שבחי ירושלים

בימין תוקפים את השעיית סג"ל: "כמה צביעות וסתימת פיות"

אראל סג"ל הושעה מתאגיד כאן בעקבות סרטון שבו שר עם נתניהו, מגל וריקלין ● סקר 12: הקיפאון בין הגושים נמשך ● נתניהו רוצה את ניר ברקת כשר האוצר הבא ● עופר שלח: אין כיסוי לתר"ש ● נפתלי בנט: "התר"ש תאפשר צה"ל מהיר, חזק וקטלני" ● היועמ"ש ביקש לדחות הופעה של ראש מח"ש בפני ועדת בדיקה וסורב ● ליברמן לא שולל ממשלה עם מרצ

גנץ ונתניהו (צילום: פלאש 90)
פלאש 90
גנץ ונתניהו
22:46 עריכה

הנשיא נערך להעניק את הגביע, שכנראה ילך לירושלים, אם לא יהיה מהפך בדקות הקרובות. בדומה לשנתיים הקודמות, גם הפעם היו דיווחים על כך שמירי רגב לא היתה מרוצה מכך שלא התאפשר להשתתף בטקס פתיחת המשחק לצד הנשיא.

עדכון: בסיום ירושלים ניצחה, ושרת התרבות והספורט היתה על הפרקט לצד הנשיא בהענקת הגביע והמדליות לקבוצה המפסידה.

22:41 עריכה

גנץ רוצה הסדרה או הכרעה.

22:18 עריכה

דיווחים על מסר של מוכנות להפסקת אש מצד חמאס.

22:12 עריכה

אשכנזי במגרש הביתי. שלושת רבעי מהמצביעים בהוד השרון תומכים בכחול-לבן, עבודה-גשר-מרצ. הליכוד רק 20%.

21:46 עריכה

בימין תוקפים את החלטת כאן להשעות את אראל סג"ל לאחר הסרטון שלו שר עם נתניהו, מגל וריקלין.

21:34 עריכה

ספינות של הצי האמריקאי פשטו והחרימו משלוח טילים איראניים שהיו בדרכם לתימן.

20:34 עריכה

גנץ בשידור חי בכפר הירוק.

20:32 עריכה

כאן מפגינים הומור עצמי, לאחר השעיית אראל סג"ל.

20:29 עריכה

כחול-לבן מאחלים לברקת בהצלחה עם קבלת האשמה על הגירעון, בעקבות הניסיונות להטיל את האחריות לגירעון הנוכחי על שר האוצר משה כחלון, שפורש מהחיים הפוליטיים.

חתן השמחה עצמו, ברקת, "מודה על האמון" של ראש הממשלה בו. נתניהו הצהיר הערב שהוא רוצה לראות את ברקת שר האוצר בממשלה הבאה בראשותו, אם וכאשר.

20:21 עריכה

סקר חדשות 12: שני הצדדים רחוקים מהקמת ממשלה, 56 מנדטים לימין, 7 מנדטים לליברמן, והשמאל עם 57%.

42% בעד נתניהו לראשות ממשלה, וגנץ זוכה ל-36% תמיכה.

כחול לבן 35, הליכוד 33, המשותפת 13, העבודה-מרצ-גשר 9, ש"ס 8, יהדות התורה 8, ישראל ביתנו יורדת במנדט ל-7 וימינה ויורדת ל-7. עוצמה יהודית בחוץ.

מעל מחצית מהנשאלים רוצים ממשלת אחדות. מבין מצביעי כחול-לבן, יש מעל שליש שמסרבים לממשלה עם נתניהו.

19:58 עריכה

נתניהו רוצה את ברקת כשר האוצר הבא שלו, אם וכאשר.

19:31 עריכה

אראל סג"ל הושעה מתאגיד השידור כאן בעקבות הסרטון שלו שר עם נתניהו, ינון מגל ושמעון ריקלין.

19:26 עריכה

נתניהו מתחייב לא לפגוע בנהגי המוניות. בשבועיים הקרובים הוא ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לא ישנו את תעריפי המונה ולא יכניסו לישראל מוניות שיתופיות של אובר. אחר כך אין לדעת.

18:55 עריכה

אחרי שתי תקלות בשבוע, משרד האנרגיה מגביל את הפקת הגז בלווייתן עד שיתוחקרו האירועים.

18:48 עריכה

מירי רגב ויואב גלנט (ליכוד) מחממים את ההופעה הצפוייה של נתניהו בראש העין. במחנה הנגדי, עופר שלח חושש שהתכנית הרב שנתית של צה"ל חסרת כיסוי.

18:39 עריכה

בסרטון המקורי נתניהו ושלושת העיתונאים שרו את שבחי ירושלים.

18:02 עריכה

שר ההגנה האמריקאי מייק פומפאו זועם על הרשימה השחורה שפירסם האו"ם כנגד חברות הפועלות בשטחים. "מוכיח את ההטייה נגד ישראל באו"ם". התחייב שארה"ב לא תספק נתונים על חברות כאלה.

17:46 עריכה

"לא נרכיב ממשלה שבתוכה המשותפת, ירצו יתמכו לא ירצו לא יתמכו", כך אומר הערב ח"כ מאיר כהן לגלי צה"ל, בהקשר למבוי הסתום הפוליטי. כהן משוכנע, גם לאחר שתי מערכות בחירות, שניתן לסדוק את הבלוק של החרדים עם נתניהו ושיש דברים שאומרים לפני הבחירות ויש מה שקורה לאחר מכן.

17:15 עריכה

צה"ל משיק את התכנית הרב שנתית "תנופה" שכוללת בין היתר הקמת אוגדה חדשה ובתוכה חטיבת כפיר, רכש טנקים חדישים, הקמת פיקוד איראן בראשות אלוף ועוד. שר הבטחון מגבה את הרמטכ"ל ותומך נלהב בתכנית.

 

17:04 עריכה

בכירי מערכת האכיפה מבקשים לדחות את הופעתה של ראש מח"ש בפני ועדת הבדיקה הממשלתית.

16:31 עריכה

צרורות בלונים אותרו לפני מספר דקות ליד בית ספר בשדרות. אין נפגעים.

16:26 עריכה

שלושה עיתונאים שרים יחד עם ראש הממשלה.

16:22 עריכה

עדכון קורונה: מערכת הבריאות מגבירה את הדריכות להתפרצות מגיפה, ישראל כץ מבטיח לפעול להחזרת הישראלים שתקועים על אוניה לחופי יפן וזהבה גלאון לא מאחלת להם את מה שעבר על נעמה יששכר.

15:23 עריכה

"תבואו! הליכוד חשמללל!". נתניהו יופיע בפני קהל ב-16:00 בראש העין ולאחר מכן ב-17:30 באור יהודה.

14:37 עריכה

רשת בפייסבוק, הכוללת לפחות 261 עמודים ו-126 קבוצות, מפיצה מסרים מתואמים של הליכוד – כך נמצא בבדיקה של "העין השביעית". רבים מהעמודים ומהקבוצות מוצגים באופן מטעה, ובניגוד לכללי הרשת החברתית, ככאלה העוסקים בחדשות.

בניסיון לאתר רשת דומה של כחול לבן נמצאו 162 דפים רלוונטיים, לעומת 387 של הליכוד. בניגוד לרשת של הליכוד, מרבית הדפים של כחול לבן מזוהים בשמם עם הרשימה או מועמדיה, ומקצת מהדפים מזוהים בשמם ככאלה המתנגדים לראש הממשלה נתניהו. רבים מהדפים של הליכוד קשורים זה בזה ומנוהלים בידי אותם מפעילים.

הרשת של הליכוד, כך נמצא, יצרה בחודש האחרון למעלה מ-12 מיליון אינטראקציות עם גולשים, לעומת פחות מארבע מיליון אינטראקציות שיצרה הרשת של כחול לבן.

מומחה לקמפיינים דיגיטליים, המרואיין בכתבה, אומר: "מדובר בשיטת פעולה סופר אפקטיבית. הפיד שלך מוצף בבת אחת באותו מסר. והעדות הכי חזקה לקיומה של רשת כזאת היא הסנכרון במסרים, שחוזרים על עצמם ומתואמים מבחינת תזמון. כך מסר שמתגלגל בקבוצות הלא רשמיות בבוקר, מגיע בערב למהדורות החדשות".

מפייסבוק מסרו בתגובה ש"מיסאינפורמציה לא עומדת בניגוד לכללי הקהילה שלנו ועל כן איננו מסירים תוכן שכזה מן הפלטפורמה".

אתמול דיווח חיים לוינסון ב"הארץ", שראש הממשלה נתניהו יצר קשר עם מארק צוקרברג והתלונן בפניו על היחס של הרשת החברתית לתומכיו.

14:22 עריכה

בכירים בכחול לבן אומרים שמבדיקות שנערכו על ידם עולה שקמפיין הליכוד מעלה את שיעורי ההצבעה בקרב הציבור הערבי ומחזק את הרשימה המשותפתכך דיווח זאב קם בתאגיד השידור כאן. בקמפיין הבחירות של הליכוד נטען שבני גנץ לא יוכל להקים ממשלה ללא הרשימה המשותפת.

בשולי הדברים יצוין, שישנה אפשרות אחרת, והיא שבכחול לבן נפגעים מהקמפיין של הליכוד, ובשל כך פעלו להעביר מידע לתקשורת – שלפיו הקמפיין מסייע לרשימה המשותפת – במטרה להביא לגניזת הקמפיין או לצמצומו.

14:04 עריכה

בליץ הראיונות של נתניהו בתקשורת נמשך. שלשום התראיין לבועז גולן בערוץ 20 ואתמול לירון וילנסקי ויעקב ברדוגו בגלי צה"ל. כמו כן התראיין לערוץ 9, הפונה לציבור דוברי הרוסית, ולערוץ IETV, הפונה ליוצאי אתיופיה. הערב ישוב נתניהו ויופיע בערוץ 20. מהראיונות ששודרו עד כה, וכפי שהיה ידוע גם בעבר, ראש הממשלה מבכר מראיינים שנוטים פחות לאתגר אותו.

13:37 עריכה

הערב תקיים מועצת יש"ע בירושלים עצרת תחת הכותרת "ריבונות עכשיו". בעצרת, שתיערך ב-19:00 בכיכר פריז, ישתתפו, בין היתר, ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני וראש מועצת בנימין ישראל גנץ.

מחר, 19:00, כיכר פריז.כולם מגיעים!

פורסם על ידי ‏מועצת יש"ע Yesha Council‏ ב- יום רביעי, 12 בפברואר 2020

13:22 עריכה

אחרי שבליכוד הצמידו כיפה לראשו של אברהם אדן (ברן) בתמונה האיקונית של הנפת דגל הדיו באילת – התנועה הקיבוצית עושה שימוש באותו צילום כדי לגייס מתנדבים לכחול לבן ולעבודה-גשר-מרצ. אדן, יליד קיבוץ כפר גלעדי, היה ממייסדי קיבוץ נירים.

קיבוצניקים, זהו צו גיוס! זהו הרגע להתייצב ולתת כתף כדי שהבחירות הקרובות תהינה הבחירות האחרונות בסבב הבלתי נגמר…

פורסם על ידי ‏התנועה הקיבוצית‏ ב- יום חמישי, 13 בפברואר 2020

קיבוצניקים, זהו צו גיוס! זהו הרגע להתייצב ולתת כתף כדי שהבחירות הקרובות תהינה הבחירות האחרונות בסבב הבלתי נגמר…

פורסם על ידי ‏התנועה הקיבוצית‏ ב- יום חמישי, 13 בפברואר 2020

13:05 עריכה

קבוצה של עורכי דין הגישו גם הם עתירה לבג"ץ נגד פעילותה של ועדת בדיקה ממשלתית למחלקה לחקירות שוטרים. בין העותרים – עורכי הדין נדב ויסמן, גיורא ארדינסט, צביקה בר נתן, עמית בכר וברוריה לקנר.

קודם לכן פורסם כי העמותה משמר הדמוקרטיה הישראלית הגישה לבג"ץ עתירה בנושא.

12:00 עריכה

העמותה משמר הדמוקרטיה הישראלית עתרה לבג"ץ נגד פעילות של ועדת הבדיקה הממשלתית למחלקה לחקירות שוטרים. השבוע הקימה הממשלה, בניגוד לעמדתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, את הוועדה, וזו החלה את פעילותה. בעמותה מבקשים צו ביניים להפסקת עבודתה של הוועדה.

בעתירה נכתב ש"קיימת מניעה משפטית להקים את הוועדה, נוכח כללי הריסון והאיפוק החלים על פעולת ממשלת מעבר, הרשאית לקבל רק החלטות חיוניות ודחופות".

גילוי נאות: עו״ד יובל יועז, מחברי ״משמר הדמוקרטיה הישראלית״, הוא הפרשן המשפטי של זמן ישראל

11:17 עריכה

לחובבי הז'אנר: אתר הכנסת פרסם חידון בן 15 שאלות על הבחירות בישראל.

11:05 עריכה

שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים רבקה פרידמן פלדמן, שאתמול פורסם שתשמש כראש הרכב השופטים במשפט נתניהו, עומדת כיום כראש הרכב פשעים חמורים במספר תיקים המתנהלים בפניה. ייתכן שבשל מינויה החדש תיאלץ פרידמן פלדמן לפרוש מהרכב השופטים העוסק בפשעים חמורים, דבר העשוי להביא להימשכות ההליכים בתיקים אלה. סוגיה זו נלקחה בחשבון כשמונתה השופטת לראשת ההרכב במשפט נתניהו. כך דיווח אביעד גליקמן מחדשות 13.

בית המשפט המחוזי ירושלים (צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90)
בית המשפט המחוזי ירושלים (צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90)
10:42 עריכה

הבוקר אמר יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בראיון בגלי צה"ל שאינו שולל ישיבה בממשלה עם העבודה-גשר-מרצ. דבריו אלה זכו לתהודה, ואף פורסמו בחדשות 12, בחדשות 13, במעריב ובישראל היום.

אלא שבאמירתו זו אין חידוש. במערכת הבחירות הנוכחית שלל ליברמן שלוש סיעות: הרשימה המשותפת, ש"ס ויהדות התורה. במערכת הבחירות הקודמת, כשפעל לכונן ממשלת אחדות, הביע יושב ראש ישראל ביתנו הסכמה שלבד מהליכוד ומכחול לבן, בקואליציה יהיו חברות גם העבודה-גשר והימין החדש. הוא שלל אז את המחנה הדמוקרטי, שבו הייתה חברה מרצ, ואת הבית היהודי והאיחוד הלאומי. השינוי בין שתי מערכות הבחירות הוא הרחבת השוליים מימין ומשמאל: מרצ, שחברה לעבודה-גשר, והבית היהודי והאיחוד הלאומי, שחברו לימין החדש, נעשו מקובלים על יושב ראש ישראל ביתנו.

10:28 עריכה

ביום רביעי הקרוב ייערכו הבחירות בנציגויות ישראל בעולם. רשאים להצביע בחו"ל עובדי מדינה, עובדי הסוכנות היהודית, עובדי הקרן הקיימת לישראל, עובדים קרן היסוד ועובדי ההסתדרות הציונית העולמית – בתנאי שהם נמצאים במדינת חוץ מתוקף עבודתם. גם בני הזוג של העובדים וילדיהם – עד גיל 20 – רשאים להצביע בחו"ל.

ההצבעה תיערך ב-96 נציגויות, בהן וושינגטון, אדיס אבבה, לונדון, אטלנטה, ורשה, קהיר, שיקגו, איסטנבול ולימה.שתי הערים היחידות שבהן יש שני מוקדי הצבעה הן ניו יורק וברלין.

10:05 עריכה

השבוע הסתיימו הדיונים באישור המועמדים בבחירות לכנסת ה-23. 1,106 שמות הוגשו לוועדת הבחירות המרכזית לפני כחודש, 1,094 נותרו בה כעת.

איתן כבל (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
כבל בתל אביב בפברואר האחרון (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

ארבעה מבין 1,106 המועמדים פרשו מיוזמתם מההתמודדות. הבולט שבהם הוא איתן כבל, שהוצב במקום סמלי ברשימת העבודה-גשר-מרצ, אך הודיע על פרישתו. שתי מועמדות פרשו מרשימת קול הנשים – המורכבת ממתמודדות בלבד – ומועמד אחד פרש מסדר חדש.

שמונה מועמדים נפלטו על ידי ועדת הבחירות, בשעה שזו בדקה ליקויים ברשימות. הבולט שבהם הוא עמוס סילבר, מייסד טלגראס, שהוצא מהרשימה עוצמה ליברלית-כלכלית. רובם ככולם של מי שנפלטו מצאו עצמם מחוץ להתמודדות על רקע פלילי (על פי רוב, משום שתקופת הקלון שלהם לא תמה). בקול הנשים נפסלו שלוש מועמדות, בהכח להשפיע – שניים, מועמד אחד נפלט מיהדות התורה ומועמדת אחת מקמ"ה – קידום מעמד הפרט.

לאחר הגשת הרשימות הודיעו מוטי יוגב מימינה והתמלילן יוסי גיספן מישראליסט – זכויותינו בקולנו, שיפרשו מהתמודדותם, אולם לפי הרישום באתר של ועדת הבחירות המרכזית, השניים עודם מועמדים לכנסת.

בסך הכל 30 רשימות מתמודדות בבחירות. הקצרה ביותר – פעולה לישראל – כוללת ארבעה מועמדים. ארבע רשימות – כחול לבן, הליכוד, ש"ס והרשימה המשותפת – כוללות את המספר הרב ביותר של מועמדים, 120.

08:47 עריכה

אמש כתב העיתונאי עמית סגל שהסיבה לכך שעוצמה יהודית נשארת במירוץ ולא פורשת היא כלכלית. כשהמפלגה מקבלת אחוז אחד מהקולות היא זוכה למימון מפלגות בסך 1,384,000 שקלים – סכום שנחוץ לתחזוק פעילותה של המפלגה.

השיב לו מייסד ארגון להב"ה בנצי גופשטיין: "מערכת הראשונה הוצאנו ולא קיבלנו… אנחנו בהפסדים מהבחירות, האמן לי".

07:52 עריכה

על רקע המתקפה של הליכוד, שטוענת שכחול לבן לא תוכל להקים ממשלה ללא הרשימה המשותפת, ברשימתו של גנץ מחדדים את עמדתם: מעתה לא יטענו רק שהרשימה המשותפת לא תהיה חלק מממשלה שיקימו, אלא יבהירו שגם לא יקימו ממשלת מיעוט בתמיכה של חברי סיעה זו. כך דיווח הבוקר זאב קם בתאגיד השידור כאן.

07:30 עריכה

אתמול חתמו כחול לבן והעבודה-גשר-מרצ על הסכם עודפים. זהו הסכם העודפים השני שנחתם במערכת הבחירות הנוכחית; קדם לו ההסכם שחתמו הליכוד וימינה.

ישראל ביתנו הודיעה שלא תחתום על הסכם עודפים עם אף רשימה (במערכת הבחירות האחרונה חתמה המפלגה על הסכם עודפים עם כחול לבן). גם הרשימה המשותפת ועוצמה יהודית לא צפויות לחתום על הסכמי עודפים. ההערכה היא שבדומה למערכות הבחירות הקודמות, גם במערכת הבחירות הנוכחית ייחתם הסכם עודפים בין ש"ס ויהדות התורה. המועד האחרון לחתימה על הסכם עודפים יהיה ביום רביעי הקרוב.

07:20 עריכה

חמישה ימים לפני הבחירות יערכו משפחותיהם של חללי צה"ל הדר גולדין ואורון שאול ומשפחתו של הנעדר אברה מנגיסטו עצרת מחאה תחת הסיסמה "הפסקנו לשתוק". ב-26 בפברואר תתקיים העצרת באמפי באר שבע בהשתתפות פוליטיקאים, זמרים ואנשי רוח – כך פורסם אתמול.

הפגנה בתל אביב למען שחרורו של מנגיסטו, ספטמבר 2019 (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
הפגנה בתל אביב למען שחרורו של מנגיסטו בספטמבר האחרון (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
07:13 עריכה

ביום שני הקרוב יחלו שידורי תעמולת הבחירות בטלוויזיה וברדיו. בטלוויזיה תשודר תעמולת הבחירות בערוצים כאן 11, קשת 12, רשת 13, ערוץ 9, ערוץ 20, ערוץ 24 ומכאן 33. ברדיו תשודר התעמולה בתחנות כאן רשת ב', גלי צה"ל, רדיו מכאן וכאן רקע.

לצד סרטוני התעמולה נדרשים כלי התקשורת להקרין את הסרטון "כוחו של קול", המצורף כאן.

06:59 עריכה

אתמול פורסם בהבלטה ב"ידיעות אחרונות" שמתנהלים מגעים בין גורמים בליכוד לאנשי עוצמה יהודית, כשעל הפרק היוזמה, שבליכוד יסייעו לאיתמר בן גביר במערכת הבחירות הנוכחית תמורת התחייבות שלא יתמודד, אם תהיה מערכת בחירות רביעית. בערב התראיין ראש הממשלה נתניהו בגלי צה"ל והכחיש את הפרסום: "לא הצעתי לו שום דבר". בן גביר הגיב לדברים ואמר ש"ראש הממשלה יודע היטב מי הגורם בסביבתו שדיבר על כך שנתניהו צריך לעזור לעוצמה יהודית".

הבוקר נחשף ב"ידיעות אחרונות" ש"המתווך בין נתניהו לבן גביר – נתן אשל". אשל לא הכחיש מפורשות את הטענה שתיווך בין השניים, אך מסר: דיברתי עם בן גביר. אני בקשר איתו שנים, אבל לא בענייני פוליטיקה".

עוד 42 עדכונים
כל הזמן // יום חמישי, 27 בפברואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

יועצו האסטרטגי של גנץ: "הוא סכנה לעם ישראל, אין לו אומץ לתקוף באיראן"

המשנה לראש המל"ל לשעבר ומקורבו יועמדו לדין בכפוף לשימוע ● לפיד פסל ישיבה עם רפי פרץ: "כמו שלא נקים ממשלה כשהיבא יזבק תביא אותנו ל-61" ● בימינה גינו את דבריו של מס' 2 בכחול לבן: משווה לוחם בצה"ל לתומכת מחבלים ● יזבק: "הגזען מכחול לבן משווה אותי לגזען מימינה"

עוד 48 עדכונים

חדר חושך אור לגויים ועמוד האש לממשיכי דרכם, ש"ס 1984

1984. כרגיל, בחירות.

והפעם, הפתעה. ארבעת המופלאים של ש"ס, הלא היא: "התאחדות הספרדים העולמית שומרי התורה", שמשתתפת לראשונה בבחירות לכנסת.

ארבעת חברי הכנסת החדשים של תנועה, שאנשיה אנונימיים לרוב אזרחי המדינה, שלוחי הרב עובדיה יוסף בגיבוי הרב שך – בעירוב עניינים שבין מזרחיים לאשכנזים ובין ליטאים וחסידים, מרק פוליטי שנרקח בחצרות בני ברק וירושלים.

הארבעה, כאן בשעת ערב בחצר משכן הכנסת, ל"כותרת ראשית".

ומי בכנסת? יעקב יוסף בנו המורה והממרה של הרב עובדיה, אשר הופרש לאחר קדנציה, הרב יאיר פרץ שבמהלך השנים פרש מהרשימה והקים רשימה אחרת, כמוהו שמעון בן שלמה שפרש לפני סיום הקדנציה והקים סיעת יחיד, ורפאל פנחסי שהורשע כארבע שנים לאחר תחילת מאבקו בהסרת החסינות שלו.

כולם נהיו אור לגויים ועמוד אש לממשיכי דרכם: אריה דרעי, שלמה בניזרי, יאיר פרץ, יאיר לוי, עופר חוגי, שלמה דיין.

איל יצהר הוא צלם שמלווה ומתעד מזה שנים את צדדיה ומרכיביה השונים של ההוייה הישראלית. במהלך השנים עבודותיו התפרסמו ב עיתונים שונים בינהם " מוניטין ", " כותרת ראשית ", רשת שוקן, מוספי "ידיעות אחרונות", עיתונות חוץ, "גלובס" ובתערוכות. והוא אינו אופטימי כלל

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 124 מילים

הקיפאון הפוליטי והסקרים מצביעים על סיכוי גבוה לבחירות רביעיות ● לפי החוק, אם הנשיא והכנסת ימצו את כל האפשרויות להרכבת ממשלה, הבחירות אמורות להתקיים ב-22 בספטמבר - אם כי גם ה-15 בספטמבר וה-12 באוקטובר באים בחשבון ● במקרה שהח"כים יוותרו על חלק מהזמן שהחוק מקציב להם, הבחירות יתקיימו כנראה בשבוע הראשון של יולי ● זמן ישראל עושה חשבון

עוד 719 מילים

רה"מ האיטלקי מזועזע מתגובת ישראל לקורונה

בלעדי באיטליה קיבלו בהפתעה את ההודעה על עצירת הטיסות, ומתקשים להבין את חוסר האמון של ישראל כלפיהם ● ד"ר אהרן מאירוף, יועץ בכיר למערכת הבריאות האיטלקית, לזמן ישראל: "רה"מ קונטה אמר לאנשיו כי התנהלות ישראל במשבר הקורונה תמוהה ביותר - בעיקר הפסקת הטיסות"

ממשלת איטליה והעומד בראשה המומים מהתנהלות ממשלת ישראל ואף נפגעו ממנה. כך מספר לזמן ישראל ד"ר אהרן מאירוף, שכיהן עד לאחרונה כמנהל מערך החירום של ממשלת איטליה במחוז לומברדיה, ומשמש כיום כיועץ בכיר למערכת הבריאות האיטלקית.

לדברי מאירוף, הוא נמצא בקשר רציף ויומיומי עם מקורבי ראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה. "קונטה שוחח היום עם שר הבריאות ובכירי מערכת הבריאות באיטליה ואמר, ההתנהלות של הישראלים במשבר הקורונה, בעיקר ההחלטה להפסיק את הטיסות בין המדינות, תמוהה ביותר.

״קונטה השתמש במילה 'גוועלד', ביידיש, שאותה למד ממני, ואמר, הישראלים פשוט עושים גוועלד. קונטה ונתניהו שוחחו בטלפון כמה פעמים, וקונטה אמר כי השיחות הללו לא גרמו לו להבין את התנהלות ישראל טוב יותר".

מאירוף אמר כי הוא מבין את החרדה בישראל מפני הידבקות. "אני מבין היטב את הצד של הישראלים, כי מצבים של מחלה חדשה ולא מוכרת עם הדבקה מהירה מעוררים חרדה מובנת. מצד שני, אני מבין היטב גם את התגובה של קונטה והאיטלקים, שמרגישים וחושבים שהתגובה הישראלית מוגזמת לחלוטין והיסטרית, ואני חושש שהם צודקים.

הם מרגישים שזה חוסר אמון מצד ישראל כלפי ממשלת איטליה על התפקוד שלה, שאינו במקום ואינו מגיע לה".

ג'וזפה קונטה (צילום: (Chris J Ratcliffe/Pool via AP))
ג'וזפה קונטה (צילום: (Chris J Ratcliffe/Pool via AP))

האם הפסקת הטיסות זה לא מה שאיטליה ומדינות אחרות עשו לא מזמן לסין? מדוע אסור לישראל לעשות זאת לאיטליה?

"בהחלט צריך לנהוג בזהירות, אבל כדאי לזכור שאיטליה איננה סין. צפון איטליה במיוחד היא אזור מתועש ועשיר, והרשויות כאן התגברו על המחלה במהירות רבה, גם בבידוד האזור הנגוע וגם בטיפול".

ובכל זאת יש שם אחוזי תמותה גבוהים מאוד יחסית לקורונה.

"החולים שנפטרו היו קשישים עם מחלות רקע. כדאי לזכור שזה אזור קר עם אוכלוסייה מבוגרת. אני לא ממליץ לישראלים לנסוע כרגע לאזור הנגוע, אבל עצירת טיסות לאיטליה היא מוגזמת לדעתי, וכנראה שגם בממשלת איטליה מרגישים ככה".

עוד 265 מילים

לנתניהו עדיף שהליכוד ינצח - אבל שהגוש יפסיד

עם 61 מנדטים, נתניהו יעמוד מול האפשרות שהיועמ״ש ובג״ץ יכריעו כי נאשם בפלילים אינו יכול להרכיב ממשלה ● לעומת זאת, עם הליכוד כמפלגה הגדולה אבל ללא אפשרות להקים ממשלה, נתניהו יישאר ראש ממשלת המעבר עוד חצי שנה לפחות ● בזמן הזה, הוא ירגיל את הציבור לאפשרות שראש ממשלה מכהן יכול במקביל לנהל משפט פלילי, עד שהמציאות תהפוך בעיני רבים לנורמה ● פרשנות

עוד 853 מילים

למקרה שפיספסת

עלייתם ונפילתם של מלכי הרייטינג

לפני שנים צפיתי בסרט הטלוויזיה של דורון צברי 'מלך הרייטינג' שעסק בדודו טופז וצולם בשיא תהילתו, אמן אהוב עם תכנית מצליחה בפריים טיים, רייטינג מטורף ואגו שנגע בשמיים ולא ידע שובע. נפילת הכוכב כבר נרמזה שם.

זכורה לי סצנה שצולמה בהילולה במירון. היה ברור מה חלף בראשו, הקהל היה שלו ועטף אותו בהערצה מוגזמת משל היה קדוש בעצמו. בתכניותיו חילק כסף לנזקקים נבחרים ומצולמים בעוניים והפתיע צופים בביתם. טופז הרגיש רובין-הוד וזרח מאושר. ה'עם' אהב אותו. מי יכול עליו?

אני זוכרת משפט תמוה שאמר ביום בו נהרגו ארבעה חיילים בלבנון. בערב שודרה תכניתו 'הראשון בבידור' בה עשה ככל העולה על רוחו, גם לחלק כסף לנזקקים או לחכות לנחיתת חייזרים. טופז התלבט אם לשדר את תכניתו ואמר בלי למצמץ: "חשבתי לעצמי שכל אחד מהנופלים האלה בטח הכיר אותי ושמע עלי ואני לא הכרתי אותם". חשבתי אז בבוז כמה מגלומן אדם צריך להיות כדי לומר משפט מנותק כזה.

ביום בו נהרגו 4 חיילים בלבנון, שודרה תכניתו 'הראשון בבידור'. טופז התלבט בקול אם לשדר את תכניתו ואמר: "חשבתי לעצמי שכל אחד מהנופלים האלה בטח הכיר אותי ושמע עלי ואני לא הכרתי אותם"

שנים אחר כך יאמר נתניהו למפוני עמונה שהוא מבין את כאבם כי גם הוא ומשפחתו נאלצו לפנות את הבית בבלפור ולעבור למלון פלאז'ה אחרי ההפסד לברק, ונזכרתי במשפט המנותק ההוא של תאומו הרוחני דודו טופז.

נתניהו הוא דודו טופז של הבחירות.
אותו טירוף מסוכן, אותה התקרבנות, אותו חרון אין אונים והכוח להשחית.
אלא שטופז שלח בריונים ליריביו כשאיבד את כתרו המדומה אחרי שהשחית את ערוץ 2 וצופיו, והתאבד כשנחשפה חרפתו. נתניהו מגייס לקרב הפרטי שלו את אותו ערוץ עצמו לחיסול יריביו בפוליטיקה ובכל שדרות השלטון. הוא מוליך מדינה לבחירות אחר בחירות מסיבות אישיות וקובע סדר יום תקשורתי כאילו ערך את החדשות במו שליחיו במדיה.

פעולותיו המטורפות של טופז נבעו מעומק עלבונו. הוא לא הבין איך הודח בבושת פנים מהסלון הישראלי. הוא, שאמנים שיחרו לפתחו ראה צל הרים כהרים ותכנן נקמה. כמותו גם נתניהו רואה בכל מתחרה בוגד ונמנע מטיפוח יורש שמא 'יבגוד' ויברח עם המדינה. כטופז לפניו הוא מסרב לפנות את הבמה. את הקמפיין הוא מנהל כאחוז דיבוק.

העבריין אבנר הררי שישב עם דודו טופז במעצר מתאר אליל מנופץ שלא יודע את נפשו. זה תיאור שמתאים לנתניהו כמו כפפה ליד:
"אני מנותק מהגוף שלי,.. אני חי בחרדות, אני הולך ומתמוטט.. הייתי כוכב ונשארתי לבד.. תראה בעולם הטלביזיה בני 70 מגישים תכניות טלביזיה חשובות."
או מנהיגים מדינות לא קלות. ולא מרפים.

פעולותיו המטורפות של טופז נבעו מעומק עלבונו. הוא לא הבין איך הודח בבושת פנים מהסלון הישראלי, ותיכנן נקמה. כמותו גם נתניהו רואה בכל מתחרה בוגד ומסרב לפנות את הבמה

נתניהו, כמו טופז, היה הראשון בשלטון שנים ארוכות מדי. העם אכל מכף ידם והם עשו בו כרצונם, שוב ושוב ניצחו רייטינג\בחירות גם כשלא עשו דבר חוץ מלמחזר שטיקים ולנוע הלאה מכוח האינרציה.

בעיני רוחם היו עדיין מלכי הרייטינג\המדינה גם כשהקהל נטש ועברו לנפילה חופשית ללא מצנח, בשיכרון חושים ששיבש את שיקול דעתם. חקירות משטרה לא סדקו את שריונם:
'אין כלום כי לא היה כלום', אמר נתניהו.
טופז אמר 'שיוכיחו'.
נגד שניהם הוגשו כתבי אישום.

את שניהם האדירה התקשורת שניפחה את החללית גם אחרי שהתרחקה מבסיס האם. ככל שנטרפו גבר חרונם והתקשורת העצימה הכל. שניהם חשו לא מנוצחים. ה'עם' היה לצדם. אותו עם שהקפידו להתנשא עליו, טופז עם ה'צ'חצ'חים' ונתניהו עם 'את משעממת אותי' ומצעד המשרתות שהרעיה רודפת הכבוד התעמרה בהן.

גם טופז גם נתניהו היו ההצגה הכי טובה בעיר. אבל טופז היה לבד בטירופו, לנתניהו יש סייענים וכלבי שמירה שמוליכים אותו בנאמנות מקדנציה לקדנציה על אפו ועל חמתו של חצי עם לפחות, וחרף כתבי אישום חמורים שתקשורת חסרת עמוד שדרה מתייחסת אליהם כאל הערת שוליים.

גם טופז גם נתניהו היו ההצגה הכי טובה בעיר. אבל טופז היה לבד בטירופו, לנתניהו יש סייענים וכלבי שמירה שמוליכים אותו בנאמנות מקדנציה לקדנציה, חרף כתבי אישום חמורים שהתקשורת מתייחסת אליהם כהערת שוליים

התקשורת מקורנפת עד העצם. כוחה עצום להשחית.
במקום למלא את תפקידה היא נוברת ברפש ואוכלת נבלות. הערוצים עברו למתכונת 'פנאי פלוס'. במקום לעסוק בחומר נפץ כמו פרשת הצוללות המוחרשת, למשל, היא נטפלת לגמגום של גנץ. ביבי מתבלבל זה לא קטע גם כשהוא דורש לקרוא אליו את שר הבריאות (הוא שר הבריאות). תקשורת נושכת. מחדשות – N12 (ה-N זה נתניהו) עד חדשות 13 אין צדיק בסדום.

גם שומרי הסף חוששים. אחרי שנתניהו ישוב למולדתו אמריקה, לדירת השרד של המדינה הרשומה על שמו, גם הדירה, אגב, הם יספרו לאומה בזעזוע מה ראו עיניהם. כרגע הם עמוק בתרדמת. אחרי מות שלטון נתניהו יתראיינו ל'שומרי הסף 2' על התועבות שראו ולא האמינו אבל החרישו. שומרי הסף גיבורים רק כשהם יוצאים מאזור האסון של ראש הממשלה המסוכן הזה.

לנתניהו יש קרובי משפחה שלפי כתב אישום חמור גוזרים עבורו קופונים שמנים, וקואליציית דחלילים תאבי ממון וכוח, נפתלי בנט שר הרסיס בתחת ושמשון ויובב של הפוליטיקה, אוחנה ומיקי זהר, איילת שקד שמסניפה בושם פאשיזם, שרון השכל אנטואנט 'אם אין לחם- ישטפו כלים', ומקהלה יוונית אילמת מפחד. כולם עמוק בחלחולת של הנוכל שעושה מה שאשתו והילד דורשים. והם דורשים קיסרות.

התקשורת נוברת ברפש ועוברת למתכונת 'פנאי פלוס'. במקום לעסוק בחומר נפץ כמו פרשת הצוללות, היא נטפלת לגמגום של גנץ. ביבי מבולבל זה לא סיפור. גם כשהוא דורש לזמן את שר הבריאות (הוא שר הבריאות)

טופז נזקק לבריונים שירביצו למי שצריך, נתניהו לא חייב להרביץ, רק למצמץ כדי להשיג את מבוקשו. כל החוטים בידיו.

כל מי שסר חינו אצל שרה נשלח ללחך עשב באחו. יש להם קואליציה יראת שמיים וחסרת אחריות שאוכלת מכף ידה של משפחת בתחת, לפעמים נתניהו מחליף שרים כמו גרביים ומעניק לנבלים ברשות התורה אתנן מהכיס שלנו. הוא יודע, לחצי עם לא אכפת ואם אכפת, זריקה קטנה באנגלית וזה עובר.

נתניהו מסוכן יותר מהקורונה. הוא מחריב מדינה, זו לא תכנית טלוויזיה, אלה הם חיינו. ישראל תחת שלטון הנוכל הציני והחמדן היא מדינת שנאת חינם כוחנית וגזענית. אין לו בעיה לשסות איש באחיו ולהטיל דופי באנשים שהוא עצמו מינה לתפקידם. הרשימה השחורה מתארכת. מי שלא אתו הוא שמאל. השמאל בוגד.
בארץ ישראל יסד נתניהו את טראמפיאדה של המזרח התיכון.

המשפט שמחכה בחודש הבא למלך הישראבלוף לא מפחיד אותו. יש עוד הרבה מה לרסק והוא יוליך אותנו לבחירות אחר בחירות עד שניכנע, הבחירות הן כן ביבי – לא ביבי כי אין מדינה, יש אני ואפסי עוד. בוחריו מרוצים, המושחת יכול לגנוב אותם כאחרון הדיקטטורים במדינת עולם שלישי שפעם לעגנו להם על בחירה חוזרת במושחתים.

עכשיו הבדיחה היא עלינו. זה מה יש כנראה. נתראה בבחירות הבאות ובאלה שאחריהן. עגל הזהב של עם העגלים מאמין באמת ובתמים שאין לו תחליף. גם משה רבנו, הנביא המגמגם שהנהיג עם, היה מובס תחת מפלצת התהילה הנכלולית בטעם מקדונלד'ס שלא עוצרת באדום.

טופז נזקק לבריונים שירביצו למי שצריך, נתניהו לא חייב להרביץ, רק למצמץ כדי להשיג את מבוקשו. כל החוטים בידיו. מי שסר חינו אצל שרה נשלח ללחך עשב באחו. נתניהו מסוכן יותר מהקורונה. הוא מחריב מדינה, זו לא תכנית טלוויזיה

העגלה נוסעת, אין עצור, אבל לא נתייאש. בצוק העתים סבתא שלי דיליסיה היתה אומרת: "אפילו משה רבנו מת בסוף."

ובינתיים נתניהו יכנס עוד מסיבת עיתונאים דרמטית, הראשון בשידור ישיר בכל הערוצים בשמונה בערב בדיוק, ואז יכריז לא חשוב מה, זה יעשה כותרות. אפילו 'גנץ שיקר בעניין הגובה שלו. הוא לא מטר תשעים.'
ואחד, אם לדייק.

הנאשם בפלילים דודו טופז התאבד אחרי שנתפס. הנאשם בפלילים נתניהו לא צריך לטרוח. המדינה כבר תתאבד בשבילו. בשבוע הבא היא תקשור לצווארה חבל בפעם השלישית תוך שנה.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,139 מילים

תגובות אחרונות

עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

הורים בתלמה ילין דורשים: להדיח את הנהלת ביה"ס

בעקבות חשיפת זמן ישראל מאות הורים של תלמידים מ"תלמה ילין" ובוגרים של בית הספר שיגרו למשרד החינוך עצומה הקוראת להחליף את הנהלת המוסד, "שכשלה בכל מובן", לאחר חשיפת אי-הסדרים הכספיים במקום ● הם מפנים אצבע מאשימה גם כלפי ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק: "אנו דוחים מכל וכל את ניסיונות הנואלים של ראש העיר להתנער מאחריותו למצב בית הספר המוזנח ולהפקרתו בידי ניהול כושל"

עוד 572 מילים

הכו אותי, ריססו אותי בגז, אבל לא ישברו אותי

המשפחה שלו נמלטה מאוקראינה, אבל האקטיביסט אולכסנדר למנוב מאמין שההיסטוריה עומדת לצד מחוללי הרפורמות ● "לפני 10 שנים הייתה אצלנו הרבה הומופוביה, עכשיו זה שונה" ● "בעבר אנשים אמרו 'אין בעיה של שחיתות'. עכשיו יש לנו עיתונות חוקרת טובה. אנחנו אוהבים לראות תחקירים שחושפים שחיתות, וזה מפעיל לחץ על מערכת המשפט" ● "אנשים יודעים שאני יהודי עם משפחה בארץ, זה לא עניין" ● ויש מה ללמוד מישראל ● ראיון אופטימי

עוד 2,277 מילים

בין התפילות, קמפיין ימינה השתלט על בתי הכנסת ברחבי הארץ

מועמדי ימינה הסתערו בחודש האחרון על בתי כנסת ברחבי הארץ בערבי שישי, כדי לפגוש בוחרים פוטנציאליים ● לא כל המתפללים אהבו את זה ● ואף מפלגה אחרת לא נקטה באסטרטגיה דומה

עוד 725 מילים

היועצת המשפטית שנלחמה בשחיתות תפוטר

הנהלת פארק אריאל שרון פועלת לפטר את היועצת המשפטית מיכל זילכה, שחשפה שחיתויות במקום וניסתה לעצור מכרזים תפורים ● ב"אדם, טבע ודין" קוראים לרשויות החוק לפתוח בחקירה, ומכנים את המהלך שערורייתי ● חבר דירקטוריון לשעבר: "הרדיפה אחרי שומרי-הסף לא מפתיעה אותי" ● מעקב

עוד 869 מילים

הנאום שנשא השבוע מנדלבליט מספק הצצה נדירה להלך רוחו, וחושף כשלים וסתירות פנימיות בהתנהלותו ● מצד אחד, הוא מצמצם את תפקידו - ומצד שני נתלה באילן גבוה כמאיר שמגר ● מצד אחד הוא נחוש להפריד את עבודתו מסדר היום הפוליטי - מצד שני הוא לא באמת מצליח לעשות זאת ● פרשנות

עוד 1,132 מילים ו-1 תגובות

בהלת הקורונה פוגעת במניעת מגפות אחרות

בדיקת זמן ישראל "התקשורת שכחה את כל המחלות האחרות ומתנהלת כאילו שהקורונה היא היחידה", אומר המיקרוביולוג ד"ר אורי לרנר ● בשנה שעברה מתו 14 ישראלים משפעת - ומאות נוספים מסיבוכים של המחלה ● גם השעלת, החצבת, השחפת, הצהבת הנגיפית והאיידס מהוות סכנה גדולה יותר לבריאות הציבור ● כעת ד"ר לרנר ועמיתיו חוששים כי ההתמקדות בקורונה תביא לפגיעה בטיפול ובמניעת מגפות אחרות ● "הקריסה של מוקד משרד הבריאות השבוע הייתה סימן מדאיג לדינמיקה כזאת"

עוד 2,217 מילים ו-1 תגובות

גנץ לנתניהו: אתה משקר, מפלג ומסית; הליכוד: ממליצים לגנץ להירגע ולא להתבכיין

הפרקליט יוסי כהן, המקורב לנתניהו, שכר שירותי ריגול בניסיון להשיג מידע מביך על גנץ ● בן גביר הודיע שיפרוש מהתמודדותו אם ימולאו תנאיו, בהם פינוי מיידי של חאן אל אחמר וביטול הסכמי אוסלו ● ימים ספורים אחרי שליצמן שלל ישיבה בממשלה עם ליברמן, אמר גפני, שאין לפסול אפשרות זו ● לוועדת הבחירות חסרים כאלף מפקחים ● כחול לבן קוראת שלא להצביע לעבודה-גשר-מרצ

עוד 44 עדכונים

נתניהו: ליגה אחרת - גם במכות מתחת לחגורה

חמישה ימים לבחירות, ראש הממשלה משחרר את הרסן ועובר למתקפות מסוכנות, חסרות תקדים, על יריביו משמאל ומימין ● למען מנדט נוסף, כל האמצעים כשרים: הפצת שקרים והמצאת סיפורים על גנץ ואשכנזי, סרטונים מגכחים, וסיפור גבורה שמבוסס על מסד שקרי לכאורה ● לכחול-לבן אין מענה הולם - ובמקום להילחם בנתניהו, הם פוגעים בשותפיהם הטבעיים ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
יש להוסיף, לנתניהו שריו ו האנשים הסובבים אותו אין רף מוסרי ומכאן הכל אפשרי . על כל אזרח ואזרחית להבין שהאקדח יכוון גם אליו ברגע שידמה למנגנון הליכוד שאתה לא איתם בלב, בנפש וברשף
עוד 782 מילים ו-3 תגובות

המאבק הפלסטיני חטף מכה ציבורית קשה בהאג

הטיעון של הפלסטינים בהאג ספג פגיעה משמעותית בשבוע שעבר ● שבע מדינות פנו לבית הדין הבינלאומי, ואמרו כי פלסטין אינה מדינה שרשאית להעביר לו סמכות שיפוטית לחקירת פשעי מלחמה בשטחה ● אף מדינה לא טענה את ההפך ● עדיין לא ברור האם וכיצד תושפע מכך חקירת הנעשה בעזה ● פרשנות

עוד 1,907 מילים

חוקרים זועמים: אוניברסיטת תל אביב ביטלה כנס על נזקי קרינה

בהתראה של פחות משבוע, הורתה אוניברסיטת ת״א לבטל כנס על השפעות הקרינה הבלתי מייננת בהשתתפות מרצים מהארץ ומהעולם ● במקביל, נעשה ניסיון לבטל כנס נוסף למומחים, בהם נציגי הממשלה והכנסת ● ד"ר דניאל מישורי: "בריונות אקדמית לשמה" ● פרופ׳ אלון טל: "אם חתן פרס נובל פרופ' דן שכטמן חושב שזה מספיק רציני כדי להשתתף - אז רק בשביל האוניברסיטה זה לא טוב?" ● האוניברסיטה: הסיבה לביטול היא "היעדר בסיס מדעי מספק"

עוד 1,497 מילים ו-10 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה