"מנהלים משא ומתן עם כל המפלגות"

גנץ: "סמכו עליי - קחו את 'בלוק החסינות' בערבון מוגבל'

תל אביב הורתה להסיר שלטי חוצות בהם נראים מחמוד עבאס ואסמעיל הנייה על ברכיהם, כשעיניהם מכוסות וידיהם מונפות ● נתניהו הצטלם עם ניר ברקת: "הוא יהיה שר האוצר הבא" ● על טרור הבלונים: "ברוך השם, אלה לא אוטובוסים מתפוצצים" ● שינוי קל בעמדת ליברמן: מוכן לשבת עם מרצ בממשלה

יו"ר כחול לבן, בני גנץ ביום פיזור הכנסת, 11 בדצמבר 2019 (צילום: Flash90/יונתן זינדל)
Flash90/יונתן זינדל
יו"ר כחול לבן, בני גנץ ביום פיזור הכנסת, 11 בדצמבר 2019
07:50 עריכה

הסרטון הוויראלי שבו כיכבו יינון מגל, אלעד ריקלין וארא"ל סגל לצד ראש הממשלה נתניהו (שאחר כך הוצא ממנו), שהביא להשעייתו של סגל מתאגיד "כאן", הפך למקור השראה למאות פרודיות, ממים וסרטוני-תגובה עוקצניים ברשתות החברתיות.

07:50 עריכה

כמדי יום שישי, עיתון "מעריב" ורדיו 103FM מפרסמים הבוקר סקר בחירות של מכון סמית – וכמדי שבוע אין חדש תחת השמש והיחס בין המפלגות והגושים, לפי הסקרים, כמעט ואינו משתנה.

לפי הסקר שפורסם הבוקר, כחול לבן נותרת הרשימה הגדולה ביותר, עם 34 מנדטים – מנדט אחד יותר מאשר בכנסת היוצאת. הליכוד מתחזק מעט ל-33 מנדטים, כנראה בשל ה"בליץ המדיני" של נתניהו מהשבועיים האחרונים, הכולל את פרסום עסקת המאה, שחרור נעמה יששכר, הפגישה עם נשיא סודן ועוד.

וש"ס ויהדות התורה שומרות על כוחן – תשעה ושבעה מנדטים בהתאמה. ישראל ביתנו של ליברמן מקבלת לפי הסקר שבעה מנדטים – שניים פחות מכפי שקיבלה בבחירות בספטמבר. ימינה מקבלת שבעה מנדטים. העבודה-גשר-מרצ מקבלת תשעה מנדטים – שהם שני מנדטים פחות ממה שקיבלו העבודה-גשר ו"המחנה הדמוקרטי" (מרצ) יחד בבחירות האחרונות.

הרשימה המשותפת עולה לפי הסקר ל-14 מנדטים – מן הסתם בשל פרסום "עסקת המאה" והניסיון לפסול את התמודדותה של היבא יזבק, שתי יוזמות שעוררו זעם בחברה הערבית-ישראלית וזכו לתמיכת "כחול לבן" ולתגובה עמומה של העבודה-מרצ.

עוצמה יהודית של איתמר בן גביר מקבלת רק אחוז וחצי מהקולות ואינה עוברת, לפי הסקר, את אחוז החסימה, ושאר הרשימות מקבלות פחות מ-1%.

בשורה התחתונה, לפי הסקר, אם כל המפלגות יעמדו בהתחייבויות המוצהרות שלהן לבוחרים אף מועמד לא יוכל להרכיב ממשלה ואנחנו בדרך לבחירות רביעיות.

גוש "בלוק 55" – המפלגות שמתחייבות להצטרף רק לממשלה בראשות נתניהו והליכוד – מקבלות לפי הסקר 56 מנדטים (עלייה של מנדט אחד לעומת בחירות ספטמבר). כך שלממשלת ימין-חרדים צרה בראשות נתניהו יש את מספר התומכים הגדול ביותר גם בכנסת הבאה, אבל אם אביגדור ליברמן יעמוד במילתו שלא לתמוך בה, לממשלה כזאת לא יהיה רוב והיא לא תוכל לקום.

שתי המפלגות שתומכות במועמדותו של בני גנץ ומתחייבות שלא להצטרף לשום ממשלה של נתניהו – כחול לבן והעבודה-מרצ-גשר – מקבלות לפי הסקר יחד 44 מנדטים בלבד.

שתי המפלגות שמתחייבות להצטרף רק לממשלת אחדות של הליכוד ו"כחול לבן" ולא לממשלת ימין או שמאל-מרכז צרה – כחול לבן ו"ישראל ביתנו" מקבלות יחד 42 מנדטים בלבד. שתי המפלגות שמוכנות לתמוך בממשלת שמאל-מרכז צרה – הרשימה המשותפת והעבודה-גשר-מרצ – מקבלות יחד 25 מנדטים בלבד, והרשימה המשותפת הודיעה לאחרונה שלא תתמוך בבני גנץ.

על השאלה "מי מהמועמדים הבאים מתאים להיות ראש הממשלה" ענו 49% מהנשאלים "בנימין נתניהו", עלייה חדה ביחס לסקר הקודם. 40% ענו "בני גנץ". החדשות המעניינות והחשובות ביותר הן שכמחצית מאזרחי ישראל, לפי הסקר, חושבים שהמועמד המתאים ביותר לראשות הממשלה הוא מנהיג שהוגשו נגדו שלושה כתבי אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

07:59 עריכה

מועצת יש"ע מכינה תביעה ייצוגית נגד "הרשימה השחורה" שפרסם האו"ם ושבה מופיעים שמותיהם של 112 עסקים הפועלים בהתנחלויות. כך הודיעו אתמול ראשי המועצה בכינוס של תעשיינים ופעילים פוליטיים שנערך אתמול כתגובה לכנס באזור התעשייה ברקן בשומרון, בהשתתפות שר הכלכלה אלי כהן. התביעה, לפי מה שנאמר אתמול בכנס, תתבסס על "חוק החרם" הישראלי.

לפי שעה, נראה שהרשימה אינה צפויה להשפיע בפועל על העסקים בישראל ובהתנחלויות כיוון שהכלכלות הגדולות אינן משתפות איתה פעולה. במקביל להודעת הגינוי החריפה שהגיעה מארה"ב, גורמים רשמיים במדינות המרכזיות באירופה מסרו אתמול לתקשורת כי "הרשימה שפרסם משרד הנציבה לזכויות האדם של האו”ם אינה מהווה בסיס משפטי לשום פעולה רשמית".

פארק התעשייה ברקן (צילום: Flash90)
פארק התעשייה ברקן (צילום: Flash90)
08:20 עריכה

ראש הממשלה נתניהו הודיע אתמול כי ביטל את הרפורמה בתעריפי המוניות, שמעוררת זעם בקרב נהגי המוניות ואף גרמה לאחדים מהם להביע תמיכה ברשימה המשותפת כצעד של מחאה. נתניהו ושר האוצר משה כחלון חתמו השבוע על צו לביטול הרפורמה כדי להרגיע את המחאה.

ואולם, באתר ynet פורסם הבוקר כי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, מאיר לוין, הודיע למנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, כי "קיימת מניעה משפטית לחתימת השרים על הצו המבטל", כיוון שמדובר בממשלת מעבר בתקופת בחירות. לוין הודיע את הדברים לבאב"ד, לפי ynet, בתשובה למכתב שבאב"ד שלח לוועדת המשרדים הבין-משרדית המטפלת ברפורמה בתעריפים ובו ביקש לבטל אותה.

מוניות מחכות לנוסעים מחוץ לתחנה המרכזית בירושלים (צילום: קובי גדעון / פלאש 90)
מוניות מחכות לנוסעים מחוץ לתחנה המרכזית בירושלים (צילום: קובי גדעון / פלאש 90)
09:32 עריכה

ב"כחול לבן" מודיעים שוב ושוב שלא ירכיבו ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, כלומר, שהם תלויים בליכוד בהרכבת הממשלה. נתניהו רואה שהמלכודת עבדה ומגביר את הלחץ. גנץ, אגב, תמך בפסילת מועמדותה של יזבק לכנסת.

09:33 עריכה

נתניהו דואג שלא נשכח לרגע את תוכנית המאה:

09:35 עריכה

יאיר לפיד מתפתל מול הקמפיין המוצלח של "לגנץ אין ממשלה בלי המשותפת": "גם לנתניהו אין ממשלה" (בלי מי?)

09:37 עריכה

הוולנטיין דיי חל היום וכמו כל רשת אופנה שמכבדת את עצמה, גם "ישראל ביתנו" עולה עם קמפיין ליום האהבה: תמונות וסרטונים של נתניהו מחובק, לוחץ ידיים ומחליף ברכות לבביות עם ראשי הרשות הפלסטינית בעבר ובהווה, מעביר כספים לחמאס ולהבדיל, נפגש עם ראשי הרשימה המשותפת ובכירי המגזר הערבי בישראל:

09:55 עריכה

נפתלי בנט מצייץ מחדש את סרטון השקת הקמפיין של "ימינה"

09:57 עריכה

כל אחד ויום האהבה שלו: אביגדור ליברמן מתרגש מהאהבה בין נתניהו לאבו-מאזן, ואילו עמיר פרץ חוגג את אהבתו לאשתו אחלמה, ללהקת הדודאים, לבוטנים ולאזרחי ישראל.

10:00 עריכה

הבלוגר הסעודי מחמוד סעוד, תומך ידוע של מדינת ישראל וממשלתה, קורא לערביי ישראל להצביע לליכוד ולא לרשימה המשותפת:

11:43 עריכה

ראש הממשלה נתניהו מוכיח שגם עמימות יכולה להפוך לבדיחה טובה – ששווה לא מעט הון פוליטי.

11:56 עריכה

תקשורת מאוזנת והגונה? ראש הממשלה נתניהו פרסם היום מאמר דיעה ב"ישראל היום" שכבר מככב בתעמולת הבחירות של הליכוד

12:37 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הפגין הבוקר רגישות גבוהה במיוחד למצוקתם של תושבי עוטף עזה שחיים תחת טרור הבלונים. לאחר שהבוקר התגלה צרור בלונים קשור לחפץ חשוד בנתיבות ונוטרל על ידי חבלנים, נתניהו התראיין לרדיו חיפה ואמר: "ברוך השם שמדברים על בלונים ולא על אוטובוסים מתפוצצים".

עם זאת, נתניהו חזר באותו ראיון גם על הבטחתו להילחם בארגוני הטרור "עוד לפני הבחירות": "חמאס וארגוני הטרור מבינים שאם הם לא יחדלו, הם יספגו מכת מחץ שתהיה שונה מכל מה שהם חוו עד עכשיו. זה יכול להיות גם לפני הבחירות. שקט ייענה בשקט ואי-שקט יענה בעוצמה שהם לא מתארים".

בלונים על חוף הים (צילום: Canetti/iStock Photos)
בלונים על חוף הים (צילום: Canetti/iStock Photos)
12:47 עריכה

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מוכן להצטרף לקואליציה יחד עם מפלגת העבודה-מרצ-גשר. כך הצהיר היום ליברמן בתשובה לשאלה שקיבל מאתר וואלה!.

מדובר בשינוי מסויים בעמדתו של ליברמן, שלפני הבחירות הקודמות הצהיר שלא ישב בממשלה ש"המחנה הדמוקרטי" (מרצ) נמצאת בה. עם זאת, לפי הסקרים, קואליציה בהשתתפות כחול לבן, העבודה-מרצ-גשר ו"ישראל ביתנו" ללא תמיכת הרשימה המשותפת וללא מפלגות ימין או מפלגות חרדיות מגיעה ל-51 או 52 מנדטים בלבד ואינה מספיקה כדי להרכיב ממשלה.

ליברמן נשאל על כך לאחר שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו בפעם המי-יודע-כמה שאינו מוכן להצטרף לקואליציה עם הרשימה המשותפת. נזכיר גם שח"כ אורלי לוי-אבקסיס, מספר 2 ברשימת העבודה-מרצ-גשר ויו"ר גשר, הייתה בעצמה שנים רבות חברת כנסת ב"ישראל ביתנו".

אביגדור ליברמן ובני גנץ בתמונה משותפת נדירה יחסית, ארכיון, 2012 (צילום: פלאש 90)
אביגדור ליברמן ובני גנץ בתמונה משותפת נדירה יחסית, ארכיון, 2012 (צילום: פלאש 90)

 

13:17 עריכה

בסרטון ויראלי שמפיץ הליכוד בימים האחרונים נראה נער ששואל את בני גנץ: "מה הכישלון הכי גדול שלך ומה ההצלחה הכי גדולה שלך"? גנץ, בסרטון, מגרד בפדחתו ולא עונה, גבי אשכנזי שעומד לידו אומר לנער ש"אתה בטח מאלה ש'רק ביבי'" וגנץ מעביר את רשות הדיבור לשואל הבא.

בתגובה להתפשטות הסרטון ברשתות החברתיות, בני גנץ פרסם בעמוד הפייסבוק שלו סרטון שמראה כי סרטון הליכוד ערוך בצורה מגמתית.

בסרטון שפרסם גנץ נראה הנער שואל את אותה שאלה בדיוק, לאחר שהוא מבהיר שהוא "מתרשם יותר מכחול לבן", וזוכה מגנץ לתשובה ארוכה ומנומקת שבה הוא אומר שהכישלון הגדול ביותר שלו היו חיילים שנהרגו תחת פיקודו, ובמיוחד נפילתם בשבי (?) של שני חיילי צה"ל שאול אורון והדר גולדין ב"צוק איתן".

כך נראה הסרטון שפרסם גנץ.

וכך נראה הסרטון שהפיץ הליכוד.

בני גנץ מכריז על נסיעתו לוושינגטון (צילום: AP Photo/Oded Balilty, File)
בני גנץ מכריז על נסיעתו לוושינגטון (צילום: AP Photo/Oded Balilty, File)
14:26 עריכה

בנימין נתניהו מצטלם לסרטון בחירות בקניות בסופרמרקט של רמי לוי בירושלים. נתניהו מבשר בסרטון על ניר ברקת כ"שר האוצר הבא של ישראל" ומבטיח (שוב) רפורמה שתבטיח ירידה דרמטית במחירי המזון.

אבל החידוש האמיתי בסרטון הוא מה שאפשר לראות בעיניים: אמנם לא רואים בסרטון שלנתניהו יש ארנק, והוא מחזיק בידו גם כרטיס אשראי וגם שטר שבו הוא מבצע את הקנייה, אבל לכאורה הוא מבצע את הקנייה מכספו!

14:53 עריכה

כחול לבן נגד נתניהו בעניין מחירי המזון: "אילו רק היית מכיר מישהו שבשלטון כבר יותר מעשור שיכול היה לטפל בזה".

14:54 עריכה

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, השיב לבנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו שהציע לו להתערב על מיליון שקלים שהוא מוכן לתת לו אם יעבור את אחוז החסימה: "יאיר, אכן חסר לנו כמנדט ואנחנו עובדים על זה. אבל אם גוש הימין היה מעניין את הליכוד, הוא היה עוזר לנו במקום להוריד לטימיון שלושה מנדטים. לי יש הצעה אחרת: בוא נתערב על מיליון שקל שהליכוד לא מספח ולא מחיל ריבונות ולא מפסיק את הפרוטקשן לחמאס".

15:14 עריכה

נתניהו תוקף את כחול לבן על סמך מאמר ב"הארץ": "בכחול לבן רוצים להחזיר אותנו לימי מפא"י. לפנקס האדום. לשליטת ההסתדרות. לגזענות ולהתנשאות על בני עדות המזרח, על מצביעי הליכוד, על כל מי שהוא חלק מה'שבט הלבן'".

 

15:42 עריכה

ברביעיית צמרת כחול לבן החליטו לקחת את הפורמט של "סליחה על השאלה" בכאן, ולהפוך אותה לסרטון קמפייני מלא בהומור. למשל, נשאלו הארבעה – גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי – מה שם הקבוצה הוואטסאפ (התשובה – הקוקפיט, כמובן), מי הכי 'חופר' בה, ומה המנהג הצבאי שנותר עד היום.

סליחה על השאלה- גרסת כחול לבן.

איזה מנהג נשאר לנו מהצבא ומי מנצח בהורדות ידיים בקוקפיט?סליחה על השאלה- גרסת כחול לבן.

פורסם על ידי ‏בני גנץ – Benny Gantz‏ ב- יום שישי, 14 בפברואר 2020

 

15:44 עריכה

יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, לאחר ההחלטה להחזיר את אלמאזה ג'שי לישראל, לאחר שנמנע ממנה לצאת מתורכיה: "מברך את משפחת ג'שי ומעריך מאוד את ההיענות והמאמץ של הרשויות התורכיות בשבוע האחרון. אופטימי שעוד נראה תוצאות בקרוב".

16:58 עריכה

שר החוץ ישראל כץ: "ישראל רואה בחיוב את העובדה שמדינות חשובות, מומחים בעלי שם וארגוני חברה אזרחית, מביעים עמדה ברורה לפיה אין לבית הדין הפלילי הבינלאומי סמכות לדון בסוגיית הסכסוך הישראלי-פלסטיני. זו עמדה אחראית המתיישבת עם המשפט הבינ"ל ומונעת פוליטיזציה של בית הדין".

17:05 עריכה

עיריית תל אביב הורתה להסיר שלטי חוצות בהם נראים מחמוד עבאס ואסמעיל הנייה על ברכיהם, כשעיניהם מכוסות וידיהם מונפות. 

ראש העיר, רון חולדאי: "התמונה מסיתה לאלימות ומזכירה את מעשי דאעש והנאצים – שאינו רוצים להימנות עמם. גם בתקופת בחירות יש קווים אדומים".

17:34 עריכה

יו"ר מפלגת כחול לבן, בני גנץ: "בממשלה שלי יהיו חברות הרבה מפלגות. האמינו לי-אנחנו לא מחכים לתוצאות הבחירות וכבר מנהלים מגעים עם שחקנים ושחקניות לאורך כל המגרש הפוליטי. אני רוצה להמליץ לכם משהו: קחו את נושא 'בלוק החסינות' בערבון מוגבל".

עוד הוסיף גנץ: "ראשי הבלוק יצאו בהצהרות, יחתמו על מסמכים וינאמו בכיכרות – אבל עמוק בפנים ובחדרי חדרים, הם מבינים שחייבים להתקדם. הם מבינים שאסור לגרור את מדינת ישראל למערכת בחירות נוספת. הם רק מחכים לסיבה הנכונה לעשות את המעשה הנכון. הדרך שזה יקרה היא ניצחון בפער משמעותי מהליכוד. זה או כחול לבן בקלפיות-או בחירות רביעיות".

19:00 עריכה

ח"כ רם בן ברק (כחול לבן): "צריך להפריד בין מפלגת הרשימה המשותפת לבין הציבור הערבי בישראל שרוצה להיות חלק".

בראיון לתוכנית "אל-אוסבוע" בערוץ 12, הוסיף בן ברק: "הרשימה המשותפת צריכה להחליט – הבעיה שלנו איתם זה שחברי הרשימה לא מוכנים לקבל את זה שמדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי. וכל זמן שהם אל מקבלים את זה הם לא יוכלו לשבת איתנו בממשלה".

20:34 עריכה

במהלך ישיבת הממשלה ביום ראשון, בה הוחלט על הקמת ועדת חקירה למח"ש, חלק משרי הממשלה תקפו את היועמ"ש שנכח בה והתנגדו לתזמון המהלך – כך דווח הבוקר בידיעות אחרונות. בחדשות 12 פורסמו הערב ציטוטים מתוך הישיבה.

"אני מרגיש כל כך מוזר שממשלה מתכנסת כדי לדון בדבר טריוויאלי כמו האם הממשלה יכולה לבדוק את הגופים הכפופים לה", הטיח השר סמוטריץ'. "לא תשכנע אותנו בחיים שאין לנו זכות. ההתנגדות היחידה שלי היא שזה מצומצם למח"ש".

השר לוין אמר למנדלבליט: "מסתבר שאין בעיה לקבל החלטות פליליות תוך כדי בחירות; אין בעיה לקיים שימוע או להגיש כתב אישום תוך כדי בחירות; אפילו כשראש הממשלה בחו"ל, חייבים באותו יום. אם העמדה שלך הייתה עקבית לכל רוחב הגזרה, זה היה משכנע – אבל כך, זה בלתי מתקבל על הדעת, והתערבות לא ראויה בבחירות".

גם השר דוד אמסלם הצטרף למבקרים. "אתה עצמך קיבלת החלטות לגבי ראש הממשלה – מה התערבת במערכת הבחירות? מה חיוני בזה? מה דחוף לך?", תהה. "אגב, את ליאת בן ארי מינית גם כן תוך כדי בחירות. צריך לבדוק אתכם – אותי בודקים מלא, כל הפקידים וכל היועצים המשפטיים. אף אחד לא בודק אותך. זה לא קשור לבחירות, ויפה שעה אחת קודם".

עוד 27 עדכונים
כל הזמן // יום חמישי, 27 בפברואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

יועצו האסטרטגי של גנץ: "הוא סכנה לעם ישראל, אין לו אומץ לתקוף באיראן"

המשנה לראש המל"ל לשעבר ומקורבו יועמדו לדין בכפוף לשימוע ● לפיד פסל ישיבה עם רפי פרץ: "כמו שלא נקים ממשלה כשהיבא יזבק תביא אותנו ל-61" ● בימינה גינו את דבריו של מס' 2 בכחול לבן: משווה לוחם בצה"ל לתומכת מחבלים ● יזבק: "הגזען מכחול לבן משווה אותי לגזען מימינה"

עוד 45 עדכונים

חדר חושך אור לגויים ועמוד האש לממשיכי דרכם, ש"ס 1984

1984. כרגיל, בחירות.

והפעם, הפתעה. ארבעת המופלאים של ש"ס, הלא היא: "התאחדות הספרדים העולמית שומרי התורה", שמשתתפת לראשונה בבחירות לכנסת.

ארבעת חברי הכנסת החדשים של תנועה, שאנשיה אנונימיים לרוב אזרחי המדינה, שלוחי הרב עובדיה יוסף בגיבוי הרב שך – בעירוב עניינים שבין מזרחיים לאשכנזים ובין ליטאים וחסידים, מרק פוליטי שנרקח בחצרות בני ברק וירושלים.

הארבעה, כאן בשעת ערב בחצר משכן הכנסת, ל"כותרת ראשית".

ומי בכנסת? יעקב יוסף בנו המורה והממרה של הרב עובדיה, אשר הופרש לאחר קדנציה, הרב יאיר פרץ שבמהלך השנים פרש מהרשימה והקים רשימה אחרת, כמוהו שמעון בן שלמה שפרש לפני סיום הקדנציה והקים סיעת יחיד, ורפאל פנחסי שהורשע כארבע שנים לאחר תחילת מאבקו בהסרת החסינות שלו.

כולם נהיו אור לגויים ועמוד אש לממשיכי דרכם: אריה דרעי, שלמה בניזרי, יאיר פרץ, יאיר לוי, עופר חוגי, שלמה דיין.

איל יצהר הוא צלם שמלווה ומתעד מזה שנים את צדדיה ומרכיביה השונים של ההוייה הישראלית. במהלך השנים עבודותיו התפרסמו ב עיתונים שונים בינהם " מוניטין ", " כותרת ראשית ", רשת שוקן, מוספי "ידיעות אחרונות", עיתונות חוץ, "גלובס" ובתערוכות. והוא אינו אופטימי כלל

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 124 מילים

הקיפאון הפוליטי והסקרים מצביעים על סיכוי גבוה לבחירות רביעיות ● לפי החוק, אם הנשיא והכנסת ימצו את כל האפשרויות להרכבת ממשלה, הבחירות אמורות להתקיים ב-22 בספטמבר - אם כי גם ה-15 בספטמבר וה-12 באוקטובר באים בחשבון ● במקרה שהח"כים יוותרו על חלק מהזמן שהחוק מקציב להם, הבחירות יתקיימו כנראה בשבוע הראשון של יולי ● זמן ישראל עושה חשבון

עוד 719 מילים

רה"מ האיטלקי מזועזע מתגובת ישראל לקורונה

בלעדי באיטליה קיבלו בהפתעה את ההודעה על עצירת הטיסות, ומתקשים להבין את חוסר האמון של ישראל כלפיהם ● ד"ר אהרן מאירוף, יועץ בכיר למערכת הבריאות האיטלקית, לזמן ישראל: "רה"מ קונטה אמר לאנשיו כי התנהלות ישראל במשבר הקורונה תמוהה ביותר - בעיקר הפסקת הטיסות"

ממשלת איטליה והעומד בראשה המומים מהתנהלות ממשלת ישראל ואף נפגעו ממנה. כך מספר לזמן ישראל ד"ר אהרן מאירוף, שכיהן עד לאחרונה כמנהל מערך החירום של ממשלת איטליה במחוז לומברדיה, ומשמש כיום כיועץ בכיר למערכת הבריאות האיטלקית.

לדברי מאירוף, הוא נמצא בקשר רציף ויומיומי עם מקורבי ראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה. "קונטה שוחח היום עם שר הבריאות ובכירי מערכת הבריאות באיטליה ואמר, ההתנהלות של הישראלים במשבר הקורונה, בעיקר ההחלטה להפסיק את הטיסות בין המדינות, תמוהה ביותר.

״קונטה השתמש במילה 'גוועלד', ביידיש, שאותה למד ממני, ואמר, הישראלים פשוט עושים גוועלד. קונטה ונתניהו שוחחו בטלפון כמה פעמים, וקונטה אמר כי השיחות הללו לא גרמו לו להבין את התנהלות ישראל טוב יותר".

מאירוף אמר כי הוא מבין את החרדה בישראל מפני הידבקות. "אני מבין היטב את הצד של הישראלים, כי מצבים של מחלה חדשה ולא מוכרת עם הדבקה מהירה מעוררים חרדה מובנת. מצד שני, אני מבין היטב גם את התגובה של קונטה והאיטלקים, שמרגישים וחושבים שהתגובה הישראלית מוגזמת לחלוטין והיסטרית, ואני חושש שהם צודקים.

הם מרגישים שזה חוסר אמון מצד ישראל כלפי ממשלת איטליה על התפקוד שלה, שאינו במקום ואינו מגיע לה".

ג'וזפה קונטה (צילום: (Chris J Ratcliffe/Pool via AP))
ג'וזפה קונטה (צילום: (Chris J Ratcliffe/Pool via AP))

האם הפסקת הטיסות זה לא מה שאיטליה ומדינות אחרות עשו לא מזמן לסין? מדוע אסור לישראל לעשות זאת לאיטליה?

"בהחלט צריך לנהוג בזהירות, אבל כדאי לזכור שאיטליה איננה סין. צפון איטליה במיוחד היא אזור מתועש ועשיר, והרשויות כאן התגברו על המחלה במהירות רבה, גם בבידוד האזור הנגוע וגם בטיפול".

ובכל זאת יש שם אחוזי תמותה גבוהים מאוד יחסית לקורונה.

"החולים שנפטרו היו קשישים עם מחלות רקע. כדאי לזכור שזה אזור קר עם אוכלוסייה מבוגרת. אני לא ממליץ לישראלים לנסוע כרגע לאזור הנגוע, אבל עצירת טיסות לאיטליה היא מוגזמת לדעתי, וכנראה שגם בממשלת איטליה מרגישים ככה".

עוד 265 מילים

לנתניהו עדיף שהליכוד ינצח - אבל שהגוש יפסיד

עם 61 מנדטים, נתניהו יעמוד מול האפשרות שהיועמ״ש ובג״ץ יכריעו כי נאשם בפלילים אינו יכול להרכיב ממשלה ● לעומת זאת, עם הליכוד כמפלגה הגדולה אבל ללא אפשרות להקים ממשלה, נתניהו יישאר ראש ממשלת המעבר עוד חצי שנה לפחות ● בזמן הזה, הוא ירגיל את הציבור לאפשרות שראש ממשלה מכהן יכול במקביל לנהל משפט פלילי, עד שהמציאות תהפוך בעיני רבים לנורמה ● פרשנות

עוד 853 מילים

למקרה שפיספסת

עלייתם ונפילתם של מלכי הרייטינג

לפני שנים צפיתי בסרט הטלוויזיה של דורון צברי 'מלך הרייטינג' שעסק בדודו טופז וצולם בשיא תהילתו, אמן אהוב עם תכנית מצליחה בפריים טיים, רייטינג מטורף ואגו שנגע בשמיים ולא ידע שובע. נפילת הכוכב כבר נרמזה שם.

זכורה לי סצנה שצולמה בהילולה במירון. היה ברור מה חלף בראשו, הקהל היה שלו ועטף אותו בהערצה מוגזמת משל היה קדוש בעצמו. בתכניותיו חילק כסף לנזקקים נבחרים ומצולמים בעוניים והפתיע צופים בביתם. טופז הרגיש רובין-הוד וזרח מאושר. ה'עם' אהב אותו. מי יכול עליו?

אני זוכרת משפט תמוה שאמר ביום בו נהרגו ארבעה חיילים בלבנון. בערב שודרה תכניתו 'הראשון בבידור' בה עשה ככל העולה על רוחו, גם לחלק כסף לנזקקים או לחכות לנחיתת חייזרים. טופז התלבט אם לשדר את תכניתו ואמר בלי למצמץ: "חשבתי לעצמי שכל אחד מהנופלים האלה בטח הכיר אותי ושמע עלי ואני לא הכרתי אותם". חשבתי אז בבוז כמה מגלומן אדם צריך להיות כדי לומר משפט מנותק כזה.

ביום בו נהרגו 4 חיילים בלבנון, שודרה תכניתו 'הראשון בבידור'. טופז התלבט בקול אם לשדר את תכניתו ואמר: "חשבתי לעצמי שכל אחד מהנופלים האלה בטח הכיר אותי ושמע עלי ואני לא הכרתי אותם"

שנים אחר כך יאמר נתניהו למפוני עמונה שהוא מבין את כאבם כי גם הוא ומשפחתו נאלצו לפנות את הבית בבלפור ולעבור למלון פלאז'ה אחרי ההפסד לברק, ונזכרתי במשפט המנותק ההוא של תאומו הרוחני דודו טופז.

נתניהו הוא דודו טופז של הבחירות.
אותו טירוף מסוכן, אותה התקרבנות, אותו חרון אין אונים והכוח להשחית.
אלא שטופז שלח בריונים ליריביו כשאיבד את כתרו המדומה אחרי שהשחית את ערוץ 2 וצופיו, והתאבד כשנחשפה חרפתו. נתניהו מגייס לקרב הפרטי שלו את אותו ערוץ עצמו לחיסול יריביו בפוליטיקה ובכל שדרות השלטון. הוא מוליך מדינה לבחירות אחר בחירות מסיבות אישיות וקובע סדר יום תקשורתי כאילו ערך את החדשות במו שליחיו במדיה.

פעולותיו המטורפות של טופז נבעו מעומק עלבונו. הוא לא הבין איך הודח בבושת פנים מהסלון הישראלי. הוא, שאמנים שיחרו לפתחו ראה צל הרים כהרים ותכנן נקמה. כמותו גם נתניהו רואה בכל מתחרה בוגד ונמנע מטיפוח יורש שמא 'יבגוד' ויברח עם המדינה. כטופז לפניו הוא מסרב לפנות את הבמה. את הקמפיין הוא מנהל כאחוז דיבוק.

העבריין אבנר הררי שישב עם דודו טופז במעצר מתאר אליל מנופץ שלא יודע את נפשו. זה תיאור שמתאים לנתניהו כמו כפפה ליד:
"אני מנותק מהגוף שלי,.. אני חי בחרדות, אני הולך ומתמוטט.. הייתי כוכב ונשארתי לבד.. תראה בעולם הטלביזיה בני 70 מגישים תכניות טלביזיה חשובות."
או מנהיגים מדינות לא קלות. ולא מרפים.

פעולותיו המטורפות של טופז נבעו מעומק עלבונו. הוא לא הבין איך הודח בבושת פנים מהסלון הישראלי, ותיכנן נקמה. כמותו גם נתניהו רואה בכל מתחרה בוגד ומסרב לפנות את הבמה

נתניהו, כמו טופז, היה הראשון בשלטון שנים ארוכות מדי. העם אכל מכף ידם והם עשו בו כרצונם, שוב ושוב ניצחו רייטינג\בחירות גם כשלא עשו דבר חוץ מלמחזר שטיקים ולנוע הלאה מכוח האינרציה.

בעיני רוחם היו עדיין מלכי הרייטינג\המדינה גם כשהקהל נטש ועברו לנפילה חופשית ללא מצנח, בשיכרון חושים ששיבש את שיקול דעתם. חקירות משטרה לא סדקו את שריונם:
'אין כלום כי לא היה כלום', אמר נתניהו.
טופז אמר 'שיוכיחו'.
נגד שניהם הוגשו כתבי אישום.

את שניהם האדירה התקשורת שניפחה את החללית גם אחרי שהתרחקה מבסיס האם. ככל שנטרפו גבר חרונם והתקשורת העצימה הכל. שניהם חשו לא מנוצחים. ה'עם' היה לצדם. אותו עם שהקפידו להתנשא עליו, טופז עם ה'צ'חצ'חים' ונתניהו עם 'את משעממת אותי' ומצעד המשרתות שהרעיה רודפת הכבוד התעמרה בהן.

גם טופז גם נתניהו היו ההצגה הכי טובה בעיר. אבל טופז היה לבד בטירופו, לנתניהו יש סייענים וכלבי שמירה שמוליכים אותו בנאמנות מקדנציה לקדנציה על אפו ועל חמתו של חצי עם לפחות, וחרף כתבי אישום חמורים שתקשורת חסרת עמוד שדרה מתייחסת אליהם כאל הערת שוליים.

גם טופז גם נתניהו היו ההצגה הכי טובה בעיר. אבל טופז היה לבד בטירופו, לנתניהו יש סייענים וכלבי שמירה שמוליכים אותו בנאמנות מקדנציה לקדנציה, חרף כתבי אישום חמורים שהתקשורת מתייחסת אליהם כהערת שוליים

התקשורת מקורנפת עד העצם. כוחה עצום להשחית.
במקום למלא את תפקידה היא נוברת ברפש ואוכלת נבלות. הערוצים עברו למתכונת 'פנאי פלוס'. במקום לעסוק בחומר נפץ כמו פרשת הצוללות המוחרשת, למשל, היא נטפלת לגמגום של גנץ. ביבי מתבלבל זה לא קטע גם כשהוא דורש לקרוא אליו את שר הבריאות (הוא שר הבריאות). תקשורת נושכת. מחדשות – N12 (ה-N זה נתניהו) עד חדשות 13 אין צדיק בסדום.

גם שומרי הסף חוששים. אחרי שנתניהו ישוב למולדתו אמריקה, לדירת השרד של המדינה הרשומה על שמו, גם הדירה, אגב, הם יספרו לאומה בזעזוע מה ראו עיניהם. כרגע הם עמוק בתרדמת. אחרי מות שלטון נתניהו יתראיינו ל'שומרי הסף 2' על התועבות שראו ולא האמינו אבל החרישו. שומרי הסף גיבורים רק כשהם יוצאים מאזור האסון של ראש הממשלה המסוכן הזה.

לנתניהו יש קרובי משפחה שלפי כתב אישום חמור גוזרים עבורו קופונים שמנים, וקואליציית דחלילים תאבי ממון וכוח, נפתלי בנט שר הרסיס בתחת ושמשון ויובב של הפוליטיקה, אוחנה ומיקי זהר, איילת שקד שמסניפה בושם פאשיזם, שרון השכל אנטואנט 'אם אין לחם- ישטפו כלים', ומקהלה יוונית אילמת מפחד. כולם עמוק בחלחולת של הנוכל שעושה מה שאשתו והילד דורשים. והם דורשים קיסרות.

התקשורת נוברת ברפש ועוברת למתכונת 'פנאי פלוס'. במקום לעסוק בחומר נפץ כמו פרשת הצוללות, היא נטפלת לגמגום של גנץ. ביבי מבולבל זה לא סיפור. גם כשהוא דורש לזמן את שר הבריאות (הוא שר הבריאות)

טופז נזקק לבריונים שירביצו למי שצריך, נתניהו לא חייב להרביץ, רק למצמץ כדי להשיג את מבוקשו. כל החוטים בידיו.

כל מי שסר חינו אצל שרה נשלח ללחך עשב באחו. יש להם קואליציה יראת שמיים וחסרת אחריות שאוכלת מכף ידה של משפחת בתחת, לפעמים נתניהו מחליף שרים כמו גרביים ומעניק לנבלים ברשות התורה אתנן מהכיס שלנו. הוא יודע, לחצי עם לא אכפת ואם אכפת, זריקה קטנה באנגלית וזה עובר.

נתניהו מסוכן יותר מהקורונה. הוא מחריב מדינה, זו לא תכנית טלוויזיה, אלה הם חיינו. ישראל תחת שלטון הנוכל הציני והחמדן היא מדינת שנאת חינם כוחנית וגזענית. אין לו בעיה לשסות איש באחיו ולהטיל דופי באנשים שהוא עצמו מינה לתפקידם. הרשימה השחורה מתארכת. מי שלא אתו הוא שמאל. השמאל בוגד.
בארץ ישראל יסד נתניהו את טראמפיאדה של המזרח התיכון.

המשפט שמחכה בחודש הבא למלך הישראבלוף לא מפחיד אותו. יש עוד הרבה מה לרסק והוא יוליך אותנו לבחירות אחר בחירות עד שניכנע, הבחירות הן כן ביבי – לא ביבי כי אין מדינה, יש אני ואפסי עוד. בוחריו מרוצים, המושחת יכול לגנוב אותם כאחרון הדיקטטורים במדינת עולם שלישי שפעם לעגנו להם על בחירה חוזרת במושחתים.

עכשיו הבדיחה היא עלינו. זה מה יש כנראה. נתראה בבחירות הבאות ובאלה שאחריהן. עגל הזהב של עם העגלים מאמין באמת ובתמים שאין לו תחליף. גם משה רבנו, הנביא המגמגם שהנהיג עם, היה מובס תחת מפלצת התהילה הנכלולית בטעם מקדונלד'ס שלא עוצרת באדום.

טופז נזקק לבריונים שירביצו למי שצריך, נתניהו לא חייב להרביץ, רק למצמץ כדי להשיג את מבוקשו. כל החוטים בידיו. מי שסר חינו אצל שרה נשלח ללחך עשב באחו. נתניהו מסוכן יותר מהקורונה. הוא מחריב מדינה, זו לא תכנית טלוויזיה

העגלה נוסעת, אין עצור, אבל לא נתייאש. בצוק העתים סבתא שלי דיליסיה היתה אומרת: "אפילו משה רבנו מת בסוף."

ובינתיים נתניהו יכנס עוד מסיבת עיתונאים דרמטית, הראשון בשידור ישיר בכל הערוצים בשמונה בערב בדיוק, ואז יכריז לא חשוב מה, זה יעשה כותרות. אפילו 'גנץ שיקר בעניין הגובה שלו. הוא לא מטר תשעים.'
ואחד, אם לדייק.

הנאשם בפלילים דודו טופז התאבד אחרי שנתפס. הנאשם בפלילים נתניהו לא צריך לטרוח. המדינה כבר תתאבד בשבילו. בשבוע הבא היא תקשור לצווארה חבל בפעם השלישית תוך שנה.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,139 מילים

תגובות אחרונות

עודכן לפני 58 דקות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

הורים בתלמה ילין דורשים: להדיח את הנהלת ביה"ס

בעקבות חשיפת זמן ישראל מאות הורים של תלמידים מ"תלמה ילין" ובוגרים של בית הספר שיגרו למשרד החינוך עצומה הקוראת להחליף את הנהלת המוסד, "שכשלה בכל מובן", לאחר חשיפת אי-הסדרים הכספיים במקום ● הם מפנים אצבע מאשימה גם כלפי ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק: "אנו דוחים מכל וכל את ניסיונות הנואלים של ראש העיר להתנער מאחריותו למצב בית הספר המוזנח ולהפקרתו בידי ניהול כושל"

עוד 572 מילים

הכו אותי, ריססו אותי בגז, אבל לא ישברו אותי

המשפחה שלו נמלטה מאוקראינה, אבל האקטיביסט אולכסנדר למנוב מאמין שההיסטוריה עומדת לצד מחוללי הרפורמות ● "לפני 10 שנים הייתה אצלנו הרבה הומופוביה, עכשיו זה שונה" ● "בעבר אנשים אמרו 'אין בעיה של שחיתות'. עכשיו יש לנו עיתונות חוקרת טובה. אנחנו אוהבים לראות תחקירים שחושפים שחיתות, וזה מפעיל לחץ על מערכת המשפט" ● "אנשים יודעים שאני יהודי עם משפחה בארץ, זה לא עניין" ● ויש מה ללמוד מישראל ● ראיון אופטימי

עוד 2,277 מילים

בין התפילות, קמפיין ימינה השתלט על בתי הכנסת ברחבי הארץ

מועמדי ימינה הסתערו בחודש האחרון על בתי כנסת ברחבי הארץ בערבי שישי, כדי לפגוש בוחרים פוטנציאליים ● לא כל המתפללים אהבו את זה ● ואף מפלגה אחרת לא נקטה באסטרטגיה דומה

עוד 725 מילים

היועצת המשפטית שנלחמה בשחיתות תפוטר

הנהלת פארק אריאל שרון פועלת לפטר את היועצת המשפטית מיכל זילכה, שחשפה שחיתויות במקום וניסתה לעצור מכרזים תפורים ● ב"אדם, טבע ודין" קוראים לרשויות החוק לפתוח בחקירה, ומכנים את המהלך שערורייתי ● חבר דירקטוריון לשעבר: "הרדיפה אחרי שומרי-הסף לא מפתיעה אותי" ● מעקב

עוד 869 מילים

הנאום שנשא השבוע מנדלבליט מספק הצצה נדירה להלך רוחו, וחושף כשלים וסתירות פנימיות בהתנהלותו ● מצד אחד, הוא מצמצם את תפקידו - ומצד שני נתלה באילן גבוה כמאיר שמגר ● מצד אחד הוא נחוש להפריד את עבודתו מסדר היום הפוליטי - מצד שני הוא לא באמת מצליח לעשות זאת ● פרשנות

עוד 1,132 מילים ו-1 תגובות

בהלת הקורונה פוגעת במניעת מגפות אחרות

בדיקת זמן ישראל "התקשורת שכחה את כל המחלות האחרות ומתנהלת כאילו שהקורונה היא היחידה", אומר המיקרוביולוג ד"ר אורי לרנר ● בשנה שעברה מתו 14 ישראלים משפעת - ומאות נוספים מסיבוכים של המחלה ● גם השעלת, החצבת, השחפת, הצהבת הנגיפית והאיידס מהוות סכנה גדולה יותר לבריאות הציבור ● כעת ד"ר לרנר ועמיתיו חוששים כי ההתמקדות בקורונה תביא לפגיעה בטיפול ובמניעת מגפות אחרות ● "הקריסה של מוקד משרד הבריאות השבוע הייתה סימן מדאיג לדינמיקה כזאת"

עוד 2,217 מילים ו-1 תגובות

גנץ לנתניהו: אתה משקר, מפלג ומסית; הליכוד: ממליצים לגנץ להירגע ולא להתבכיין

הפרקליט יוסי כהן, המקורב לנתניהו, שכר שירותי ריגול בניסיון להשיג מידע מביך על גנץ ● בן גביר הודיע שיפרוש מהתמודדותו אם ימולאו תנאיו, בהם פינוי מיידי של חאן אל אחמר וביטול הסכמי אוסלו ● ימים ספורים אחרי שליצמן שלל ישיבה בממשלה עם ליברמן, אמר גפני, שאין לפסול אפשרות זו ● לוועדת הבחירות חסרים כאלף מפקחים ● כחול לבן קוראת שלא להצביע לעבודה-גשר-מרצ

עוד 44 עדכונים

נתניהו: ליגה אחרת - גם במכות מתחת לחגורה

חמישה ימים לבחירות, ראש הממשלה משחרר את הרסן ועובר למתקפות מסוכנות, חסרות תקדים, על יריביו משמאל ומימין ● למען מנדט נוסף, כל האמצעים כשרים: הפצת שקרים והמצאת סיפורים על גנץ ואשכנזי, סרטונים מגכחים, וסיפור גבורה שמבוסס על מסד שקרי לכאורה ● לכחול-לבן אין מענה הולם - ובמקום להילחם בנתניהו, הם פוגעים בשותפיהם הטבעיים ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
יש להוסיף, לנתניהו שריו ו האנשים הסובבים אותו אין רף מוסרי ומכאן הכל אפשרי . על כל אזרח ואזרחית להבין שהאקדח יכוון גם אליו ברגע שידמה למנגנון הליכוד שאתה לא איתם בלב, בנפש וברשף
עוד 782 מילים ו-3 תגובות

המאבק הפלסטיני חטף מכה ציבורית קשה בהאג

הטיעון של הפלסטינים בהאג ספג פגיעה משמעותית בשבוע שעבר ● שבע מדינות פנו לבית הדין הבינלאומי, ואמרו כי פלסטין אינה מדינה שרשאית להעביר לו סמכות שיפוטית לחקירת פשעי מלחמה בשטחה ● אף מדינה לא טענה את ההפך ● עדיין לא ברור האם וכיצד תושפע מכך חקירת הנעשה בעזה ● פרשנות

עוד 1,907 מילים

חוקרים זועמים: אוניברסיטת תל אביב ביטלה כנס על נזקי קרינה

בהתראה של פחות משבוע, הורתה אוניברסיטת ת״א לבטל כנס על השפעות הקרינה הבלתי מייננת בהשתתפות מרצים מהארץ ומהעולם ● במקביל, נעשה ניסיון לבטל כנס נוסף למומחים, בהם נציגי הממשלה והכנסת ● ד"ר דניאל מישורי: "בריונות אקדמית לשמה" ● פרופ׳ אלון טל: "אם חתן פרס נובל פרופ' דן שכטמן חושב שזה מספיק רציני כדי להשתתף - אז רק בשביל האוניברסיטה זה לא טוב?" ● האוניברסיטה: הסיבה לביטול היא "היעדר בסיס מדעי מספק"

עוד 1,497 מילים ו-10 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה