מדינה בת יענה, וקצת על נעמה

שער ידיעות אחרונות מה-24.5.2000 – צה"ל נסוג מלבנון
שער ידיעות אחרונות מה-24.5.2000 - צה"ל נסוג מלבנון

בשבוע שעבר יצא הבן שלי למילואים. הוא קצין קרבי באוגדת הצפון ומזמן יכול היה להשתחרר ולעשות לביתו, כמו שאומרים פוליטיקאים רגע אחרי שסיימו לחלוב את האזרח.

אצל סרן א', אזרח פשוט, זה הפוך, הוא תרם את חלקו במסירות, לא פספס ולו צו מילואים אחד, הטיפש, וזה אחרי שירות לא קל במארבים בלבנון בשירותו הסדיר ביחידת 'אגוז' עד היציאה מלבנון, תודה אהוד. אמא של א' מוסרת תודה מעומק הלב. ככה נראית מנהיגות שבאה להיטיב עם העם ולא עם עצמה.

זה זמן רב שאני מפצירה בו להשתחרר ממילואים. 'בשביל מי אתה משרת? יש לנו ראש ממשלה מושחת, המדינה לא מעניינת אותו ואין לו מטרה פרט לשמירה על הכיסא ועל הארנק. לך הביתה, ילד, יש לך אישה ושלושה ילדים! שהבן שלו יאיר הפרילאנס ילך למילואים במקום לפרלנס לנו במוח מהבוקר עד הערב בטוויטר ופייסבוק.

אני מפצירה בו להשתחרר ממילואים מזה זמן. 'בשביל מי אתה משרת? יש לנו רה"מ מושחת, המדינה לא מעניינת אותו אלא שמירה על הכיסא והארנק. לך הביתה, ילד, יש לך אישה ושלושה ילדים! שהבן שלו יאיר הפרילאנס ילך למילואים

אבל הבן שלי לא מקשיב לי. הוא פטריוט מהסוג הישן. השיר האהוב עליו זה 'שיר ארץ' של נתן יונתן. כזה. לפחות הוא יודע שזה שיר כאב לארץ. גם זה משהו.

בשבוע שעבר התפרסם מסמך סודי שנחשף בהוראת בית משפט על מוכנות הצבא לעימות בצפון. הדו"ח הקשה מפרט כשלים שלא תוקנו מאז מלחמת לבנון השניה. הדו"ח היה חסוי, אך בתום הליך משפטי שנמשך כשנה הורתה השופטת רחל לביא-ברקאי להיענות לבקשת ynet לקבלו ולחשוף אותו לציבור, למרות התנגדות צה"ל ומערכת הביטחון.

יצא שהדו"ח התפרסם בעיצומן של ההכנות לפסטיבל השואה של נתניהו בחסות פוטין ואמא של נעמה יששכר, שנגררה לזירת הקרקס התקשורתי עם מופע הקסמים 'נעמה משתחררת משבי הקג"ב בזכות המשיח נתניהו'. הדו"ח עבר בשקט מצלצל כאילו דובר בדו"ח על מהירות בכביש. נתניהו כמו נתניהו, לא עוצר באדום.

יצא שהדו"ח הקשה על מוכנות הצבא לעימות בצפון התפרסם בעיצומן של ההכנות לפסטיבל השואה של נתניהו בחסות פוטין ואמא של נעמה יששכר, והדו"ח עבר בשקט מצלצל כאילו דובר בדו"ח על מהירות בכביש

מדובר בדו"ח מסמר שיער על אוגדת המילואים הצפונית בה משרתים בני וחבריו. קראתי את הפרטים והתחלחלתי. בצה"ל חושבים כנראה שיש לנו בנים למלחמות מיותרות, אחרת אמות הספים היו רועדות כאן למקרא הדו"ח האומלל הזה, שמספר את מה שניחשנו מזמן – מה שהיה הוא שיהיה. להתכונן למלחמות זה לחלשים.

"…נדגיש שאוגדת המילואים תיכנס ראשונה למלחמה בצפון אחרי ש-3 אוגדות חוד סדירות יוטלו למערכה.. בפיקוד צפון לא מטילים ספק ביכולת הלוחמים לנצח כל קרב עם חיזבאללה […] השאלה תהיה מחיר הזמן והדמים" (מתוך המאמר ב-YNET)

אתה קורא ותופס את הראש. טוב, אולי לא אתה ובנט, בטח לא נתניהו, יש לו חשדות בפלילים על הראש, אבל כל מי שיש לו בנים בצבא מחשב את קיצו לאחור, לא לכולם יש בן בדובר צה"ל שחי על מגשי סושי באדיבות מאבטח אישי.

מדובר בדו"ח מסמר שיער על אוגדת המילואים הצפונית בה משרתים בני וחבריו. קראתי והתחלחלתי. בצה"ל חושבים כנראה שיש לנו בנים למלחמות מיותרות, אחרת אמות הספים היו רועדות כאן

הדו"ח הזה צריך היה להציף את הרחובות בהפגנות. ראש הממשלה הכושל הזה עם שר הביטחון שלו עם הרסיס בתחת היו צריכים להניח את המפתחות על השולחן ולהתאבד. המלחמה הבאה רשומה על מצחם הנחוש, אבל בישראל כמו בישראל, למה לפרסם מחדלים לפני הכישלון הבא? בואו נחכה למלחמה ואז נראה.

בינתיים זורמים וצופים בראש הממשלה בורח מבשורה וממציא כל יום ספין חדש שהתקשורת הולכת אחריו בלשון משורבבת. ככה זה כלבי שמירה. קצת רעל לקינוח הבחירות והם שלך באש ובדם. מה להם ולמלחמה הבאה בצפון. זה כל כך 82'.

רק הבוקר חזינו בביאת המשיח ממוסקבה, צעירה נעצרה לפני 10 חודשים במוסקבה על סמים במזוודה, למזלה זה נפל על בחירות וראש ממשלה נואש. למי אכפת דו"ח על מוכנות הצבא למלחמה? שידורים ישירים מרחובות ומוסקבה, אולפנים רוטטים בציפייה. אמא, יצאנו מלבנון. חשוד בשוחד מרמה והפרת אמונים מחזיר הביתה אסירת ציון. הבחירות יוכרעו על קוצו של נוכל עלוב.

רק הבוקר חזינו בביאת המשיח ממוסקבה, צעירה נעצרה לפני 10 חודשים במוסקבה על סמים במזוודה, למזלה זה נפל על בחירות וראש ממשלה נואש. למי אכפת דו"ח על מוכנות הצבא למלחמה? שידורים ישירים מרחובות ומוסקבה

מוכנות למלחמה זה לחלשים. צה"ל כבר רגיל להחריש מחדלים. זה פוגם בתדמית הלאומית הזקופה. עם-הנצח לא מפחד להסתער לא מוכן, יש מספיק פראיירים במדים. זה כוחו של הרגל. קודם מופתעים, אחר כך נלחמים עם מה שיש, מסתערים בלי ציוד ובלי לראות בעיניים, סופרים הרוגים ורק בסוף מכים על החזה בתסכול: איך זה קרה לנו?

מצד שני העם שפל הצמרת יודע לתת כבוד למי ששילם את מחיר ההפקרות בצמרת. אנחנו מתים על ימי זיכרון, זה כל כך מאחד! הצפירה, הדגלים בחצי התורן, החולצות הצחורות, השירים הנוגים היפים כל כך, ותמונות יפי הבלורית והתואר, זיו העלומים שאבד, עוד נזכור את כולם. הדגלונים הקטנים על המצבות בבית הקברות הצבאי.

המשפחות השכולות, העצרות המרגשות, נציג הממשלה שמחרטט קלישאות, וזר ראש הממשלה המושחת יינשא מעל כל הזרים. הזר הכי חשוב. כי החיים נמשכים ובמותם ציוו לנו את החיים והנוכלים והשחיתות השלטונית הממארת.

מוכנות למלחמה זה לחלשים. צה"ל כבר רגיל להחריש מחדלים. זה פוגם בתדמית הלאומית הזקופה. עם-הנצח לא מפחד להסתער לא מוכן, יש מספיק פראיירים במדים

מה לעשות? אנחנו מדינה קטנה וענייה מוקפת אויבים. אין כסף לשקם את הצבא, נורא עצוב. אבל יש כמעט מיליארד שקל למטוס ראש הממשלה ותקציבי עתק להתנחלויות.

ארץ זבת שחיתות וסדרי עדיפויות דפוקים. ארץ מתכוננת למלחמות נצחיות.

לכו לעזאזל, אתם שם למעלה עם נתניהו, טראש ממשלה ששם זין על מילואימניקים שמשאירים בבית אישה וילדים כדי לשרת מנגנון מנוון שכפוף למושחת כמוהו, שעבורו הם כלים על לוח משחק בעודו עוסק בתככים למען שלטונו, ובחירות אחרי בחירות, יעלה כמה שיעלה, מוריד את המדינה על הברכיים עד שתתרצה ותבחר בו.

מה לעשות? אנחנו מדינה קטנה וענייה מוקפת אויבים. אין כסף לשקם את הצבא, נורא עצוב. אבל יש כמעט מיליארד שקל למטוס רה"מ ותקציבי עתק להתנחלויות. ארץ זבת שחיתות וסדרי עדיפויות דפוקים. ארץ מתכוננת למלחמות נצחיות

דובר צה"ל מגיב כמובן שרוב הליקויים תוקנו וחוסרים הושלמו ועם ישראל חי ומוכן למלחמה. נחמו נחמו עמי.
ויש חיילים כמו זבל. למה לחסוך? מדינה בת יענה. לא רק את הראש היא טומנת בחול. 'ארץ שמתקו לה רגביה', כתב המשורר. וצדק.

"ארץ שיושביה היא אוכלת
וזבת חלב ודבש ותכלת
לפעמים גם היא עצמה גוזלת את כבשת הרש.
ארץ שמתקו לה רגביה
ומלוחים כבכי כל חופיה
שנתנו לה אוהביה כל אשר יכלו לתת…" ('שיר ארץ', נתן יונתן)

המסדר יעבור לדום.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 983 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // יום שלישי, 7 באפריל 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

חוף המבצר בעתלית נמסר למוש בן ארי. ואז יצא מכרז

"חוף הכרמל מגייסת את מוש לבניית כלכלה מקיימת בנופים שלנו", הכריז לפני חצי שנה ראש המועצה האזורית חוף הכרמל ● מכרז להפעלת החוף הבתולי לא פורסם, ורק בלחץ התושבים ירדה המועצה ממסלול הספק היחיד שקיבל מוש בן ארי, ופרסמה מכרז ● אבל אז התגלה שהזכיין של חוף המבצר יקבל את השילוש הקדוש: גם הפעלה של "משאיות מזון" בתקופת הביניים, גם את הזכות לתכנן את החוף העתידי, וגם את המפתח להפעלתו המלאה בהמשך ● "למה היזם צריך גם לתכנן את החוף וגם להפעיל אותו? זה כמו שהחתול יתכנן את מפעל השמנת"

עוד 1,879 מילים

התבונה והאחריות יצאו לחל"ת

מאז הקמתה, לא ניצבה מדינת ישראל בו-זמנית בפני שני אתגרים בסדרי גודל המאיימים על ביטחונה הלאומי:

  1. איום הקורונה.
  2. משבר פוליטי פנימי ששלוש מערכות בחירות רצופות ויקרות לא הצליחו ליישב או לאחות את השסעים שהתגלעו בחברה הישראלית בעקבותיו.

לשני אתגרים אלה אין בינתיים מועד תפוגה ואין גם אומדן באשר למחירים שגבו ועוד יגבו מהמדינה ומהחברה הישראלית. יהיו אשר יהיו המחירים, ניתן לקבוע כבר עתה בוודאות שישראל תצא מהן חבולה ותהליך ההתאוששות יהיה ממושך ויתכן אף שמייסר.

לשני אתגרים אלה אין בינתיים מועד תפוגה ואין גם אומדן באשר למחירים שגבו ועוד יגבו מהמדינה ומהחברה הישראלית. יהיו אשר יהיו המחירים, ניתן לקבוע כבר עתה בוודאות שישראל תצא מהן חבולה

ישראל זקוקה עתה אפוא יותר מתמיד ל:

  1. הפניית משאבים בסדרי גודל אדירים למימון נזקי הקורונה.
  2. ״מטף כיבוי״ אפקטיבי לשיכוך להבות השסע האידיאולוגי והחברתי שהתעצם במהלך מערכות הבחירות האחרונות עד לכמעט קרע אלים.

בימים אלה, בעיצומו של המו״מ הקואליציוני להרכבת ממשלה חדשה, נראה כי נושא החלת הריבונות החד-צדדית ביו״ש על גרסאותיה השונות עולה על הפרק וביתר שאת. כידוע, הציבור מפולג בסוגיה זו. פוסט זה אינו נוקט עמדה ׳אידיאולוגית׳ בסוגיית הסיפוח. הוא כן מתייחס לשני מושגים מרכזיים במנהיגות ובמדינאות: תבונה ואחריות.

סיפוח, בין אם מלא ובין אם חלקי, בין אם מדורג ובין אם בדילוגים, בין אם בהיחבא ובזחילה ובין אם ברהב ובצלצולים, הוא מהלך אסטרטגי בעל משמעויות מרחיקות לכת על גורלה ועתידה של אומה.

מושכל ראשון הינו שהנהגה המבקשת לנקוט במהלך כזה, תבצע עבודת מטה מקיפה וסדורה שתעריך את מכלול המשמעויות, הקצרות וארוכות הטווח, של מהלכי סיפוח. ככל הידוע, הממשלה לא יזמה כל עבודת מטה מסוג זה; לא קיימה הליך קבלת-החלטות סדור; ולא התייעצה עם גורמי המקצוע במערכת המדינית-ביטחונית  והכלכלית-חברתית. ודברים אלה כבר נאמרו, נכתבו ופורסמו בכל זירה אפשרית.

וכאן מגיעה ההתרסה הבוטה נגד התבונה והאחריות. האם הנהגת מדינה העומדת להיכנס לתהליך שיקום ארוך, יקר ורצוף חתחתים יכולה להרשות לעצמה ליזום במו החלטותיה הכנסת להביור מלבה סיכונים ביטחוניים, כלכליים, מדיניים וחברתיים לתוך האנדרלמוסיה הזאת?

כאן מגיעה ההתרסה הבוטה נגד התבונה והאחריות. האם הנהגת מדינה לפני שיקום ארוך, יקר ורצוף חתחתים יכולה ליזום הכנסת להביור מלבה סיכונים ביטחוניים, כלכליים, מדיניים וחברתיים לתוך האנדרלמוסיה הזאת?

גם חסידי הסיפוח המובהקים ביותר מודעים לרתיעת הציבור הישראלי מסיפוח שיביא לשליטה ישראלית במיליוני פלסטינים. השאלה עימה הם אינם מתמודדים היא: האם יש דרך לשלוט בשרשרת התגובות למהלך כזה, שבעקבותיהן מה שיתחיל בסיפוח חלקי לא יסתיים בסיפוח גורף, שמשמעויותיו מרחיקות לכת?

חסידי הסיפוח המיליטנטיים אינם מגלים עניין רב בנתונים ובמשמעויות. בני השיח שלהם הינם ההיסטוריה בכבודה ובעצמה ולצידה הקב״ה. תיבות נבובות דוגמת ״הזדמנות היסטורית״ ו״ההיסטוריה לא תסלח לנו״ משמשים אותם בערבוביה במעשה ההלחמה הנלוז בין התאולוגיה להיסטוריה.

האם יש דרך להבטיח ש-DATE קטן, נעים ולא מזיק בבקעת הירדן לא יתגלגל לכדי נישואין בכפייה ללא מנגנון פרידה? האם יש דרך להבטיח שהשיקום וההחלמה האורבים מעבר לפינה לא יופרעו על ידי עוד פולמוס הרסני?

מובן מאליו שבסמכותה של כל ממשלה בישראל להחליט כי היא מבקשת לקדם מהלכי סיפוח כחלק ממימוש עמדתה האידיאולוגית. עם זאת, מצופה שהחלטה כה דרמטית, שלה השלכות מרחיקות לכת לביטחון ישראל, כלכלתה, מעמדה האזורי והבין לאומי, מאפייניה החברתיים, הערכיים והדמוגרפיים, תתקבל כחלק ממדיניות כוללת, לאחר עבודת מטה בין משרדית מקיפה, בתום דיונים מעמיקים בממצאיה בקבינט, בכנסת ובציבור, ותובא להכרעת העם ולא להכרעת ההיסטוריה או הקב״ה ונציגיו.

האם לנוכח כל אלה, עדיין יש לאפשר לתבונה ולאחריות לשחק מחבואים ולהיכנע לגחמות משיחיות ולעיתים ציניות בשעה כה קריטית למדינת ישראל? ולעזאזל, למה דווקא עכשיו?

רולי גירון הוא בכיר במוסד לשעבר, חבר בתנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל", יחד עם כ-300 בכירים נוספים בדימוס ממערכת הביטחון. ימלאי של המוסד. בן 72, נשוי ואב לשתי בנות. רוב הזמן עסוק בהשלמת פערי ידע והשכלה. נעלב בקלות מכל פגיעה בכבוד האדם וחירותו

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 526 מילים

מסתמן: טיסות בינלאומיות יופסקו מהיום ועד יום שישי

בכחול לבן חושדים שנתניהו הציג אתמול מצג שווא, שלפיו, חלה התקדמות במגעים הקואליציוניים בין הליכוד וכחול לבן, כדי לסכל את כוונתו של גנץ לקדם חוקים נגדו ● נתק בשיחות בין כחול לבן והליכוד ● הכנסת אישרה את תיקון חוק היסוד, שיאפשר הוצאת מיליארדי שקלים נוספים להתמודדות עם משבר הקורונה; לבקשת הליכוד, תמכו חברי הרשימה המשותפת בהצעה

12:35 עריכה

לבית המשפט המחוזי ירושלים הוגשה תביעה, שמבקשת למנוע את העברת הבעלות בחצר אלכסנדר לידי רוסיה. התביעה, שהוגשה על ידי או-פי-אס ארץ הקודש (The Orthodox Palestine Society, Holy Land Section), מופנית נגד המפקחת על רישום מקרקעין ירושלים, מדינת ישראל וממשלת רוסיה.

בינואר 2020, לפי פרסומים בתקשורת הבינלאומית והישראלית, הבטיח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, להעביר לבעלות רוסיה את המבנה הנקרא חצר אלכסנדר, הכולל כנסייה ומנזר, על רקע המגעים לשחרורה של נעמה יששכר.

ב-1996 ניתן פסק בוררות, שאושר בבתי משפט בישראל ובניו יורק, שבו נקבע שאו-פי-אס ארץ הקודש הוא הבעלים של חצר אלכסנדר.

לאחר שהתברר לארגון שישראל החלה לפעול באמצעות המפקחת על רישום מקרקעין בירושלים, להעברת הבעלות בנכס בפועל לרוסים, הגיש או-פי-אס ארץ הקודש תביעה לבית המשפט המחוזי בירושלים, שמטרתה למנוע את העברת הבעלות. שלשום (יום ראשון) הוציא שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אביגדור דורות, צו מניעה זמני נגד העברת הבעלות.

• מסמכים: כתב התביעה, הצווים המבוקשים, החלטת בית המשפט.

12:03 עריכה

לפי הגרסה המעודכנת, איסור יציאה מהיישובים יחל היום ב-16:00 ויסתיים ביום שישי ב-07:00. האיסור להתרחק מהבתים למעלה מ-100 מטרים יחל מחר ב-18:00 ויסתיים מחרתיים ב-07:00.

12:00 עריכה

נתק מוחלט בין כחול לבן והליכוד – כך עדכנה דפנה ליאל ב-N12.

10:42 עריכה

לפי ההצעה שנידונה בממשלה, התחבורה הציבורית, ובכלל זה טיסות בינלאומיות, יופסקו מהיום ב-16:00 אחר הצהריים ועד יום שישי ב-07:00 בבוקר.

10:39 עריכה

בימינה מבהירים שהיעדרות חברי הכנסת של הסיעה מההצבעה בכנסת על הגדלת ההוצאות כחלק מהמאבק בקורונה – דבר שהביא להישענות על קולותיהם של חברי הרשימה המשותפת – אירעה במקרה.

10:05 עריכה

חברת הכנסת מאי גולן מהליכוד הסירה מחשבון הטוויטר שלה תמונה, שבה היא נראית מפירה את ההנחיות המורות לציבור לשמור על מרחק של שני מטרים איש מרעהו. לצידה של גולן נראים חברי הכנסת מיכל שיר ואופיר כץ.

08:59 עריכה

בכחול לבן יש החושדים שההתקדמות שהושגה אתמול במגעים הקואליציוניים עם הליכוד אינה אלא תרגיל של ראש הממשלה נתניהו. לפי דיווח של מיכאל שמש בתאגיד השידור כאן, יושב ראש כחול לבן גנץ העביר מסר מאיים, שלפיו, אם לא ייחתם הסכם קואליציוני, הוא יקדם בכנסת חקיקה נגד נתניהו. דבר זה הוא שהביא, לפי החשד שישנו בחוסן לישראל, למצג שווא של התקדמות – מה שהביא את גנץ לגנוז את תוכניתו. לוחות הזמנים של פעילות הכנסת בחג הפסח מקשים על גנץ לממש את הצעדים הפרלמנטריים ששקל ליישם.

08:27 עריכה

גורמים בימינה אומרים שאם אחד המקומות בוועדה לבחירת שופטים יינתן לאיילת שקד – עשוי הדבר להקל מעט על הצטרפות הסיעה לממשלה. כך דיווח הבוקר זאב קם בתאגיד השידור כאן.

07:19 עריכה

לבקשת המשטרה והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן, העוצר שייערך בערב ליל הסדר, יוקדם ויחל בשעה 14:00 – כך עולה מהמידע שנמסר לשרי הממשלה לקראת ישיבתם. לפי התקנות המסתמנות, האיסור לעזוב את היישובים יימשך עד מוצאי שבת, בשעה 20:00 בערב. אתמול הודיע נתניהו שסגר זה יסתיים ביום שישי בבוקר. עוד אמר ראש הממשלה שהאיסור להתרחק למעלה ממאה מטר מביתו – יחל בשעה 18:00 בערב.

07:13 עריכה

אחרי שפורסם אתמול על התקדמות במגעים להקמת ממשלה, הודיעה אמש כחול לבן על הפסקת המשא ומתן עם הליכוד.

לאחר הגעה להבנות בכל הנושאים, ביקשו בליכוד לדון מחדש באופן פעולתה של הוועדה לבחירת שופטים. בעקבות זאת הופסק המשא ומתן. לא נאפשר שום שינוי בתפקוד הוועדה לבחירות שופטים ופגיעה בדמוקרטיה.

07:11 עריכה

ישיבת הממשלה הטלפונית, שאמורה הייתה לדון בהטלת הגבלות תנועה על הציבור, נדחתה מהלילה לשעה 10:00 בבוקר, היום.

07:09 עריכה

יושב ראש סיעת הרשימה המשותפת, חבר הכנסת אחמד טיבי, אמר במליאת הכנסת שהליכוד ביקש מחברי הרשימה המשותפת לתמוך בתיקון לחוק היסוד: משק המדינה, כי ללא הצבעתם לא יושגו 61 הקולות הדרושים להצבעה. הממשלה נדרשה לתמיכת הרשימה המשותפת לאחר שחברי ימינה נעדרו מההצבעה.

התיקון התקבל לאחר שחברי הכנסת טיבי, עאידה תומא סלימאן ואוסאמה סעדי תמכו בו.

07:00 עריכה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק היסוד, המאפשר להגדיל את הוצאות המדינה ב-90 מיליארד שקלים כדי להתמודד עם משבר הקורונה.

עוד 13 עדכונים

בריאות הנפש "כל ישראלי עשירי יזדקק לטיפול נפשי"

ד"ר צבי פישל, יו"ר איגוד הפסיכיאטריה בהסתדרות הרופאים, מזהיר מפני מצוקה נפשית אדירה בישראל בעקבות משבר הקורונה, ואומר כי מערכת הבריאות אינה ערוכה לכך ● חוות דעת ברוח דומה הוצגה השבוע לוועדת הקורונה בכנסת ● פישל קורא לציבור המודאג להתנתק קצת מהחדשות, ולפנות לקבלת סיוע מקצועי במקרה הצורך ● ויש לו גם ביקורת נוקבת על נאומי נתניהו ועל התקשורת "שמכניסה את הציבור להיסטריה" ● ראיון

עוד 1,659 מילים

איילת שקד שברה את תהליך מינוי השופטים. זה קריטי שהממשלה החדשה תתקן אותו

בהודעתה אתמול, התגאתה שרת המשפטים לשעבר בעובדה כי בתקופתה כרתו הפוליטיקאים ברית עם נציגי לשכת עורכי הדין בוועדה למינוי שופטים ● כאילו לא הגיחה לעולם בתקופה ההיא פרשת אפי נוה, כאילו לא הוחלט להגיש כתב אישום נגד יו״ר לשכת עורכי הדין בפרשת "מין תמורת מינוי" ● בשנה הקרובה יפרשו חמישה שופטי עליון ● זוהי נקודה קריטית לביסוס האיזון ולהחזרת מקצוענות לתהליך הבחירה של "קודש הקודשים" ● פרשנות

עוד 763 מילים

תגובות אחרונות