בנט - בעיית ביטחון

. (צילום: Yonatan-Sindel-Flash90)
Yonatan-Sindel-Flash90

אנשים מתפלאים תמיד על הסגידה לאנשי צבא בישראל. הרמטכ"ל לשעבר מופז נהג תמיד להזכיר, ספק בציניות ספק ברצינות, שישראל היא מדינה שיש לה צבא ולא צבא שיש לו מדינה.

אבל הנה בא עוד מינוי הזוי, מוזר, מופרך, ילדותי, פוליטי, אינטרסנטי, לא מקצועי ולא אחראי, ומוכיח שוב שאין ברירה – צה"ל חייב לנהוג כצבא שיש לו מדינה לנהל, אחרת אין מבוגר אחראי בסביבה.

אבל הנה בא עוד מינוי הזוי, מוזר, מופרך, ילדותי, פוליטי, אינטרסנטי, לא מקצועי ולא אחראי, ומוכיח שוב שאין ברירה – צה"ל חייב לנהוג כצבא שיש לו מדינה לנהל, אחרת אין מבוגר אחראי בסביבה

רק לפני חודשיים עצר הרמטכ"ל (עם ראש השב"כ) את הניסיון של ראש המדינה לספח את בקעת הירדן ערב הבחירות ולגרום בכך לקרע סופי עם ממלכת ירדן ואולי מדינות ערב כולן.

לפני שנים ספורות עצרו הרמטכ"ל אשכנזי, יחד עם ראש המוסד דגן וראש השב"כ דיסקין, פעולה צבאית מטורפת נגד מתקני הגרעין באיראן. מהלך שעלול היה לסבך את ישראל במלחמה קשה, יקרה, ארוכה, ועקובה מדם עם איראן.

הדרג הצבאי בראשות הרמטכ"ל איזנקוט, מנע שוב ושוב הרפתקאות צבאיות מול החמאס בעזה וניהל מלחמה שקטה ומדויקת מול התבססות איראן בסוריה.

לא תמיד הצליחו ראשי מערכות הביטחון למנוע הסתבכויות של הדרג המדיני. פתיחת מנהרת הכותל הובילה ב-96 למהומות שעלו בחיי עשרות פלשתינים ו-16 חיילי צה"ל. נתניהו קדנציה ראשונה. פרשת ניסיון חיסול חאלד משעל בירדן, סיכנה את הסכם השלום עם ירדן וגרמה לשחרורו של מנהיג חמאס בעזה השייח יאסין. שוב נתניהו בראש המדינה שיש לה צבא ויש לה מוסד.

עכשיו אמור להיכנס שר ביטחון חדש למשרד הביטחון. הוא מלא הבטחות ואיומים ודברי רהב כלפי חמאס וכלפי כל אויב בגזרה. בנט הוא תואם נתניהו. צעיר יותר. שחצן לא פחות. רברבן יותר. חסר אחריות הרבה הרבה יותר

עכשיו אמור להיכנס שר ביטחון חדש למשרד הביטחון. הוא מלא הבטחות ואיומים ודברי רהב שחצניים כלפי חמאס וכלפי כל אויב בגזרה. ליברמן למד מהר שאי אפשר לחסל את הנייה ב-48 שעות וכי לכל תקיפה ישראלית יש מחיר ותגובה מצד שני.

לקח זמן וגם נתניהו למד שללא תכנית ויוזמה מדינית, אין פתרון צבאי לאיומים על ישראל. נתניהו ה"חזק בביטחון" לא רוצה יוזמה מדינית ולכן מוכן לשלם כל חודש במזוודות דולרים לחמאס, ובלבד שזה ימשיך לשלוט בעזה ולא יתן לרשות הפלשתינית דריסת רגל שם. מהלך שעלול להביא גם דרישה מישראל להתקדם במו"מ מדיני.

בנט הוא תואם נתניהו. צעיר יותר. שחצן לא פחות. רברבן יותר. חסר אחריות הרבה הרבה יותר.

לצה"ל ולמערכות הביטחון אין ברירה. הרמטכ"ל וראש השב"כ צריכים לנהל כעת את מדיניות הביטחון השקולה של ישראל. לקחת את בנט ביד לפינת הלשכה ולהסביר לילד המתבגר את עובדות החיים

לצה"ל ולמערכות הביטחון אין ברירה. הרמטכ"ל וראש השב"כ צריכים לנהל כעת את מדיניות הביטחון השקולה של ישראל. לקחת את בנט ביד לפינת הלשכה ולהסביר לילד המתבגר את עובדות החיים. שסיפוח שטחי סי יביא להתרסקות בתיאום הביטחוני עם הרש"פ וכתוצאה מכך עלייה בכמות הפיגועים בישראל ובשטחים. השנה נמנעו 450 פיגועים משמעותיים אמר נדב ארגמן לפני יומיים. יותר מפיגוע ליום.

הם צריכים לקחת את בנט ביד לחדר המפות, ללטף בעדינות את ראשו ולהראות לו ברגוע את אלפי הטילים של חיזבאללה בלבנון ואת בסיסי האיראנים בסוריה ואת הטילים הבליסטיים האיראנים בגבול איראן עיראק. תקשיב אדוני שר הביטחון… כאן זה לא בימת הכנסת. לא אולפן טלוויזיה ולא תשדיר בחירות. כאן נקבעים גורלות. הפצצה מוטעית אחת ואתה חוטף מטח בגליל ובתל אביב. מבצע כושל אחד ואתה נאלץ לשחרר אלף מחבלים (תשאל את נתניהו). כניסה של אוגדה לעזה וכיבושה יעלה לנו במאות הרוגים ומה תהיה ביום המחרת התכנית המדינית שלך? מדינת הלכה?? הגברת לימודי היהדות על חשבון המתמטיקה?

בנט יעמוד מול אביב כוכבי מול מפקד חיל האוויר נורקין מול ראש השבכ נדב ארגמן…. וייאלץ להסביר את עצמו.

הם צריכים לקחת את בנט ביד לחדר המפות, ללטף בעדינות את ראשו ולהראות לו ברגוע את אלפי הטילים של חיזבאללה בלבנון ואת בסיסי האיראנים בסוריה ואת הטילים הבליסטיים האיראנים בגבול איראן עיראק

זה לא סמוטריץ, אריאל ואיילת. לא רגב, אמסלם ומיקי זוהר. מולו יישבו אנשים עם 30 שנות ניסיון ביטחוני, אחריות כבדה לחיי מאות אלפי חיילים וידע עמוק במגוון האיומים, דרכי הפעולה, והתוצאות האפשריות של כל מהלך ביטחוני צבאי מודיעיני או מדיני. יסבירו לו את התוצאה של שינוי הוראות הפתיחה באש וחוק עונש מוות למחבלים.

לא בסיסמאות בכנסת אלא באפשרות האכזרית ששבויים ישראלים בתגובה לחוק יוצאו להורג לעיני המצלמות כמו שדעאש נהג "להסביר". הנה המודיעין יאמרו לו. זו התכנית של האויב.

בנט החייכן יחוויר ויבלע את לשונו.

הביצים ישקשקו ורעידות בלתי רצוניות יופיעו בקצות אצבעותיו. זיעה קרה תנזל מעורפו אל הטלית והציצית. הוא יישב שם ואולי יבין פעם אחת בחייו הפוליטיים שבבניין הזה נגמרו המשחקים.

עכשיו תחליט אדוני השר: אתה רוצה את התפקיד ומוכן לקחת אחריות, או שאתה מתכוון לברוח מהר כמו באותו השיטפון שהיה צפוי בתחזית מזג האוויר והטביע עשר נערות ונער בטיול שהיה תחת אחריותך?

אתה מתבקש לוותר על צוללת אחת לפחות, יאמר לו מפקד חיל הים, וסגן הרמטכל יבהיר שהכסף דרוש למטרות דחופות יותר. "לך תתעמת עם נתניהו בעניין הזה" יגידו לו המבוגרים האחראים.

כך יטלטלו אותו אל טייסת החמקנים, ואל החומה התת קרקעית בעוטף עזה, ואל מטה השב"כ בשטחים, ואל החטיבה היהודית, ואיומי האינתפאדה הבאה כתוצאה מטרור המתנחלים, ואל יתר בעיותיה האמיתיות של ישראל.

עכשיו תחליט אדוני השר: אתה רוצה את התפקיד ומוכן לקחת אחריות, או שאתה מתכוון לברוח מהר כמו באותו השיטפון שהיה צפוי בתחזית מזג האוויר והטביע עשר נערות ונער בטיול שהיה תחת אחריותך?

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 828 מילים
כל הזמן // יום שני, 16 בדצמבר 2019
מה שחשוב ומעניין עכשיו

מלחמת סער-נתניהו מטלטלת את הליכוד

שנים ארוכות לא היה משבר פנימי כזה בליכוד ● סער במומנטום, ונתניהו לוחם בו כמו שרק הוא יודע ● נתניהו ינצח בסוף, אבל השפה, האיומים והאווירה הכללית מחזירים את הליכוד לימים הסוערים של שנות השמונים והתשעים ● "הם בוגדים ברעיון והורסים את הבית", מתלוננים נאמני נתניהו ● "סער זה אחדות. נתניהו זה חסינות", משיבים תומכי סער ● פרשנות

עוד 666 מילים

הבחירה בברקזיט עשויה להוביל את בריטניה לפירוק הממלכה

בסרט המבריק "מונטי פייתון והגביע הקדוש", המלך ארתור מציג את עצמו בפני קבוצת איכרים ספקנים שעסוקים בהתפלשות בערימת זוהמה. אין להם מושג מי הוא.

"אני ארתור," הוא מצהיר. "מלך הבריטים!"
"מיהם הבריטים?" שואל אחד האיכרים.
"ובכן, כולנו," עונה ארתור. "כולנו בריטים. ואני מלככם!"

האיכרים נותרים ספקנים.

הבנתי זאת טוב יותר כשגרתי בבריטניה בתחילת שנות האלפיים, כאשר לונדון הרגישה ממש כמו בירת אירופה אם לא העולם. היו הרבה דרכים בטוחות לזר לגרום לעצמו להראות מגוחך, כולל זיוף מבטא מקומי. אבל הדרך הבטוחה ביותר היתה להתייחס לבריטים כאל "בריטים".

אפילו המונח "בריטניה", המועדף ברחבי תבל, לא היה אהוד כל כך. נראה שכולם העדיפו את הממלכה המאוחדת (UK). ההבדל הוא שה-UK כוללת את צפון אירלנד. מבין כל השותפים הזוטרים של אנגליה, חשתי שצפון אירלנד היתה להם החשובה ביותר, אחרי כל הבלאגן שנדרש כדי לאחוז בה.

זה כבר לא משנה עכשיו. ניצחון השמרנים דוחפי-הברקזיט בשבוע שעבר ממסמר את היציאה מהאיחוד האירופי בחודש הבא. זה יצית סדרת אירועים שעשויים לפרק את המדינה, איך שלא תיקרא.

רק לפני חמש שנים הסקוטים הצביעו נגד עצמאות בשיעור של 55% מול 45%, במידה רבה בגלל הטענה (האירונית כעת) שעזיבת בריטניה תהיה כרוכה באסון של עזיבת האיחוד האירופי גם כן; האיחוד לא אהב את פילוג בריטניה והחשש היה שהוא יפנה לסקוטלנד עצמאית כתף קרה.

כעת בריטניה עצמה גוררת את סקוטלנד אל מחוץ לאיחוד. כתוצאה מכך, המפלגה הלאומית הסקוטית (SNP) שיפרה במידה ניכרת את ביצועיה וזכתה ב-48 מתוך 59 המושבים בסקוטלנד.

מנהיגת ה- SNP, ניקולה סטורג'ון, כבר הצהירה כי הניצחון של בוריס ג'ונסון פירושו שיש כעת מנדט מוסרי למשאל עם שני על עצמאות סקוטלנד. זה יוביל לקטטה עם לונדון, שבדרך כלל צריכה להסכים. אולם לאחר שהתעקשו בדרך כה גסה על יציאה מאירופה, לאנגלים לא יהיה שום מנדט מוסרי להחזיק את סקוטלנד בכוח.

סקוטלנד תתמודד עם סיבוכים, במיוחד הכרוכים במטבע. כמדינה, היא לא תעמוד בקריטריונים הכספיים לאמץ את האירו ושמירה על הפאונד הבריטי באזור הכלכלי האירופי זה גם לא עניין חלק. אבל צפו שהאיחוד האירופי יחבק את הסקוטים רק כדי להראות לאנגלים מה זה. סקוטלנד עצמאית עשויה להתקבל בברכה לאיחוד האירופי תוך מספר שנים.

כמעט כל מי שהכרתי בלונדון שנא פעם את רעיון העצמאות הסקוטית, ואני עצמי שמחתי לראות את תנועת העצמאות מתרסקת בשנת 2014. התמונה הזו התהפכה. אני בטוח שרובם הפעם יבינו לחלוטין, ואני בהחלט מאחל לסקוטלנד כל טוב.

ובאמת, כל העניין די הגיוני. כשביקרתי באדינבורו, הייתי די מופתע מהאנטיפתיה כלפי האנגלים, שהופנתה אפילו כלפיי כ"לונדוני" זמני. בגלאזגו בקושי הבנתי את בני המקום, והתחושה הייתה הדדית. המוזיאון הלאומי של סקוטלנד היה עמוס בהוכחות למאות שנות דיכוי אכזרי מצד האנגלים.

מאמני הכדורגל הדומיננטיים אז היו הצרפתי ארסן ונגר של ארסנל, אברם גרנט מישראל של צ'לסי, ואלכס פרגוסון במנצ'סטר יונייטד. האחרון, סקוטי, היה יחיד שתיעב באופן גלוי את נבחרת אנגליה. זאת אחרי שקיבל תואר אבירות; זה לא היה נראה לי אצילי במיוחד. אבל עכשיו אני מבין.

משהו דומה עשוי להתרחש בוויילס, שם תנועת העצמאות חלשה יותר אך צומחת. מפלגת הלייבור המקומית שהתנגדה לברקזיט זכתה השבוע ב-22 מושבים, כולל כל סביבת קארדיף הבירה. מפלגה לאומנית ממש זכתה בארבעה מושבים נוספים, ומפלגתו של ג'ונסון רק ב-14.

הייתי ממש המום, כשביקרתי בוויילס, לגלות שהשפה הוולשית לא הייתה רק דבר אמיתי, אלא גם הופיעה מעל האנגלית בשלטים לאורך האוטוסטרדה. כששאלתי את המקומיים מדוע זה, הם נראו מבולבלים לגבי השאלה.

ואז יש את צפון אירלנד, שזה אסון שרק מחכה לקרות (שוב). הסמטוחה המכונה "backstop" האירי הייתה במרכז הדיון על עסקת הברקזיט עם האיחוד. זה מסובך אבל בגדול זה מסתכם בעובדה שבריטניה והאיחוד האירופי יצטרכו לקבוע גבול ממשי למעבר סחורות ואנשים, אך איש לא רוצה שגבול יחלק את האי אירלנד.

כך שיציאה מהאיחוד תביא לחצים לשילוב בסופו של דבר של צפון אירלנד עם הרפובליקה של אירלנד. הקתולים בצפון אירלנד ישמחו – ובאשר לפרוטסטנטים (המקבילים איכשהו למתנחלים שלנו), הדבר האחרון שהם היו צריכים זה את הסיבוך המיותר הזה. המפלגת הדוגלת בזהות בריטית (ה-DUP) איבדה השבוע את הרוב שהיה לה לטובת בדלנים (השין פיין שכבר קראו ביום שישי למשאל עם על איחוד אירלנד) ומתנגדי הברקזיט.

מה שהגיוני במפה הוא בדרך כלל הגיוני בחיים.

אלו מעולם לא היו נישואים בין שווים. אוכלוסיית אנגליה מונה 55 מיליון לעומת 5 מיליון בסקוטלנד. וויילס היא רק 3 מיליון וצפון אירלנד כ-2 מיליון. האוכלוסייה הגדולה באנגליה מצטופפת באזור לא גדול בהרבה מסקוטלנד.

ברקזיט ייזכר כמעט בוודאות כטעות איומה. היציאה אושרה בפער קטן במשאל העם ב-2016 לאחר קמפיין שהיה מלא בשקרים ובלבול. הצעירים שונאים את הניתוק מאירופה. היו אלה המבוגרים יותר שהפגינו נוסטלגיה לעבר. הם לא אהבו ביורוקרטים שלא נבחרו בבריסל והם רצו שאנגליה תישאר אנגלית (סיכון אמיתי) – אך הם גם לא הצליחו להבין את מציאות הכלכלה הגלובלית והיה גם יותר מחשד לגזענות.

משאל עם שני לאישור העסקה בפועל נמנע בצורה לא הגיונית. ג'ונסון ניצח בשבוע שעבר בעיקר בגלל שהיה לו את היריב הקל ביותר שאפשר להעלות על הדעת בג'רמי קורבין, שקיצוניותו הסוציאליסטית, נטייתו לדבר בחביבות על טרוריסטים, והסתבכויותיו עם אנטישמיות היו פשוט יותר מדי.

כעת יבואו שנים של דיונים על פרטי ההתנתקות הכואבת מהאיחוד האירופי, פניות נואשות לאמריקאים ולאחרים לכרות בריתות בילטרליות, סכנה לשירות הבריאות הלאומי האהוב, תנועות הפרישה שצוינו לעיל, ובסוף אולי ניסיון לא מכובד של אנגליה לחזור כמה עשורים, כאשר הצעירים יובילו את העסק. לטעויות יש מחיר.

בסרט של מונטי פייתון, האיכרים מבטלים את נסיונותיו של ארתור להצדיק את מעמדו – אגדה שקורה ל"גברת האגם" ששלפה את החרב "אקסקליבר" מאיזו ביצה ומסרה לו אותה.

"ובכן, אני לא הצבעתי עבורך," אומרת איכרה, בזמן שארתור מוחה ש"לא מצביעים למלכים".

השותפים של אנגליה בבריטניה לא הצביעו בעד הברקזיט.

דרינקס עם מלכת הממלכה הבינתיים-מאוחדת (צילום: דן פרי)
דרינקס עם מלכת הממלכה הבינתיים-מאוחדת (צילום: דן פרי)

דן פרי שירת כעורך ראשי של סוכנות אי-פי במזה"ת (מבסיסו בקהיר) לאחר תפקידים דומים באירופה, אפריקה והאיים הקריביים. שימש כיו"ר התאחדות עתונאי החוץ בישראל. איש היי טק ויזמות בעבר ובהווה. עקבו אחריו ב: https://twitter.com/perry_dan

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 846 מילים
עודכן אתמול
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

משפטנים, אנשי רוח ופוליטיקאים ישראלים ופלסטינים השתתפו בכנס פורץ דרך בהרווארד, שדן בהיבט החוקי של אפליית מזרחיים וערבים בארץ ● נטלי חזיזה, שחוקרת את פרשת ילדי תימן, השוותה בכנס בין הטראומה של הורי הילדים לטראומה של הפיגוע במגדלי התאומים, וקראה למדינה לפצות אותם ● שושנה מדמוני-גרובר אמרה כי היא אינה מאמינה שזה יקרה: "זה מאיים על מעמדו של הנרטיב הציוני. זה לא היה 'המזרחיים ניצלו, חולצו מתנאים פרימיטיביים'"

עוד 1,037 מילים ו-1 תגובות

סיכום קדנציה "פרקליט המדינה התנהג כאילו הוא ניצב על דוכן הנאשמים"

פרקליט המדינה שי ניצן מסיים את תפקידו באחת התקופות הרגישות ביותר לשלטון החוק בישראל, אחרי מתקפות עזות משמאל ומימין ● כל טעות ו"תקלה" של המערכת משמשת נשק למבקרים, וכל החלטה מוטה יכולה להוות "הוכחה" שהשיטה פגומה מיסודה ● תרמה לכך התנהלות בעייתית של ניצן לאורך השנים

עוד 3,143 מילים

בתוך עשור הפכה הריצה לספורט העממי הפופולרי בישראל ● ב-2008 נרשמו בישראל 834 רצים למרתון היחיד שפעל באותה שנה, בטבריה ● במרתון תל אביב שהתקיים בפברואר השנה כבר התקרב מספר המשתתפים בכל המקצים ל-40 אלף ● אבנר הופשטיין, עם רקורד של 8 מרתונים על אף גילו המקליש, מסביר למה הריצה מתאימה כל כך לישראלי הממוצע, שרוצה לגמוע את החיים מהר ● סוגרים עשור: כתבה רביעית בסדרה

עוד 1,181 מילים

למקרה שפיספסת

ח"כ גדעון סער: "פתרון שתי המדינות הוא לא פתרון אלא אשליה"

שרן השכל הודיעה על תמיכתה בסער ● עמיר פרץ: שכל מפלגה תתמקד בגיוס הבוחרים שלה ● גאולה אבן-סער: אנחנו חווים הסתה מטורפת ברשת כבר תקופה ארוכה, ומקווים שלא יהיה אדם שיעשה משהו ● מיקי זוהר: חיים כץ לא תומך בגדעון סער, הוא יישב על הגדר ● השרה רגב: כבודו של סער במקומו מונח, אבל נתניהו הוא ליגה אחרת

עוד 48 עדכונים

קמפיין הבחירות של הימין מציג: השתלטות עוינת על הדמוקרטיה

"במציאות, מעט מאוד דמוקרטיות מתו בחשכה", כתב לפני שנה פרופ׳ קאס מודה, חוקר בעל שם עולמי של הימין הקיצוני ● "דמוקרטיות ליברליות מפורקות לעתים קרובות בזהירות מפליגה, חתיכה אחר חתיכה" ● בישראל, קמפיין מפלגות הימין ישלב בין טיפוח לאומנות יהודית והסתה נגד מערכת אכיפת החוק וה"דיקטטורה הפקידותית" ● השאלה היא האם הפעם התקשורת תעשה את תפקידה ● פרשנות

עוד 982 מילים

"כשאין יציבות פוליטית, לאזרחים יש יותר בעיות נפשיות"

ד"ר גאבור מאטה חוזר לטראומה הפרטית שלו כתינוק בשואה, ומאבחן את הבעיות הפסיכולוגיות שמאפיינות לדבריו את החברה הישראלית ● "ילדיהן של אימהות ישראליות, שהיו בהיריון בתקופת ההמתנה שלפני מלחמת ששת הימים, היו בעלי סיכויים גבוהים יותר ללקות בסכיזופרניה"

עוד 1,172 מילים

חיפש קשר בין ספורט להצלחה בלימודים - ועלה על משהו אחר

פרופסור ג'פרי גרוסמן מ-MIT גילה שסטודנטים שישנים יותר מקבלים ציונים טובים יותר ● בראיון לזמן ישראל הוא מספר כיצד המסקנות שלו התקבלו לגמרי בטעות, מגלה מה השעה המומלצת ללכת לישון כדי להצליח בלימודים, ומסביר למה הוא לא נותן דוגמה אישית לתלמידיו

עוד 624 מילים

סער: קורא לנתניהו לקיים עימות טלוויזיוני

ליברמן: כל מה שהליכוד נתנו לחרדים, בכחול לבן יתנו כפול ● סער: "בחירה בנתניהו תביא את השמאל לשלטון" ● גורם בבלוק הימין לחדשות 12: לא תהיה הליכה עיוורת אחרי נתניהו בבחירות הקרובות ● סמוטריץ': "מתנגד לפיצול בציונות הדתית", נפתלי בנט מבהיר - תנועת הימין החדש תתמודד באופן עצמאי

עוד 17 עדכונים

סיפורה של אנה סאקס נסיכת הזבל המסתורית של ניו יורק

אנה סאקס, יהודיה-אמריקאית יפהפייה בת 28, היא עוף מוזר ברחובות ניו יורק ● בניגוד לאנשים חסרי בית שמחפשים מזון ומציאות בזבל, היא מחטטת באשפה מתוך אג'נדה ירוקה ● המטרה שלה: להציל מוצרים ומצרכים שמישים לחלוטין שהושלכו לאשפה, ולחלק אותם למי שזקוק להם ● "אם לא הייתי לבנה ומסורקת, היו מתייחסים אלי אחרת לגמרי"

עוד 1,077 מילים

למה אבו מאזן רוצה להעמיד את עצמו לבחירה, לראשונה מזה כ-15 שנה ● ישראל מתרפקת על היחסים החמים עם מדינות המפרץ, אבל משם לא תבוא הישועה ● המתיחות בין טורקיה לארצות הברית עולה מדרגה ● ובעזה מנסים ליהנות לרגע מהחיים, אבל לא ממש מצליחים ● קסניה סבטלובה מסכמת את השבוע במזרח התיכון

עוד 866 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה