זירת הבלוגים

פיקציה אלקטורלית וגנבת קולות

לוי-אבקסיס, הנדל והאוזר אינם מגנטי קולות. שלושתם ביחד לא עוברים את אחוז החסימה

12/03/2020 12:27
עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס מכריזים על איחוד (צילום: רועי אלימה/פלאש90)

לפני הבחירות אמר עמיר פרץ מפורשות 3 פעמים (באומץ יחסי, יש לומר בעצב. כי בישראל זה נחשב אמיץ) שהוא תומך באופציית ממשלת כחול-לבן עם העבודה-מרצ-גשר בתמיכה חיצונית של הרשימה המשותפת.

באחת מ-3 הפעמים אמר שהוא מקווה שגם ליברמן יתמוך מבחוץ בממשלה כזו וכן שממשלת מיעוט כזו תניח תשתית לממשלה רחבה יותר בהמשך.

לפני הבחירות אמר עמיר פרץ 3 פעמים שהוא תומך באופציית ממשלת כחול-לבן עם העבודה-מרצ-גשר בתמיכת הרשימה המשותפת. אורלי לוי-אבקסיס ידעה אפוא מה עמדת מנהיג רשימתה בטרם הבחירות

ובהזדמנות אחרת מבין 3 ההתבטאויות, אף אמר מפורשות שסוכם על ממשלת כחול-לבן עם העבודה-גשר-מרצ בתמיכה חיצונית של המשותפת.

אורלי לוי-אבקסיס ידעה אפוא מה עמדת מנהיג הרשימה שלה בטרם הבחירות. היא ידעה שזו עמדת העבודה-מרצ. היא אמרה בעצמה בראיון באולפן ynet שאינה שוללת תמיכה של חברי המשותפת (כמה עצוב שהיא התפתלה כאילו מדובר במצורעים. אך בסוף אמרה שתמיכתם לגיטימית. שהם מייצגים אזרחים. אזרחי מדינת ישראל).

לו סברה שהתבטאויות פרץ מנוגדות להשקפת עולמה, היה עליה להתפטר לפני הבחירות. לפרוש מהרשימה. לפנות את המקום מספר 2 ברשימה לניצן הורוביץ. לפרוש מהמירוץ. כך שהיום היינו נהנים מבחירתו של אילן גילאון הישר. נציג אמיתי של ישראל השנייה.

להיבחר בקולות אנשי שמאל ורק אז להודיע שהיא מתנגדת לממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת (בנימוק המגוחך של "אחריות ואמינות"), זה לא רק בלתי מוסרי. זה לא רק אנטי דמוקרטי. זו לא רק הולכת שולל של הבוחרים. זו גניבת קולות.

להיבחר בקולות אנשי שמאל ורק אז להודיע שהיא מתנגדת לממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת (בנימוק המגוחך של "אחריות ואמינות"), זה לא רק בלתי מוסרי, אנטי דמוקרטי והולכת שולל של הבוחרים. זו גניבת קולות

לוי-אבקסיס היא פיקציה אלקטורלית. כמו הנדל והאוזר בכחול-לבן. איש מהם אינו מגנט קולות מימין לשמאל. זו פנטזיה. איש מהם אינו מייצר יותר ממנדט. במקרה הטוב. שלושתם ביחד לא עוברים את אחוז החסימה.

לוי-אבקסיס עשתה סיבוב על עמיר פרץ ועל 267 אלף בוחרי העבודה-מרצ. היא יודעת היטב שהבחירות התמקדו בשאלת המשך שלטונו של נתניהו. היא יודעת היטב שהדרך היחידה להחליפו היא ממשלה בתמיכת המשותפת. היא מסכלת את אפשרות כינון הממשלה זו בזכות קולות אנשי שמאל שהתפתו להצביע לעבודה-גשר-מרצ. הם סמכו על עמיר פרץ. והם קיוו שלוי-אבקסיס לא תגנוב את קולותיהם.

אבל היא גנבה אותם. גנבה אותם והתגזענה על חברי הפרלמנט הערבים. על נציגי הציבור הערבים. שמאל מזרחי? סתם ימין גזעני. בדיוק כמו הנדל והאוזר. שלושתם צריכים להתפטר.