ליברמן הקטן

ג'ו ליברמן עשה היסטוריה בארה"ב וזכה לאהדה רבה בישראל, כאשר היה היהודי הראשון שהתמודד למשרת סגן הנשיא בשנת 2000 ● כעת הבן הדי-אנונימי שלו, מאט ליברמן, מתחרה על מושב בסנאט ● כדי להתגבר על התדמית הימנית שדבקה במשפחה, הוא ייאלץ להפגין דעות הרבה יותר שמאליות ● ראיון

מאט ליברמן, בנו של הסנאטור לשעבר ג'ו ליברמן, ליד ביתו בג'ורג'יה

ג'ו ליברמן עשה היסטוריה בארה"ב וזכה לאהדה רבה בישראל, כאשר היה היהודי הראשון שהתמודד למשרת סגן הנשיא בשנת 2000 ● כעת הבן הדי-אנונימי שלו, מאט ליברמן, מתחרה על מושב בסנאט ● כדי להתגבר על התדמית הימנית שדבקה במשפחה, הוא ייאלץ להפגין דעות הרבה יותר שמאליות ● ראיון

אביו של מאט ליברמן דאג לו. מאט, שהצטרף לאחרונה למירוץ למושב של מדינת ג'ורג'יה בסנאט, הוא בנו של המועמד לשעבר לתפקיד סגן הנשיא מטעם המפלגה הדמוקרטית ב-2000, ג'ו ליברמן, יהודי אורתודוקסי.

ליברמן הבן נחשף לפוליטיקה ועבד כיועץ בלתי רשמי בחלק מהקמפיינים של אביו, הן ברמת המדינה ובהן בקמפיינים הלאומיים. אבל בשיחות פרטיות, אביו תהה האם הוא יודע מה זה דורש להיות המרכז של קמפיין, בתור מועמד.

"אני חושב שהוא רצה לוודא שאני מבין עד כמה זה קשה להחליט להתמודד על תפקיד בימינו", אומר ליברמן. "הוא מכיר את זה ממקור ראשון, ולמרות שאני בן 52, אני עדיין הבן שלו. לדעתי, הוא רק רצה להיות בטוח שהעיניים שלי פקוחות".

בחודש שעבר, מאט ליברמן הודיע על הריצה שלנו בבחירות המיוחדות להחלפת הסנאטור הרפובליקאי ג'וני איזקסון בג'ורג'יה, הפורש מהתפקיד בעקבות בעיות בריאותיות. ליברמן הוא הדמוקרט הראשון – והיחיד לעת עתה – שנכנס למירוץ.

קמפיין בכל רחבי המדינה לתפקיד ציבורי בארצות הברית הוא אתגר מבהיל בכל מקרה – מהנסיעות לאורך ורוחב המדינה כדי לפגוש בוחרים ולהשיג תמיכה, ועד עמידה במשימה המפרכת של שעות על גבי שעות בבקשה לתרומות.

אבל באקלים הפוליטי שופע ההשמצות של ימינו, על המתמודדים להתמודד עם אתגר נוסף: מתקפות, לא רק ממפלגה יריבה, אלא מגורמים מהמפלגה שלך.

"ברגע שאבא היה בטוח שאני מבין והפנמתי וקיבלתי את האתגר באופן מלא, הוא תמך מאוד", אומר לי ליברמן. ולמרות זאת, הוא מתמודד במדינה שבה אחת מהכוכבות הפוליטיות הפרוגרסיבית בארצות הברית הסיטה את הרוחות שמאלה.

ההפסד הצמוד של סטייסי אברמס הדמוקרטית בבחירות לתפקיד המושל ב-2018, מראה עד כמה קרובה ג'ורג'יה להפוך לדמוקרטית. אברמס קיבלה אז יותר קולות ממה שקיבלו בה דונלד טראמפ ב-2016 ומיט רומני ב-2012.

בזמן הבחירות האלה, יריבה בריאן קמפ היה מזכיר המדינה של ג'ורג'יה. מתוך תפקיד זה, הוא פעל לכאורה לדיכוי הצבעות שאולי היטו את הבחירות לטובתו, לרבות מחיקת 53 אלף בוחרים מהרשימות – 70% מהם שחורים.

בהמשך, אברמס אמרה כי היא לא מתכננת להתמודד על המושב של ג'ורג'יה בסנאט, מה שפתח לליברמן ולדמוקרטים אחרים את הדרך.

"אני יודע שיש אנשים שאהבו את אבא שלי, ואני מקווה שהם אולי יקשיבו לי קצת יותר בגלל זה. ואני יודע שיש אנשים שממש לא חיבבו את אבי. אני רק רוצה להזכיר להם שבאופן טכני, אנחנו שני אנשים שונים".

מאז שהודיע על הקמפיין, ליברמן תייג את עצמו בתור ליברל שלא מתבייש בכך – כאשר תמך בהרחבת זכויות הצבעה, זכות האישה על גופה והחמרה בבקרת נשק.

אך המסר שלו חשף אתגר ייחודי: האם בנו של פוליטיקאי מתון שידוע בנציותו – אשר נתפס במפלגה הדמוקרטית כיותר ימני מחלק מהרפובליקנים – יכול לשכנע את תומכי המפלגה הדמוקרטית שהוא מספיק פרוגרסיבי?

ג'ו ליברמן (צילום: (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)
ג'ו ליברמן (צילום: (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)

"השם שלי הוא השם שלי"

ליברמן מקווה שהוא יצליח ליהנות משני העולמות. הוא רוצה להשתמש בשם המשפחה שלו לטובתו, במקביל לביסוס זהות פוליטית עצמאית.

"בראש ובראשונה, השם שלי הוא השם שלי", הוא אומר. "הוא לא הולך לשום מקום. אני גאה להציג אותו. אני לא יכול להגיד בוודאות למה זה גורם בסופו של דבר. אני יודע שיש אנשים שאהבו את אבא שלי, ואני מקווה שהם אולי יקשיבו לי קצת יותר בגלל זה. ואני יודע שיש אנשים שממש לא חיבבו את אבי. למרות זאת, לדעתי אנשים הם הוגנים, ולדעתי הם יקשיבו לי באופן הוגן. אני רק רוצה להזכיר להם שבאופן טכני, אנחנו שני אנשים שונים. אני רץ בתור מאט ליברמן".

בתור התחלה, המשמעות היא שהוא רץ בתור דמוקרט נאמן.

ליברמן האב, לעומת זאת, היה חברה המפלגה הדמוקרטית רוב חייו, אך עזב  אותה אחרי ההפסד בפריימריז לתפקיד הסנאטור בקונטיקט ב-2006. הוא זכה לאחר מכן בבחירות הכלליות כעצמאי, ושימש כסנאטור עד לסוף כהונתו בסנאט.

רבות מהעמדות של האב היו רחוקות מהנורמה הדמוקרטית: הוא תמך בחברו ג'ון מקיין מול ברק אובמה ב-2008, התנגד ליוזמות של אובמה לשיפור מערכת הבריאות, ועמד בראש קבוצת בעלי עניין שהתנגדה לעסקת הגרעין עם איראן.

ג'ו ליברמן גם הציג את שרת החינוך מעוררת המחלוקת של טראמפ, בטסי דה-ווס במהלך שימוע האישור שלה. והוא גם ספג ביקורת באותה תקופה, לאחר שלא חשף כי חברת עורכי הדין שלו ייצגה את הנשיא עוד משנת 2001. יתרה מכך, טראמפ ראיין אותו לתפקיד ראש ה-FBI במקומו של ג'יימס קומי ב-2017.

"הבעיה המרכזית בעזה היא הנהגת חמאס, שמוציאה כסף על יוזמת הטרור. ישראל ומצרים ניסו לשלוט בכך בצדק, משום שזו לא אמורה להיות המטרה של הכסף הזה. שום דבר ממה שקורה לא מהווה סיבה ללחוץ על ישראל"

ליברמן הצעיר, מצידו, מתעקש כי יש לשפוט אותו על האמונות והעמדות שלו.
"הקמפיין הוא עליי ועל העמדות שלי, ועל איך אני חושב שהממשל יכול להשתנות לטובה", הוא אומר. "הנקודה שלי היא שצריך להסתכל על מה שהמועמדים אומרים נושא אחרי נושא, ולהחליט האם אתם מסכימים או לא".

מאט ליברמן, מורה ואיש עסקים לשעבר, מנסה למצב עצמו שמאלה מהמרכז ולהעמיד את זכויות ההצבעה במרכז הקמפיין שלו. הוא אמר כי יתמוך בחקיקה לאומית שתבטיח רישום בוחרים באותו יום, והפיכת יום הבחירות לחג לאומי.

ועדיין, הוא קרוב יותר למרכז של המפלגה מאשר לענף השמאלי שלה בנוגע לשירותי בריאות, נושא שיעסיק מאוד את הדמוקרטים בבחירות הבאות.

ג'ו ליברמן ודונלד טראמפ (צילום: AP Photo/Jim Cole))
ג'ו ליברמן ודונלד טראמפ (צילום: AP Photo/Jim Cole))

על ישראל ואיראן

הנושא שבו ליברמן הצעיר מתקרב לאביו הוא ברור: מדיניות חוץ. מאט ליברמן הוא תומך נלהב של ישראל ושל הברית שלה עם ארצות הברית, והוא מותח ביקורת על הרשות הפלסטינית, וממעיט בערכו של ההסכם עם איראן.

"פתרון שתי המדינות הוא היעד אליו צריך לשאוף", הוא אומר. "היה קשה לקדם אותו, לאחר שהכוונות האמיתיות של שאר הצדדים עמדו בספק גדול". כשהוא נשאל לאילו צדדים הוא מתייחס, הוא אומר: "הפלסטינים, הרשות הפלסטינית".

ליברמן גם ביקר את המועמד בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, ברני סנדרס, שהציע כי חלק מהסיוע הצבאי של ארה"ב לישראל יופנה לשיקום עזה.

"הבעיה המרכזית בעזה היא הנהגת חמאס, שמוציאה כסף על יוזמת הטרור", אומר ליברמן. "ישראל ומצרים ניסו לשלוט בכך בצדק, משום שזו לא אמורה להיות המטרה של הכסף הזה. לדעתי, שום דבר ממה שקורה בעזה לעולם לא יהווה סיבה להפעיל לחץ על ישראל באמצעות אמצעים פיננסיים או אחרים".

ליברמן לא מוכן להגיד האם תמך בנסיגה של טראמפ מהסכם הגרעין. "אני מעדיף לראות את מה שיציגו לי כשאהיה בסנאט, ולהתמקד בהסכם טוב יותר", הוא אומר. "אני גם לא חשוף למידע שהסנאטורים חשופים אליו"

שלא כמו המועמדים הדמוקרטיים לנשיאות, ליברמן לא יתמוך באישור מחדש על הסכם הגרעין. "לדעתי, זה יהיה מצוין אם יהיה לנו הסכם יותר טוב", הוא אומר.

"ההסכם עם איראן כולל עלויות שאולי לא נלקחו בחשבון במלואן בעת החתימה, והוא נתן לאיראן כלים כלכליים להתפרס להתפרס באזור באופן אגרסיבי יותר".

אבל ליברמן לא מוכן להגיד האם תמך בנסיגה של טראמפ מההסכם, או התנגד לה. "אני מעדיף לראות את מה שיציגו לי כשאהיה בסנאט, ולהתמקד בהסכם טוב יותר", הוא אומר. "אני גם לא חשוף למידע שהסנאטורים חשופים אליו" .

התשובה לשאלה האם הטיעון תואם את דעה של הבוחרים בג'ורג'יה – אם מדיניות חוץ בכלל מעניינת אותם – תתגלה בהמשך. בינתיים, נראה שהם מוטרדים בעיקר מנושאים מקומיים ומטראמפ.

ליברמן מקווה שהנסיבות של הרגע – מורת הרוח הגוברת מטראמפ על רקע הליכי ההדחה, והסיכוי לשליחת יותר דמוקרטים לסנאט – יחזקו את מועמדותו.

יש כרגע שני מושבי סנאט פנויים מטעם ג'ורג'יה – האחד שאיזקסון מפנה, והשני מוחזק על ידי דייויד פרדו, המתמודד לבחירה מחדש. ארבעה דמוקרטים רצים מולו, כך שג'ורג'יה מציעה הזדמנות ייחודית לדמוקרטים להגדיל את כוחם בוושינגטון. "יש לנו הזדמנות לבחור שני סנאטורים", אומר ליברמן, "ולהפוך את הסנאט ליותר דמוקרטי, מה שיהפוך את מרחב התמרון להרבה יותר אפשרי".

עוד 1,114 מילים
כל הזמן // יום חמישי, 15 באפריל 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

ראיון המדינה של אבא שלה

כמעט כל פרט בסיפורה האישי של יעל מדיני מתפקע מסמליות לאומית ● בתו של משה שרת - ממייסדי המדינה, שר החוץ הראשון וראש הממשלה השני של ישראל - היא אחת מעדות הראייה האחרונות שחוותה מקרוב, בצורה אינטימית ממש, את הדרמה מאחורי הקלעים של הקמת המדינה ● בראיון לאמיר בן-דוד היא מוסרת, בעברית נפלאה, את עדותה - שהיא גם הצעה לנסיעה במכונת זמן אל ימים אחרים

עוד 4,398 מילים ו-1 תגובות

קהילה חזקה מצילה חיים

בערב ראש השנה האחרון עדי גוזי, תושבת מצפה רמון, שמעה בכי מוזר של תינוק מאחת הדירות הסמוכות בבניין בו היא גרה. כשהתקרבה לדלת היא שמעה את קולה של שירה איסקוב: "תשברי את הדלת". כך תיארה גוזי את מה שקרה באותו הערב:

"מאותו רגע הגוף שלי נכנס לטורנדו כשאני עומדת וצורחת לבד 'תפתח את הדלת'. בעלה פתח ועמד שם מולי עם המערוך והסכין, דחפתי עליו את הדלת, האינסטינקט שלי היה חייתי, רציתי לעצור את הזוועה. לרגע היה בייננו עימות כשאני מנסה לפתוח והוא מנסה לדחוף אותי החוצה ולסגור. ראיתי אותו עומד עם מערוך מלא בדם במבט של אדם שאין בו נשמה אנושית, ממשיך להכות אותה ולדקור אותה בלחיים ובידיים. צרחתי לבעלי, לאבא שלי ולשכנים".

כבר בימי התנ"ך הובנה המשמעות של קהילה חזקה ותומכת. הביטוי "טוב שכן קרוב מאח רחוק" (משלי כ"ז, פסוק י'), הוא דוגמה טובה להבנה הזו. אבל שכן או שכנים טובים אינם רק כתובת לכוס חלב או שתי ביצים לארוחת ערב ששכחנו לקנות. שכנה טובה כמו עדי גוזי לצד קהילה חזקה – מצילים חיים.

כבר בימי התנ"ך הובנה המשמעות של קהילה חזקה ותומכת, כמו בביטוי "טוב שכן קרוב מאח רחוק". אבל שכנים טובים אינם רק כתובת לכוס חלב. שכנה טובה כמו עדי גוזי לצד קהילה חזקה – מצילים חיים

רבים מאיתנו הפנימו את המשמעות הקלוקלת הבאה לידי ביטוי במילה "להלשין". עדי גוזי לא הסתפקה ב"להלשין", אלא עשתה מעשה. דמיינו כמה סבל היה נחסך אם כל מי שידע על מעשיו (לכאורה) של יהודה משי זהב, היה מדווח על כך. או אם בעלי המועדונים שנחשפו למעשיו של אלון קסטיאל, היו מדווחים או אפילו מזהירים את קסטיאל שיעשו כך. ויש כמובן עוד לא מעט דוגמאות כמעט בכל שכונה או קהילה.

בקהילות מתבדלות יותר כמו הדתית והחרדית נמצאו פתרונות המבוססים על כוחה של הקהילה לפעול למען חבריה. כך לדוגמה, מי שסייע לתחקיר הארץ אודות משי זהב היה ארגון "מגן", המלווה נפגעים ונפגעות תקיפות מיניות מהציבור החרדי. וכך גם הגוף המקביל בציונות הדתית, "פורום תקנה" שמשמש כתובת לתלונות של הקהילה, מנסה לטפל בעצמו ובמידת הצורך פונה לרשויות המדינה.

שני הגופים הללו התנדבותיים ואינם פועלים מכח חוק או תקנות. הם מנסים להתמודד עם הקושי באיסוף וטיפול בעדויות אך עצם קיומם ופעילותם מבהיר את הנחישות והרצון להתמודד עם אלימות מינית לסוגיה. המגזר הערבי צמא ל"פורום תקנה" משלו ואני מקווה שגם זה יקרה בקרוב.

אבל קהילה חזקה היא גם עמדה ואמירה מוסרית חזקה, כפי שהיטיב לנסח ניצול השואה וחתן פרס נובל לשלום, אלי ויזל. בנאום בבית הלבן ב-1999 אמר ויזל:

"ההפך מאהבה אינו שנאה, הוא אדישות. ההפך מיופי אינו כיעור, הוא אדישות. ההפך מאמונה אינו כפירה, הוא אדישות וההפך מחיים אינו מוות, אלא האדישות בין החיים למוות".

4 מערכות בחירות תוך שנתיים, כשהקמפיינים של מרבית המפלגות הפוליטיות הבהירו היטב שהסוגיות האזרחיות החשובות לכולנו כלל לא נמצאות על סדר היום. השינוי צריך להתחיל בבית, בבניין, בשכונה, בעיר ובכפר. אם הפוליטיקאים לא סופרים אותנו, אנחנו צריכים ויכולות לנהוג אחרת ולאמץ את מה שכבר היה ברור וידוע בתקופת התנ"ך.

קהילה חזקה היא גם עמדה מוסרית חזקה, כפי שניסח אלי ויזל: "ההפך מאהבה אינו שנאה, הוא אדישות. ההפך מיופי אינו כיעור, הוא אדישות. ההפך מאמונה אינו כפירה, הוא אדישות וההפך מחיים אינו מוות, אלא האדישות בין החיים למוות"

קהילה חזקה שמצמיחה הנהגה מקומית נחושה וחדורת מוטיבציה שמחוברת לתושבים וקשובה לצורכיהם, היא הבסיס לשינוי שכולנו מייחלים לו. קהילה חזקה ותומכת בה האזרחים לוקחים אחריות ופועלים ביחד לרווחתם, היא הדרך הנכונה לחיים טובים יותר גם היום.

נתי בירמן מנועים הוא מנהל המטה בתנועת "תנועה ישראלית".

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 532 מילים

טיול לחג מחווה לזרים שנלחמו למען עצמאות ישראל

יום הזיכרון ויום העצמאות הם הזדמנות טובה לבקר באנדרטת מח"ל (מתנדבי חוץ לארץ) ובחורשה סביבה, המוקדשים לאלה שנתנו את חייהם למען מדינת ישראל ● לטייל ולזכור

עוד 1,194 מילים

עשרות מדרגות אל הקבר ומעלית שטרם הותקנה ● מעברים צרים שאינם יכולים לשרת אנשים המתניידים על כיסא גלגלים ● קבלנים שחוסכים בהוצאות וסוגרים את אספקת המים ● ביום שבו רבבות ישראלים מגיעים לבתי הקברות ברחבי הארץ לטקסי יום הזיכרון, כדאי לשים לב לעובדה שהתנאים בחלקם רחוקים מלעמוד בסטנדרטים סבירים של שירות ציבורי במדינה מתוקנת

עוד 708 מילים

למקרה שפיספסת

ארוכה הדרך הביתה

לוחמים משוחררים הנחשבים בריאים בנפשם ולא מוכרים במערכת הביטחון כהלומי קרב, מגיעים לטיפול במסגרת "מסע שחרור", או אז מתברר כי הם סובלים מהפרעת דחק פוסט-טראומטית ● מנהל התוכנית, ד"ר דני ברום: "הרבה לוחמים פוסט-טראומטיים נמנעים מליצור קשר מחודש עם משרד הביטחון שמזוהה אצלם עם הצבא, ולכן חשוב שמסגרות אחרות יוכלו לטפל בהם ובכל אלה שלא הוכרו כזכאים לטיפול"

עוד 1,056 מילים

כולם רואים את הפיל שבחדר

כולם רואים את הפיל שבחדר – חוץ מהפוליטיקאים. אחרי 4 סבבי בחירות, כאשר פנינו לסבב החמישי, ברור לכולם כי שיטת הבחירות לא מתאימה לישראל, ואני מוסיף – הגיע זמן חוקה.

שיטת הבחירות מעודדת את הפלגנות ומעניקה עודף כוח לרסיסי מפלגות. המנצח בבחירות הוא לא מי שזכה לרוב הקולות, כלומר מי שבו העם בחר, אלא מי שכמעט לא עבר את אחוז החסימה ויש לו את כח הסחיטה של לשון המאזנים.

שיטת הבחירות מעודדת פלגנות ומעניקה עודף כוח לרסיסי מפלגות. המנצח בבחירות הוא לא מי שזכה לרוב הקולות, מי שבו העם בחר, אלא מי שכמעט לא עבר את אחוז החסימה ויש לו כח סחיטה של לשון מאזנים

מכאן, שלכאורה זאת שיטת בחירות דמוקרטית לעילא, אבל למעשה התוצאה לא דמוקרטית, כי המנצח מפסיד והמפסיד מנצח, ומי ששולט בסופו של דבר זה המיעוט, כשהרוב נמצא באופוזיציה.

אי אפשר לתקן את המצב בלי חוקה. ביחוד עכשיו, ברמת פוליטיקה כל כך ירודה, שחיסלה את חוקי היסוד שהם התשתית לחוקה. בלי חוקה, ההידרדרות שאנו חוזים בה היום תיצור מומנטום לצלילה.

חוקה לא הייתה מאפשרת את המצב לפיו מי שזכה בבחירות לא קיבל מנדט, ואת המדינה מנהלים רסיסי מפלגות שהם מיעוט בעם.

לצד הפיל הגדול, מסתובב בחדר פיל-פילון שגם הוא מזיק לא קטן, וקוראים לו "אג'נדה". האג'נדה היא ש"הימין הוא פטריוט והסמול הוא בוגד", שהימין הוא מזרחי ופריפרי והסמול הוא אשכנזי ופריבילגי, וש"הערבים הם טרוריסטים" והם פסולים מלבוא בקהל הממשלה.

פעם היה ויכוח גדול בין הימין לשמאל – על עתיד השטחים ופתרון הבעיה הפלסטינית. כעת הוויכוח הזה הסתיים, כי אין פרטנר פלסטיני, אבל האג'נדה חוגגת. אשר לבעיה העדתית, כל אחד מכיר ממשפחתו הקרובה כי כל העדות מתערבבות זו בזו, חוץ מן החרדים, וכי אין בעיה עדתית אמיתית. אבל זה לא משנה לאג'נדה.

ערביי ישראל נאמנים וכולנו רואים אותם בבתי החולים נלחמים נגד הקורונה, שכם אל שכם עם כל עם ישראל.

לצד הפיל הגדול, מסתובב בחדר פיל-פילון שגם הוא מזיק לא קטן, וקוראים לו "אג'נדה". האג'נדה היא ש"הימין הוא פטריוט והסמול הוא בוגד", שהימין הוא מזרחי ופריפרי והסמול הוא אשכנזי ופריבילגי

מה הוויכוח האמיתי היום? בעד שחיתות או נגד שחיתות. זאת האג'נדה, אבל מישהו צריך לספר זאת לפוליטיקאים. ברגע שזאת תהיה האג'נדה אפשר יהיה להקים את ממשלת השינוי (שינוי למה? שינוי למי?) כי את האג'נדה השקרית של ימין נגד שמאל ואשכנזים נגד מזרחיים תחליף האג'נדה האמיתית – מי בעד שחיתות ומי נגד שחיתות. עם הערבים.

פנחס ענברי הוא חוקר בכיר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה לענייני המזרח התיכון ועיתונאי. הוא גם סופר ותסריטאי. ספרי העיון שחיבר עוסקים בבעיה הפלסטינית, והרומנים שחיבר יחד עם אשתו אביבה הם: "על גב סופה" על אתגרי הקהילות הנוצריות בגליל המערבי בימי המנדט הבריטי מול האיסלאם הרדיקלי ומעמד האישה, ו"שומר השאול" עוסק בשחיתות הישראלית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 366 מילים
עודכן אתמול

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

צעקות לעבר נתניהו לאחר שאמר שתוקם ממשלה שתבנה אתר הנצחה; "בלי פוליטיקה״

יאיר נתניהו: הכל תוזמן ותוכנן מראש - מבזים אח שכול ● יאיר לפיד: הנופלים לא מתו בשביל שישראל תיראה ככה ● נכי צה״ל עמדו במחאה מול אגף השיקום בפ״ת; "סתם אדם לא שורף את עצמו״ ● מנכ״לית עמותה שטיפלה באיציק סעידיאן: יש מנגנון שלם שמשקיע הרבה כסף כדי להתעמר בפצועי צה״ל ובהלומי הקרב ● גנץ: אירוע קשה - לא אכנס לוויכוח שהוא ויכוח ארגוני

עוד 18 עדכונים

לפיד עדיין בונה על בנט

גם בנט וגם לפיד מאמינים שנתניהו תקוע וללא אפשרות להקים קואליציה ● בנט, אומרים מקורביו, לא רוצה למשוך את הסאגה יותר מדי ויפעל להעברת המנדט לח"כ אחר אם נתניהו לא יצליח להתקדם אחרי 24 יום ● בינתיים, לפיד חזר מארה"ב מסבב פגישות עם יועצו האסטרטגי וכן עם נציגים של ממשל ביידן ● והפיצוץ בין גלעד קריב לח"כים החרדים הגיע הרבה יותר מהר מהצפוי ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
ביבי עשה רבות למען ישראל, אך בתמורה למשכורת ולכל מה שנלווה למעמדו כראש ממשלה: הוא ינק ככל הניתן מהמדינה את כל מה שניתן. כלומר, כל עבודתו הייתה לא בהתנדבות, ואם היה הולך לעסקים, יש סיכוי... המשך קריאה

ביבי עשה רבות למען ישראל, אך בתמורה למשכורת ולכל מה שנלווה למעמדו כראש ממשלה: הוא ינק ככל הניתן מהמדינה את כל מה שניתן. כלומר, כל עבודתו הייתה לא בהתנדבות, ואם היה הולך לעסקים, יש סיכוי טוב שלא היה שורד ואף היה פושט רגל! לענייננו, הנזק גדול על התועלת. ביבי מנסה להחריב את ישראל במידה ואכן המשפט יתקדם והכיוון יהיה כלא; הנזק גדול על התועלת: ההרס שביבי מותיר אחריו גדול על כל הטוב שעשה – גדול בהרבה

עוד 745 מילים ו-1 תגובות

החשוד באיומים על בן-ארי: חבר הליכוד בקצרין ומעריץ של נתניהו

משה אלון, הנחקר בחשד כי שלח מכתב מאיים לתובעת הראשית במשפט נתניהו, הוא פעיל ליכוד ברמת הגולן, אשר התמודד בראש רשימת המפלגה בבחירות האזוריות ב-2018 ● אלון אף אירח את ראש הממשלה בביתו והצטלם איתו לסרטון משותף בו ברך את נתניהו: "שהקדוש ברוך הוא תמיד, אבל תמיד, ישמור עליך" ● בקצרין, הדעות על אלון חלוקות ● ראש המועצה: "אני מכיר את משה כאדם טוב"

עוד 664 מילים ו-2 תגובות

למרות המשבר, חברות הענק שרדו יפה

בדיקת זמן ישראל הדוחות השנתיים של חברות ישראליות הנסחרות בבורסה מגלים: 2020 לא הייתה רעה אליהן ● פוקס הכניסה יותר מ-3 מיליארד שקל ורשמה רווח נקי של 207 מיליון ● עזריאלי, גם אחרי ירידה גדולה, הרוויחה 189 מיליון שקל ● ההון של פתאל עומד על כמעט 2 מיליארד שקל, והמכירות של שטראוס הסתכמו ב-6.8 מיליארד ● "הרוויחו וחילקו דיבידנד בזמן שעובדים יצאו לחל"ת, זו חזירות"

עוד 2,649 מילים

ריבלין: "כדי לחזק את הבטחון עלינו להילחם עליו"

מנדלבליט: לא ניתן לכנס קבינט בלי שר משפטים מכהן ● ספינה בבעלות ישראלית הותקפה ליד האמירויות ● נתניהו ובנט נפגשו ● משרד הבטחון יבדוק את האירוע שבו נכה צה"ל הצית את עצמו ● עדות ישועה: יאיר נתניהו הסית את אמא שלו ואז הגיעו דרישות ● משרד המשפטים: ח"כ קריב פעל כחוק בכניסה לכותל עם ספר התורה

עוד 55 עדכונים

בטקס מרגש, פרש אתמול השופט חנן מלצר מבית המשפט העליון ● "חברי כאח לי", קראה לו הנשיאה אסתר חיות ● מלצר יחסר על כס השיפוט: הוא נחשב לרחב-אופקים, ידען וליברל ● וגם, יש לומר, איטי להחריד ● מבין פסקי הדין החשובים שהשאיר מאוחריו, אולי החשוב ביותר - זה שככל הנראה הורה על ביטול חוק פיצול תאגיד השידור הישראלי - נותר גנוז בלשכתו ● פרשנות

עוד 827 מילים ו-1 תגובות

עיריית דימונה מציגה: השכונה ירוקה - האנרגיה מזהמת

תושב דימונה בנה את ביתו בשכונת השחר בעיר - המוגדרת על ידי העירייה כשכונה ירוקה ● באופן טבעי, הוא ביקש לכסות את גג הבית בפאנלים סולאריים, אלא שהעירייה דחתה את הבקשה בנימוקים מוזרים, ביניהם הטענה שהפאנלים מכערים את העיר ● כעת הנושא ממתין להכרעת בית המשפט - אלא אם ראש העיר יתערב קודם לכן

עוד 572 מילים ו-1 תגובות
פרס ישראל. אילוסטרציה

מתוך רצון להימנע מעימות נוסף מול הרשות המבצעת, בג"ץ אימץ את עמדתו של היועמ"ש לאפשר לשר החינוך פרק זמן של 30 יום לשקול את עמדתו לגבי הענקת פרס ישראל לפרופ' עודד גולדרייך ● ההחלטה שוברת מסורת רבת שנים לפיה בג"ץ לא מתערב בשיקולים המקצועיים של ועדת הפרס ● כעת, חזקה על גלנט שיעדיף להעניק את הפרס לגולדרייך במרתף אפלולי מאשר באירוע חגיגי ● פרשנות

עוד 1,085 מילים

הניתוח הצליח, החולה הוטרדה מינית

הטרדות מיניות, החפצה והתנהגות בריונית כלפי נשים הפכו לתופעה שכיחה במערכת הבריאות ● כולן סובלות מזה: רופאות, אחיות, מתמחות - ומטופלות ● ד"ר ליאור שחר אספה במשך שלוש שנים עדויות קשות בבתי החולים: "זה לא סוטה פה, סוטה שם. התופעה הזו רחבה ומושתקת" ● משרד הבריאות: "אנחנו עובדים על שיפור מתמיד של המנגנונים"

עוד 1,945 מילים ו-1 תגובות

הניסיונות להקמת ממשלה: בפעם השנייה בתוך פחות מיממה נתניהו ובנט ייפגשו

דיווח: הליכוד נמנע מלהביא להצבעה את הצעתו להקמת ועדה מסדרת, כי ימינה איימה שאם הנושא יועלה - תצביע יחד עם מתנגדי נתניהו ● אילן ישועה העיד בבית המשפט, שלבקשת נתניהו, ריאיון שקיים נערך מחדש ● גנץ: ביקשתי מהיועמ"ש לחקור את ההדלפות בנושא איראן ● יאיר גולן ממרצ קורא לאיחוד של מפלגתו עם העבודה ● בשבוע הבא הלימודים צפויים להתחדש ללא קפסולות

עוד 60 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה