זירת הבלוגים

לשקר אין רגליים, אבל יש לו הרבה צוללות

אם נתניהו לא מעורב בפרשת הצוללות, והוא צח ונקי כפתית שלג לפני ההתחממות הגלובלית, למה יש לו כל כך הרבה גרסאות סותרות למאורעות שכדבריו וכדברי שופריו אינו מעורב בהם?

08/12/2019 06:31
פרשת הצוללות – נתן מיליקובסקי, בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט (צילום: AP Photo/Ariel Schalit/Flash90)

שמחנו להתבשר שבמלאת ארבע שנים לתחקיר הצוללות של רביב דרוקר אוטוטו יוולדו לנו במזל טוב כמה כתבי אישום.

תודו שזה מרגש, שהפרשה הבטחונית החמורה והמסוכנת ביותר שידעה ישראל הולידה כמה שין גימלים שייקבלו כתבי אישום (בכפוף לשימוע, כן?) – והתקשורת (כמעט) כולה גועה בקול אחד, ״לא נמצאו ראיות שקושרות את נתניהו לפרשה״, ומפמפת שגם בן דודו ואיש סודו, עו״ד דוד שמרון, הולך לצאת מהעניין הזה עם איזה סעיף שולי.

ובכן, בואו נזכר: ״לא נמצאו ראיות שקושרות את נתניהו״ – כיוון שמייד לאחר החשיפה של רביב דרוקר, יצא היועמ״ש אביחי מנדלבליט בהצהרה שנתניהו לא קשור לפרשה. וכיוון שהוא לא קשור, אז גם לא נחקר וגם לא נחקרו הקשרים שלו לפרשה.

המייל של אחז בן ארי, יועמ״ש משרד הבטחון מ-22.7.2014 (שנחשף גם הוא ע״י רביב דרוקר) שמדווח על דוד שמרון (מייצג טיסנקרופ) שדורש לדעת האם נעצר המכרז לרכישת הצוללות כפי שדרש נתניהו, כמובן שלא עושה רושם על היועמ״ש, התקשורת וכל השאר. כי נתניהו כאמור – לא מעורב.

אז אם נתניהו לא מעורב, והוא צח ונקי כפתית שלג לפני ההתחממות הגלובלית, למה יש לו כל כך הרבה גרסאות סותרות למאורעות שכדבריו וכדברי שופריו אינו מעורב בהם?

אז כמו שראינו כאן, כל גרסאות נתניהו נתגלו כלא אמת, ובכל זאת עפ״י מנדלבליט הוא אינו מעורב ולא קשור לפרשת הצוללות וכלי השיט למרות שדחף במלוא המרץ לרכישת צוללות נוספות בניגוד לדעת מערכת הבטחון כולה, והטיל את כל כובד משקלו שהן תרכשנה מטיסנקרופ וללא מכרז. אותה טיסנקרופ שבן דודו האחד היה ספק הפלדה שלה ובן דודו השני נתן לה יצוג משפטי.

כל זה כמובן מחזיר אותנו לפרשת המניות, שבניתוח הנתונים המצויים בידינו, יש מצב שהיא המפתח, הסיבה והמסובב לפרשת הצוללות וכלי השיט. המניות שנתניהו החזיק בחברת גרפטק או אולי סידריפט (קצת קשה לעקוב אחרי שרשור החברות האלו) של בן דודו מיליקובסקי, ושהניבו לו 16 מיליון ש״ח, מניות שהסתיר והתגלו במקרה ע״י ועדת ההיתרים, ואם מנדלבליט לא יחליט על חקירה בהקדם תחול על הפרשה התיישנות ממש ממש בקרוב.

ונזכיר שוב למה זה כל כך דחוף:

    • ב-2007 נתניהו מקבל להחזקתו את המניות
    • ב-2011 נתניהו מכחיש כל קשר לחברה
    • ב-2018 כל הפרשה מתגלה במקרה
    • ואנחנו כבר בסוף 2019, לא נפתחה כל חקירה עד עכשיו ותיכף תחול על הסיפור שהתחיל ב2007 – התיישנות!
    • ואם תחול התיישנות – הסיפור הזה כבר לא ייחקר לעולם.