תגובה של Dan Weger על ״ליצחק תשובה יש 10 מיליארד סיבות להתנגד לסיפוח״

04/06/2020 14:52

ירדן צריכה את הגז הישראלי. הם לא קונים אותו בגלל העיניים היפות שלנו אלא כי בלעדיו אין חשמל. פשוט אין.
סולארי זה נחמד, כאקסטרה, אבל יש איתו המון בעיות הנדסיות (זינוק בבוקר ודעיכה אחה"צ, אגירה, חורף ועוד)
מצרים, כמו ישראל, מתרבים כמו שפנים. 2% על 100 מיליון אומר שכל שנה יש עוד 2 מיליון תושב במצרים, שרוצים חשמל ומי שתיה (המיוצרים במתקני התפלה צרכני גז). כל שנה! לכן אין למצרים יכולת לספק גז בזול לירדן, פשוט אין. את מעט הגז שהיא תייצא היא קונה מאיתנו, מנזילה אותה, ורוצה למכור לאירופה. כרגע בגלל הקורונה זה לא אפשרי אבל זה רק עניין של זמן עד שמחירי הגז יטפסו חזרה.
לגבי מצרים אני מזמים לגגל על new cairo. ברגע זה ממש הם בונים גוש דן, וזה כמובן יזדקק לחשמל ומי שתיה.
בנוסף לגז ירדן תלויה בנו גם במי שתייה.
לכן זה משהו אחד להצהיר הצהרות ומשהו אחר לנתק את אספקת החשמל והמים. מי שחושב אחרת מוזמן להתנדב מהיום לא להשתמש בחשמל ולהפסיק לשתות.

אגב, גם אנחנו מתרבים כמו שפנים. כל שנה עוד 200 אלף תושב. אתם זוכרים שאתם, כמו ירדן, זה מדבר, כן? הכינרת היתה שימושית כאשר גרו כאן 600 אלף. היום אנחנו 9.1 מיליון, פי 15, ולא מצאתם עוד 14 אגמים ספייר. בעיה. כל שנה מצטופפים פה עוד 200 אלף. עוד 5 שנים יש פה עוד מיליון תושב, עוד עשור עוד 2 מיליון. כולם ירצו חשמל ומים. איך לדעתכם קורה הקסם שאתם, הירדנים והמצרים מסובבים ברז ויוצאים מים? מתקני התפלה! ואלה צורכים גז. 24/7/365.
לא שאני רוצה להפחיד אתכם אבל בלי גז טבעי אתם מתים. נקודה. אתם זה גם ירדנים וגם מצרים. ככה זה כאשר בוחרים לגור במדבר ולהתרבות כמו שפנים.

למי שיש בעיה עם זה שיפסיק לסבסד ילודה. במדינות המערב מסתדרים יפה עם ילד 1 או 2. לא באמת חייבים להביא ילד 3, 5 או 7. הממוצע פה הוא 3.1 והוא לא גבוה אלא מטורף. באירופה זה פחות מ 2.

למי שלא יודע, אוטוטו תחנת כח חדרה OPC עולה לאויר (זה הזמן להזכר בחמסין מלפני שבועיים, כאשר הייתם על הקשקש מבחינת יכולת ייצור חשמל, וזה כאשר מיליון איש "התנדבו" לא לעבוד, כלומר המשק בתת ייצור) ולקראת סוף השנה באר טוביה IPM, שיעבוד עם לוייתן, עולה לאויר. מתקן התפלה העתידי שורק 2 תלוי בלוייתן ואני מקווה שברור לכם שכבר צריך להתחיל להרים את המתקן הבא, בצפון, כי כאמור עוד 5 שנים יש פה עוד מיליון שתיינים. עוד עשור עוד 2 מיליון פיות, והם, משום מה, הולכים להתעקש לשתות מים מדי יום. עוד 30-40 שנה יצטופפו פה פעמיים ישראל. גם בירדן, גם במצרים וגם בעזה מתרבים ומה לעשות? אנשים צריכים מי שתייה.