אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
טֶרוֹר

אין כמו זעזוע ימני, פטריוטי וציוני לנוכח חוצפתו של השמאלן התבוסתן התורן, שמזנק בנג'י אל תוך הפיד הרותח ומעז להעיר איזו הערה על טרור, שחורגת משורת המקהלה ● גם אם אותה הערה טריוויאלית עצמה, כמעט באותו ניסוח, כבר נאמרה לא פעם על ידי אחרים

"כשחמאס, או כל ארגון אחר פוגע בצבא, בחיילים, במפקדים, בלובשי מדים, זה לא טרור. זו מלחמה. כואבת, מלוכלכת, מגעילה, אך לגיטימית"

דן שילון, 12 בפברואר 2020

ברור שהלהבות ברשתות החברתיות חרכו את התקרה. אלא מה? דן שילון הרי כתב בפוסט בפייסבוק "טרור" – מילה שהיא דלק על מדורת ההבלים הישראלית. על כן גם השבוע התקיים הטקס האווילי במלואו: האיש המשונה המכונה "הצל" מיהר להסתער עם "שמאלנות = הפרעה נפשית". עוקביו הנרגשים שיגרו סימני קריאה לכל עבר. ינון מגל תהה "מתי השלב שבשמאל מתחילים להניח מטענים נגד חיילי צה"ל ומתנחלים?".

ב"ישראל היום" מיהרו לדווח על "הסערה" ועל "מבול של תגובות" בגלל "המסר השנוי במחלוקת". תחקירני תוכניות האקטואליה נלחמו בשוחות לשריין לשידור את המזדעזעים הקבועים. המגישים שלפו פצירות ושייפו את הקלישאות האהובות לקראת הדיון הסוער באולפן.

אין כמו זעזוע ימני, פטריוטי וציוני לנוכח חוצפתו של השמאלן התבוסתן התורן, שמזנק בנג'י אל תוך הפיד הרותח ומעז להעיר איזו הערה על טרור, שחורגת משורת המקהלה. גם אם אותה הערה טריוויאלית עצמה, כמעט באותו ניסוח, כבר נאמרה לא פעם על ידי אחרים. ברשתות החברתיות ובתוכניות האקטואליה העולם נברא בכל בוקר מחדש. ומבחינת הימין הישראלי – המלחמה בטרור, העיסוק בטרור והדיונים על טרור הם נכס שרשום בטאבו. נחלת אבות.

ברשתות החברתיות ובתוכניות האקטואליה העולם נברא בכל בוקר מחדש. ומבחינת הימין המלחמה בטרור, העיסוק בטרור והדיונים על טרור הם נכס שרשום בטאבו. נחלת אבות

ולכן כל מי שמעז לערער על הנחת היסוד הלאומית (רק ערבים ותומכיהם הפרסים מטילים טרור) ימצא עצמו מפרפר ברשת תחת גל טרור נגדי – אם מותר להתבטא כך – ויידחק ליומיים-שלושה אל פינת המצורעים, שם מצטופפים כל "תומכי הטרור".

הדיון המחזורי הזה, שכלליו מוכרים לכולנו עד פיהוק, חושף את הצביעות העקרונית שהיא מסימני ההיכר הבולטים של הדיון הישראלי על סוגיות שנויות במחלוקת בכלל ועל טרור בפרט. דיון שלא פעם נדמה שהוא-הוא שמגדיר את חיינו כאן, עד כי כבר קשה לדמיין אותם בלעדיו.

מה ישראלי בעיניך? להתווכח בלהט מיהו טרוריסט, מה זה טרור ומיהם תומכי טרור.

דוגמא שתמחיש את גודל טרללת הטרור הלאומית: בלילה שבין שני לשלישי השבוע פשטה חבורת חוליגנים על הכפר ג'ש בגליל, ניקבה צמיגים של עשרות מכוניות וריססה על הקירות "יהודים להתעורר" ו"להפסיק להתבולל". האירוע גרר, כמובן, גינויים מקיר לקיר. אבל ברגע שאנשי שמאל החלו לכנות אותו "טרור תג מחיר", התהפכה המגמה.

אנשי הימין שכחו את אנשי ג'ש המסכנים ומכוניותיהם המפונצ'רות ומיהרו להתעמק בהבדלים בין האירוע הזה – שאותו חלק מהם הגדירו כ"מעשה קונדס" וחלק היו נדיבים יותר וקבעו שמדובר ב"ואנדליזם" – לבין מה שרק לו מותר לקרוא טרור (רקטות על מרכזי הערים, אוטובוסים מתפוצצים, פיגועי דריסה).

פעולת תג מחיר בכפר ג׳יש, 11 בפברואר 2020 (צילום: David Cohen/Flash90)
פעולת תג מחיר בכפר ג׳ש, 11 בפברואר 2020 (צילום: David Cohen/Flash90)

"גרפיטי הוא טרור? ממתי?", הזדעק אחד מאלפי מגיבי הימין, "תקשיבו, טמבלים ומטורללים שכמותכם, הניסיון להצמיד את המילה 'טרור' יהודי לקשקוש של צבע על קירות, או ניקוב צמיגים לכמה מכוניות הוא בזוי, מזוהם ומטורלל".

וכך מסתובבת על צירה קרוסלת הטרור הישראלית. וכשממקדים את המבט מגלים שעל כיסא הכבוד המרופד שלה יושב עמית סגל, עלם החמודות של הציונות הדתית. סגל אובססיבי לדקויות הקשורות להגדרת הטרור, נושא המוכר לו היטב מבית אבא, שהורשע כידוע בחברות בארגון טרור ונידון לשנתיים מאסר על חלקו בפיגועי "המחתרת היהודית", שהובילו לקטיעת רגלו של ראש עיריית רמאללה, כרים ח'אלף ולהתעוורותו של איש מג"ב סלימאן חירבאווי.

סגל האב השתקם מאז יפה והוא היום עורך היומון הימני החשוב "מקור ראשון". בנו החרוץ, שידו בכל, נאלץ מפעם לפעם להתמודד עם המורשת המשפחתית הזו, שקוטלגה מאז על ידי בני המשפחה בביטול אדנותי כ"טרור של לילה אחד".

בדרך כלל עמית סגל מתעלם מכל מי שמעזים להזכיר לו את מעשי אביו, חוסם את המבקרים ברשתות החברתיות, ואם אין לו ברירה (כי אילנה דיין שואלת אותו על זה בראיון ל"עובדה") הוא מלגלג על האובססיה ל"סיפור מלפני ארבעים שנה".

כל זה לא מונע ממנו לטפח אובססיה משלו לנושא הטרור. בתחילת השנה הוא אולץ לפרסם הבהרה מסורבלת בטוויטר ובאחת ממהדורות אחה"צ של חדשות 12, לפיה בל"ד "אינה ארגון טרור מבחינה משפטית". זה היה אחרי שהוא כתב כי "על בל"ד, ארגון תומך טרור עם מימון מפלגות, לא הוחלה הנורמה שנדרשת כעת מול כהנא".

בדרך כלל עמית סגל מתעלם מכל מי שמעזים להזכיר לו את מעשי אביו, חוסם את המבקרים, ואם אין לו ברירה (כי אילנה דיין שואלת אותו על זה בראיון ל"עובדה") הוא מלגלג על האובססיה ל"סיפור מלפני ארבעים שנה"

המפלה המשפטית ההיא לפני חודש בלבד, לא הפריעה לו להסתער השבוע על הפרופ' למשפטים מרדכי קרמניצר, שכתב במאמר כי "לא ניתן לקיים בישראל דיון בשאלה הלגיטימית והרצינית: האם התקפות של פלסטינים על מטרות צבאיות הן פעולות טרור". בתגובה צייץ סגל בטוויטר, "מפעל חייו של מרדכי קרמניצר: הכרה בהרג חיילים בידי מחבלים כאירוע לגיטימי. המאמר הבוקר לא היה הראשון. קם יורש להיבא יזבק".

פרופ' פניה עוז-זלצברגר התקוממה והגיבה: "עמית סגל הוא אחד האנשים שיום אחד ירחצו בניקיון כפיהם, כמו ליידי מקבת, אבל כתם הדם יסרב לרדת. קרמניצר ציטט אבחנה משפטית תקפה בין חייל לאזרח. אין בה שום לגיטימציה להרג. סגל לא טיפש, מבין מצוין את לשון החוק הישראלי והבינלאומי, ומתיר את דמו של אדם ישר דרך בעבור חופן פיברוטים".

ועל כך הגיב סגל: "קרמניצר התקומם נגד הטענה שטרור הוא ההפך מדמוקרטיה ומקדיש את מיטב כישוריו כדי לשכנע את הישראלים שפגיעה בחיילים אינה טרור (אגב גם מתנחלים? גם בני משפחת פוגל?) ואני ליידי מקבת? מה עם קצת הגינות אינטלקטואלית?"

המאבקים הנוקדניים המייגעים הללו על הגדרת תחום המושב של הטרור, כולל הפשפוש בציציות הדוברים השונים והתעקשות לקרצף, להכשיר ולטהר כל אקט של אלימות יהודית, מנערי הגבעות דרך אנשי להב"ה ועד כנופיות "תג מחיר" – תמיד עם אזכור כמו-אגבי של רצח משפחת פוגל, כאילו יש אדם שפוי בישראל שמצדיק את המעשה הנפשע הזה – נראים מגוחכים להפליא כששמים לב באיזו קלות, שלא לומר קלילות, אנשי ימין מכתימים כ"טרור" כל מה שבא להם לא טוב בעין.

הנה בציר טרור מקרי לחלוטין, רק מהשבוע החולף:

  • "טרור הבלונים: רבנית קיבוץ סעד 'אני מצפה מהאוכלוסייה האזרחית לתת לנו קשב" (אתר "כיפה", 12 בפברואר);
  • "בגלל הזמנת נציג הקשור לארגון טרור: שיחת נזיפה לסגן השגריר הבלגי" (רדיו קול-חי, 11 בפברואר);
  • "טרור חקלאי: ערבים גנבו והשחיתו ציוד יקר ערך" (ערוץ 20, 11 בפברואר);
  • השגריר דני דנון על אולמרט: טרור מדיני" (ערוץ 7, 11 בפברואר).

ברור שלאובססיית הטרור הזאת יש סיבות עמוקות. כל מי שחי כאן בחמישים השנים האחרונות מכיר אותן היטב. אבל ישראל היא לא האומה היחידה שמתמודדת עם פיגועי טרור רצחניים. אוטובוסים התפוצצו, מועדונים הותקפו, מטוסים נחטפו ובני ערובה נרצחו במקומות רבים בעולם. אבל קשה להאמין שיש עוד מקום בעולם, שבו יכולה להתקיים שיחה כמו זו שהתקיימה בגלי צה"ל ביום חמישי שעבר, בין אילנה דיין לרב שמואל אליהו.

הרב אליהו ניסה להגן על הבחירה להעניק פרס ישראל לספרות תורנית לרב ההומופוב יעקב אריאל, שהותקף על כך שאמר בעבר שבני הקהילה הלהט"בית הם "נכים שסובלים מבעיה אמיתית, שאותה יש לפתור באמצעות טיפולים נפשיים ותרופתיים".

"יש פה טרור!", זעק אליהו, "לוקחים אדם רב זכויות ואומרים, אתה אמרת את דעתך ואתה פסול לבוא בקהל. זה פשוט טרור דעות. זה טרור מחשבה".

אילנה דיין לא ויתרה. "אני אגיד לך מה זה טרור", היא אמרה, "טרור זה במשך שנים לבוא לאנשים כמו הבן שלי, שאומרים 'יש לי נטייה מסוימת ואני יודע מי אני' ולהגיד להם מי הם. אני אגיד לך מה אתה צריך להיות. אני אגיד לך שלא תוכל לאמץ ילדים, שלא תוכל להקים משפחה. אני אגיד לך איך לנהל את החיים שלך. זה טרור".

כשמתחקים אחרי שורשי האובססיה הזאת לטרור מגיעים – איך לא – לבנימין נתניהו, האיש שכישף את השבט ואחראי במידה רבה לרוב האובססיות הישראליות של העשורים האחרונים. נתניהו עלה על הבמה הלאומית אחרי שאחיו הבכור יוני נהרג בקרב עם טרוריסטים שחטפו מטוס לאנטבה.

כשמתחקים אחרי שורשי האובססיה הזאת לטרור מגיעים – איך לא – לבנימין נתניהו, האיש שכישף את השבט ואחראי במידה רבה לרוב האובססיות של העשורים האחרונים

הוא הקים אז את "מכון יונתן לחקר הטרור", ערך מספר כנסים בינלאומיים בנושא הטרור, פרסם את הספרים "מלחמה בטרור: כיצד יביסו המשטרים הדמוקרטיים את הטרור המקומי ואת הטרור הבינלאומי" ו"הטרור: כיצד יוכל המערב לנצח", מיתג עצמו בעולם כ"מר טרור" והמריא אל פסגת הפוליטיקה הישראלית.

רק ההיסטוריה תשפוט את הישגיו הממשיים של מר טרור במיגור הטרור האמיתי. אבל אחרי עשורים של מלחמה רטורית בטרור, קצת מאכזב לגלות שבינתיים אנחנו נאלצים להתמודד לא רק עם פלסטינים חמושים אלא גם עם גלים של טרור משפטי, טרור הפרקליטות, טרור הבלונים, טרור חקלאי, טרור מדיני, טרור כלכלי, טרור מחשבה, טרור דעות, טרור להט"בי, טרור פמיניסטי (והזרוע הצבאית שלו – הטרור הפמינאצי), טרור פרוגרסיבי, טרור טבעוני וטרור מאכילי החתולים.

ככה זה כשיש לך ביד פטיש. בסוף כל דבר נראה כמו מסמר.

עוד 1,310 מילים
כל הזמן // יום חמישי, 27 בפברואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

יועצו האסטרטגי של גנץ: "הוא סכנה לעם ישראל, אין לו אומץ לתקוף באיראן"

המשנה לראש המל"ל לשעבר ומקורבו יועמדו לדין בכפוף לשימוע ● לפיד פסל ישיבה עם רפי פרץ: "כמו שלא נקים ממשלה כשהיבא יזבק תביא אותנו ל-61" ● בימינה גינו את דבריו של מס' 2 בכחול לבן: משווה לוחם בצה"ל לתומכת מחבלים ● יזבק: "הגזען מכחול לבן משווה אותי לגזען מימינה"

עוד 44 עדכונים

חדר חושך אור לגויים ועמוד האש לממשיכי דרכם, ש"ס 1984

1984. כרגיל, בחירות.

והפעם, הפתעה. ארבעת המופלאים של ש"ס, הלא היא: "התאחדות הספרדים העולמית שומרי התורה", שמשתתפת לראשונה בבחירות לכנסת.

ארבעת חברי הכנסת החדשים של תנועה, שאנשיה אנונימיים לרוב אזרחי המדינה, שלוחי הרב עובדיה יוסף בגיבוי הרב שך – בעירוב עניינים שבין מזרחיים לאשכנזים ובין ליטאים וחסידים, מרק פוליטי שנרקח בחצרות בני ברק וירושלים.

הארבעה, כאן בשעת ערב בחצר משכן הכנסת, ל"כותרת ראשית".

ומי בכנסת? יעקב יוסף בנו המורה והממרה של הרב עובדיה, אשר הופרש לאחר קדנציה, הרב יאיר פרץ שבמהלך השנים פרש מהרשימה והקים רשימה אחרת, כמוהו שמעון בן שלמה שפרש לפני סיום הקדנציה והקים סיעת יחיד, ורפאל פנחסי שהורשע כארבע שנים לאחר תחילת מאבקו בהסרת החסינות שלו.

כולם נהיו אור לגויים ועמוד אש לממשיכי דרכם: אריה דרעי, שלמה בניזרי, יאיר פרץ, יאיר לוי, עופר חוגי, שלמה דיין.

איל יצהר הוא צלם שמלווה ומתעד מזה שנים את צדדיה ומרכיביה השונים של ההוייה הישראלית. במהלך השנים עבודותיו התפרסמו ב עיתונים שונים בינהם " מוניטין ", " כותרת ראשית ", רשת שוקן, מוספי "ידיעות אחרונות", עיתונות חוץ, "גלובס" ובתערוכות. והוא אינו אופטימי כלל

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 124 מילים

הקיפאון הפוליטי והסקרים מצביעים על סיכוי גבוה לבחירות רביעיות ● לפי החוק, אם הנשיא והכנסת ימצו את כל האפשרויות להרכבת ממשלה, הבחירות אמורות להתקיים ב-22 בספטמבר - אם כי גם ה-15 בספטמבר וה-12 באוקטובר באים בחשבון ● במקרה שהח"כים יוותרו על חלק מהזמן שהחוק מקציב להם, הבחירות יתקיימו כנראה בשבוע הראשון של יולי ● זמן ישראל עושה חשבון

עוד 719 מילים

רה"מ האיטלקי מזועזע מתגובת ישראל לקורונה

בלעדי באיטליה קיבלו בהפתעה את ההודעה על עצירת הטיסות, ומתקשים להבין את חוסר האמון של ישראל כלפיהם ● ד"ר אהרן מאירוף, יועץ בכיר למערכת הבריאות האיטלקית, לזמן ישראל: "רה"מ קונטה אמר לאנשיו כי התנהלות ישראל במשבר הקורונה תמוהה ביותר - בעיקר הפסקת הטיסות"

ממשלת איטליה והעומד בראשה המומים מהתנהלות ממשלת ישראל ואף נפגעו ממנה. כך מספר לזמן ישראל ד"ר אהרן מאירוף, שכיהן עד לאחרונה כמנהל מערך החירום של ממשלת איטליה במחוז לומברדיה, ומשמש כיום כיועץ בכיר למערכת הבריאות האיטלקית.

לדברי מאירוף, הוא נמצא בקשר רציף ויומיומי עם מקורבי ראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה. "קונטה שוחח היום עם שר הבריאות ובכירי מערכת הבריאות באיטליה ואמר, ההתנהלות של הישראלים במשבר הקורונה, בעיקר ההחלטה להפסיק את הטיסות בין המדינות, תמוהה ביותר.

״קונטה השתמש במילה 'גוועלד', ביידיש, שאותה למד ממני, ואמר, הישראלים פשוט עושים גוועלד. קונטה ונתניהו שוחחו בטלפון כמה פעמים, וקונטה אמר כי השיחות הללו לא גרמו לו להבין את התנהלות ישראל טוב יותר".

מאירוף אמר כי הוא מבין את החרדה בישראל מפני הידבקות. "אני מבין היטב את הצד של הישראלים, כי מצבים של מחלה חדשה ולא מוכרת עם הדבקה מהירה מעוררים חרדה מובנת. מצד שני, אני מבין היטב גם את התגובה של קונטה והאיטלקים, שמרגישים וחושבים שהתגובה הישראלית מוגזמת לחלוטין והיסטרית, ואני חושש שהם צודקים.

הם מרגישים שזה חוסר אמון מצד ישראל כלפי ממשלת איטליה על התפקוד שלה, שאינו במקום ואינו מגיע לה".

ג'וזפה קונטה (צילום: (Chris J Ratcliffe/Pool via AP))
ג'וזפה קונטה (צילום: (Chris J Ratcliffe/Pool via AP))

האם הפסקת הטיסות זה לא מה שאיטליה ומדינות אחרות עשו לא מזמן לסין? מדוע אסור לישראל לעשות זאת לאיטליה?

"בהחלט צריך לנהוג בזהירות, אבל כדאי לזכור שאיטליה איננה סין. צפון איטליה במיוחד היא אזור מתועש ועשיר, והרשויות כאן התגברו על המחלה במהירות רבה, גם בבידוד האזור הנגוע וגם בטיפול".

ובכל זאת יש שם אחוזי תמותה גבוהים מאוד יחסית לקורונה.

"החולים שנפטרו היו קשישים עם מחלות רקע. כדאי לזכור שזה אזור קר עם אוכלוסייה מבוגרת. אני לא ממליץ לישראלים לנסוע כרגע לאזור הנגוע, אבל עצירת טיסות לאיטליה היא מוגזמת לדעתי, וכנראה שגם בממשלת איטליה מרגישים ככה".

עוד 265 מילים

לנתניהו עדיף שהליכוד ינצח - אבל שהגוש יפסיד

עם 61 מנדטים, נתניהו יעמוד מול האפשרות שהיועמ״ש ובג״ץ יכריעו כי נאשם בפלילים אינו יכול להרכיב ממשלה ● לעומת זאת, עם הליכוד כמפלגה הגדולה אבל ללא אפשרות להקים ממשלה, נתניהו יישאר ראש ממשלת המעבר עוד חצי שנה לפחות ● בזמן הזה, הוא ירגיל את הציבור לאפשרות שראש ממשלה מכהן יכול במקביל לנהל משפט פלילי, עד שהמציאות תהפוך בעיני רבים לנורמה ● פרשנות

עוד 853 מילים

למקרה שפיספסת

עלייתם ונפילתם של מלכי הרייטינג

לפני שנים צפיתי בסרט הטלוויזיה של דורון צברי 'מלך הרייטינג' שעסק בדודו טופז וצולם בשיא תהילתו, אמן אהוב עם תכנית מצליחה בפריים טיים, רייטינג מטורף ואגו שנגע בשמיים ולא ידע שובע. נפילת הכוכב כבר נרמזה שם.

זכורה לי סצנה שצולמה בהילולה במירון. היה ברור מה חלף בראשו, הקהל היה שלו ועטף אותו בהערצה מוגזמת משל היה קדוש בעצמו. בתכניותיו חילק כסף לנזקקים נבחרים ומצולמים בעוניים והפתיע צופים בביתם. טופז הרגיש רובין-הוד וזרח מאושר. ה'עם' אהב אותו. מי יכול עליו?

אני זוכרת משפט תמוה שאמר ביום בו נהרגו ארבעה חיילים בלבנון. בערב שודרה תכניתו 'הראשון בבידור' בה עשה ככל העולה על רוחו, גם לחלק כסף לנזקקים או לחכות לנחיתת חייזרים. טופז התלבט אם לשדר את תכניתו ואמר בלי למצמץ: "חשבתי לעצמי שכל אחד מהנופלים האלה בטח הכיר אותי ושמע עלי ואני לא הכרתי אותם". חשבתי אז בבוז כמה מגלומן אדם צריך להיות כדי לומר משפט מנותק כזה.

ביום בו נהרגו 4 חיילים בלבנון, שודרה תכניתו 'הראשון בבידור'. טופז התלבט בקול אם לשדר את תכניתו ואמר: "חשבתי לעצמי שכל אחד מהנופלים האלה בטח הכיר אותי ושמע עלי ואני לא הכרתי אותם"

שנים אחר כך יאמר נתניהו למפוני עמונה שהוא מבין את כאבם כי גם הוא ומשפחתו נאלצו לפנות את הבית בבלפור ולעבור למלון פלאז'ה אחרי ההפסד לברק, ונזכרתי במשפט המנותק ההוא של תאומו הרוחני דודו טופז.

נתניהו הוא דודו טופז של הבחירות.
אותו טירוף מסוכן, אותה התקרבנות, אותו חרון אין אונים והכוח להשחית.
אלא שטופז שלח בריונים ליריביו כשאיבד את כתרו המדומה אחרי שהשחית את ערוץ 2 וצופיו, והתאבד כשנחשפה חרפתו. נתניהו מגייס לקרב הפרטי שלו את אותו ערוץ עצמו לחיסול יריביו בפוליטיקה ובכל שדרות השלטון. הוא מוליך מדינה לבחירות אחר בחירות מסיבות אישיות וקובע סדר יום תקשורתי כאילו ערך את החדשות במו שליחיו במדיה.

פעולותיו המטורפות של טופז נבעו מעומק עלבונו. הוא לא הבין איך הודח בבושת פנים מהסלון הישראלי. הוא, שאמנים שיחרו לפתחו ראה צל הרים כהרים ותכנן נקמה. כמותו גם נתניהו רואה בכל מתחרה בוגד ונמנע מטיפוח יורש שמא 'יבגוד' ויברח עם המדינה. כטופז לפניו הוא מסרב לפנות את הבמה. את הקמפיין הוא מנהל כאחוז דיבוק.

העבריין אבנר הררי שישב עם דודו טופז במעצר מתאר אליל מנופץ שלא יודע את נפשו. זה תיאור שמתאים לנתניהו כמו כפפה ליד:
"אני מנותק מהגוף שלי,.. אני חי בחרדות, אני הולך ומתמוטט.. הייתי כוכב ונשארתי לבד.. תראה בעולם הטלביזיה בני 70 מגישים תכניות טלביזיה חשובות."
או מנהיגים מדינות לא קלות. ולא מרפים.

פעולותיו המטורפות של טופז נבעו מעומק עלבונו. הוא לא הבין איך הודח בבושת פנים מהסלון הישראלי, ותיכנן נקמה. כמותו גם נתניהו רואה בכל מתחרה בוגד ומסרב לפנות את הבמה

נתניהו, כמו טופז, היה הראשון בשלטון שנים ארוכות מדי. העם אכל מכף ידם והם עשו בו כרצונם, שוב ושוב ניצחו רייטינג\בחירות גם כשלא עשו דבר חוץ מלמחזר שטיקים ולנוע הלאה מכוח האינרציה.

בעיני רוחם היו עדיין מלכי הרייטינג\המדינה גם כשהקהל נטש ועברו לנפילה חופשית ללא מצנח, בשיכרון חושים ששיבש את שיקול דעתם. חקירות משטרה לא סדקו את שריונם:
'אין כלום כי לא היה כלום', אמר נתניהו.
טופז אמר 'שיוכיחו'.
נגד שניהם הוגשו כתבי אישום.

את שניהם האדירה התקשורת שניפחה את החללית גם אחרי שהתרחקה מבסיס האם. ככל שנטרפו גבר חרונם והתקשורת העצימה הכל. שניהם חשו לא מנוצחים. ה'עם' היה לצדם. אותו עם שהקפידו להתנשא עליו, טופז עם ה'צ'חצ'חים' ונתניהו עם 'את משעממת אותי' ומצעד המשרתות שהרעיה רודפת הכבוד התעמרה בהן.

גם טופז גם נתניהו היו ההצגה הכי טובה בעיר. אבל טופז היה לבד בטירופו, לנתניהו יש סייענים וכלבי שמירה שמוליכים אותו בנאמנות מקדנציה לקדנציה על אפו ועל חמתו של חצי עם לפחות, וחרף כתבי אישום חמורים שתקשורת חסרת עמוד שדרה מתייחסת אליהם כאל הערת שוליים.

גם טופז גם נתניהו היו ההצגה הכי טובה בעיר. אבל טופז היה לבד בטירופו, לנתניהו יש סייענים וכלבי שמירה שמוליכים אותו בנאמנות מקדנציה לקדנציה, חרף כתבי אישום חמורים שהתקשורת מתייחסת אליהם כהערת שוליים

התקשורת מקורנפת עד העצם. כוחה עצום להשחית.
במקום למלא את תפקידה היא נוברת ברפש ואוכלת נבלות. הערוצים עברו למתכונת 'פנאי פלוס'. במקום לעסוק בחומר נפץ כמו פרשת הצוללות המוחרשת, למשל, היא נטפלת לגמגום של גנץ. ביבי מתבלבל זה לא קטע גם כשהוא דורש לקרוא אליו את שר הבריאות (הוא שר הבריאות). תקשורת נושכת. מחדשות – N12 (ה-N זה נתניהו) עד חדשות 13 אין צדיק בסדום.

גם שומרי הסף חוששים. אחרי שנתניהו ישוב למולדתו אמריקה, לדירת השרד של המדינה הרשומה על שמו, גם הדירה, אגב, הם יספרו לאומה בזעזוע מה ראו עיניהם. כרגע הם עמוק בתרדמת. אחרי מות שלטון נתניהו יתראיינו ל'שומרי הסף 2' על התועבות שראו ולא האמינו אבל החרישו. שומרי הסף גיבורים רק כשהם יוצאים מאזור האסון של ראש הממשלה המסוכן הזה.

לנתניהו יש קרובי משפחה שלפי כתב אישום חמור גוזרים עבורו קופונים שמנים, וקואליציית דחלילים תאבי ממון וכוח, נפתלי בנט שר הרסיס בתחת ושמשון ויובב של הפוליטיקה, אוחנה ומיקי זהר, איילת שקד שמסניפה בושם פאשיזם, שרון השכל אנטואנט 'אם אין לחם- ישטפו כלים', ומקהלה יוונית אילמת מפחד. כולם עמוק בחלחולת של הנוכל שעושה מה שאשתו והילד דורשים. והם דורשים קיסרות.

התקשורת נוברת ברפש ועוברת למתכונת 'פנאי פלוס'. במקום לעסוק בחומר נפץ כמו פרשת הצוללות, היא נטפלת לגמגום של גנץ. ביבי מבולבל זה לא סיפור. גם כשהוא דורש לזמן את שר הבריאות (הוא שר הבריאות)

טופז נזקק לבריונים שירביצו למי שצריך, נתניהו לא חייב להרביץ, רק למצמץ כדי להשיג את מבוקשו. כל החוטים בידיו.

כל מי שסר חינו אצל שרה נשלח ללחך עשב באחו. יש להם קואליציה יראת שמיים וחסרת אחריות שאוכלת מכף ידה של משפחת בתחת, לפעמים נתניהו מחליף שרים כמו גרביים ומעניק לנבלים ברשות התורה אתנן מהכיס שלנו. הוא יודע, לחצי עם לא אכפת ואם אכפת, זריקה קטנה באנגלית וזה עובר.

נתניהו מסוכן יותר מהקורונה. הוא מחריב מדינה, זו לא תכנית טלוויזיה, אלה הם חיינו. ישראל תחת שלטון הנוכל הציני והחמדן היא מדינת שנאת חינם כוחנית וגזענית. אין לו בעיה לשסות איש באחיו ולהטיל דופי באנשים שהוא עצמו מינה לתפקידם. הרשימה השחורה מתארכת. מי שלא אתו הוא שמאל. השמאל בוגד.
בארץ ישראל יסד נתניהו את טראמפיאדה של המזרח התיכון.

המשפט שמחכה בחודש הבא למלך הישראבלוף לא מפחיד אותו. יש עוד הרבה מה לרסק והוא יוליך אותנו לבחירות אחר בחירות עד שניכנע, הבחירות הן כן ביבי – לא ביבי כי אין מדינה, יש אני ואפסי עוד. בוחריו מרוצים, המושחת יכול לגנוב אותם כאחרון הדיקטטורים במדינת עולם שלישי שפעם לעגנו להם על בחירה חוזרת במושחתים.

עכשיו הבדיחה היא עלינו. זה מה יש כנראה. נתראה בבחירות הבאות ובאלה שאחריהן. עגל הזהב של עם העגלים מאמין באמת ובתמים שאין לו תחליף. גם משה רבנו, הנביא המגמגם שהנהיג עם, היה מובס תחת מפלצת התהילה הנכלולית בטעם מקדונלד'ס שלא עוצרת באדום.

טופז נזקק לבריונים שירביצו למי שצריך, נתניהו לא חייב להרביץ, רק למצמץ כדי להשיג את מבוקשו. כל החוטים בידיו. מי שסר חינו אצל שרה נשלח ללחך עשב באחו. נתניהו מסוכן יותר מהקורונה. הוא מחריב מדינה, זו לא תכנית טלוויזיה

העגלה נוסעת, אין עצור, אבל לא נתייאש. בצוק העתים סבתא שלי דיליסיה היתה אומרת: "אפילו משה רבנו מת בסוף."

ובינתיים נתניהו יכנס עוד מסיבת עיתונאים דרמטית, הראשון בשידור ישיר בכל הערוצים בשמונה בערב בדיוק, ואז יכריז לא חשוב מה, זה יעשה כותרות. אפילו 'גנץ שיקר בעניין הגובה שלו. הוא לא מטר תשעים.'
ואחד, אם לדייק.

הנאשם בפלילים דודו טופז התאבד אחרי שנתפס. הנאשם בפלילים נתניהו לא צריך לטרוח. המדינה כבר תתאבד בשבילו. בשבוע הבא היא תקשור לצווארה חבל בפעם השלישית תוך שנה.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,139 מילים

תגובות אחרונות

עודכן לפני 25 דקות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

הורים בתלמה ילין דורשים: להדיח את הנהלת ביה"ס

בעקבות חשיפת זמן ישראל מאות הורים של תלמידים מ"תלמה ילין" ובוגרים של בית הספר שיגרו למשרד החינוך עצומה הקוראת להחליף את הנהלת המוסד, "שכשלה בכל מובן", לאחר חשיפת אי-הסדרים הכספיים במקום ● הם מפנים אצבע מאשימה גם כלפי ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק: "אנו דוחים מכל וכל את ניסיונות הנואלים של ראש העיר להתנער מאחריותו למצב בית הספר המוזנח ולהפקרתו בידי ניהול כושל"

עוד 572 מילים

הכו אותי, ריססו אותי בגז, אבל לא ישברו אותי

המשפחה שלו נמלטה מאוקראינה, אבל האקטיביסט אולכסנדר למנוב מאמין שההיסטוריה עומדת לצד מחוללי הרפורמות ● "לפני 10 שנים הייתה אצלנו הרבה הומופוביה, עכשיו זה שונה" ● "בעבר אנשים אמרו 'אין בעיה של שחיתות'. עכשיו יש לנו עיתונות חוקרת טובה. אנחנו אוהבים לראות תחקירים שחושפים שחיתות, וזה מפעיל לחץ על מערכת המשפט" ● "אנשים יודעים שאני יהודי עם משפחה בארץ, זה לא עניין" ● ויש מה ללמוד מישראל ● ראיון אופטימי

עוד 2,277 מילים

בין התפילות, קמפיין ימינה השתלט על בתי הכנסת ברחבי הארץ

מועמדי ימינה הסתערו בחודש האחרון על בתי כנסת ברחבי הארץ בערבי שישי, כדי לפגוש בוחרים פוטנציאליים ● לא כל המתפללים אהבו את זה ● ואף מפלגה אחרת לא נקטה באסטרטגיה דומה

עוד 725 מילים

היועצת המשפטית שנלחמה בשחיתות תפוטר

הנהלת פארק אריאל שרון פועלת לפטר את היועצת המשפטית מיכל זילכה, שחשפה שחיתויות במקום וניסתה לעצור מכרזים תפורים ● ב"אדם, טבע ודין" קוראים לרשויות החוק לפתוח בחקירה, ומכנים את המהלך שערורייתי ● חבר דירקטוריון לשעבר: "הרדיפה אחרי שומרי-הסף לא מפתיעה אותי" ● מעקב

עוד 869 מילים

הנאום שנשא השבוע מנדלבליט מספק הצצה נדירה להלך רוחו, וחושף כשלים וסתירות פנימיות בהתנהלותו ● מצד אחד, הוא מצמצם את תפקידו - ומצד שני נתלה באילן גבוה כמאיר שמגר ● מצד אחד הוא נחוש להפריד את עבודתו מסדר היום הפוליטי - מצד שני הוא לא באמת מצליח לעשות זאת ● פרשנות

עוד 1,132 מילים ו-1 תגובות

בהלת הקורונה פוגעת במניעת מגפות אחרות

בדיקת זמן ישראל "התקשורת שכחה את כל המחלות האחרות ומתנהלת כאילו שהקורונה היא היחידה", אומר המיקרוביולוג ד"ר אורי לרנר ● בשנה שעברה מתו 14 ישראלים משפעת - ומאות נוספים מסיבוכים של המחלה ● גם השעלת, החצבת, השחפת, הצהבת הנגיפית והאיידס מהוות סכנה גדולה יותר לבריאות הציבור ● כעת ד"ר לרנר ועמיתיו חוששים כי ההתמקדות בקורונה תביא לפגיעה בטיפול ובמניעת מגפות אחרות ● "הקריסה של מוקד משרד הבריאות השבוע הייתה סימן מדאיג לדינמיקה כזאת"

עוד 2,217 מילים ו-1 תגובות

גנץ לנתניהו: אתה משקר, מפלג ומסית; הליכוד: ממליצים לגנץ להירגע ולא להתבכיין

הפרקליט יוסי כהן, המקורב לנתניהו, שכר שירותי ריגול בניסיון להשיג מידע מביך על גנץ ● בן גביר הודיע שיפרוש מהתמודדותו אם ימולאו תנאיו, בהם פינוי מיידי של חאן אל אחמר וביטול הסכמי אוסלו ● ימים ספורים אחרי שליצמן שלל ישיבה בממשלה עם ליברמן, אמר גפני, שאין לפסול אפשרות זו ● לוועדת הבחירות חסרים כאלף מפקחים ● כחול לבן קוראת שלא להצביע לעבודה-גשר-מרצ

עוד 44 עדכונים

נתניהו: ליגה אחרת - גם במכות מתחת לחגורה

חמישה ימים לבחירות, ראש הממשלה משחרר את הרסן ועובר למתקפות מסוכנות, חסרות תקדים, על יריביו משמאל ומימין ● למען מנדט נוסף, כל האמצעים כשרים: הפצת שקרים והמצאת סיפורים על גנץ ואשכנזי, סרטונים מגכחים, וסיפור גבורה שמבוסס על מסד שקרי לכאורה ● לכחול-לבן אין מענה הולם - ובמקום להילחם בנתניהו, הם פוגעים בשותפיהם הטבעיים ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
יש להוסיף, לנתניהו שריו ו האנשים הסובבים אותו אין רף מוסרי ומכאן הכל אפשרי . על כל אזרח ואזרחית להבין שהאקדח יכוון גם אליו ברגע שידמה למנגנון הליכוד שאתה לא איתם בלב, בנפש וברשף
עוד 782 מילים ו-3 תגובות

המאבק הפלסטיני חטף מכה ציבורית קשה בהאג

הטיעון של הפלסטינים בהאג ספג פגיעה משמעותית בשבוע שעבר ● שבע מדינות פנו לבית הדין הבינלאומי, ואמרו כי פלסטין אינה מדינה שרשאית להעביר לו סמכות שיפוטית לחקירת פשעי מלחמה בשטחה ● אף מדינה לא טענה את ההפך ● עדיין לא ברור האם וכיצד תושפע מכך חקירת הנעשה בעזה ● פרשנות

עוד 1,907 מילים

חוקרים זועמים: אוניברסיטת תל אביב ביטלה כנס על נזקי קרינה

בהתראה של פחות משבוע, הורתה אוניברסיטת ת״א לבטל כנס על השפעות הקרינה הבלתי מייננת בהשתתפות מרצים מהארץ ומהעולם ● במקביל, נעשה ניסיון לבטל כנס נוסף למומחים, בהם נציגי הממשלה והכנסת ● ד"ר דניאל מישורי: "בריונות אקדמית לשמה" ● פרופ׳ אלון טל: "אם חתן פרס נובל פרופ' דן שכטמן חושב שזה מספיק רציני כדי להשתתף - אז רק בשביל האוניברסיטה זה לא טוב?" ● האוניברסיטה: הסיבה לביטול היא "היעדר בסיס מדעי מספק"

עוד 1,497 מילים ו-10 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה