מדינה בימי קורונה

תמר זנדברג וניצן הורוביץ. (צילום: פלאש 90)
פלאש 90
תמר זנדברג וניצן הורוביץ.

אז מה אוכלים היום? מהי ההפחדה התורנית השלטת היום? קורונה לארוחת בוקר, קורונה לארוחת צוהריים, קורונה לארוחת ערב. ובין הארוחות ספינים פה, סחרירים שם.

ראש ממשלה זמני של ממשלת מעבר, שמשפטו אמור להתחיל בעוד פחות משבוע, ממשיך לשגע מדינה שלמה, מטרלל, מטריל ועושה בה כרצונו. אומן התקשורת, אלוף השיווק והמכירות מוכר לנו הפחדות, גוזמאות, השמצות, חדשות כזב, שקרים – וכולנו מהופנטים. ועכשיו על הפרק: שיתוק מוחלט של המדינה ומוסדות החינוך, התרבות והספורט שלה.

מה לא יעשה נתניהו כדי להימלט ממשפט? מה לא יעשה כדי להישאר בשלטון עוד קצת, גם אם בתור ראש ממשלה זמני של ממשלת מעבר ש"שכחה" שהיא כזאת ומתנהלת הלכה למעשה כממשלה נבחרת לכל דבר ועניין (אבל רק בעניינים החשובים לה. בשאר העניינים – ממש לא).

מה לא יעשה נתניהו כדי להימלט ממשפט? מה לא יעשה כדי להישאר בשלטון עוד קצת, גם אם בתור ראש ממשלה זמני של ממשלת מעבר ש"שכחה" שהיא כזאת ומתנהלת הלכה למעשה כממשלה נבחרת?

על נתניהו נאמר "ידו בכול ויד כול בו" – בכל דבר הוא בוחש, מתערב ופועל מתחת לשולחן ומעליו, מאחורי הגב ומלפנים, בדרכים מפוקפקות ומפיונריות, המזכירות ראש משפחת פשע – ואיש לא עוצר אותו, איש לא בולם אותו. מדינה בשיתוק כללי.

וברור לכל בר־דעת שבכוונת הנאשם נתניהו לדחות את פתיחת משפטו או למצער לא להתייצב אליה. כל פעולותיו מכוונות לכך.

מישהו בכלל זוכר שרק לפני כחודש הצהיר הנאשם ברברבנותו הידועה והריקה כי הצלחנו למנוע את חדירתו של נגיף קורונה לישראל? ומה עשה מאז? הנחה את מי שהנחה למצוא תרופה לנגיף קורונה, קיים מסיבות עיתונאים אין־ספור, הצגות לתקשורת הכנועה, הצהרות ודיבורים – ואפס מעשים. מערכת הבריאות גם כך בקריסה כללית, ועתה אינה מתפקדת. אין תקציבים, אין כספים, אין משאבים. אבל הצהרות ריקות מתוכן יש ויש. בשפע.

ומה אנחנו האזרחים יכולים לעשות במצב זה? לא הרבה, רק לשמור על עצמנו ועל בריאותנו הפיזית והנפשית עד יעבור זעם. לכן בימים הקרובים מומלץ לאזרח שמעוניין לשמור על שפיותו ועל נפשו להימנע ככל האפשר מחשיפה לתקשורת בכלל ולחדשות בפרט.

מסיבות עיתונאים אין־ספור, הצגות לתקשורת הכנועה, הצהרות ודיבורים – ואפס מעשים. מערכת הבריאות גם כך בקריסה כללית, ועתה אינה מתפקדת. אין תקציבים, אין כספים, אין משאבים. אבל הצהרות ריקות מתוכן יש ויש

ואם בכל זאת נחשפתם לתשדירי הקורונה המאוסים אני ממליץ לנסות לשלב הומור. הומור מקל ומפיג חששות וחרדות. אני למשל מזמזם להנאתי את השיר האלמוֹתי הזה:

קורונה, קורונה, קורונה
ירח נישא אל ענן,
תבואי אלינו קורונה
בים עוד יפליג קפיטן.

האיחוד המפורק

ליבי עם כל מצביעי עבודה־גשר־מרצ (או שמא אכתוב העבודה־מרצ, שהרי גשר הוציאה את עצמה מן האיחוד?) שהוליכה אותם שולל, הונתה ורימתה אותם. האיחוד הכפוי, המאולץ, המלאכותי והמזויף הזה נועד לשרת מטרה אחת בלבד של אישה אחת בלבד ושמה אורלי לוי־אבקסיס.

אבקסיס כשלה בהתמודדות כמפלגה עצמאית ולא נבחרה לכנסת. הגיע עמיר פרץ, הבטיח לה שמפלגתו תכסה את כל חובות מפלגתה הכושלת, והכניס אותה למקום השני במפלגת העבודה.

ואז באה מרצ ועשתה את טעות חייה, ממש התאבדות מפלגתית. מרצ החליטה לפרק כלאחר יד את המחנה הדמוקרטי שהחיה אותה עם חמישה מנדטים, להיפטר מלוחמת השמאל סתיו שפיר, ולחבור לעבודה־גשר עם הליכודניקית הריקנית, הצעקנית והילדותית אורלי לוי־אבקסיס.

טעות הוויתור על שפיר והחבירה לאבקסיס הייתה טעות אחת יותר מדי בשרשרת טעויות גורליות שמרצ עשתה בשנה וחצי האחרונות. מבחינתנו הבוחרים זה היה הקש ששבר את גב הגמל. בשנה וחצי האחרונות לא הייתה טעות אחת שמרצ פסחה עליה, היא עשתה את כל הטעויות האפשריות עד הטעות הקטלנית הזאת שעליה לא יכולנו עוד להבליג.

בכך התפרקה מרצ סופית מכל ערכיה ואמונותיה וביצעה חרקירי, התאבדות מרצון. ושיא האבסורד: דווקא מרצ מכל המפלגות פעלה באיחוד הזה למען השארת נתניהו בשלטון.

בכך התפרקה מרצ סופית מכל ערכיה ואמונותיה וביצעה חרקירי, התאבדות מרצון. ושיא האבסורד: דווקא מרצ מכל המפלגות פעלה באיחוד הזה למען השארת נתניהו בשלטון

והזהירו את מרצ, הזהירו את העבודה ממהלך מטופש שכזה. הו, כמה הזהירו. גם עבדכם הנאמן הזהיר ברשומות בפייסבוק, בטוויטר וגם כאן. כתבנו להם שמהלך כזה יוריד להם מנדטים והזהרנו שוויתור על סתיו שפיר, משמעו שלא נוכל להצביע למפלגה המאוחדת בעלת השם הארוך והמוזר העבודה־גשר־מרצ. אבל בעבודה ובמיוחד במרצ בחרו להתעלם מהאזהרות והמשיכו כרגיל.

ועתה, במקום להכות על חטא, להתנצל ולהבין שטעו, במרצ מטילים את האשמה על אבקסיס. חוץ מראשת מרצ לשעבר זהבה גלאון (המנהיגה האמיתית האחרונה של מרצ) וחבר מרצ לשעבר אבי בוסקילה, שהכו על חטא בטוויטר והתנצלו, לא שמעתי חברי מרצ עכשוויים מתנצלים.

להפך, תמר זנדברג, ראשת מרצ לשעבר ומי שפעלה נגד סתיו שפיר, ממשיכה בראיונות לתקשורת להאשים את כל העולם ואשתו, לתרץ אלפי תירוצים, לספר סיפורי מעשיות – רק לא לעשות מה שמצופה ממי שהייתה ראשת מרצ וגרמה במעשיה לדעיכת השמאל והתפוררותו: להתנצל, לשאת באחריות ולהתפטר.

ומי שמשווה את בגידתה של אבקסיס לעקשנותם של הנדל והאוזר בכחול לבן אומר, שאין דין אבקסיס כדין הנדל והאוזר. ומדוע? מפני שדעותיהם שלח הנדל והאוזר היו ידועות מראש לכל מי שבחר בכחול לבן והם לא שינו אותן לאחר הבחירות. הם לא רימו ולא הונו איש.

לעומת זאת אבקסיס כבר פעלה בעבר כפי שפעלה כעת, והיה צפוי וברור שתפעל כך שוב.

זנדברג, שפעלה נגד סתיו שפיר, ממשיכה להאשים את כל העולם ולתרץ אלפי תירוצים – רק לא לעשות מה שמצופה ממי שהייתה ראשת מרצ וגרמה במעשיה לדעיכת השמאל והתפוררותו: להתנצל, לשאת באחריות ולהתפטר

וכמו שכתבתי בעבר: רוחו הרעה של שלטון נתניהו השתלטה גם על השמאל הישראלי ופוררה אותו.

העבודה ומרצ סיימו סופית את דרכן ההיסטורית. יש להקים מסגרת אחרת, מפלגה חדשה, רעננה וצעירה שתקים מחדש את השמאל לתחייה.

יאיר בן־חור הוא עורך ספרות, עורך לשון, נקדן, עורך שירה ומשורר. פרסם עד כה ארבעה ספרי שירה פרי עטו וספר מאמרים פילוסופיים, וערך וניקד מאות ספרים אחרים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 827 מילים
כל הזמן // שבת, 30 במאי 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

כולם כעסו על ג'ונתן ספרן פויר, אז אמא שלו החליטה לכתוב ספר

צאצאי היהודים מהשטעטל האוקראיני עליו התבסס רב-המכר "הכל מואר" לא אהבו את התיאורים של הסופר ג'ונתן ספרן פויר ● חלק מהם אף טרחו להתקשר לאמא שלו - אסתר - ולהתלונן באוזניה ● בעקבות שיחות הנזיפה האלה יצאה אסתר ספרן פויר למסע בעקבות האחות שנרצחה בשואה והאב שהתאבד, והפכה לסופרת בעצמה ● את התוצאה היא העזה להראות לבנה רק ברגע האחרון ● "פחדתי מהלא נודע"

עוד 1,159 מילים

בנימין נתניהו המדינאי ידוע בזהירותו ובהססנותו בכל הנוגע למהלכים פרו-אקטיביים ● אבל בנימין נתניהו הנאשם דוהר לעבר סיפוח חד-צדדי ומסוכן ● אם האחרון ינצח, המזרח התיכון כולו ישלם מחיר כבד ● דעה

עוד 1,406 מילים

תפרו לקוף כובע אדום

בשבוע שעבר, בתוך בלגן החזרה לבתי הספר, רואיין באיזו תכנית אדם חביב בשם דוד, בן 73, שעבד כשומר בבית ספר. עם החזרה ללימודים הודיעו לו מחברת השמירה שהעסיקה אותו כי אסור להם כעת להעסיקו בשל גילו והשתייכותו לקבוצת סיכון.

דוד נשלח הביתה לחיות מקצבת זקנה של 2500 ₪. מיד לאחר מכן הופיעו בחדשות קשישים חיוניים והודיעו על הסכם להרכבת ממשלה, על הנחיות חדשות ועוד ועוד – מנהיגים חיוניים, מנהלי בתי חולים חיוניים, מנכ"לים ומנהלים, וגם מובילי המחאה לגווניה, כולם קשישים בקבוצת סיכון, אבל בניגוד לדוד ורבים כמוהו, הם לא סגורים בבתים, הם לא פוחדים ממגיפה, והם מופיעים בכל מקום.

בשבוע שעבר רואיין דוד, בן 73, שעבד כשומר בביה"ס. עם החזרה ללימודים הודיעו לו מעסיקיו בחברת השמירה כי אסור להם כעת להעסיקו בשל גילו, והוא נשלח הביתה לחיות מקצבת זקנה של 2500 ש"ח

באולפני הטלוויזיה של ישראל, שלא כמו בתוכניות שאני צופה בהן מארה"ב או אנגליה, אין  מקפידים על שום כללי זהירות: לא מראיינים אנשים מהבתים המבודדים. למסיבות עיתונאים, פאנלים של קשקושים, ואפילו לתוכניות הבידור, הוזעקו קשישי השבט של זהו זה. כל אלה, או שעיסוקיהם חשובים כל כך שכדאי להם להסתכן, או שהם יודעים שאין סכנה של ממש, ומותר להם כבני אדם בוגרים ועצמאים להחליט בשביל עצמם איך ינהגו מול הסכנה.

וזה לא מספיק להם: הם חייבים להחליט גם בשביל ציבור גדול מאוד של זקנים שפשוט לא נספרים. לדוד – שבימים כתיקונם העבודה שלו מסוכנת, שאנחנו מצפים ממנו שיעצור בשער כל סכנה, טרוריסט ומחבל בשביל שכר המינימום שהוא מקבל – אסור כעת להחליט שהוא יכול  להתמודד עם סכנת הקורונה.

שמעתי באיזה מקום שהתקנה הזו שאסור להעסיק מבוגרים הוסרה לאחרונה מהתו הסגול, אבל לא נראה לי שמישהו טרח להחזיר את המפוטרים לעבודתם.  גם לא נראה לי שהפיטורים האלה על רקע גיל הם חוקיים – אבל הם לפי הנחיות השילטון.

אומרים לנו שזה כדי לשמור על הזקנים. באמת תודה; אבל נראה לי שמה שבאמת נאמר כאן הוא: אין לנו משאבים או עניין לטפל בכם אם תחלו ותעיקו על המערכת; ולפיכך מותרת אפליה בוטה.

אומרים לנו שזה כדי לשמור על הזקנים. באמת תודה; אבל נראה לי שמה שבאמת נאמר כאן הוא: אין לנו משאבים או עניין לטפל בכם אם תחלו ותעיקו על המערכת; ולפיכך מותרת אפליה בוטה

אומרים לנו שהמגיפה מסוכנת לזקנים, וזו אמירה כללית מאוד ולא מדויקת. בארצות המערב שנפגעו מקורונה חצי מהמתים מתו בבתי אבות. זה נורא. לא ברור איך דווקא מי שהיו אמורים להיות מוגנים, שלא יוצאים ולא מתערבבים עם אנשים, ובטח לא טסים לשום מקום, נדבקו ועוד בתחילת גלי ההתפרצויות. לא ידוע לי שיש תשובה מחקרית למה שקרה במוסדות הללו.

מה שברור לגמרי הוא שזקנה כשלעצמה אינה מסוכנת. וברור שאיש לא יודע מה בדיוק  הסיבה למופעים קשים של המחלה. במחקר מסוים שהתפרסם נאמר שהווירוס תוקף באכזריות אנשים שלוקחים תרופות נגד לחץ דם גבוה. בכל אופן במערכת ההפחדה הסטטיסטית לא מפרטים לנו את מספרם של זקנים בריאים שנפגעו ומתו מקורונה, אבל מפחידים ציבור של מיליון איש בישראל שהם בסכנה.

ככל שהקורונה מתאזרחת בעולם מתפרסמים יותר ויותר מחקרים על התפלגות הפגיעה, וכבר לא ברור מי הם קבוצות הסיכון. בארה"ב, למשל, פורסם ששחורים נפגעים פי ששה מלבנים. האם יעלה על הדעת ששחורים יהיו בהסגר ויפסיקו לעבוד?

באנגליה פורסם מחקר שלפיו בעלי מקצועות נמוכי שכר – נהגים, שומרים, מנקים –  נפגעים הרבה יותר מבעלי המשכורות הגבוהות.

בכל העולם ברור שמקצועות הרפואה והסיוע בקו הראשון נמצאים בסכנה גדולה מאחרים. הפתרון לכך הוא לא בהשבתתם וסילוקם אלא באמצעי מיגון טובים יותר. המחקרים האלה היו צריכים להביא לכך שנהגי האוטובוסים והמוניות, שומרים בכניסה לבתי חולים וגם דוד בשער בית הספר יקבלו, למשל, חליפות מיגון שישמרו עליהם מפני הדבקה.

ככל שהקורונה מתאזרחת בעולם מתפרסמים יותר מחקרים על התפלגות הפגיעה, וכבר לא ברור מי בקבוצות הסיכון. בארה"ב, למשל, פורסם ששחורים נפגעים פי 6 מלבנים. האם יעלה על הדעת ששחורים יהיו בהסגר?

רופאה גריאטרית בקליפורניה פרסמה מאמר שבו ניסתה להבין למה דווקא המבוגרים יותר מסתובבים בחוץ ולא חוששים מהמגיפה. בין שאר מסקנותיה בולטת אחת: שמה שמוגדר זקנים בקבוצת הסיכון – אנשים בני 65 ומעלה – פשוט אינם רואים את עצמם כזקנים, ואין להם שום עניין לתת למישהו להחליט בשבילם.

הרבה מאוד מידידיי המבוגרים נתפסו בפחד הגדול שהושרה בישראל על "סבא וסבתא", וחלקם נכנסו ממש למצבי חרדה, למרות שבכללי – המבוגרים חרדים פחות מהצעירים. מבוגרים כבר עברו בחייהם סכנות ומחלות ולא נבהלים כל כך בקלות, אבל גם לא מתמרדים מספיק.

התנועה הכי מקסימה בעולם, למרות שהיא קטנה ושולית, היא תנועת הכובע האדום: נשים מבוגרות שלובשות שמלות סגולות (לא תו סגול, אלא צבען של הסופרז'יסטיות) וחובשות כובע אדום, כי לא אכפת להן מה אומרים עליהן ומה מצפים מהן.

דחיקתם של מבוגרים ממקומות העבודה היא אפליה מקוממת, בדיוק כמו פיטוריהם של בעלי מוגבלויות, כמו הקמצנות הנוראה הנוהגת בקצבות הנכות. לרגע אחד קיננה בנו התקווה שהמגיפה הזו תביא לסולידריות בין בני אדם, שכולם נתונים באותה  צרה. אז בואו נאריך את הרגע הזה: נמשיך לדרוש זכויות, ונדרוש מידע שיאפשר לנו להחליט בעצמנו מה מסוכן לנו ומה לא.

רבים מידידיי המבוגרים נתפסו בפחד שהושרה בישראל על "סבא וסבתא", וחלקם נכנסו ממש למצבי חרדה, למרות שבכללי – המבוגרים חרדים פחות מהצעירים אחרי שעברו בחייהם סכנות ומחלות

לפני שברחו מעמדותיהם כמו מספינה טובעת, חילקו לעצמם ראשי משרד הבריאות מחמאות אין קץ על ניהול המשבר; אבל במקביל הסתירו הרבה עובדות. אנחנו שומעים רק מה שנוח לשלטונות באותו היום: כשרוצים לחדש את התיירות מודיעים שהמצב נפלא; כשרוצים להחזיר את הפחד, מאיימים בעשרות אלפי מתים בגל השני שאף אחד לא יודע עליו שום דבר.

אני מצפה לראייה חדשה ודרך חדשה דווקא מאלה שנשארו בצד: מן הזקנים, מן האמנים, מכל יתר הנשכחים: אסור לנו לוותר! אסור להסכים לחזור איכשהו לשגרת הדיכאון. צריך למצוא דרכים חדשות. ישראל, כמו כל העולם, זקוקה ל"ניו דיל" – והזקנים, לפחות חלק מהם, עוד זוכרים מה זה. זוכרים איך נראית חברה שנרתמת לבניה בסולידריות וממציאה פתרונות למצוקות.

אז – כובע אדום  ונצא לרחוב (בצֵל כמובן) .

טל יצחקי היא מנהלת תיאטרון אלפא וביתא-ספר לאמנויות המופע, ת"א. לימדה באוניברסיטת ת"א, מכללת ספיר, ייסדה את המגמה לעיצוב בחוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה ועמדה בראשה. בין 2003 ל-2005 הייתה מרצה ואמנית אורחת באוניברסיטת קולומביה, ניו יורק. עיצבה תפאורות, תלבושות, בובות ומסכות למעלה מ-250 הצגות ומופעים בתיאטרונים ולהקות מחול בארץ ובחו"ל; תרגמה מחזות וקובץ נאומי צ'רצ'יל; הייתה מיוזמי מרכז הפרינג' בת"א; שימשה מזכ"ל איגוד מעצבי הבמה בישראל; אצרה תערוכות עיצוב במה, הרצתה והנחתה סדנאות בארץ ובעולם.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 907 מילים
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

למקרה שפיספסת

בר סימן טוב: "עליה בתחלואה, בעיקר בבתי הספר, בכל הארץ"

ראשי משרד הבריאות ייפגשו מחר ב-16:00 עם ראש הממשלה לדיון מיוחד ● בר סימן טוב: "יש לנו כ-70 חולים חדשים ביום. הדרך ל-1000 חולים ביום היא קצרה" ● סדצקי: "אנחנו מדברים על מוקדים ב-31 בתי ספר, המפוזרים בכל הארץ. התנאים בבתי הספר לא מאפשרים שמירה על אי-הדבקה בקורונה"

עוד 7 עדכונים

עומר הפלסטיני וג'ונתן היהודי מפתחים בדיקה חדשנית לקורונה

מכון מחקר בארצות הברית פועל לפיתוח בדיקת קורונה ביתית ופשוטה במיוחד, כדי לעמוד ביעד האמריקאי השאפתני של מיליון בדיקות ביום ● בפרויקט משתתפים חוקר יהודי וחוקר פלסטיני, שמקפידים לשמור על קשר קרוב גם מחוץ לשעות העבודה ● ג'ונתן: "התארחתי לא מעט בארוחות שבירת צום הרמדאן, ועומר ממש אוהב לטקעס"

עוד 762 מילים

תגובות אחרונות

האוכלוסיות החרדיות במדינת ניו יורק נפגעו קשות ממגפת הקורונה, וכעת הן משלמות גם מחיר כלכלי כבד ● המושל קואומו החליט לפתוח את המדינה בהדרגה, כאשר העיר ניו יורק והאזורים החרדיים יפתחו אחרונים ● בעלות עסקים חרדיות החליטו להשיב מלחמה, כדי להמשיך להתפרנס בכבוד ● ובמלחמה הזו כל האמצעים כשרים

עוד 1,418 מילים

לארון וישוואנאת, מנתח עסקי בן 29 מארה"ב, היה חלום: לתרגם את "הארי פוטר" ליידיש ● בראיון בלעדי הוא מספר איך יצא לדרך ללא מו"ל וללא אישור המחברת, איך הסתיים המסע המופלא שלו, ואיך מדברות הדמויות בשפה שעליה גדל ● "האגריד מדבר בדיאלקט פולני כפרי, פילץ' מדבר במשלב ליטאי, ודמבלדור מדבר כמו חכם בתורה"

עוד 839 מילים

תיעוד מיוחד ירוק זה מעולה, אדום זה הכי גרוע

"הפסקתי להתעניין במספר החולים והנדבקים בקורונה בסין, יש לי תחושה שהמידע שנמסר לנו אינו אמין" ● בפרק השלישי ביומנה של יפעת פרופר, מתחילים לעלות סימני שאלה סביב דיווחי הממשל על פרוץ המגפה והטיפול בה, והשלטונות מצרים את צעדיהם של האזרחים - באמצעות אפליקציה מיוחדת שמקטלגת אותם לפי צבעים ● תיעוד מיוחד של עידן הקורונה בשנגחאי, הפרק השלישי בסדרה

עוד 3,045 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
הַמִּשְׁפָּט

טיוטה להקדמה למבוא לעבודה סמינריונית בספרות, שתיכתב בעתיד על הרומן הגדול "המשפט", מאת פרנץ ביסמוט

עוד 1,494 מילים

"אנחנו יכולים להציע להם שיעורים אמיתיים ולראות את המרצים!"

ההתעניינות של סטודנטים יהודים מארה"ב בלימודים בישראל מעולם לא הייתה גבוהה יותר ● הסיבה: האקדמיה בארץ נערכת לחזרה לשגרה בסתיו, בעוד שבאמריקה שוררים כאוס וחוסר ודאות ● "זו תהיה הפעם הראשונה מזה זמן שנוכל לבלות עם חברים, ולהתחיל לחזור לחיים"

עוד 735 מילים

משרד הבריאות מזהיר מעליה חריגה בהדבקה: 64 מקרים ביממה האחרונה

בכירים בצה"ל וברשות הפלסטינית ממשיכים בפגישות התיאום, בניגוד להצהרות ● שגרירות ארה"ב מזהירה מפני הסלמה בשטחים ● אהוד ברק נגד שופטי העליון: שתיקתם בעניין נתניהו כשל מוסרי ● גבי אשכנזי תקף את הכוונה לקצץ בתקציב משרדו: פגיעה בלתי סבירה במשרד החוץ ● איציק שמולי ביטל קיצוץ של 20 מיליון שקלים בתקציב הטיפול לגברים מכים

עוד 39 עדכונים

משפט נתניהו: מה הלאה?

אחרי הפתיחה הדרמטית בתחילת השבוע, משפטו של ראש הממשלה נכנס כעת למסלול רצוף אתגרים ● מתי יתחיל מצעד העדים? בכמה ימים בשבוע יתנהלו הדיונים? מתי הנאשם מס' 1 יתייצב שוב באולם? והאם המשפט יעשה היסטוריה ויעבור למבנה אחר, הרחק מרחוב צלאח א-דין? ● יובל יועז צופה פני עתיד על בסיס תקדימי העבר

עוד 1,095 מילים

יו"ר לשכת עורכי הדין תוקף בחריפות את השר אוחנה

פרסום ראשון המשרד לביטחון פנים מקדם בימים אלה הצעת חוק לפיה השר אמיר אוחנה יהיה רשאי להגביל ואף לאסור לחלוטין ביקורים של עורכי דין, בני משפחה ואחרים אצל אסירים ועצירים - הכל תחת האמתלה של מניעת התפשטות הקורונה ● במכתב ששלח יו"ר לשכת עורכי הדין אבי חימי לאוחנה הוא תוקף בחריפות הן את עצם הצעת החוק - ובמיוחד את האופן החפוז והנסתר לכאורה שבו אוחנה מקדם את ההצעה

עוד 805 מילים ו-4 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה