המשבר הפוליטי

במערכת הפוליטית נבחנת יוזמה להעניק חנינה לנתניהו תמורת פרישתו מהחיים הציבוריים

לפי ההצעה, ראש הממשלה יודה בחלק מהאישומים נגדו; אם הדבר יתממש, לא תיערך מערכת בחירות שלישית ● ריבלין לנתניהו ולגנץ: אם אתם רוצים להשתגע - השתגעו, אבל למה לגרור יחד איתכם גם את העם בישראל? ● נתניהו נפגש בליסבון עם מזכיר המדינה פומפאו ● ברשות המסים נפתחה חקירה חדשה נגד חיים כץ ● במשרד התרבות הציגו תמונה של לוי אשכול במקום של דוד בן גוריון

נתניהו ברמת הגולן בחודש שעבר (צילום: Atef Safadi, AP)
Atef Safadi, AP
נתניהו ברמת הגולן בחודש שעבר
07:27 עריכה

המפלגות הגדולות כבר מתכוננות לבחירות. לאחר הפגישה אמש בין יו"ר כחול לבן בני גנץ ובין ראש הממשלה בנימין נתניהו, במפלגות מתכננים צעדים קונקרטיים לקראת הבחירות.

לפי הדיווח בגל"צ, בכחול לבן מנסים להקדים את הבחירות ככל הניתן. ועדת הבחירות פרסמה את התאריך המוקדם ביותר בה היא מוכנה לקיים את הבחירות – 25 בפברואר 2020, אבל בכחול לבן מנסים לגרום לבחירות להתקיים עוד קודם.

כמו כן, בליכוד, נתניהו מעלה את כמות הסקרים אותם הוא עורך. בסביבתו של ראש הממשלה טוענים כי הסקרים מעודדים.

07:30 עריכה

ח"כ חילי טרופר מכחול לבן: "הליכוד עסוק בהצגות פשרה ולא בהצעות פשרה". 

בראיון לגל"צ התייחס טרופר לניסיון מפלגתו להקדים את הבחירות: "כדי להקדים את התאריך צריך לעשות את זה עד יום רביעי הבא. דווקא בא הרצינות שלנו, אנחנו בוחנים מול הוועדה את כל האפשרויות. אנחנו עדיין לא עסוקים בקמפיין".

על הצהרתו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי אינו פוסל ממשלת ימין צרה, אמר טרופר: "אני סומך עליו שמילה תהיה מילה. אני לא רואה איך מישהו שמתעקש על ענייני העולם הליברלי נכנס לממשלת ימין צרה. אני מאמין שהא יעמוד במילתו".

07:38 עריכה

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו): "נראה שכחול לבן דוחפים לבחירות. הם לא מוכנים להיכנס לממשלת אחדות ושנתניהו יהיה ראשון ברוטציה לחמישה חודשים, מה שבכל מקרה יקרה אם יהיו בחירות".

בין אם מדובר בניסיון להפעיל לחץ על כחול לבן או לא, המשיך פורר בראיון לגל"צ והתייחס לאפשרות ממשלת ימין צרה: "העדיפות הראשונה היה ממשלת אחדות, אבל אנחנו בוחנים גם ממשלת ימין צרה, אנחנו לא נוותר על הדרישות שלנו, אבל נבחן את האפשרויות מול החרדים. בחירות שלישיות זה דבר רע".

עודד פורר (צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90)
עודד פורר (צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90)
07:47 עריכה

יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ מאשים הבוקר את נתניהו בפלונטר הפוליטי. 

בראיון לכאן רשת ב' אמר פרץ: "יש אדם אחד בישראל שאמור לקחת אחריות על המצב, וזה ראש הממשלה. הגענו למצב שמדינת ישראל שואלת רק 'כן ביבי, לא ביבי'. ביום שנתניהו יודיע שהוא פורש נחזור לדבר על ערכים, על נושאים חברתיים וביטחוניים".

07:52 עריכה

היום ייצא ראש הממשלה לליסבון שבפורטוגל על מנת לפגוש את שר החוץ האמריקני מייק פומפאו. השר יובל שטייניץ מהליכוד אמר הבוקר בגל"צ כי פגישתם תעסוק בנושא האיראני. 

"אנחנו כנראה מתקרבים לרגעי הכרעה", אמר שטייניץ. "איראן נמצאת בלחץ עצום מבחינת הסנקציות – בלחץ אטומי. או שזה יוביל אותה לוויתורים ולמשא ומתן, או שזה יוביל אותה להגברת התוקפנות שלה במזרח התיכון, עם אפשרות של תוקפנות צבאית כלפינו".

בעניין המשבר הפוליטי, האשים שטייניץ את לפיד בכישלון המגעים לממשלת אחדות. "נתניהו וגנץ הסכימו מההתחלה ביניהם למתווה הנשיא. לצערי זה רק הכוחות בתוך יש עתיד, בעיקר לפיד, שמטרפדים את העניין פעם אחר פעם".

08:19 עריכה

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף את חברי ש"ס ויהדות התורה בנוע לשיתוף הפעולה עם הרשימה המשותפת.

"אתמול בדיון בוועדת הכספים בהצבעה על העברת תקציבים למגזר הערבי אמר אחמד טיבי: 'אני מבקש מחבריי הטובים מש"ס להצטרף אלינו' כאשר ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה קפץ ושאל: 'רק ש"ס?', השיב לו טיבי: 'אתם חבריי הטובים מלפני אתמול. ש"ס ידידים'", כתב ליברמן.

עוד הוסיף: "שיתוף הפעולה ההדוק הזה בין המפלגות האנטי ציוניות מהרשימה המשותפת לבין המפלגות הלא ציוניות, ש"ס ויהדות התורה, בוועדת הכספים, בחקיקה בנושאי דת ומדינה, בגיוס לצה"ל וכו', מאיים על החזון הציוני של הרצל".

הברית האנטי ציונית..אתמול בדיון בועדת הכספים בהצבעה על העברת תקציבים למגזר הערבי אמר אחמד טיבי: "אני מבקש מחבריי…

פורסם על ידי ‏Avigdor Liberman – אביגדור ליברמן‏ ב- יום שלישי, 3 בדצמבר 2019

08:27 עריכה

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, מברך את החלטת הפרלמנט הצרפתי. "הגיעה השעה שאירופה כולה תחשוף ותלחם בפניה המכוערות של האנטישמיות המודרנית".

08:33 עריכה

ח"כ גדעון סער קרא הבוקר שוב לראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים פריימריז לראשות מפלגת הליכוד.

בראיון לגל"צ אמר סער: "צר לי שהיוזמה שלי לפריימריז במועד שיכול היה למנוע בחירות שלישיות לא התממשה. במידה שיהיו בחירות שלישיות תהיה התמוטטות בליכוד. כל הסדר של ממשלת אחדות עדיף מהליכה לבחירות. מגיע לעם שנמנע ממנו את הסיוט הזה של בחירות בלתי סופיות".

כמו כן, התייחס סער למשא ומתן לממשלת אחדות: "אני חושב שראש הממשלה מוותר במהלך המשא ומתן באופן דרמטי בכך שמספר החודשים שהוא מבקש בתחילת הקדנציה הוא מאוד קטן. כל הצעה שתובא אני אתמוך בה כדי למנוע בחירות שלישיות".

08:50 עריכה

ח"כ עופר שלח על הדיווח לפיו צה"ל זייף את מספר החרדים המתגייסים: "מטריד מאוד. דבר אחד ברור: התקופה היחידה שבה מספר החרדים שהתגייסו והלכו לעבוד גדלה, הייתה התקופה שבה חוק הגיוס שחוקקנו ב-2014 היה בתוקף".

08:51 עריכה

יומיים לאחר עדות רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, במשפט הדיבה: אלמונים ניפצו הבוקר את חלונות רכבו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, מתחת לביתו שבעפולה, כך דווח בחדשות 12.

08:53 עריכה

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר: ישראל בדרך לבחירות בפעם השלישית

"ממשלת אחדות לא תקום, לא נדבר יותר עם כחול לבן", אמר זוהר בראיון לכאן רשת ב'. "הם החליטו שהם לא מצטרפים לממשלה איתנו. הצענו להם חמישה חודשי כהונה לנתניהו ואחר כך גנץ ראש הממשלה, יש מטורף מזה? הלכנו הכי רחוק שאפשר".

מיקי זוהר (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
מיקי זוהר (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
09:03 עריכה

ח"כ איציק שמולי מתרעם על הדיווח לפיו צה"ל זייף את מספר המתגייסים החרדים: "חמור ובלתי מתקבל על הדעת. זו שבירת אמון גדולה שהשלכותיה מרחיקות לכת – כיצד יוכלו המפקדים לדרוש מחיילים אמירת אמת כשבכירים בצה"ל משקרים ביודעין? כיצד נודל להסתמך על תחקירים מבצעיים או על דיווחים לציבור או למשפחות השכולות?". שמולי דרש לזמן בדחיפות דיון במפליאת הכנסת.

10:14 עריכה

ח"כ אסף זמיר עונה לח"כ מיקי זוהר: "מעולם לא ניהלתם איתנו גם ככה משא ומתן"

10:48 עריכה

עוד יוזמה חדשה או עוד ספין? ח"כ אלכס קושניר שיגר מכתב ליו"ר מפלגתו, ח"כ אביגדור ליברמן בבקשה לדון באפשרות של הקמת ממשלת מומחים זמנית לתקופה של שנה.

על פי ההצעה שפורסמה במעריב, הממשלה תכלול 11 שרים כולל ראש הממשלה. בין היתר, הממשלה תהיה רשאית להעביר תקציב המדינה ללא צורך בהצבעה בכנסת. לדברי הגורמים בישראל ביתנו, כבר התקיימו מספר שיחות עם נציגי הליכוד וכחול לבן ונוצר רושם ראשוני כי יש היתכנות למהלך.

10:50 עריכה

זיוף מספר החרדים המתגייסים לצה"ל. ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי): "לא זה הנושא שצריך להדאיג את החברה הישראלית בימים אלו, אלא הקמתה של ממשלה, האתגרים החברתיים והביטחוניים העומדים לפתחנו. ככל שפוליטיקאים ומשפטנים יתערבו פחות, כך גיוס החרדים יהיה יותר".

11:27 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני המראתו לפורטוגל, שם הוא צפוי להיפגש עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו: "אני רוצה אחדות", אמר נתניהו והתייחס לדבריו של ח"כ מיקי כהן (התכוון למיקי זוהר) שאמר שנגמרו שיחות המו"מ עם כחול לבן: "הוא מבטא תסכול של רבים בציבור שאחרי ההצעות הנדירות שהצענו לכחול לבן הם לא זזים מילימטר או ננומטר", את דבריו של ראש הממשלה הביא פרשננו הפוליטי שלום ירושלמי.

נתניהו המשיך ותקף את מספר 2 בכחול לבן. "זה מתנגד עם אינטרסים לאומיים גדולים  מאוד ואינטרס פרטי של אדם אחד – יאיר לפיד". עוד הוסיף כי הוא עושה כל מאמץ כדי "שעדיין נמצה את האפשרות של אחדות. אני עדיין פתוח לשיחות. ליברמן. תמיד יכול ועדיין יכול לעשות ממשלה איתנו זו החלטה שלו. העדיפות הראשונה של המדינה היא אחדות אנחנו לא זקוקים לבחירות מיותרות לגמרי. אם ניקלע לבחירות – ננצח בהן".

כמו כן הודיע נתניהו כי בכוונתו לשוחח עם פומפאו על שני נושאים: ברית ההגנה עם ארצות הברית וסיפוח בקעת הירדן.

 

11:34 עריכה

הותר לפרסום שמה של חברת הכנסת לשעבר שנחקרה במשטרה בעקבות תלונה על תקיפת ילד – ד"ר עינת וילף. וילף ליוותה את ילדיה במהלך פעילות בית ספרית, ובמהלכה, לדברי מקורביה, אחד הילדים החל לתקוף אותה בפרעות מול בנותיה וקרע ממנה את הבגדים.

11:59 עריכה

יו"ר כחול לבן בני גנץ: "למרות ההאשמות אנחנו עושים את כל המאמצים וחותרים לאחדות".

בסיור במועצה האזורית רמת נגב הביע גנץ תקווה כי המערכת הפוליטית תצליח להימנע מבחירות נוספות. לדבריו, "אני מקווה שהכהונה של הכנסת הנוכחית תהיה ארוכה ולא קצרה כמו שמסתמן כרגע".

12:23 עריכה

ח"כ מיקי זוהר לא מתרגש מכך שראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר מפלגתו, טעה בשמו

12:24 עריכה

לאחר שדובר צה"ל הוציא הודעה כי הדיווח על כך שצה"ל זייף את מספר החרדים המתגייסים, ח"כ איציק שמוליק (העבודה-גשר): "זו הונאה. זיוף בזדון. תגובה מתחפרת מסוג זה במקום לקיחת אחריות רק מגיבה את חוסר האמון".

13:19 עריכה

ח"כ אחמד טיבי עוקץ את מיקי זוהר על כך שראש הממשלה התבלבל בשמו

 

13:45 עריכה

נשיא המדינה ראובן ריבלין פונה למנהיגים: "אתם המנהלים משא ומתן ארוך, מתיש, וחסר תוחלת כבר חודשים – הרף לכם! יש עוד זמן לתקן ואפשר לתקן – הגיעו להסכמות והחזירו את המדינה הזו למסלולה המתוקן".

13:47 עריכה

יו"ר כחול לבן, בני גנץ: "נתניהו צריך להסתכל לי ולאזרחי ישראל בעיניים ולהגיד מה הוא רוצה במקום לגלגל מעצמו אחריות. אף ראש ממשלה לפניו לא העמיד את עצמו ככה, לפני מדינת ישראל".

14:25 עריכה

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ גבי אשכנזי, החליט לקיים דיון בנושא נתוני גיוס החרדים לצה"ל ולזמן לדיון את נציגי צה"ל ומשרד הביטחון. הדיון יתקיים ביום שני הקרוב בשעות הבוקר.

14:46 עריכה

יו"ר המחנה הדמוקרטי, ניצן הורוביץ ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: צא בקול ברור נגד ההסתה

השניים נפגשו היום לבקשתו של הורוביץ. במהלך הפגישה אמר: "הבחירות הקרובות עלולות להביא את ההסתה הזו לאלימות של ממש. יש לעצור אותה באופן מיידי".

15:10 עריכה

רשות המסים מנהלת חקירה חדשה נגד חבר הכנסת חיים כץ – כך עדכן היועץ המשפטי לממשלה את יושב ראש הכנסת. את דבר החקירה חשף היום ברוך קרא בחדשות 13.

חיים כץ (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
כץ בכנסת בשנה שעברה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

לפני כשלושה חודשים התפטר כץ מחברותו בממשלה, אחרי שהוחלט להגיש נגדו כתב אישום בעבירות של מרמה והפרת אמונים. אולם, משפטו של כץ לא צפוי להיפתח בעתיד הקרוב, משום שהשר לשעבר פנה לכנסת בבקשה להעניק לו חסינות מפני העמדה לדין, אך הואיל וטרם התמנתה ועדת כנסת, לא ניתן לדון בבקשה.

15:39 עריכה

משה כחלון רומז למקורביו שהוא עשוי להודיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים בימים הקרוביםכך דיווחה טל שניידר ב"גלובס". משר האוצר לא נמסרה תגובה. בספטמבר האחרון דיווח חיים לוינסון ב"הארץ" על כוונתו של כחלון לפרוש, אולם אז הכחיש השר את הדברים: "אני פה כדי להישאר".

בעבר נשאל כחלון מה יעשה אם יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה, והשר השיב שלא ייתן לכך את ידו. אם אכן יפרוש – תהיה זו עמידה של כחלון במילתו.

משה כחלון, ספטמבר 2019 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
כחלון בספטמבר האחרון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

בשלהי 2012 הודיע כחלון, אז שר התקשורת מטעם הליכוד, שהוא לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים. ב-2014 הודיע על חזרתו לפוליטיקה והקים את מפלגת כולנו, שזכתה בבחירות 2015 בעשרה מנדטים. מאז אותה שנה מכהן כחלון כשר האוצר. אחרי שבבחירות, שנערכו באפריל האחרון, השיגה מפלגתו רק ארבעה מנדטים, שב לשורות הליכוד.

15:59 עריכה

איפה האתיופים השקטים של פעם, שלא עשו צרות?. משרד התרבות: העדה האתיופית מתאפיינת בצניעות ובהכרת הטוב. דברי המשרד נמסרו בתגובה לביקורת שמתח חבר הכנסת גדי יברקן על שרת התרבות מירי רגב. במערכת הציבורית ביקרו את היחס הסטריאוטיפי של משרד התרבות כלפי ציבור יוצאי אתיופיה.

16:10 עריכה

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, אורלי עדס, תערוך מחר תדרוך על שלבי ההתארגנות והאתגרים, שאיתם תידרש להתמודד ועדת הבחירות המרכזית לקראת הבחירות לכנסת העשרים ושלוש.

מנכ"לית ועדת הבחירות, אורלי עדס (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
עדס בכנסת בספטמבר האחרון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
16:47 עריכה

חבר הכנסת גדי יברקן הגיב להודעת משרד התרבות, שבה נכתב שהעדה האתיופית מתאפיינת בצניעות ובהכרת הטוב (עוד על הודעת המשרד – בדיווח שפורסם בשעה 15:59 ביומן זה).

תגובת משרדה של השרה רגב לטענותיי המוצדקות והעובדתיות היא דוגמה מתומצתת לכל מה שרע, חולה וגזעני אצלה באופן אישי, ובממשלה הרעה, המשניאה והמפלגת אותה היא מייצגת.

רגב, שעשתה קרייריה פוליטית משנאת כל מי שלא דומה, ממשיכה בשיח רדוד וגזעני. הבושה היא שלנו, אזרחי ישראל, שהאישה הזו ממש בשעות אלה משמשת כממלאת מקום ראש הממשלה בעת שהותו בחו״ל.

חרפת רגב לא תפגע בקהילת יוצאי אתיופיה בשום אופן, והציבור שלנו יידע לבוא איתה חשבון ולסלק אותה בבושת פנים מהזירה הציבורית.

16:51 עריכה

במערכת הפוליטית מגיבים להודעה של משרד התרבות, שבה נכתב שהעדה האתיופית מתאפיינת בצניעות ובהכרת הטוב. הדברים נכתבו כביקורת על חבר הכנסת גדי יברקן, שתקף את השרה מירי רגב.

17:22 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת בליסבון לקראת פגישתו עם מזכיר המדינה של ארצות הברית מייק פומפאו. בתדרוך לעיתונאים במהלך טיסתו אמר נתניהו כי בשיחתו עם נשיא ארצות הברית טראמפ המליץ לו להפעיל לחץ על אירן – כך מעדכן שליח זמן ישראל לפורטוגל רפאל אהרן. ראש הממשלה אמר שידון עם פומפאו לגבי כריתת ברית הגנה בין שתי המדינות.

אל ראש הממשלה התלוותה לביקור רעייתו, שרה נתניהו. השניים ישובו ארצה מחר.

17:51 עריכה

ההפגנות באירן הן "כר נרחב" כדי להחליש את הרפובליקה האסלאמית – כך אמר ראש הממשלה נתניהו בתדרוך שערך לעיתונאים שהתלוו לנסיעתו לליסבון. לדבריו, המחאות באירן, בעירק ובלבנון הן הזדמנות להפעלת לחץ כלכלי על משטר האייטלות. כך מדווח שליח זמן ישראל רפאל אהרן.

נתניהו אמר כי שוחח עם טראמפ בנושא. "אין שום סיבה לעזור להם, אלא להגדיל את הלחץ הזה, ולשמחתי, הוא אמר את זה אתמול בצורה נוקבת", אמר ראש הממשלה בהתייחס לדבריו של נשיא ארצות הברית. לדברי נתניהו, אירן נתונה כעת במגמת התכווצות, ויש להגביר את הלחצים המופעלים עליה. אירן – אמר ראש הממשלה – שואפת להשתלט על המזרח התיכון. היא הצליחה בכך באופן חלקי, אבל כעת היא במגמת נסיגה. להערכתו, אין סיכוי שאירופה תצטרף ללחצים כלכלים שיופעלו על אירן.

נתניהו אמר לשלום ירושלמי, שליח זמן ישראל למשלחת לליסבון, שבשיחתו עם מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו ידון עימו על מעמדם של שטחי יהודה ושומרון.

בנימין ושרה נתניהו בדרך לליסבון. 4 בדצמבר 2019 (צילום: קובי גדעון/לע״מ)
בנימין ושרה נתניהו בדרך לליסבון. 4 בדצמבר 2019 (צילום: קובי גדעון/לע״מ)
18:07 עריכה

ביום ראשון צפוי מרכז הליכוד לאשר עריכת בחירות לראשות המפלגה – כך מדווחת מורן אזולאי מ"ידיעות אחרונות".

בתחילת השבוע שעבר סיכמו יושב ראש המפלגה בנימין נתניהו ויושב ראש מרכז הליכוד חיים כץ, שיתקיימו פריימריז לראשות התנועה. מי שקרא לקיומן של בחירות לראשות המפלגה הוא חבר הכנסת גדעון סער, שביקר את נתניהו על שלא הצליח להרכיב ממשלה.

ראש הממשלה נתניהו ושר החינוך סער בישיבת ממשלה ב-2009 (צילום: David Silverman, AP)
נתניהו וסער בישיבת ממשלה ב-2009 (צילום: David Silverman, AP)
18:44 עריכה

הודעת הליכוד בעקבות הדיווחים שבשבוע הבא עשוי מרכז המפלגה לקבוע בחירות לראשות התנועה: "מרכז הליכוד יצביע ביום ראשון על החלטה לביטול הפריימריז לרשימת הליכוד בלבד. ההחלטה בנושא הפריימריז לראשות הליכוד תתקבל בהמשך אם וכאשר ניגרר לבחירות".

19:29 עריכה

סקר שנערך בחן את מידת הפופולריות של מפלגה בראשות גדעון סער – כך פרסם יקי אדמקר מ"וואלה! ניוז". סער אמר בראיון לתחנת הרדיו קול חי, כי אין לו כלל אפשרות לממן סקרים.

20:04 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבר הכנסת גדעון סער סיכמו שב-22 בדצמבר ייערכו בחירות לראשות התנועה – כך דיווח הערב עמית סגל בחדשות 12. מוקדם יותר היום פרסם דוברו של נתניהו יונתן אוריך שמרכז הליכוד לא יעסוק בהתכנסותו ביום ראשון הקרוב בפריימריז לראשות המפלגה.

20:12 עריכה

גורמים במערכת הפוליטית בוחנים את האפשרות להעניק חנינה לראש הממשלה בנימין נתניהו תמורת פרישתו מהחיים הציבוריים – כך דיווחה הערב דנה ויס בחדשות 12. לפי הפרסום, נתניהו יודה בחלק מהאישומים ויודיע על עזיבתו את המערכת הפוליטית. כך עשויה להימנע מערכת הבחירות, שעלולה להיערך בתוך שלושה חודשים. נשיא המדינה ריבלין הביע נכונות לשתף פעולה עם היוזמה. לדברי ויס, יש הסכמה מקיר לקיר במערכת הפוליטית ליוזמה זו.

20:21 עריכה

אחרי הדיווח בחדשות 12 שהפריימריז לראשות הליכוד ייערכו ב-22 בדצמבר, מפרסם דובר הליכוד יונתן אוריך הודעה: "כפי שהבהרתי, אין שום סיכום על פריימריז לראשות הליכוד. אם וכאשר ניגרר לבחירות נידרש לשאלה הזאת. לא דקה אחת קודם".

20:34 עריכה

בזמן שמירי רגב משמשת כממלאת מקומו של ראש הממשלה נתניהו, ששוהה בחו"ל, מנפק משרדה הודעות מביכות. תחילה הייתה זו ההודעה שהתייחסה בסטריאוטיפיות לעדה האתיופית (עוד על כך – בדיווח שהופיע ב-15:59 ביומן זה), עתה זהו שימוש בתמונתו של ראש הממשלה השלישי, לוי אשכול, במקום בתמונתו של ראש הממשלה דוד בן גוריון.

נכדו של ראש הממשלה הראשון, יריב בן-אליעזר, נדרש לכך –

כנראה יש במשרד התרבות פקידים, שלא עברו יחידה אחת אפילו בהסטוריה של מדינת ישראל. אחרת, כיצד נסביר את העובדה שבהזמנה לאזכרה הממלכתית לבן-גוריון, פורסמה דוקא תמונתו של לוי אשכול.למירי רגב הפתרונים.

פורסם על ידי ‏‎Yariv Ben-Eliezer‎‏ ב- יום רביעי, 4 בדצמבר 2019

20:40 עריכה

החלה פגישת ראש הממשלה נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו בליסבון שבפוטוגל. שליח זמן ישראל רפאל אהרן מדווח שראש הממשלה סירב להתייחס לשאלה, האם ישראל היא שאחראית לתקיפה שאירעה היום בסוריה, ולפי הדיווחים, התרחשה במפעל שבשליטת אירן.

נתניהו אמר שאירן מגבירה את תוקפנותה באזור. "טהרן פועלת נגד ישראל בכל רחבי המזרח התיכון – באירן, בסוריה, בלבנון, בעזה ובתימן", פירט ראש הממשלה.

נתניהו (מימין) ופומפאו, היום בליסבון (צילום: קובי גדעון, לשכת העיתונות הממשלתית)
נתניהו (מימין) ופומפאו, היום בפתח פגישתם (צילום: קובי גדעון/לע״מ)

ראש הממשלה הודה לפומפאו על הקביעה שההתנחלויות אינן לא-חוקיות. לדברי נתניהו, הודעה זו תקדם את השלום באזור.

21:01 עריכה

בכיר בכחול לבן אומר כי בעבודה-גשר ובמחנה הדמוקרטי הביעו תמיכה ביוזמה, שלפיה נתניהו יכהן כחצי שנה, ואז יוחלף בגנץ. לפי מתווה זה, ינתנו ביטחונות לכך שנתניהו יעזוב את תפקיד ראש הממשלה בהגיע המועד שיקבעו הצדדים. לדברי אותו גורם, יושב ראש העבודה-גשר עמיר פרץ ויושב ראש המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ תמכו במתווה האחדות. כך פרסם הערב רביב דרוקר בחדשות 13. הורוביץ הכחיש את הדברים נחרצות.

21:46 עריכה

גורם המקורב מאוד לראש הממשלה נתניהו אמר הערב כי חנינה לראש הממשלה וממשלת אחדות אינן על הפרק, והואיל וליברמן לא מעוניין להצטרף לבלוק ה-55 – גם לא ממשלת ימין. "לצערי, הולכים לבחירות", אמר. כך פרסם אריק בנדר מ"מעריב".

22:03 עריכה

שני יועצים של סיעת כחול לבן התעמתו אתמול פיזית – כך דיווחה יערה שפירא בתאגיד השידור כאן. השניים התקוטטו, ככל הנראה על מקומות ישיבה בדיון של ועדת הכספים. אנשי משמר הכנסת הפרידו בין השניים, וקצין הכנסת ערך בירור של התקרית החריגה והורה לאחד מהשניים שלא להגיע היום למשכן – כך סיפרו חבריו. יושב ראש סיעת כחול לבן אבי ניסנקורן יקיים בירור עם שני היועצים.

עוד 44 עדכונים
כל הזמן // שבת, 25 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

גנץ נענה להזמנת טראמפ, ייפגש איתו ביום שני

מפקד חיל האוויר לשעבר, אמיר אשל, מייעץ לגנץ ● נתניהו ייפגש עם טראמפ בשני ובשלישי ● גנץ: בתום הפגישה אשוב לישראל לדיוני החסינות ● נתניהו: עסקת המאה, הזדמנות שלא תחזור ● עמיר פרץ: טראמפ מתערב בבחירות ● טיבי מאשים את עיריית ירושלים במות הילד שנמצא מת בבור מים ● ליברמן: עיתוי פרסום העסקה קצת חשוד

עוד 17 עדכונים

השמאל חייב להציע חלופה לפתרון שתי המדינות כדי לחזור לשלטון

השמאל כבר עשרות שנים לא מקדם תהליך מדיני כי הוא לא בעמדת כוח. הוא השאיר את המלאכה בידי החברה האזרחית. זו עוסקת בפועל רק בקידום המימוש של פיתרון 2 המדינות ואיך לארגן ולנהל את הנסיגה/ההיפרדות/החלוקה – ולא בדרכים לגיבוש ולהשגת הרוב הפוליטי הנדרש למימוש פיתרון מדיני כלשהו.

במקביל לכך, הפיתרון התורן (והבודד) של השמאל לסכסוך, חלוקת הארץ ל-2 מדינות, נפרם מכמה סיבות: יישוב הגדה המערבית שנמשך עשרות שנים; עקשנות פלסטינית שמונעת התקדמות לעבר הסכם; מאמצים בינלאומיים לא יעילים לגרום לסיום הכיבוש; וחוסר החלטיות של ארה"ב לקדם הסכם באופן נחרץ. כל אלה הובילו לכך שפיתרון שתי המדינות כבר לא רלוונטי.

מותו של פיתרון 2 המדינות נקלט היטב בציבור. בעוד הפוליטיקאים בשמאל חוזרים על הדוגמה של שתי מדינות, ללא קשר למציאות בשטח, התמיכה בפתרון בקרב הציבור, הן הישראלי והן הפלסטיני, ירדה מתחת ל-50%. בנוסף, רוב של 2/3 בשתי האוכלוסיות מסכים כי לא ניתן ליישם את פיתרון שתי המדינות בעתיד הנראה לעין.

מותו של פיתרון 2 המדינות נקלט היטב בציבור. בעוד הפוליטיקאים בשמאל חוזרים על הדוגמה של שתי מדינות, ללא קשר למציאות בשטח, התמיכה בפתרון בקרב הציבור, הן הישראלי והן הפלסטיני, ירדה מתחת ל-50%

במצב זה, להמר על היפרדות ופתרון 2 המדינות בלבד מבלי לשקול חלופות זו גישה לא ראויה, אך זה בדיוק מה שהשמאל בכנסת עושה.

השמאל צריך לשאול את עצמו ביושר, איך הפכה הפרדת העמים על בסיס אתני/דתי – המרכיב המרכזי בפתרון שתי המדינות – למטרה העיקרית של השמאל הפרלמנטרי בישראל?

איך הפכו לאום יהודי ופלסטיני נפרד לחזון פוליטי חשוב הרבה יותר מאשר חלוקה שוויונית של הזכויות האזרחיות הפוליטיות והכלכלית עבור כל תושבי ארץ ישראל/פלסטין?

איך זה שהשמאל לא מהסס לדרוש השקעת סכומי עתק על מנת להפריד בין שתי אוכלוסיות, שבפועל השתלבו פיזית וכלכלית במהלך 52 השנים האחרונות ואף יותר? איפה עוד יש שמאל כזה?

איך הפכו לאום יהודי ופלסטיני נפרד לחזון פוליטי חשוב הרבה יותר מאשר חלוקה שוויונית של הזכויות האזרחיות הפוליטיות והכלכלית עבור כל תושבי ארץ ישראל/פלסטין?

היום אנחנו לכודים בין שמאל מוחלש שדבק בדוגמה של שתי מדינות/הפרדה שאינה ניתנת ליישום, ללא חזון לטווח הרחוק – לבין ימין, שיש לו את כל האנרגיה שמגיעה עם תנועת המתנחלים המשיחית שהיא חלק ממנו, ונציגיו הפוליטיים בכנסת יודעים להשיג את מבוקשם, אך גם לו אין כל חזון ארוך טווח אמיתי.

המשותף לשניהם הוא התביעה לשליטה בטחונית על כל האזור שבין נהר הירדן לים התיכון, ללא קשר להסדר הקבע הפוליטי שיושג, אם יושג.

הציבור הישראלי מעדיף מידה של הפרדה מהפלסטינים, אך מתעקש על שליטה ביטחונית על האזור כולו. הוא דוחה במידה רבה את הרעיון של מדינה פלסטינית עצמאית ולא רוצה לאבד גישה לארץ אבות בגדה המערבית. הוא בהחלט לא רוצה לחזור על הטראומה של נסיגה כפויה, שבמסגרתה יוחזרו מאות אלפי מתנחלים מהשטחים. נסיגה כזאת תהיה חלק מכל תרחיש מציאותי של פיתרון שתי המדינות.

הציבור הישראלי מעדיף מידה של הפרדה מהפלסטינים, אך מתעקש על שליטה ביטחונית על האזור כולו. הוא דוחה במידה רבה את הרעיון של מדינה פלסטינית עצמאית ולא רוצה לאבד גישה לארץ אבות בגדה המערבית

הימין, לעת עתה, אינו מוכן או אינו מסוגל לעצב חזון פוליטי שאינו אתנוצנטרי ומדיר, חזון שיכול להכיל את כל תושבי האזור ולספק להם זכויות אזרח והזדמנות כלכלית שווה.

השמאל, לו רק היה מגלה עניין בכך, בהחלט יכול. נדרשת חשיבה מחוץ לקופסה יחד עם חזרה להצעות מדיניות היסטוריות שנדונו ברצינות על ידי התנועה הציונית בשנות השלושים והארבעים של המאה הקודמת, כולל גישות פדרטיביות המכילות את השטח בין הים לירדן במדינה פדרלית אחת.

פירוש הדבר הוא שינוי פרדיגמה של ממש, אימוץ מדיניות שקרובה הרבה יותר לזו שנשקלה על ידי מקימי המדינה, אשר הבינו תמיד שבישראל תווצר מציאות דו-לאומית ועל כן נמנעו בכוונה להקים כאן מדינת לאום יהודי. זאת בניגוד להנהגה הפוליטית הנוכחית שרק לאחרונה עמדה על חקיקת חוק מדינת הלאום .

פירוש הדבר הוא שינוי פרדיגמה של ממש, אימוץ מדיניות שקרובה הרבה יותר לזו שנשקלה על ידי מקימי המדינה, אשר הבינו תמיד שבישראל תווצר מציאות דו-לאומית ועל כן נמנעו בכוונה להקים כאן מדינת לאום יהודי

המשמעות היא להחזיר את ערכי השמאל ואת האידיאולוגיה שהיא חלק מהחשיבה הציונית שהובילה להקמת המדינה וקראה בהכרזת העצמאות, לפתח את המדינה לטובת כל תושביה; לבסס אותה על חירות, צדק ושלום כפי שנחשבו על ידי נביאי ישראל; להבטיח שוויון מוחלט של זכויות חברתיות ופוליטיות לכל תושביה ללא קשר לדת, גזע ומין; להבטיח חופש דת, מצפון, שפה, חינוך ותרבות; לשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ולהיות נאמן לעקרונות מגילת האומות המאוחדות.

למה הציבור לא יתחבר להצעה שמסיימת את הכיבוש, קובעת את גבול הביטחון לאורך הירדן, מונעת היפרדות/הפרדה, שומרת על רוב יהודי של 2/3, נותנת אזרחות שווה לכל אזרח ותוביל לכך שישראל תחזיר לעצמה את צדקת דרכה?

עמנואל שחף הוא מהנדס, מנהל, איש מוסד, פעיל פוליטי וחברתי, בעל ניסיון רב תרבותי יוצא דופן, מעוניין במיוחד בחלופות מדיניות ומקדם היום פדרציה בארץ ישראל. חי עם שוש באזור השרון, אבא לשנים וסבא ל-8

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 714 מילים
ששה מהמועמדים הדמוקרטיים המובילים בעימות האחרון ביניהם בחודש ינואר. מימין: איימי קלובישר, פיט בוטיג׳ג׳, ברני סנדרס, ג׳ו ביידן, אליזבט וורן, טום סטייר

היום שאחרי טראמפ? מה חושבים המועמדים הדמוקרטים על איראן

שבעת המועמדים המובילים של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב מסכימים על דבר אחד: יש לעשות הכול כדי להימנע מעימות צבאי עם איראן ● אבל בנוגע להסכם הגרעין וללחץ שיש להפעיל על הרפובליקה האסלאמית, יש ביניהם הרבה חילוקי דעות ● מצאו את ההבדלים

עוד 885 מילים

הקצין הנאצי ששלף אותי מהטרנספורט והציל את חיי

40 שנה לאחר מותו, הלמוט קלייניקה, ששמר בסוד את העובדה שנתן מחסה לעובדי כפייה יהודים וסייע להם להימלט מגירוש למחנות המוות, קיבל את אות חסיד אומות העולם ● כתב זמן ישראל נכח בטקס המרגש

עוד 575 מילים

בשביל זה יש "חברים": המשמר האזרחי החרדי במונסי, ניו יורק, התמחה עד כה בתיקון פנצ'רים ובהשבת תשמישי קדושה אבודים ● אחרי הפיגוע הרצחני בבית הרב שם, הם מתמקדים בניסיונות להציל חיים של יהודים

עוד 982 מילים

למקרה שפיספסת

"אדם הוא תבנית נוף מולדתו"

בכל פעם שאני מטייל בארצנו הקטנטונת, אני נדהם מהגיוון הגאוגרפי הבלתי יאמן. אמנם היא לא גדולה בכלל, אבל הארץ שלנו מהווה גשר בין שתי יבשות וגבולותינו משתרעים מהמדבר הצחיח בדרום עד להרים המושלגים בצפון.

אך כמה שגיוון השטח מרתק, הגיוון היפה ביותר שלנו נמצא בין הגבולות. בין ההרים ומישורים ישנו גיוון של חיים יהודיים כפי שלא היה בהיסטוריה. כל עיר וכל כפר מציעים דרך אחר להיות יהודי.

כשאני הגעתי עם חבריי לארץ הזאת כעולה חדש לפני שנתיים וחצי, התברכנו למצוא בית בקיבוץ אורים שבעוטף עזה. אורים, אשר הוקם ב-1946 כאחת מאחת עשרה נקודות הנגב, נברא, ככל קיבוץ, על מנת להחזיר את עמנו לאדמה.

על פי חזון מנהיגי הזרם הסוציאליסטי של הציונות, אשר שנאו את החולשה וחוסר ההגנה של יהודי הגטו, הקיבוצים נועדו להפוך את תושביהם ליהודים חדשים, חזקים, ובריאים דרך חיים של צניעות ועבודה חקלאית.

אף כי רוב הזמן שביליתי בקיבוץ אורים היה בשבתות בין זמן השירות הצבאי שלי בבסיס, אורח החיים היפה שם מצא חן רב בעיניי.

הקיבוץ העיר בתוכי, בן אדם אשר נולד וגדל בפרוור חומרני בטקסס, אהבה עמוקה לפשטות. כשהלכתי הביתה כל שבוע, עם השמש השוקעת על השדות בנוף, ראיתי ילדים יהודיים רצים על הדשא הרחב ללא דאגה בעולם, ראיתי תיכוניסטים מתאספים במועדון שלהם, ומבוגרים חוזרים אל משפחותיהם מעבודה. לקיבוץ יש את היכולת לקשר בין ילדיו ופועליו לטבע אשר סביבם ולאיכרים היהודיים אשר עמלו גם הם על אותה אדמה לפני דורות רבים.

אחרי שנה וחצי בקיבוץ האהוב שלי, עברתי לתל אביב, הפריז המזרח תיכוני שלנו. בשעות צהריים האביכות אשר אפיינו את זמני בעיר הזאת עד עכשיו, ראיתי את התושבים הצעירים והשזופים של תל אביב נוהרים אל השדרות הרחבות ומתהלכים בין האוסף העצום של הבניינים הטמפלריים, האקלקטיים, הבאוהאוסיים, והברוטליסטיים בעיר.

תל אביב, עם מגדליה הגבוהים, החיי לילה הבלתי פוסקים, ומצעדי הגאווה הראוותנים, הביאה את המדינה כולה לתוך המאה ה-21. במדינה של היסטוריה ואידאולוגיה, אמונה ומאבק, תל אביב מתריסה בנהנתנות שלה.

כי העיר הזאת, החלון שלנו למערב, מציעה למדינה היהודית אורח חיים אוניברסלי, קוסמופוליטי, וליברלי. היא מקשרת אותנו לעולם אשר מעבר לגבולותינו ומחיה אותנו עם תקווה לעתיד שלפנינו. זה מה שתל אביב מציעה לתושביה, חיים אשר מוגדרים פחות על פי העבר היהודי, מאשר העתיד היהודי.

אך עם כל האהבה שלי לקיבוץ ולתל אביב, רק עיר אחת חרוטה לנצח בלבבי. כשאני הולך בסמטאותיה הצרות, בין ההריסות ואתרי בנייה, בין ארמונות עות'מאניים לשכונות חצר, נשמתי עפה לשמיים.

בעיר הזאת, הכל כך מבוקשת והכל כך אהובה, שלושים מאות של היסטוריה מוטלות על כל אחד מאתנו, ודורשות כבוד. כל נשימה בירושלים היא קרב וברכה.

כל שבוע כאשר אני עולה ברכבת דרך הגבעות המיוערות של יהודה אל עירנו הזהובה, הדאגות היומיומיות שלי נעלמות ואני מכושף מהסיפור של המקום הזה, סיפור של ארץ ועם משוחרר וכבוש ומשוחרר שוב פעם. לחיות בירושלים, בעדות החיה לקשר הקדוש בין עם, ארץ, ואלוקים, זה לחוות את הציביליזציה היהודית בכל תפארתה.

הגיוון הזה של אורחות החיים היהודיים, בין אלה של הקיבוצים, תל אביב, וירושלים בין היתר, הוא לא רק תוצר של התפתחות אקראית של מדינתנו. כל חלק של ישראל הוא פרי של תנועה אידאולוגית שונה: ציונות סוציאליסטית, תרבותית, דתית, ועוד רבות המציעות דרכים שונות להיות יהודים במולדתנו, חזונות אשר משקפים את כל חלקי הנשמה היהודית אשר הומיה בנו.

העבודה נותרה לנו, לבנות ולהיבנות, לעצב ולהתעצב על ידי הארץ אשר אליה שבנו.

מתן הוא עולה חדש מטקסס ומשרת כחייל בודד. הוא ציוני, מסורתי, ואוהב קרמבו בכל ליבו

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 508 מילים

תגובות אחרונות

עודכן לפני 6 שעות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

העולם הערבי מתחיל להכיר בהתרחשות השואה ● בישראל מדברים על סיפוח - בירדן מאיימים בביטול השלום ● שש שרות חדשות מככבות בממשלת לבנון, כולל שרת ביטחון ● ובלוב מצאו דרך מקורית להילחם בהטרדות המיניות ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 828 מילים

סודות האפיפיור שלא פצה פה בשואה נחשפים

רגע לפני שהוותיקן יחשוף 17 מיליון מסמכים הנוגעים להתנהגותו בתקופת השואה, סרט תיעודי חדש שופך אור על האפיפיור פיוס ה-12, שלא עשה דבר כדי למנוע את השמדת יהודי אירופה ● לדברי המומחים, לאפיפיור לא הייתה השפעה על מנהיגי הנאצים - אך הוא בהחלט יכול היה לנסות לפנות ללבם של אזרחי אירופה הקתולית ● במקום זאת, הוא דאג יותר לגורלן של יצירות האמנות

עוד 1,354 מילים

כמה זה עולה לנו כינוס פורום השואה בירושלים עלה לציבור 20 מיליון ש״ח

בדיקת זמן ישראל: אירוע 75 שנה לשחרור אושוויץ ביד ושם מומן מכספי ציבור בעלות של כ-20 מיליון שקלים ● ממשלת ישראל לא מימנה את אירוח המנהיגים הזרים ● התרומה של משה קנטור לא עברה דרך גופים ציבוריים ישראליים, אך גורם המעורה בפרטים טוען כי היא סייעה באירוח המנהיגים הזרים

אירוע 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ, שהתקיים אתמול (חמישי) ביד ושם בירושלים, מומן כולו מכספים של גופים ציבוריים ישראליים בעלות כוללת של 20 מיליון שקלים. כך עולה מבדיקת זמן ישראל.

מדובר בעלות צנועה יחסית להפקת ענק מושקעת, בהשתתפות עשרות אישים בכירים מישראל והעולם – כולל מספר חסר תקדים של ראשי מדינות בישראל.

בבית הנשיא מבהירים כי המימון לאירוע התקבל מבית הנשיא, משרד החוץ, השב"כ, רשות שדות התעופה, המשטרה ועיריית ירושלים.

עוד עולה מבדיקת זמן ישראל כי קרן פורום השואה הבינלאומי, בראשותו של יוזם האירוע, איש העסקים היהודי-רוסי משה קנטור, לא השתתפה במימון האירוע. גורם בבית הנשיא מבהיר כי "לא ניתנה תרומה או מעורבות של כסף שלא קשור להוצאות תקינות ממשרד האוצר".

אירוח המנהיגים הזרים בבית הנשיא, לעומת זאת, לא נעשה, ברובו הגדול, על חשבון ממשלת ישראל, מאחר שלא מדובר בביקורים ממלכתיים. משרד החוץ והשב"כ השתתפו בחלק קטן מהעלויות, בעיקר עלויות האבטחה, כמקובל בביקורים בלתי-ממלכתיים של מנהיגים זרים. הנוהל בביקורים כאלה הוא שממשלות המדינות המתארחות מממנות את הביקור של עצמן.

גורם המעורה בפרטים טוען כי התרומה של קרן פורום השואה הבינלאומי בראשות קנטור "סייעה בחלק ממימון האירוח של המנהיגים הזרים". אותו גורם לא ידע, או לא רצה למסור, איזה מנהיגים זרים התארחו במימונו של קנטור ובאיזו עלות.

מקרן פורום השואה הבינלאומי לא נמסרה תגובה ובקרן סירבו למסור פרטים ולענות לשאלות בנושא.

מיד ושם נמסר כי נושא המימון לא נמצא באחריות המוזיאון.

מבית הנשיא נמסר כי האירוע ביד ושם מומן כולו על ידי ממשלת ישראל בהתאם להקצאות תקינות ושקופות של משרד האוצר, וכי אירוח המנהיגים הזרים לא התבצע במימון ממשלת ישראל.

עוד 242 מילים

מפעלי ים המלח משנים את הטבע

הדיווח המדובר על ״הנהר הסודי״ בים המלח חידד: ספק אם יש עוד מקום בעולם שבו הטבע נכנע כה מהר להתנהלות אנושית ברוטלית ● לפנטזיות על תיירות בולענים הצטרף עכשיו הגרנד קניון החדש שלנו, שהוא בעצם תעלה תפעולית של מפעלי ים המלח ● הגאולוגים כבר נתנו לזה שם: עידן ה״אנתרופוקן״, שבו האדם משנה את פני הפלנטה

עוד 744 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
חֲסִינוּת

אל מול מנהיגי אומות העולם אשר הגיעו לירושלים, בירת הנצח של ישראל, על מנת לציין את זכר השואה, לשחרר את נעמה ולחשוף את עסקת המאה, אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינת חסינות בארץ ישראל, היא מדינת בנימין

ברחוב בלפור קמה משפחת נתניהו, שם עוצבה דמותה הרוחנית, הכוחנית והמלוכנית, שם חיה חיי נוחות מרבית, יצרה סרטוני רשת ויראליים והורישה לעולם כולו את דף המסרים הנצחי.

לאחר שהוגלתה המשפחה מביתה בכוח הזרוע, שמרה לו אמונים גם מן הווילה שבקיסריה, ולא חדלה מתפילה ומתקווה לשוב אל בית ראש הממשלה ולחדש שם ימיה כקדם.

מתוך קשר היסטורי ומסורתי זה חתרה המשפחה לשוב ולהיאחז בביתה העתיק, ובעשור האחרון שבה אל מעון ראש הממשלה עם פטרונים, טייקונים, מממנים ובני דודים, שהביאו את ברכת הקידמה לכל יושבי הבית שנושאים נפשם לעצמאות כלכלית.

השואה המשפטית שנתחוללה על המשפחה בזמן האחרון, במהלכה הוגשו כנגדה כתבי אישום מזעזעים, הוכיחה מחדש את ההכרח בפתרון בעיית המשפחה המלכותית, על ידי חידוש מוסד החסינות בארץ ישראל, אשר תעניק לאבי המשפחה מעמד של מנהיג נשגב בתוך משפחת העמים.

בכ"א בנובמבר 2019 קיבל היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט ימ"ש, החלטה המחייבת הגשת כתבי אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים. הכרזה זו של היועץ המשפטי לממשלה כנגד המשפחה המלכותית – אינה ניתנת לביצוע.

זוהי זכותה הטבעית של משפחת נתניהו להיות מורמת מעם ופטורה מהטרדות משפטיות במולדתה.

לפיכך נתכנסנו אנו חברי מועצת הביביסטים, נציגי הליכוד והימין, בדיון מליאת הכנסת על בקשת החסינות, ובתוקף זכותנו הטבעית וההיסטורית על השלטון בישראל ועל יסוד הבוז שלנו לשמאל, לכחול לבן, לערבים, לפרקליטות, לתקשורת, לג'ורג' סורוס, לקרן לישראל חדשה, למערכת המשפט ולכל מי שביבי אומר לנו, אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינת חסינות בארץ ישראל, היא מדינת בנימין.

אנו קובעים שהחל מרגע זה ועד להקמת הממשלה בתום הבחירות שייערכו ב-2 במרץ 2020 ועד בכלל – ינהיג בנימין נתניהו את עם ישראל כראש ממשלה קבוע ונצחי, ויהיה פטור מכל ניג'וס, הטרדה, הצקה, ביקורת וחקירה כראש מדינת בנימין.

מדינת בנימין תהיה סגורה לחקירה משטרתית ולבדיקה משפטית.

מדינת בנימין תשקוד על פיתוח ההון המשפחתי לטובת כל ילדיה.

מדינת בנימין תהא מושתתת על יסודות התיחמון, הספין והמניפולציה, לאור חזונם של מלכי ישראל. תנהיג שיטת הפרד ומשול בין אזרחיה, בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש שימוש ברגשות דת, העדר מצפון, לשון פוגענית וחינוך קלוקל; תשמור על הנכסים הקדושים לכל בני המשפחה; ותהיה נאמנה לזלזול בעקרונות האומות המאוחדות.

מדינת בנימין לא תהיה מוכנה לשתף פעולה עם המוסדות והנציגים של הפרקליטות, המשטרה, העיתונות והחברה האזרחית ותפעל להרחבת השפעתה החברתית והכלכלית על ארץ ישראל בשלמותה.

מתוך ביטחון בנתניהו בנימין הננו חותמים בחתימת ידנו על הכרזה זו, במושב מועצת החסינות הזמנית, על אדמת המולדת, בעיר הקודש ירושלים, ערב שבת,
כ"ז בטבת תש"פ, 24 בינואר 2020.

רגב מירי / ביטן דוד / אמסלם דודו / אוחנה אמיר / זוהר מיקי / ריקלין שמעון / סג"ל אראל / מגל ינון / ציפר בני / טאוב גדי, ד"ר / ברדוגו יעקב / ביסמוט בועז / הביביסטית רונית / נתניהו יאיר / נתניהו אבנר / נתניהו שרה

עוד 452 מילים

דיווח: גנץ נוטה שלא להיענות להזמנת טראמפ להגיע לבית הלבן בשבוע הבא

היועמ"ש מנדלבליט צפוי להודיע על העמדה לדין של ח"כ ביטן ● יושב ראש כחול לבן ימסור מחר בערב הצהרה לתקשורת ● הקרמלין: שחרור נעמה יששכר מתעכב כי טרם הוגשה בקשת חנינה רשמית ● הפרקליטות ערערה על ההחלטה שלא לאפשר חיפוש בטלפונים של שלושה מיועצי נתניהו

עוד 21 עדכונים

עוד לא ירד המסך על אירועי פורום השואה הבינלאומי ופרשת נעמה יששכר, וכבר עולה מסך חדש, על תכנית מדינית דרמטית שתהפוך לנושא מרכזי בבחירות הקרבות ● זו לכאורה ההצגה של נתניהו, אך ראש הממשלה יצטרך לגייס את כל הכוחות השיווקיים שלו כדי למכור את תוכנית טראמפ למחנה הימין, בעוד שראשי כחול-לבן, שעבדו בתיאום עם הבית הלבן בחודשים האחרונים, יתמכו בה כאיש אחד ● פרשנות

עוד 895 מילים

צינור הגז לא יסופח

סיבוב התעמולה שעשה ראש הממשלה על הפיכת ישראל למעצמת אנרגיה צפוי להסתיים כמו מסעות תעמולה שערך בעבר: בכלום ● ישראל מחזיקה בפחות מחצי אחוז מעתודות הגז הטבעי בעולם, וסיכויי ההקמה של צינור הגז לאירופה קלושים ● היה עדיף בהרבה אם נתניהו היה יכול להתגאות בהישגים בתחום האנרגיה המתחדשת

עוד 943 מילים

ישראל יודעת כיצד להתמודד עם ההצפות, אך לא עושה דבר

ד"ר סיניה נתניהו הובילה דוח בין-משרדי לממשלה על היערכות ישראל להסתגלות לשינויי אקלים, ובו המלצות לתכנית פעולה אסטרטגית לאומית ● הדוח אושר על ידי השרים כבר ב-2018, אך ההחלטות האופרטיביות לא יושמו עד היום ● החודש היא הביטה בכאב בתוצאות השיטפונות, וידעה שניתן היה למנוע חלק ניכר מהנזקים ● טור מיוחד

עוד 721 מילים

העירייה קונסת בעלי כלבים שכבר חוסנו או עזבו את העיר

עיריית רחובות שיגרה יותר מ-3,000 דוחות, בטענה כי כלבים לא חוסנו ● בין מקבלי הקנסות: בעלי כלבים שחוסנו, וגם תושבים שעזבו את העיר ושינו את כתובתם בתעודת הזהות ● בשירות הווטרינרי מסבירים שמערכת רישום הכלבים "ישנה ולוקה בחסר" ולא מעדכנת שינויי כתובת מהארנונה ● אבל בעירייה מטילים את האחריות דווקא על המתלוננים: "לא מדובר ב'תקלה׳, אלא בחוסר עדכון של בעלי הכלב״

עוד 1,141 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה