זירת הבלוגים

ולדימיר פוטין, הדב הרוסי

באוויר מרחפת תמיד התחושה החזקה שעדיף להיות חבר של הדב

הדב הרוסי, איור: יונתן שתיל

אני גאה ונרגש להציג היום בפינתי "אנשים על ארבע", שבה אני משווה אנשים ידועים לחיות ידועות על פי המהות ולא המראה – אדם משמעותי מאוד בפוליטיקה העולמית, הנמצא במוקד ההכרעות הגאו-פוליטיות האזוריות והעולמיות, ואשר הגיע בדיוק היום לבקר במדינת ישראל – ולדימיר פוטין נשיא רוסיה.

אני משווה אותו לדב.
-למה דב?
הדב הוא יונק רב-גוני הנחשב לאוכל-הכל, גם צמחים וגם בשר. הוא יודע לנוע על ארבע רגליו אבל גם להזדקף על שתיים. יש לו תדמית כפולה: מצד אחד טדי-בר חביב ומנומס, מצד שני טורף חזק ואכזר היודע להשתמש בשיניו וציפורניו החזקות.

הדב הוא יונק רב-גוני הנחשב לאוכל-הכל, גם צמחים וגם בשר. הוא יודע לנוע על ארבע רגליו אבל גם להזדקף על שתיים. יש לו תדמית כפולה: מצד אחד טדי-בר חביב ומנומס, מצד שני טורף חזק ואכזר המשתמש בשיניו וציפורניו החזקות

ככה גם פוטין, אשר יודע מצד אחד לנהוג בחביבות דיפלומטית, כשצריך, אבל מצד שני, שומר היטב על האינטרסים של רוסיה ועושה זאת לפעמים בתוקפנות חסרת התחשבות.

המוטיב הכפול של אוכל-הכל היודע להסתדר בסביבה רב גונית מתאים לו מאוד. זה עזר לו לבסס אתת מעמדו כאחד המנהיגים המשפיעים ביותר בעולם.

הדב שומר בקנאות על הטריטוריה שלו ומנסה גם להרחיב את גבולותיה – כך גם הדב הרוסי – פוטין, אשר חולם להחזיר את תפארת ברית-המועצות הגדולה והמאוחדת.

המוטיב הכפול של אוכל-הכל המסתדר בסביבה רבגונית מתאים לו מאוד ועזר לו לבסס את מעמדו כאחד המנהיגים המשפיעים ביותר בעולם. הדב שומר בקנאות על הטריטוריה שלו ומנסה גם להרחיב את גבולותיה

בכל מקרה, באוויר מרחפת תמיד התחושה החזקה שעדיף להיות חבר של הדב וללקק איתו ביחד דבש מתוק, ולא למצוא את עצמך בעימות חזיתי מולו.

אני מקווה שפוטין יקבל את ההשוואה הזאת בהבנה. אם לא…אז תדעו שתמיד אהבתי אתכם מאוד.