה היהודים בבריטניה מפחדים מג'רמי קורבין

הוא נתפש כאנטי-ישראלי ואולי גם אנטישמי ● ולמרות שיש לו סיכוי נמוך לזכות בבחירות בבריטניה, בקהילה היהודית חוששים מהאפשרות ● חברי הקהילה עמם שוחחנו לא יודעים כיצד ינהג קורבין כראש ממשלה, אבל מחצית מהם אומרים כי ישקלו לעזוב את בריטניה ● "ראש ממשלה כזה עוין עוד לא היה לנו"

עוד 1,959 מילים ו-1 תגובות
גיא זהר גיא זהר

אנשים על ארבע מנדלבליט הצב

בפינתי אנשים על ארבע – שבה אני משווה אנשים לחיות – על פי המהות ולא המראה – שמתי היום על הכוונת אדם חשוב מאוד, הנמצא במוקד האירועים הפוליטיים הסוערים ביותר – אביחי מנדלבליט – היועץ המשפטי לממשלה.
אני משווה אותו לצב.

– למה צב?
משתי סיבות:

1

הוא מתנהל לאט לאט. כל המדינה מחכה כבר חודשים רבים להחלטות שלו והוא עדיין מתחבט ומתלבט.

2

כי הוא זקוק לשריון הגנה צמוד, כי הוא סופג מתקפות משמאל ומימין.
השמאל טוען שהוא איטי ולא מגיע להחלטות. הימין טוען שהוא עוסק באכיפה בררנית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לי ברור שמנדלבליט חושב לעצמו – הלוואי והייתי צב, היכול להתכנס לתוך השריון שלו, ולשכוח את כל ההמולה שמסביב.
הציור הנהדר של יונתן שתיל – ממחיש את המצב.

ד"ר רפי קישון הוא בעל כמה תארים: ווטרינר, מרצה ואיש תקשורת ומדיה. אבל התואר הראשון שלו הוא: הבן הבכור של אפרים קישון - גדול ההומוריסטים ואנשי הקולנוע בישראל. לד"ר רפי קישון יש הופעה הומוריסטית ייחודית, מצחיקה ומצליחה, בשם: ״אפרים קישון - ההומור, הבידור והסרטים״ בתאטרון הקאמרי בתל אביב, וברחבי הארץ, כולל חוגי-בית ואירועי תרבות רבים. רפי מרצה גם על ההומור היהודי , על אהבה מהסרטים , על ההומור שמאחורי הפוליטיקה , וגם על חיות וחיוכים , עולם החיות המופלא, האבולוצייה של האדם הקוף ועוד. לרפי דף פייסבוק פעיל שבו הוא מפרסם יום יום את הגיגיו בכל התחומים. אם אתם רוצים להזמין את המופע שלו - התקשרו או כתבו לו ישירות : 054-7475599, rafi@kishon.com

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 112 מילים

תגובות אחרונות

עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

לפי כל הסימנים, ליברמן בדרך לקואליציה עם הימין

הפגישה הכי משמעותית לאחרונה התקיימה אתמול בין נתניהו וליברמן ● מייד אחריה, ראש הממשלה נשא נאום שבו תקף את כחול-לבן, את השמאל וכמובן את הערבים ● את ליברמן לא הזכיר במילה ● אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש ● האם האיש שמרר את חיו של נתניהו בחצי שנה האחרונה הוא גם זה שעכשיו יציל אותו? ● פרשנות

הפגישה הכי משמעותית בתוך כל המבולקה הפוליטית של השבועות האחרונות התקיימה אתמול בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

זו הייתה פגישה בין שניים שיש להם מה למכור אחד לשני. נתניהו יכול למכור לליברמן ממשלת ימין שבה הוא יהיה ממלא מקום ראש הממשלה, שר הביטחון ואולי יקבל שנה רוטציה בתפקיד ראש הממשלה. צריך לזכור כי ממלא המקום יכול לנהל את ענייני המדינה אם ראש הממשלה יוצא לנבצרות, או נאלץ להתפטר.

ליברמן יכול להעניק לנתניהו רוב נאה של 63 חברי כנסת. אחרי רוב ל-40 שנות היכרות עם שני הברנשים האלה, אין לי ספק שכל האופציות הללו עלו על השולחן בקריית הממשלה.

באותה מידה אפשר גם לומר כי הפגישות של יו"ר ישראל ביתנו עם ראשי כחול-לבן ושל צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות הללו הן בעצם פגישות עקרות.

הצירוף כחול-לבן-ליברמן-העבודה-המחנה הדמוקרטי-הרשימה-המשותפת הוא לא טבעי ולא מעשי. זו פיקציה. נתניהו ואנשי הליכוד יודעים זאת היטב, אבל למה לא להרים קמפיין ציבורי גדול ולנצל את הפריים-טיים נגד כחול-לבן והערבים? ראינו את תבנית הפעולה הזו בפרשת המצלמות בקלפיות במגזר הערבי, שכבר נשכחה.

גם ליברמן יודע שאין לו הרבה אופציות, חוץ מהימין. אמש כבר שררה חצי אידיליה בין הצדדים. נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. ליברמן הורה גם לאנשיו לשתוק. מאד יכול להיות כי בימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר, המדברר הנוכחי של ליברמן בתקשורת, מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו אחרי שקילל אותו על תקן יומי במצוות הבוס.

נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. מאד יכול להיות שבימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו

אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש. אם תוקם ממשלת ימין, יהיה מעניין לראות איך שני הצדדים, ליברמן והחרדים, מקפלים את הדגלים  ומכריזים, כל אחד בתורו, על ניצחונם הגדול.

בכחול-לבן החליטו לא להתראיין. הקוקפיט מקיים דיונים עמוקים באפשרויות שלא קיימות. אין מה לעשות. עם 44 חברי כנסת אי אפשר להקים קואליציה. אי אפשר לומר שרעיון ממשלת המיעוט לא מרחף פה ושם, אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה.

מחרתיים צריך בני גנץ להודיע לנשיא אם הצליח להקים ממשלה. הסיכוי קלוש. אנחנו נכנסים קרוב לוודאי לתחום 21 הימים האחרונים שבהם הקלפים מתערבבים מחדש. נתניהו מושך לשם כי הפעם היתרון יהיה שלו. המושכות כבר לא בידי גנץ, והסיעות הערביות יהיו לגמרי מחוץ למשחק.

מי שיכול היה לשנות את התמונה קפא גם הוא. היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט לא יגיש ככל הנראה את ההמלצות שלו בשלושת הימים הקרובים. אם הוא יחליט להגיש כתב אישום חמור בהמשך הדרך, תעלה שאלה תקדימית דרמטית.

לפי חוק יסוד: הממשלה חבר כנסת שישיג 61 ממליצים יקבל מהנשיא את ההרשאה להקים ממשלה. האם הנשיא יטיל את התפקיד על חבר כנסת שיש נגדו כתב אישום? הנה עוד סוגיה מעניינת שתעלה לדיון בפעם הראשונה בתולדות המדינה.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה." אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החבר... המשך קריאה

"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה."
אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החברתית, מתחבר לסוסים הטרויאנים במיזם שנקרא "כחול לבן".
וכך הסמולופוביה והגזענות של המרכז הקיצוני משמידים את המדינה.

עוד 463 מילים ו-1 תגובות

לא עוד "נר לי דקיק" אלבום אמריקאי חדש עם שירים מקוריים לחנוכה

כמיטב מסורת הכריסמס, שורת אמנים אמריקאים ישתתפו באלבום ראשון מסוגו לחנוכה ● בליין-אפ: חידוש לשיר של לאונרד כהן, לצד שירי חג מקוריים

לאדם סנדלר יש סוף סוף תחרות בזירה הלוהטת של שירי חנוכה. להקת חיים, השחקן ג'ק בלאק, הרכבים כמו Flaming Lips ו-Yo La Tengo ואמנים נוספים הקליטו באחרונה שירים לאלבום חנוכה חדש שייקרא Hanukkah+.

האלבום של חברת Verve Forecast יופץ החל מה-22 בנובמבר, ומשתתפים בו גם זמר הפולק לודון וויינרייט, אדם גרין (מלהקת Moldy Peaches), אלכס פרנקל (מההרכב Holy Ghost, ומייסד המעדנייה היהודית Frankel’s בברוקלין).

ה"רולינג סטון" דיווח שהתקליט צפוי לכלול הן גרסאות כיסוי והן שירים מקוריים.

תרומתה של להקת הבנות חיים היא גרסת כיסוי לשירו של ליאונרד כהן If It Be Your Will. בלאק כתב שני שירים מקוריים, וגם ויינריייט וה-Flaming Lips כתבו שירים במיוחד לאלבום החנוכה.

יוזם הפרויקט הוא המפיק המוזיקלי זוכה הגראמי רנדל פוסטר, שקיבל השראה מסדרת מופעי החנוכה השנתית של הרכב האינדי Yo La Tengo.

"כשידידנו רנדי פוסטר ביקש מאתנו לתרום שיר לאלבום של שירי חנוכה שהוא החליט להפיק, היינו די מופתעים," אמר איירה קפלן, סולן Yo La Tengo.

"כיהודים לא-מאמינים, האמת שלחג אין כמעט שום משמעות עבורנו, (זו הבדיחה שעומדת מאחורי הופעות החנוכה שלנו), אבל אנחנו פתוחים לכל מקור השראה".

עוד 168 מילים

הכל אודות חוה הטרנסג'נדרית מחסידות סאטמר

אבּי (חוה) סטיין נולדה בגוף של גבר למשפחה חסידית אנטי-ציונית בניו יורק, גדלה בבית עם 12 אחים, התחתנה בגיל צעיר והפכה לאבא ● אחרי שיצאה בשאלה ושינתה את מינה, היא פועלת כאקטיביסטית למען זכויות להט"ב וגם למען ישראל - בדרכה שלה ● עכשיו היא חושפת את סיפורה בספר אוטוביוגרפי מטלטל, ולא מהססת להצטלם רק עם חזייה

עוד 1,526 מילים

יש כאוס, לאיש אין מושג אם לפתוח או לסגור את העסק

"החיילת בפיקוד העורף אמרה לי: אדוני, תפנה למנהל שלך, הוא יגיד לך מה לעשות. אבל אני המנהל!" ● מנהלי עסקים בדרום הארץ טוענים: הרשויות לא מנחות אותנו באופן ברור כיצד לנהוג בימים של ירי טילים ● מזהירים: מחיר הבלבול גבוה - ועשוי להתבטא גם בחיי אדם

עוד 1,195 מילים
חיפה. מוסד חינוכי של אחד ממוסדות הרב פרץ מאיר בנוה שאנן בחיפה

לאחרונה גילתה ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל, כי במרתף הבניין המשותף בחיפה בו רכשה דירה נחפר מקווה ● המים יגיעו אליו מבריכה לאגירת מים שהוקמה על הגג, והכל ללא אישורי בנייה ● וזו רק ההתחלה בסיפור על הרב המקושר, המקווה והסוכה שהפכה לתוספת בנייה

עוד 2,588 מילים

גינוי חריף בשמאל לנאום ההסתה של נתניהו נגד המשותפת

ליברמן: ממשלה צרה אסון למדינה ● כחול-לבן: תושבי הדרום לא זכו ל"כנס חירום" ● נתניהו: חברי המשותפת רוצים להשמיד את המדינה ● אשכנזי ויעלון: ממשלת מיעוט רק עם ליברמן ● ריבלין: קורא לליכוד וכחול-לבן להתעשת ● מחר ייפגשו חברי בלוק הימין ● איימן עודה דורש אבטחה בשל איומים על חייו

עוד 54 עדכונים

פסילת ממשלה בתמיכת הערבים חושפת את האמת על הדמוקרטיה הישראלית

הסיבה לפסילת הרשימה המשותפת כתומכת בממשלת מיעוט, עמוקה בהרבה משיקולי ביטחון ● מחקרים מלמדים כי הציבור היהודי אינו בשל לקבל את הערבים כשווי זכויות, למרות מחויבות הצהרתית לדמוקרטיה ולשוויון ● בני גנץ עשה צעד היסטורי כשהסכים להיפגש עם ראשי המשותפת ולהצטלם איתם - אבל כאן זה נעצר ● עד הפעם הבאה, כשליהודים כבר לא תהיה ברירה ● פרשנות

עוד 1,457 מילים

מפוצלים התהום שפעורה ביננו

הקרע בין יהדות ישראל וארה״ב מתבטא בשיח על הכיבוש, על הכותל ועל פוליטיקה ● אבל ספר חדש משרטט הבדלים דרמטיים בין הקהילות, הרואות את היהדות ואת הציונות באופן שונה לחלוטין ● "לכל אחד מהצדדים יש בורות - בנוגע להיסטוריה של עצמו, של הצד השני ושל היחסים הטעונים" ● "ההתחלה של הפתרון נמצאת בכך שיהודים ילמדו על עצמם ואחד על השני"

עוד 2,738 מילים

עדות אישית 85% מתלמידי בית הספר היהודי של בני הם מוסלמים. וזה דבר מצוין

בבריטניה, בתי ספר יהודים מצליחים לשרוד בזכות ריבוי תלמידים מוסלמים ● קרן סקינזי, שבנה למד במוסד כזה, כותבת על היתרונות

עוד 824 מילים

לאהוב את ג'ני חיה 10 שנים עם ALS - מעל כל התחזיות

ג'ני קליינמן ברביצקי חיה עשר שנים עם מחלת ה-ALS, אחרי שהרופאים העריכו כי נותרו לה 18 חודשים לחיות ● היא עשתה זאת בעזרת נטורופתיה, סביבה תומכת והרבה אופטימיות, ואף הצטלמה לסרט תיעודי מעורר השראה ● רגע לפני הקרנה חגיגית של הסרט היא נפטרה

עוד 1,028 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה