זירת הבלוגים

יש להצביע על פגיעות אמיתיות, לא בדיוניות

כל מי שנאבק נגד הפרת זכויות אדם מטעם המשטרה או הפרקליטות, חייב לנסות לדבוק באמת. בעובדות

27/11/2019 06:31
הפגנת תמיכה של הימין בבנימין נתניהו, ברחבת מוזיאון תל אביב. 26 בנובמבר 2019 (צילום: אמיר בן-דוד)

קשה לתאר את עוצמת הנזק שגורמים כזבי ההסתה של נתניהו למאבק המוצדק כל כך בליקויים (עקרוניים וגם ספציפיים) שמצויים הן במשטרת ישראל והן בפרקליטות המדינה.

ישנו צורך בשידוד מערכות עמוק בקרב חלקים רבים במשטרת ישראל. לא אחת פוגעת משטרת ישראל בזכויות האדם והאזרח במקום להגן עליהן. בשל שכרון כוח, בורות, דעות קדומות, עצלנות, אגרסיביות וסיבות נוספות

ישנו צורך בשידוד מערכות עמוק בקרב חלקים רבים במשטרת ישראל. לא אחת פוגעת משטרת ישראל בזכויות האדם והאזרח במקום להגן עליהן. בשל שכרון כוח, בורות, דעות קדומות, עצלנות, אגרסיביות וסיבות נוספות. וישנם כמובן גם חלקים מצוינים במשטרה.

ישנו צורך גם במספר שינויי עומק (ורוחב) בפרקליטות המדינה, אף שחלקים רבים בפרקליטות מתפקדים היטב.

אך כל מי שנאבק נגד הפרת זכויות אדם מטעם המשטרה או הפרקליטות, חייב לנסות לדבוק באמת. בעובדות. להצביע על פגיעות אמיתיות. לא על פגיעות בדיונית. להראות ליקויים עובדתיים. לא ליקויים דמיוניים.

אך כל מי שנאבק נגד הפרת זכויות אדם מטעם המשטרה או הפרקליטות, חייב לנסות לדבוק באמת. בעובדות. להצביע על פגיעות אמיתיות. לא על פגיעות בדיוניות. להראות ליקויים עובדתיים. לא ליקויים דמיוניים

איש מטעם משטרת ישראל ופרקליטות המדינה לא תפר שום תיק לנתניהו. הוא תפר לעצמו את התיקים במעשיו הפליליים לכאורה. דבריו נגד המשטרה והפרקליטות אינם בגדר ביקורת בונה מטעם מנהיג מדינה שדורש להגן על זכויות האדם והאזרח ולעקור לקויות עומק מהמשטרה והפרקליטות.

דבריו הם דברי שיסוי בדיוניים וחמורים באופן מופלג. הם עלולים להצית אלימות. הוא מחולל שבר שקשה לאמוד את היקפו. ודבריו הם בעיקר בגדר כזבים בוטים.

אני מעט חוזר על עצמי, אבל אין ברירה: קשה להעריך את עוצמת הנזקים שגרם נתניהו למדינת ישראל. יעברו שנים רבות עד שיהיה ניתן לתקנם. אם זה עדיין אפשרי בכלל.